Προς το περιεχόμενο

POCO X6 PRO 12GB/512GB στα 325 ευρώ @DHgate.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πάντα από Κίνα μεριά τα κινητά τα βρίσκεις φθηνότερα, εννοείται αυτό.

Το θέμα είναι η χρυσή τομή μεταξύ τιμής και εγγύησης, εξού και γιατί ανέφερα την περίπτωση 8/256 έκδοσης από Amazon(ειδικά αν αργότερα μπει και σε έκπτωση).

Μπορεί πχ κάποιος να ψάχνει φθηνότερο Poco X6 pro(από Infoquest), αλλά να έχει και μια εγγύηση.

Εγώ πχ που έχω χρειαστεί service σε Xiaomi,motorola και Samsung συσκευη, δεν μπλέκω με Κίνα.

Ο καθένας φυσικά από όπου θέλει αγοράζει.

Πάντως ο πωλητής δεν είναι το ίδιο το Dhgate το οποίο είναι κάτι σαν κινέζικο Σκρουτζ. Το κατάστημα πώλησης βρίσκεται στην Ευρώπη. Εδώ πάντως στο site  του πωλητή αναφέρει ότι είναι επίσημο mi store και έχει 2 χρόνια εγγύηση. Δεν γνωρίζω τι ακριβώς ισχύει.

 

df4e8e86-214d-4637-8193-2ecbbff19077.webp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 565
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, black66.gr είπε

Πάντως ο πωλητής δεν είναι το ίδιο το Dhgate το οποίο είναι κάτι σαν κινέζικο Σκρουτζ. Το κατάστημα πώλησης βρίσκεται στην Ευρώπη. Εδώ πάντως στο site  του πωλητή αναφέρει ότι είναι επίσημο mi store και έχει 2 χρόνια εγγύηση. Δεν γνωρίζω τι ακριβώς ισχύει.

Δεν έχω ιδέα τι παίζει με αυτά. Επίσημο Ευρωπαικό κατάστημα Xiaomi και να πουλάει μέσω Κινέζικο skroutz, δεν μου ακούγεται οκ πάντως.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 minutes ago, Fulgore said:

Δεν έχω ιδέα τι παίζει με αυτά. Επίσημο Ευρωπαικό κατάστημα Xiaomi και να πουλάει μέσω Κινέζικο skroutz, δεν μου ακούγεται οκ πάντως.

Φίλε μου 6 σελίδες θέμα τα έχουμε πει 50 φορές . Η τιμή είναι πολύ καλή και η εγγύηση ανύπαρκτη . Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις αν αξίζει .Ο φίλος από πάνω αγόρασε και είναι πολύ ικανοποιημένος, άλλος μπορεί να είναι άτυχος . Δεν θα σου πει κανένας πάρε η μην πάρεις .

Επεξ/σία από VagTz
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, VagTz είπε

Φίλε μου 6 σελίδες θέμα τα έχουμε πει 50 φορές . Η τιμή είναι πολύ καλή και η εγγύηση ανύπαρκτη . Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις αν αξίζει .Ο φίλος από πάνω αγόρασε και είναι πολύ ικανοποιημένος, άλλος μπορεί να είναι άτυχος . Δεν θα σου πει κανένας πάρε η μην πάρεις .

Φίλε μου μαζί σου αλλά ο συμφορουμίτης πιο πάνω με έκανε παράθεση και του απάντησα σε αυτό που μου είπε.

Ούτως ή άλλως δεν υπάρχει κάτι άλλο να γράψουμε σε αυτό το θέμα, πέραν από το κατάστημα αγοράς/εγγύηση.

Δεν υπάρχει καμια άλλη συσκευή στα χρήματα αυτά με αυτά τα specs σαν αντιπρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2024 στις 12:25 ΜΜ, black66.gr είπε

Ακόμα πιο χαμηλή τιμή, στα 313,19 ευρώ με το κουπόνι DHPOCOX6PRO40 . Αυτή τη φορά αποστολή από Ισπανία, με παράδοση 7 ημερών.

link https://www.dhgate.com/product/poco-x6-pro-5g-256gb-512gb-global-version/944306407.html

Screenshot_2024-02-22-12-24-26-946_com.android.chrome.jpg.9c8d8ffaa72c1d8eb3e67b4fa48058db.jpg

πλεων δεν δουλευει αυτο το κουπονι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PETRITIS13 είπε

πλεων δεν δουλευει αυτο το κουπονι

Δοκίμασε για το Ισπανικό κατάστημα το 

POCOX6FEB30 

Και για το Γερμανικό το

DHGATEFE30

Άκυρο. Αυτά είναι για το Χ6 το απλό για όποιον ενδιαφέρεται @alexmm

Edit:

Ισχύει ακόμα στα 312,82 τελική τιμή. Μόλις το έβαλα στο καλάθι. Μήπως μπερδεύεις τα κουπόνια του Ισπανικού στο Γερμανικό ή το ανάποδο;

