Προς το περιεχόμενο

Μπομπονιερα ή και προσκλητηρια για καλό σκοπο


Johnkeppas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Πρόκειται να παντρευτω και είμαστε στο στάδιο που κοιτάμε για προσκλητηρια και μπομπονιερες. Θα ήθελα να τα πάρω αν γίνεται από κάποιο κοινοφελες ίδρυμα για να μην νιώθω ότι πετάω τελείως τα λεφτά μου. Έψαξα και είδα επιλογές στο Χαμόγελο του παιδιού, και χωρίς να βρω αντίστοιχες κατηγορίες στα παιδικά χωριά SOS και στο make-a-wish. Ξέρει κάποιο άλλο ίδρυμα ή οργανισμό που να δίνει τέτοιες επιλογές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πετάς τα λεφτά ?? Έχεις ιδέα πόσος κόσμος ζει από αυτό? Δεν το κατανοώ το σκεπτικό αν θεωρείς ότι πετάς λεφτά κάνε γάμο πολιτικό και μη φωνάξεις κανένα...

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 minutes ago, miner_2000 said:

Γιατί πετάς τα λεφτά ?? Έχεις ιδέα πόσος κόσμος ζει από αυτό? Δεν το κατανοώ το σκεπτικό αν θεωρείς ότι πετάς λεφτά κάνε γάμο πολιτικό και μη φωνάξεις κανένα...

μαλλον δεν καταλαβες το ποστ του τοπικ σταρτερ....

αν παρει πχ προσκλητηρια απο καποια χ εταιρεια τα λεφτα θα τα παρει η χ εταιρεια και ενα χ ποσοστο οι υπαλληλοι στην μισθοδοσια τους.αν παρει απο πχ το χαμογελο του παιδιου υποτιθεται οτι δεν κοιταει το κερδος καποιος ιδιωτης αλλα αυτα τα λεφτα πανε στο μεγαλυτερο ποσοστο για να βοηθησουν τα χ παιδια 

Επεξ/σία από poulinos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Johnkeppas είπε

Καλησπέρα σας. Πρόκειται να παντρευτω και είμαστε στο στάδιο που κοιτάμε για προσκλητηρια και μπομπονιερες. Θα ήθελα να τα πάρω αν γίνεται από κάποιο κοινοφελες ίδρυμα για να μην νιώθω ότι πετάω τελείως τα λεφτά μου. Έψαξα και είδα επιλογές στο Χαμόγελο του παιδιού, και χωρίς να βρω αντίστοιχες κατηγορίες στα παιδικά χωριά SOS και στο make-a-wish. Ξέρει κάποιο άλλο ίδρυμα ή οργανισμό που να δίνει τέτοιες επιλογές; 

Η φλόγα για τα παιδιά με καρκίνο φτιάχνει κατόπιν επικοινωνίας. Και είναι από εθελοντές απ' όσο γνωρίζω... Επίσης μπράβο για τη σκέψη εγώ λόγω κακής οργάνωσης δεν πήρα από κει. Έβγαινε και λίγο πιο ακριβά αλλά το αξίζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, poulinos είπε

μαλλον δεν καταλαβες το ποστ του τοπικ σταρτερ....

αν παρει πχ προσκλητηρια απο καποια χ εταιρεια τα λεφτα θα τα παρει η χ εταιρεια και ενα χ ποσοστο οι υπαλληλοι στην μισθοδοσια τους.αν παρει απο πχ το χαμογελο του παιδιου υποτιθεται οτι δεν κοιταει το κερδος καποιος ιδιωτης αλλα αυτα τα λεφτα πανε στο μεγαλυτερο ποσοστο για να βοηθησουν τα χ παιδια 

Ακριβώς αυτό.

51 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Η φλόγα για τα παιδιά με καρκίνο φτιάχνει κατόπιν επικοινωνίας. Και είναι από εθελοντές απ' όσο γνωρίζω... Επίσης μπράβο για τη σκέψη εγώ λόγω κακής οργάνωσης δεν πήρα από κει. Έβγαινε και λίγο πιο ακριβά αλλά το αξίζουν.

Δεν το ήξερα καν σαν όνομα, θα το κοιτάξω. ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Johnkeppas είπε

Καλησπέρα σας. Πρόκειται να παντρευτω και είμαστε στο στάδιο που κοιτάμε για προσκλητηρια και μπομπονιερες. Θα ήθελα να τα πάρω αν γίνεται από κάποιο κοινοφελες ίδρυμα για να μην νιώθω ότι πετάω τελείως τα λεφτά μου. Έψαξα και είδα επιλογές στο Χαμόγελο του παιδιού, και χωρίς να βρω αντίστοιχες κατηγορίες στα παιδικά χωριά SOS και στο make-a-wish. Ξέρει κάποιο άλλο ίδρυμα ή οργανισμό που να δίνει τέτοιες επιλογές; 

Με όλα αυτά που ακούμε τελευταία για όλες αυτές τις ΜΚΟ εγώ άλλαξα στάση...

