Προς το περιεχόμενο

Τα επτά κινητά με τις μεγαλύτερες πωλήσεις πέρυσι ήταν όλα iPhone


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα vivo y33s 3 χρόνια τώρα. Το value for money για ένα κινητό 1000+ ευρώ παίζει να είναι το κορυφαίο σχόλιο που διάβασα στο insomnia τον τελευταίο χρόνο. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Waiss είπε

 

Αναφέρθηκα σε αυτό το post σου, που γράφεις καθαρά για το iPhone 13, που είναι δύο χρόνων συσκευή και για το πόσο VFM είναι. Και σου απαντάω ότι και το S24U μετά από δύο χρόνια θα είναι το ίδιο VFM. Μετά κάπου έμπλεξες τα μπούτια σου με το iPhone 15 το 15 PM και τον Α15 του iPhone 13 και δεν περιγράφω άλλο.

Πως λες ότι δεν έχει σημασία με τι αγοράζεις και στο ίδιο post αυτοαναιρείσαι για τα 630€ του 13;

σ.σ. Όταν θα πωλείται όμως κι εδώ το Vision Pro, θα το αγοράσεις με τιμές MSRP; 

σ.σ. 2. Όπου οι τιμές παγκόσμια ποικίλουν από χώρα σε χώρα και δεν τα αγοράζουν οι καταναλωτές σε τιμές MSRP.

Kαι σταματάω εδώ. Δεν έχει νόημα η κουβέντα όταν σκας γάιδαρο....

Ότι να ναι πραγματικά. 
Σχολιασες ότι S24U δεν έχει διαφορά στην τιμή από τα προηγούμενα όταν είπα ότι είναι πιο ακριβό, Στο απέδειξα είτε με MSRP είτε με τιμή Ελλάδας. 
Με ρώτησες (Δεν μου είπες) αν το S24U αν θα είναι vfm σε 2 χρόνια και σου απάντησα ναι (εκτός απροόπτου) όπως και το iPhone 15 (έκανα λάθος και είπα το PM ενώ εννοούσα το απλό). Τώρα με ψέγεις γιατί σου απάντησα σε αυτό που ρώτησες…..

Το σχόλιο για τα 630€ αφορούσε απάντηση στο αν το iPhone 13 είναι vfm στην Ελλάδα σήμερα. Το σχόλιο για την τιμολογιακή πολιτική της Samsung ήταν σε αλλο σχόλιο  που αφορούσε γιατί τα iPhone γενικά είναι vfm και κύριος λόγος ήταν το support. Εκεί σχολίασα ότι τώρα που και η Samsung έβαλε σοβαρό support αναγκάστηκε να ανεβάσει τιμές.


Μου λες το φόρουμ είναι ελληνικό και δεν μας νοιάζει ο υπόλοιπος κόσμος και σου απάντησα ότι το θέμα  αυτό αφορά όλο τον κόσμο και το θέμα του Vision Pro δεν αφορά καθόλου Ελλάδα.

Και τώρα με ρωτάς αν θα αγοράσω το Vision Pro σε τιμή MSRP. Πρώτον δεν θα το αγοράσω γιατί το θεωρώ beta και 2ον τι σχέση έχει με αυτό που σου είπα εγώ.

Γυρνας γύρω γύρω τα θέματα μπας και αποδείξεις ότι δεν κανείς λάθος. Δεν σου βγαίνει και συνέχεια κουνάς το γήπεδο.

Καλη συνέχεια και μάθε να διαβάζεις τι σου λένε πριν κανείς κόντρα για την κόντρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα ποτε iphone και δεν σκοπευω, φετος ομως εγινα κατοχος ενος galaxy s23 το οποιο κατα τη γνωμη μου ειναι εξαιρετικο σε ολα του. Snapdragon cpu μπαταρια ικανοποιητικοτατη, φωτογραφιες αρκετα καλες ειδικα με το expert raw, αναβαθμισεις για αρκετα χρονια και πανεμορφη οθονη. Περιμενα οτι θα τα πηγαινε καλυτερα στις πωλησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τον Ιούνιο του 23 είχα το 13 pro Max από τον Ιούνιο και μετά είχα το S23U και από τον Σεπτέμβριο του 23 το 14 Pro Max. Οπότε μπορω να έχω άποψη και εμπειρία και από τα δύο. 

