Προς το περιεχόμενο

Αγορά SUV με 25.000


LabrakisG1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 minutes ago, LabrakisG1992 said:

δεν είναι μόνο η τιμή αλλά έχει λόγω και η γυναίκα στο αυτοκίνητο και πρέπει να της αρέσει κιόλας 😂

 

Μιας και στο τέλος αυτό είναι το σημαντικότερο κριτήριο, γιατί δεν ξεκινάς να της δείχνεις τι παίζει στο budget σας και όταν καταλήξει σε 1-2 να σου πούμε κι εμείς γνώμη ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Δεν πειράζει ιδέες θέλω 😂 Εχεις προσωπική άποψη ;

Ναι αλλά θα χάσεις την μπάλα.

Το είχα οδηγήσει αλλά το 2018 και χειροκίνητο. Τιμόνι, ανάρτηση, κινητήρας ωραίο . Εσωτερικό καλό , χώροι στο μέσο όρο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LabrakisG1992 είπε

Δεν πειράζει ιδέες θέλω 😂 αποκλείεται να δωσω 25+κ για ένα αμάξι που δεν μου αρέσει εμφανισιακά έστω και λίγο όποτε κάποιες επιλογές θα απορριφθούν αυτόματα . Το ΚΙΑ φαίνεται καλή περίπτωση πάντως . Εχεις προσωπική άποψη ;

Μικρό πορτπαγκάζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιες ακόμα επιλογες που βρίσκω είναι σεατ ατεκα και Audi q2. Γενικά από όσα βλέπει η γυναίκα μέχρι τώρα της αρέσουν με σειρά Peugeot 2008,Audi q2 και πιο πίσω τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν κοιτάς το 2008 γιατί δε ρίχνεις και μια  μάτια στο Citroen C4 από το 2021 και μετά;

Ειναι βασικά το ίδιο μηχανικό σύνολο και κόστιζε τουλάχιστον όταν το πήρα  μόλις πρωτοβγήκε λιγότερο από το 2008 με τον ίδιο εξοπλισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LabrakisG1992 είπε


Επιλογές που βρίσκω σε αυτό το μπατζετ είναι πεζό 2008, vw t cross , vw taigo , dacia , Suzuki , seat Arona αυτά κυρίως .

εμφανισιακά κλείνω στο πεζό αλλά καθώς δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις θέλω βοήθεια . Παράδειγμα πιο αμάξι από αυτά είναι πιο ασφαλές ; Πιο βγάζει πιο συχνά προβλήματα ; Η συντήρηση γενικά είναι πανάκριβη εδώ όποτε τα φθηνά σερβις / ανταλλακτικά είναι μεγάλο συν .

Αν βρεις suzuki made in Japan τοτε σε αξιοπιστια σιγουρα θα ειναι απο πολυ καλο εως τελειο.

Φυσικα ενα μεταχειρισμενο αυτοκινητο δυναται να εχει ιδιομορφιες αναλογα τη χρηση που του εχει γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vitara είναι από τις καλύτερες επιλογές αν θες ένα SUV που οδηγείται ως σπορ. Αν οικονομικά μπορείς να πας παραπάνω, τότε CX-30.

Αν θες κάτι ενδιάμεσο σε σπορ και άνεση, στην ίδια κατηγορία αλλά ανώτερο ποιοτικά στο εσωτερικό σε σχέση με Suzuki, τότε Xceed. 

Αν θες την άνεση στην οδήγηση περισσότερο από οτιδήποτε άλλο, τότε Citroen C4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που ειμαι χοντρος και 1.82 αν κατσω σε stonic, troc κλπ ο πισω πρεπει να ειναι κατω απο 1.65 για να μην ενοχλειται στο ταξειδι, αντιθετως στο ford Kuga ο πισω και 1.85 δε χαμπαριαζει

Και το cx30 νομιζω μικρο ειναι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, elgol είπε

Εγω που ειμαι χοντρος και 1.82 αν κατσω σε stonic, troc κλπ ο πισω πρεπει να ειναι κατω απο 1.65 για να μην ενοχλειται στο ταξειδι, αντιθετως στο ford Kuga ο πισω και 1.85 δε χαμπαριαζει

Και το cx30 νομιζω μικρο ειναι

 

Γενικα ακουω καλα λογια για το Kuga, αλλα ελπιζω να μην ειναι κι αυτο 1.0 με τον λαδωμενο ιμαντα χρονισμου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elgol είπε

Εγω που ειμαι χοντρος και 1.82 αν κατσω σε stonic, troc κλπ ο πισω πρεπει να ειναι κατω απο 1.65 για να μην ενοχλειται στο ταξειδι, αντιθετως στο ford Kuga ο πισω και 1.85 δε χαμπαριαζει

Και το cx30 νομιζω μικρο ειναι

 

57 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Γενικα ακουω καλα λογια για το Kuga, αλλα ελπιζω να μην ειναι κι αυτο 1.0 με τον λαδωμενο ιμαντα χρονισμου...

Απλα το kuga ειναι c suv και τα αλλα 2 Β... οποτε απολυτα λογικο... για το κουγκα εχω και εγω πολυ καλη αποψη, το θεωρω εξαιρετικη επιλογή αλλα....

45 λεπτά πριν, tsofras είπε

To 1.5 όμως δεν έρχεται με αυτόματο (τουλάχιστον Ελλάδα) μόνο το 2.5L

αυτό^

πυροβολησαν τα ποδια τους, στην ελλαδα τουλαχιστον!

Ειδαλλως θα το ειχα τσιμπησει και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

Απλα το kuga ειναι c suv και τα αλλα 2 Β... οποτε απολυτα λογικο... για το κουγκα εχω και εγω πολυ καλη αποψη, το θεωρω εξαιρετικη επιλογή αλλα....

αυτό^

πυροβολησαν τα ποδια τους, στην ελλαδα τουλαχιστον!

Ειδαλλως θα το ειχα τσιμπησει και εγω

Δεν ερχεται σε phev? Λενε πως εχει τρομερο range με το ηλεκτρικο μοτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...