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται από το forum να δημοσιεύσω το site που δίνει τα κουπόνια. Αν ναι, ας με ενημερώσει κάποιος. @matrixxx

 

 

Screenshot_2024-02-24-12-32-57-726_com.dhgate.buyermob.jpg

Επεξ/σία από black66.gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, black66.gr είπε

Δοκίμασε για το Ισπανικό κατάστημα το 

POCOX6FEB30 

Και για το Γερμανικό το

DHGATEFE30

Άκυρο. Αυτά είναι για το Χ6 το απλό για όποιον ενδιαφέρεται @alexmm

Edit:

Ισχύει ακόμα στα 312,82 τελική τιμή. Μόλις το έβαλα στο καλάθι. Μήπως μπερδεύεις τα κουπόνια του Ισπανικού στο Γερμανικό ή το ανάποδο;

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται από το forum να δημοσιεύσω το site που δίνει τα κουπόνια. Αν ναι, ας με ενημερώσει κάποιος. @matrixxx

 

 

Screenshot_2024-02-24-12-32-57-726_com.dhgate.buyermob.jpg

στο Γερμανικο μου δουλευει στο Ισπανικο μεχρι το pay ενω μου λεει οτι εχω το κουπόνι δεν μου βγαζει την εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, makhs5 είπε

Ενα πολυ ενδιαφερον video για την "ποιοτητα κατασκευης" του Poco X6 Pro

 

Κοίτα να δεις. Είναι ανάλογα για το πώς  θέλει ο καθένας να χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο. Εγώ για παράδειγμα έχω αγοράσει αυτό με 80 ευρώ για να καρφώνω πρόκες στον τοίχο. 🤪

(Χωρίς πλάκα έχω πάρει το πραγματικό τούβλο fossibot για την δουλειά για να μη με ενδιαφέρουν οι πτώσεις και η κακομεταχείριση).

Εντάξει ο τύπος στο βίντεο που παρέθεσες μόλις ανακάλυψε την Αμερική. Βουτάει το Poco στο νερό που ξέρουμε εκ των προτέρων ότι έχει πιστοποίηση ip54 και μας λέει ότι παίρνει νερό από την θύρα sim. Το πιο "εντυπωσιακό"  βέβαια που κάνει είναι να καταφέρνει να σπάσει στα δύο το τηλέφωνο που έχει πολυκαρμπονικό πλαίσιο γνωρίζοντας ότι ΟΛΑ τα τηλέφωνα που είναι έτσι από την κατασκευή τους σπάνε πιο εύκολα από αυτά με μεταλλικό πλαίσιο. Βέβαια δεν μας είπε ότι αν είχε πιστοποίηση ip68, μεταλλικό πλαίσιο και λίγο καλύτερη κάμερα θα ήταν flagship με τριπλάσια τιμή.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Euromaster είπε

δηλ και με αυτο το κινητο μπορω να τραβαω υποβρυχιες ληψεις εως 3 μετρα?

Αν ρωτάς για το fossibot, ναι. Μην περιμένεις όμως και high quality φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, black66.gr είπε

Κοίτα να δεις. Είναι ανάλογα για το πώς  θέλει ο καθένας να χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο. Εγώ για παράδειγμα έχω αγοράσει αυτό με 80 ευρώ για να καρφώνω πρόκες στον τοίχο. 🤪

(Χωρίς πλάκα έχω πάρει το πραγματικό τούβλο fossibot για την δουλειά για να μη με ενδιαφέρουν οι πτώσεις και η κακομεταχείριση).

Εντάξει ο τύπος στο βίντεο που παρέθεσες μόλις ανακάλυψε την Αμερική. Βουτάει το Poco στο νερό που ξέρουμε εκ των προτέρων ότι έχει πιστοποίηση ip54 και μας λέει ότι παίρνει νερό από την θύρα sim. Το πιο "εντυπωσιακό"  βέβαια που κάνει είναι να καταφέρνει να σπάσει στα δύο το τηλέφωνο που έχει πολυκαρμπονικό πλαίσιο γνωρίζοντας ότι ΟΛΑ τα τηλέφωνα που είναι έτσι από την κατασκευή τους σπάνε πιο εύκολα από αυτά με μεταλλικό πλαίσιο. Βέβαια δεν μας είπε ότι αν είχε πιστοποίηση ip68, μεταλλικό πλαίσιο και λίγο καλύτερη κάμερα θα ήταν flagship με τριπλάσια τιμή.

Δεν σπανε ολα ετσι ευκολα, ειχα δει στο παρελθον video με κινητα χωρις μεταλικο πλαισιο, που οσο και να τα ζοριζουν καποιοι τυποι δεν σπανε με τιποτα.

Επισεις το vegan δερμα που διαφημιζει που εχει το καπακι στο πισω, ειναι μια "φλουδα λεπτο", δηλ οτι πιο οικονομικο μπορουσαν να προσθεσουν, θα χαλασει πανευκολα χωρις θηκη. 