Πήγα στο S23U λόγω του καλου επεξεργαστή της κάμερας και του μεγάλου zoom για κάποιο λόγω με γοήτευαν τα βίντεο στο yt με το zoom στην σελήνη και με είχε κουράσει το notch του 13 Pro Max που μου θύμιζε το μουστάκι του Αδόλφου. Τα προβήματα άρχισαν από την πρώτη κιόλας μέρα από τα πρώτα λεπτά δεν δεχόταν το τηέφωνο ότι και αν έκανα την καρτα της Πειραιώς στο google wallet ενώ την ίδια κάρτα σε ένα δεύτερο τηλέφωνο που είχα realme gt3 neo τη δεχόταν κανονικά όπως και στο S23U ενός φίλου μου. Και δώστου τηέφωνα και mail στην google Πειραιώς και Samsung και να μην βγαίνει άκρη. Αναγκαστικά και πήγα την μισθοδοσία μου σε άλλα τραπεζα για να κάνω την δουλεια μου. Μετά από ένα μήνα κάποια στιγμή που από περιέργεια πήγα να ξανά περάσω την καρτα για πολλοστή φορά δούλεψε. Οκ το προσπέρασα αυτό. Σήμα 5G μια γραμμή μέσα στο σπίτι και με το ζόρ 3 εκτός την ίδια στιγμή που με το 13 Pro max είχα παντού full και δώστου ψάξιμο στα forums και εκεί να βλέπεις ότι το πρόβλημα είναι κοινό και υπομονή θα διορθωθεί με επόμενο update και οι βδομάδες περνούσαν και update δεν έβγαινε η μπαταρία πάνω στους δύο μήνες είχε φθορά 7% και πρέπει να το φορτίζεις σωστά και όχι πάνω από 80 και όχι κάτω από 20 και μην το αφήνεις το βράδυ στον φορτιστή  και εμένα μου έμενε ως παρηγοριά το zoom στην σελήνη. Ώσπου αποφάσισα να το πουλήσω φανταζομενος ότι 3 μηνών τηέφωνο από 1280€ θα μπορούσα να πιάσω το χιλιάρικο ΑΜ ΔΕ.....φίλε 850 και το παίρνω σήμερα. Είδα και αποειδα και το έδωσα ανταλλαγη έδωσα αλλά 300€ επιπλέον και πήγα στο iphone 14 Pro Max 512. Από την πρώτη στιγμή δούλεψαν όλα ότι εφαρμογές χρησιμοποιούσα οι τράπεζες το σήμα full και μπαταρία εδώ και 5 μήνες 100% και updates σχεδόν κάθε δύο βδομάδες μα το κυριότερο μπορώ και κάνω την δουλειά μου out of the box χωρίς να χρειάζεται από τα πρώτα λεπτά επικοινωνία με google Samsung τράπεζες δουλεύουν τα πάντα όπως πρέπει να δουλεύουν. Βέβαια μου λείπει το ζουμ στην σελήνη αλλά χαλάλι 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 λεπτά πριν, PLHROPPP είπε

Πριν τον Ιούνιο του 23 είχα το 13 pro Max από τον Ιούνιο και μετά είχα το S23U και από τον Σεπτέμβριο του 23 το 14 Pro Max. Οπότε μπορω να έχω άποψη και εμπειρία και από τα δύο. 