Θέλεις να κάνεις το καλό...;

Μην αγοράζεις άχρηστες μπομπονιέρες και άχρηστα προσκλητήρια...

Τα χρήματα που θα έδινες μην τα δίνεις σε επαγγελματίες ανθρωπιστές,  αλλά πήγαινε στην ενορία σου και ρώτα τον παπά να σου δείξει μερικές πραγματικά φτωχές οικογένειες...

Αγόρασε τους τρόφιμα και δώσε τα χωρις να πεις τίποτα...

Εκεί θα πιάσει τόπο πραγματικά η ελεημοσύνη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

13 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Με όλα αυτά που ακούμε τελευταία για όλες αυτές τις ΜΚΟ εγώ άλλαξα στάση...

Θέλεις να κάνεις το καλό...;

Μην αγοράζεις άχρηστες μπομπονιέρες και άχρηστα προσκλητήρια...

Τα χρήματα που θα έδινες μην τα δίνεις σε επαγγελματίες ανθρωπιστές,  αλλά πήγαινε στην ενορία σου και ρώτα τον παπά να σου δείξει μερικές πραγματικά φτωχές οικογένειες...

Αγόρασε τους τρόφιμα και δώσε τα χωρις να πεις τίποτα...

Εκεί θα πιάσει τόπο πραγματικά η ελεημοσύνη.

Αν κρινόταν μόνο από μένα ίσως και να το έκανα, αλλά η μέλλουσα θέλει και τα αξεσουάρ του γάμου πλήρη. Γι αυτό κοιτάω μην τυχόν λεφτά που έτσι κι αλλιώς θα μου φύγουν, έστω ένα μέρος τους πάει για καλο σκοπό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Με όλα αυτά που ακούμε τελευταία για όλες αυτές τις ΜΚΟ εγώ άλλαξα στάση...

Θέλεις να κάνεις το καλό...;

Μην αγοράζεις άχρηστες μπομπονιέρες και άχρηστα προσκλητήρια...

Τα χρήματα που θα έδινες μην τα δίνεις σε επαγγελματίες ανθρωπιστές,  αλλά πήγαινε στην ενορία σου και ρώτα τον παπά να σου δείξει μερικές πραγματικά φτωχές οικογένειες...

Αγόρασε τους τρόφιμα και δώσε τα χωρις να πεις τίποτα...

Εκεί θα πιάσει τόπο πραγματικά η ελεημοσύνη.

Μην πολυπιστεύεις αυτά που ακούς καλύτερα θα πω εγω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το γάμο μου, μπομπονιέρες Make a wish και προσκλητήρια Χαμόγελο του παιδιού. Τα μόνα λεφτά που δεν λυπήθηκα. Και ήταν και εξαιρετικής ποιότητας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Τα χρήματα που θα έδινες μην τα δίνεις σε επαγγελματίες ανθρωπιστές,  αλλά πήγαινε στην ενορία σου και ρώτα τον παπά να σου δείξει μερικές πραγματικά φτωχές οικογένειες...

Εγώ προσωπικά ούτε σε παπάδες θα τα έδινα τα χρήματα. Καλύτερα σε κάποια ΜΚΟ και με κατάθεση σε επίσημο τραπεζικό λογαριασμό για να ξέρεις ότι τα χρήματα θα πάνε στους υπεύθυνους και σε όχι κάποιον άσχετο που μπορεί να τα κρατήσει και στην τσέπη του, και επίσης τα χρήματα θα είναι νόμιμα και δηλωμένα. Ή αλλιώς στην τοπική κοινωνία σε άτομα που ξέρεις ότι έχουν σοβαρό πρόβλημα διαβίωσης.

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή περίπτωση και το Εργαστήρι του Συλλόγου Συνδρόμου Down Ελλάδος. Δίνει δουλειά σε ανθρώπους με σύνδρομο Down και το αποτέλεσμα είναι άρτιο σε όλα τα προϊόντα τους (έχω δει μπομπονιέρες γάμου και βάφτισης, αλλά αναλαμβάνουν και διάφορα άλλα προϊόντα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχάς να ζήσετε φίλε.

Κατά δεύτερο δες και εδώ.

https://www.amimoni-eshop.gr/Μπομπονιέρες

Από εδώ παίρνω την λαμπάδα μου και είναι πολύ όμορφες.

Κατά τρίτο. Γενικά, κάνε το καλό και ρίξε το στο γιαλό.

Επεξ/σία από Rebelos2018
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, liakos356 είπε

Για το γάμο μου, μπομπονιέρες Make a wish και προσκλητήρια Χαμόγελο του παιδιού. Τα μόνα λεφτά που δεν λυπήθηκα. Και ήταν και εξαιρετικής ποιότητας. 

Πότε τον έκανες φίλε μου, πάει καιρός; Γιατί στο site τους δεν βρίσκω σχετική κατηγορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • κλειδώθηκε και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...