Επισεις και το αλλο με μαυρο καπακι πισω, οτι πιο φθηνιαρικο μπορουσαν κι εκει να βαλουν, τοσες δαχτυλιες τοσο πανευκολα ισα που το αγγιζεις, ενα tcl 20l+ πολυ φθηνοτερο ειχα παρει με γυαλιστερο πλαστικο πισω κι αυτο, και δεν μαζευει δαχτυλιες ουτε καν, δηλ βαλανε οτι πιο φτηνα σε υλικα, και αυτο φανηκε θες δε θες στο video

Και επισεις η επισημη τιμη του κινητου στην ελλαδα ειναι 469,90 €, δηλ η τοσο φθηνη πλαστικουρα που βαλανε, δικαιολογει την τιμη αυτη;

Γιατι δεν ειναι μονο ο επεξεργαστης σε ενα κινητο, ειναι και μια καλη ποιοτητα κατασκευης για 500 ευρω κινητο

Γιατι μη κοιτας εσυ που ρισκαρες και πηρες απο το DHgate το κινητο σε καλυτερη τιμη, υπαρχει πολυς κοσμος που θελει να το παρει απο ελλαδα απο, για να βγαλει ακρη με την εγγυηση αν του βγαλει προβλημα

Για 500 ευρω κινητο το ξαναλεω, δεν δικαιολογειται η ευτελης πλαστικουρα που βαλανε

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τόσα χρόνια τα κινητά μου είχαν γυαλί πίσω,και στην τελική πότε δεν βγήκαν απο την θήκη.Το πήρα σε γκρι,ελπίζω να φαίνονται λιγότερο.

Με την νέα αναβάθμιση που πήρε ,γράφουν για αύξηση αυτονομίας και χαμήλωμα σε επιδόσεις.

Έβλεπα και το nord 3 άλλα βλέπω προβλήματα στα φόρουμ και με ενδιαφέρει ο ήχος.

  Για κάτω απο 300 μια χαρά πιστεύω θα είναι.

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, makhs5 είπε

Δεν σπανε ολα ετσι ευκολα, ειχα δει στο παρελθον video με κινητα χωρις μεταλικο πλαισιο, που οσο και να τα ζοριζουν καποιοι τυποι δεν σπανε με τιποτα.

Επισεις το vegan δερμα που διαφημιζει που εχει το καπακι στο πισω, ειναι μια "φλουδα λεπτο", δηλ οτι πιο οικονομικο μπορουσαν να προσθεσουν, θα χαλασει πανευκολα χωρις θηκη. 

Επισεις και το αλλο με μαυρο καπακι πισω, οτι πιο φθηνιαρικο μπορουσαν κι εκει να βαλουν, τοσες δαχτυλιες τοσο πανευκολα ισα που το αγγιζεις, ενα tcl 20l+ πολυ φθηνοτερο ειχα παρει με γυαλιστερο πλαστικο πισω κι αυτο, και δεν μαζευει δαχτυλιες ουτε καν, δηλ βαλανε οτι πιο φτηνα σε υλικα, και αυτο φανηκε θες δε θες στο video

Και επισεις η επισημη τιμη του κινητου στην ελλαδα ειναι 469,90 €, δηλ η τοσο φθηνη πλαστικουρα που βαλανε, δικαιολογει την τιμη αυτη;

Γιατι δεν ειναι μονο ο επεξεργαστης σε ενα κινητο, ειναι και μια καλη ποιοτητα κατασκευης για 500 ευρω κινητο

Γιατι μη κοιτας εσυ που ρισκαρες και πηρες απο το DHgate το κινητο σε καλυτερη τιμη, υπαρχει πολυς κοσμος που θελει να το παρει απο ελλαδα απο, για να βγαλει ακρη με την εγγυηση αν του βγαλει προβλημα

Για 500 ευρω κινητο το ξαναλεω, δεν δικαιολογειται η ευτελης πλαστικουρα που βαλανε

Το έχεις δει στην πραγματικότητα;

Εγώ είχα δει το μαύρο και το γκρι και τελικά παρείγγειλα το γκρι. Το τηλέφωνο ναι μεν είναι πλαστικό αλλά σε καμμία περίπτωση δεν το λες "πλαστικούρα". Αντιθέτως δείχνει premium με πάρα πολύ καλή αίσθηση στο πιάσιμο και την αφή. Το πλαίσιο είναι μεν πολυκαρμπονικό, αλλά (στο γκρι πάντα) έχει την όψη του βουρτσισμένου αλουμινίου ή inox και πολύ δύσκολα ξεχωρίζεις ότι δεν είναι μέταλο. Η πλάτη γυαλιστερή, που μαζεύει κάποια δακτυλικά αποτυπώματα, όμως όχι τόσο αισθητά στο μάτι. Έτσι και αλλιώς πάντα στα τηλέφωνα που είχα τους έβαζα πάντα θήκη και αν δεν είχαν από μαμά τους έβαζα και μεμβράνη. Για το κίτρινο δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν το έχω δει ζωντανό. 

Εδώ ελληνικό review:

 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...