Πήγα στο S23U λόγω του καλου επεξεργαστή της κάμερας και του μεγάλου zoom για κάποιο λόγω με γοήτευαν τα βίντεο στο yt με το zoom στην σελήνη και με είχε κουράσει το notch του 13 Pro Max που μου θύμιζε το μουστάκι του Αδόλφου. Τα προβήματα άρχισαν από την πρώτη κιόλας μέρα από τα πρώτα λεπτά δεν δεχόταν το τηέφωνο ότι και αν έκανα την καρτα της Πειραιώς στο google wallet ενώ την ίδια κάρτα σε ένα δεύτερο τηλέφωνο που είχα realme gt3 neo τη δεχόταν κανονικά όπως και στο S23U ενός φίλου μου. Και δώστου τηέφωνα και mail στην google Πειραιώς και Samsung και να μην βγαίνει άκρη. Αναγκαστικά και πήγα την μισθοδοσία μου σε άλλα τραπεζα για να κάνω την δουλεια μου. Μετά από ένα μήνα κάποια στιγμή που από περιέργεια πήγα να ξανά περάσω την καρτα για πολλοστή φορά δούλεψε. Οκ το προσπέρασα αυτό. Σήμα 5G μια γραμμή μέσα στο σπίτι και με το ζόρ 3 εκτός την ίδια στιγμή που με το 13 Pro max είχα παντού full και δώστου ψάξιμο στα forums και εκεί να βλέπεις ότι το πρόβλημα είναι κοινό και υπομονή θα διορθωθεί με επόμενο update και οι βδομάδες περνούσαν και update δεν έβγαινε η μπαταρία πάνω στους δύο μήνες είχε φθορά 7% και πρέπει να το φορτίζεις σωστά και όχι πάνω από 80 και όχι κάτω από 20 και μην το αφήνεις το βράδυ στον φορτιστή  και εμένα μου έμενε ως παρηγοριά το zoom στην σελήνη. Ώσπου αποφάσισα να το πουλήσω φανταζομενος ότι 3 μηνών τηέφωνο από 1280€ θα μπορούσα να πιάσω το χιλιάρικο ΑΜ ΔΕ.....φίλε 850 και το παίρνω σήμερα. Είδα και αποειδα και το έδωσα ανταλλαγη έδωσα αλλά 300€ επιπλέον και πήγα στο iphone 14 Pro Max 512. Από την πρώτη στιγμή δούλεψαν όλα ότι εφαρμογές χρησιμοποιούσα οι τράπεζες το σήμα full και μπαταρία εδώ και 5 μήνες 100% και updates σχεδόν κάθε δύο βδομάδες μα το κυριότερο μπορώ και κάνω την δουλειά μου out of the box χωρίς να χρειάζεται από τα πρώτα λεπτά επικοινωνία με google Samsung τράπεζες δουλεύουν τα πάντα όπως πρέπει να δουλεύουν. Βέβαια μου λείπει το ζουμ στην σελήνη αλλά χαλάλι 

Το ρεζουμέ σε όλο αυτό είναι πως όσο εντυπωσιακό κι αν είναι το digital zoom στη Σελήνη, υπάρχουν άλλα πολύ πιο σημαντικά και καθημερινά πράγματα που θελουμε να λειτουργούν σωστά, σε συσκευές που κρατάμε συνεχώς στα χέρια μας. :) 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Το ρεζουμέ σε όλο αυτό είναι πως όσο εντυπωσιακό κι αν είναι το digital zoom στη Σελήνη, υπάρχουν άλλα πολύ πιο σημαντικά και καθημερινά πράγματα που θελουμε να λειτουργούν σωστά, σε συσκευές που κρατάμε συνεχώς στα χέρια μας. :) 

Ακριβώς αλλά αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις και εγώ έπαθα και έμαθα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, PLHROPPP είπε

Ακριβώς αλλά αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις και εγώ έπαθα και έμαθα 

Αν δεν πάθαινες δεν θα έκανες και την αλλαγή λογικά! 
Εγω είχα άλλο πρόβλημα. Κάποια άσχετη εφαρμογή είχε πάρει τα permissions της επεξεργασίας των επαφών και δεν μπορούσα να επεξεργαστώ καμία από την επαφές μου στην native εφαρμογη contacts της Samsung!

Το έψαχνα στο Ίντερνετ και ήταν θέμα λογισμικού αφού και άλλοι χρήστες με πολλές συσκευές Samsung (ναυαρχίδες και μη) είχαν το ίδιο πρόβλημα! Εν τέλη καμία από τις προτάσεις τους δεν δούλεψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, billdanos said:

Σου λέμε να προσεχείς πως το διπλώνεις  κάθε φορά και να μην προσεχείς πολύ την τσάκιση… 😛 

 Η τσακιση δεν με πειράζει καθόλου, δεν το λεω σα fanboy. Δινει μια αισθηση στην οθονη σα να ειναι 3d, ετσι το νιώθω. Αυτο που λες να προσέχω πως το διπλώνω, μπορείς να το εξηγήσεις σε παρακαλώ? Ειναι καποιο πρόβλημα που πρέπει να προσέχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, farcry33 είπε

Έλα μην λες τέτοια μέχρι και η κουτσι Μαρία έχει iPhone πλέον, κάποτε ίσως ίσχυε αυτό που λες πλέον για κανέναν λόγο.

Άκουσα πως πλέον η κουτση Μαρία δεν έχει iphone καθότι έγινε καλά το πόδι της.

Αστειακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Dimitris_1981 said:

Ότι να ναι πραγματικά. 
Σχολιασες ότι S24U δεν έχει διαφορά στην τιμή από τα προηγούμενα όταν είπα ότι είναι πιο ακριβό, Στο απέδειξα είτε με MSRP είτε με τιμή Ελλάδας. 
Με ρώτησες (Δεν μου είπες) αν το S24U αν θα είναι vfm σε 2 χρόνια και σου απάντησα ναι (εκτός απροόπτου) όπως και το iPhone 15 (έκανα λάθος και είπα το PM ενώ εννοούσα το απλό). Τώρα με ψέγεις γιατί σου απάντησα σε αυτό που ρώτησες…..

Το σχόλιο για τα 630€ αφορούσε απάντηση στο αν το iPhone 13 είναι vfm στην Ελλάδα σήμερα. Το σχόλιο για την τιμολογιακή πολιτική της Samsung ήταν σε αλλο σχόλιο  που αφορούσε γιατί τα iPhone γενικά είναι vfm και κύριος λόγος ήταν το support. Εκεί σχολίασα ότι τώρα που και η Samsung έβαλε σοβαρό support αναγκάστηκε να ανεβάσει τιμές.


Μου λες το φόρουμ είναι ελληνικό και δεν μας νοιάζει ο υπόλοιπος κόσμος και σου απάντησα ότι το θέμα  αυτό αφορά όλο τον κόσμο και το θέμα του Vision Pro δεν αφορά καθόλου Ελλάδα.

Και τώρα με ρωτάς αν θα αγοράσω το Vision Pro σε τιμή MSRP. Πρώτον δεν θα το αγοράσω γιατί το θεωρώ beta και 2ον τι σχέση έχει με αυτό που σου είπα εγώ.

Γυρνας γύρω γύρω τα θέματα μπας και αποδείξεις ότι δεν κανείς λάθος. Δεν σου βγαίνει και συνέχεια κουνάς το γήπεδο.

Καλη συνέχεια και μάθε να διαβάζεις τι σου λένε πριν κανείς κόντρα για την κόντρα.

Δεν έγραψα πουθενά ότι δεν είναι πιο ακριβό το S24U από το S23U. Άλλωστε αυτό φαίνεται ξεκάθαρα από τις τιμές τους. Ίσα ίσα έγραψα πως πρόσθεσε κάποια επιπλέον πράγματα σε επίπεδο software και hardware, που μπορούν ίσως να δικαιολογήσουν την άνοδο τιμών. Και σε αυτό που ήθελα να καταλήξω είναι πως οι τιμές, είτε 100€ πάνω, είτε 100€ κάτω, είναι παραπλήσιες μεταξύ τους.

Ναι αλλά πως γίνεται να λέμε το iPhone 13 VFM, όταν στις ίδιες τιμές υπάρχουν συσκευές που έχουν πολλά παραπάνω χαρακτηριστικά από αυτό και ίσως παρόμοια υποστήριξη;

Kανείς δεν κάνει λάθος. Απλά εσύ έχεις κολλήσει στο αφήγημα σου με τις ΜSRP τιμές κι εγώ στο δικό μου με τις επίσημες τιμές Ελλάδας, η όποιας άλλης χώρας θες, που δεν είναι ίδιες με τις MSRP φυσικά. Στην ουσία τα ίδια πράγματα λέμε πάνω σε αυτό, αλλά με άλλες μονάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, lomvardo είπε


Τα «κορόιδα» δίνουν ίδια χρήματα με κάποιον που αγοράζει Samsung, Huawei ή ακόμα και ακριβό Xiaomi μη σου πω και αγοράζουν ένα κινητό με την μακράν κορυφαία υποστήριξη και μεταπώληση. 

Αλλά τι κάθομαι και απαντάω  τωρα κι εγώ;

Το "κορόιδο" θα αγοράσει iPhone για να τονώσει την χαμηλή του αυτοεκτίμηση, ενώ βγάζει 700 ευρώ το μήνα.  Είναι λιγότερο πιθανό να αγοράσει ένα high-end Android.
Τα περί κορυφαίας υποστήριξης και μεταπώλησης απλά δεν έχουν σχέση στην κουβέντα.

(τι κάθομαι και απαντάω ΕΓΩ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια χρήστης Android απο τα 15 μου, ξεκίνησα με huawei ideos x5 pro το οποίο το είχε φέρει ο Γερμανός τότε και με κορόιδευαν!

Εκτοτε πολλά Xiaomi medium budget και σιγά σιγά σε Samsung S σειράς μέχρι και το 22 Ultra.

Έκατσε μία ευκαιρία σε καλή τιμή ένα 14 pro max 256 εδώ και 6 μήνες και έχω να πώ ότι είναι ότι πιο ολοκληρωμένο έχω πιάσει στα χέρια μου, καθώς θα κάνει αυτό που υπόσχεται πάντα σε όλα του.

Ναι μου λείπει το οτι δεν έχω revanced ΥΤ , και άλλες τσατσοεφαρμογές όμως για το 95% + των αναγκών μου είμαι οκ.

Το καλύτερο για εμένα ωστόσο είναι ότι δεν μου έχει περάσει καν απο το μυαλό να πάω σε κάτι άλλο, κάτι με τα android στο 3μηνο κοίταζα πιο θα είναι το επόμενο μου μοντέλο.

Οσον αφορά τις πωλήσεις θεωρώ κύριο ρόλο παίζει το status της συσκευής , το όνομα της Apple, όμως δοκιμάζοντας το και η εμπειρία χρήσης που σου δίνει.

Κλείνοντας εντύπωση πραγματικά μου κάνει το πόσο καλά τρέχουν παλιές συσκευές της Apple ειδικά απο XS και μετά , που παίρνουν ακόμη update και δουλεύουν σαν τη 1η μέρα μετά απο τόσα χρόνια.

P.S δεν είμαι fanboy και ειλικρινά αν βγεί android που πραγματικά θα με εντυπωσιάσει ίσως ξαναγυρίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, MarioGr said:

Κλείνοντας εντύπωση πραγματικά μου κάνει το πόσο καλά τρέχουν παλιές συσκευές της Apple ειδικά απο XS και μετά , που παίρνουν ακόμη update και δουλεύουν σαν τη 1η μέρα μετά απο τόσα χρόνια.

Αυτά είναι υπερβολές και μούφες. Κανένα από αυτά δεν λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα. Τίγκα στο lag είναι. Απλά λειτουργούν και σήμερα όπως λειτουργούσαν και τότε, για αυτό που μπορούσαν να κάνουν μέχρι τότε. Από το τότε όμως μέχρι το σήμερα, πιθανότατα δεν μπορούν να κάνουν ούτε τα μισά, είτε σε βαθμό ταχύτητας είτε σε βαθμό δυνατοτήτων, είτε δεν κάνουν άλλα. Αυτά τα "τα iPhones 7,8 και 10, τρέχουν όπως την πρώτη μέρα" είναι απόψεις ανθρώπων που δεν έχουν επαφή με το αντικείμενο, δεν ξέρουν καν τι είναι iOS και Android και η χρήση τους είναι τηλέφωνα, SMS και κανένα Facebook.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waiss είπε

Δεν έγραψα πουθενά ότι δεν είναι πιο ακριβό το S24U από το S23U. Άλλωστε αυτό φαίνεται ξεκάθαρα από τις τιμές τους. Ίσα ίσα έγραψα πως πρόσθεσε κάποια επιπλέον πράγματα σε επίπεδο software και hardware, που μπορούν ίσως να δικαιολογήσουν την άνοδο τιμών. Και σε αυτό που ήθελα να καταλήξω είναι πως οι τιμές, είτε 100€ πάνω, είτε 100€ κάτω, είναι παραπλήσιες μεταξύ τους.

Ναι αλλά πως γίνεται να λέμε το iPhone 13 VFM, όταν στις ίδιες τιμές υπάρχουν συσκευές που έχουν πολλά παραπάνω χαρακτηριστικά από αυτό και ίσως παρόμοια υποστήριξη;

Kανείς δεν κάνει λάθος. Απλά εσύ έχεις κολλήσει στο αφήγημα σου με τις ΜSRP τιμές κι εγώ στο δικό μου με τις επίσημες τιμές Ελλάδας, η όποιας άλλης χώρας θες, που δεν είναι ίδιες με τις MSRP φυσικά. Στην ουσία τα ίδια πράγματα λέμε πάνω σε αυτό, αλλά με άλλες μονάδες.

Αν θες να δεις γιατί θεωρώ το iPhone 13 vfm ανάτρεξε στο ποστ που το αιτιολογώ. Επίσης και για όλα τα άλλα. 

Για το αν οι τιμές θα πρέπει να είναι με την MSRP ή όχι το έχω γράψει 100 φορές και αν έχει διαφορά.  

Δεν θα κάνουμε κύκλους την συζήτηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Waiss είπε

Αυτά είναι υπερβολές και μούφες. Κανένα από αυτά δεν λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα. Τίγκα στο lag είναι. Απλά λειτουργούν και σήμερα όπως λειτουργούσαν και τότε, για αυτό που μπορούσαν να κάνουν μέχρι τότε. Από το τότε όμως μέχρι το σήμερα, πιθανότατα δεν μπορούν να κάνουν ούτε τα μισά, είτε σε βαθμό ταχύτητας είτε σε βαθμό δυνατοτήτων, είτε δεν κάνουν άλλα. Αυτά τα "τα iPhones 7,8 και 10, τρέχουν όπως την πρώτη μέρα" είναι απόψεις ανθρώπων που δεν έχουν επαφή με το αντικείμενο, δεν ξέρουν καν τι είναι iOS και Android και η χρήση τους είναι τηλέφωνα, SMS και κανένα Facebook.

Πέρασε απο τα χέρια μου 11 Pro Max το οποίο πήγαινε μπάλα για 4 μήνες που το είχα , καθώς και Iphone XS της γυναίκας το οποίο φόρτωνε γρηγορότερα παιχνίδια όπως Call Of Duty Mobile in game  που παίζω με το γιό μου, σε σχέση με το s22U με Snapdragon 8Gen1 που φόραγε, οπότε θα παρακαλούσα να λείπουν χαρακτηρισμοί τέτοιου τύπου προς εμένα φίλτατε εξυπνόπουλε , όντως πηγαίνουν πολύ καλά παρόλα τα χρόνια τους και αυτό φαίνεται και απο τα Scores που έχουν ακόμα και σήμερα τα SOC τους ,αλλά και απο προσωπική εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...