Προς το περιεχόμενο

Νεος υπολογιστης μεχρι 2000 ευρω


SinQ
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από SeNNinhA,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Εαν επιμενετε για στησιμο από MSystems εχω να προτείνω τα παρακατω (δυστυχως δεν μας βαζεις επιμερους τιμες και links και πρεπει να μαντευουμε):

image.png.401197e4c3e119827fa5a55865108f2b.png

Με ελάχιστα παραπανω απο τα 2.000 ευρω εχεις:

  • Ιδια Motherboard αλλα με WiFi6
  • Πολύ καλύτερη GPU
  • Πολύ καλύτερο τροφοδοτικο
  • Καλύτερη ψύξη (και με ελάχιστα παραπανω πας στην Artic Liquid Freezer III 360 στα 81 ευρω και στην Artic Liquid Freezer III 420 εαν χωράει το κουτι με μολισ 86 ευρω)
  • image.png.9e32ad00bb6950a2c1a034f33b51bd8d.png
  • Καλύτερες μνήμες στα 6000MHz και CL32
  • Καλύτερο και φθηνότερο SSD#2 (δεν ειναι απαραιτητο να τοποθετηθει εξ αρχης)
  • Αθορυβους ανεμιστηρες (4 τεμαχια)

To συνολο μπορει να κατεβει και -20 ευρω εαν το τροφοδοτικο γινει το ιδιο σε 750W (αλλα δεν θα το εκανα για -20 ευρω) ή να πας και σε Seasonic μοντελο (αλλά δεν ειναι διαθεσιμο απο MSystems ομως).

image.png.d8c99e512e7728dfeb74a8e4c68b6908.png

 

Σημειωση: Tο MSystem στο στήνει με την μαμα ψύκτρα (που απ ότι βλεπω περιλαμβανεται στο κουτι) και τοποθετεις μετα την AIO όπως και τον δευτερο SSD.

Το παραπανω σετάκι μπορεις να το στήσεις 300-380 ευρω φθηνότερα εαν μαζεψεις τα κομματια απο Best Price/Skroutz και δεν εχω βαλει και το κοστος των Windows στην MSystem.

300 ευρω στα 2000 ειναι 15% δεν ειναι και λιγο.

 

Συγκριτικο

image.png.df376a6fc67c9b215f46f43a3e930860.png

 

Δεν ασχοληθηκα με CPU & Motherboard γιατι μετα θα γινει χαοτικο το θεμα με παρα πολλές μεταβλητές.

Πιστευω οτι μπορεις να βρεις καλυτερο κουτι αλλα αυτο ειναι και θεμα γουστου. Δεν ξερουμε καν τι μεγεθος κουτιου θελετε.

Σε ευχαριστω πολυ ! Με βοηθησες παρα πολυ! Μπορεις να τσεκαρεις αυτην την συνθεση απο σκρουτζ; Εστω δηλαδη οτι ολα τα εξαρτηματα ηταν απο σκρουτζ. image.png.be8ef0bad08957eba59730cff6ac6f4c.png

Εχεις καποια ενσταση για κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SinQ είπε

Σε ευχαριστω πολυ ! Με βοηθησες παρα πολυ! Μπορεις να τσεκαρεις αυτην την συνθεση απο σκρουτζ; Εστω δηλαδη οτι ολα τα εξαρτηματα ηταν απο σκρουτζ. image.png.be8ef0bad08957eba59730cff6ac6f4c.png

Εχεις καποια ενσταση για κατι;

Ενστασεις:

1) Artic Liquid Freezer III 240 (αντί για ΙΙ) στα 66 ευρω κατευθειαν απο την Artic σε προσφορα αυτες τις ημέρες. Ποιος ο λογος να πας στο παλιοτερο μοντελο αντι για το καινουργιο. Φαντασου ότι εχω μολις κούμπωσα πανω την ιδια ακριβως (ΙΙ) και παρήγγειλα μια βδομαδα μολις μετα προχτες και την (ΙΙΙ)

2) Ο Kingston KC3000 ειναι σαφεστατα καλός δισκος αλλα θα προτιμούσα τον φθηνοτερα και για εμενα καλυτερο LEXAR NM790. Μικρη διαφορα θα κανει στην πραξη βεβαια.

3) Σε GPU η PowerColor Radeon RX 7800 XT 16GB Hellhound που σου εβαλα ειναι εφάμιλη και λενε ότι εχει το καλύυερο cooling system αρα και λιγοτερες πιθανοτητες σε throtling λογω υψηλων θερμοκρασιων.

Τις Mobo των Intel δεν τις ξερω και πολυ.

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Η motherboard που εβαλες ειναι με DDR5 μνημες ή με DDR4?

Βγαινει και με τις δυο οποτε τσεκαρε την τιμη.

1 ώρα πριν, SinQ είπε

Σε ευχαριστω πολυ ! Με βοηθησες παρα πολυ! Μπορεις να τσεκαρεις αυτην την συνθεση απο σκρουτζ; Εστω δηλαδη οτι ολα τα εξαρτηματα ηταν απο σκρουτζ. image.png.be8ef0bad08957eba59730cff6ac6f4c.png

Εχεις καποια ενσταση για κατι;

Με βαση αυτα που ζητας οι διαφορες ειναι μικρες. 

Οι τιμες συμπεριλαμβανουν ΦΠΑ και μεταφορικα ανα κομματι. Εαν τα γκρουπαρεις ισως ειναι και λιγο λιγοτερα. Σε περιπτωση τιμολογιου αφαιρεις και το ΦΠΑ οπως παντα.

image.png.ceb47621fcef1d96de26b6c970dc72ac.png

 

Με 

Artic Liquid Freezer III 240 (από Arctic.de)  + Lexar NM790 SSD 1TB + PowerColor Radeon RX 7800 XT 16GB Hellhound

image.png.f5b26128d3ac0e725bcafadc9602c040.png

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την υδροψυξη δεν πρέπει να υπάρχει κανένα δίλημμα.

Πάρε από την arctic (θα έλεγα να την παραγγείλεις ΤΩΡΑ -κυριολεκτω- γιατί μπορεί να τελειώσουν, μπορεί να λήξει η προσφορά) και θα πρότεινα είτε 280 και τοποθέτηση στο πάνω μέρος(μάλλον προσωπικά θα το προτιμούσα), είτε 360 και τοποθέτηση μπροστά (η Corsair αναφέρει πως χωράνε στο 4000d).

Επεξ/σία από @topos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, @topos είπε

Για την υδροψυξη δεν πρέπει να υπάρχει κανένα δίλημμα.

Πάρε από την arctic (θα έλεγα να την παραγγείλεις ΤΩΡΑ -κυριολεκτω- γιατί μπορεί να τελειώσουν, μπορεί να λήξει η προσφορά) και θα πρότεινα είτε 280 και τοποθέτηση στο πάνω μέρος(μάλλον προσωπικά θα το προτιμούσα), είτε 360 και τοποθέτηση μπροστά (η Corsair αναφέρει πως χωράνε στο 4000d).

Εαν δεν υπαρχει θεμα χωρου η 360 ειναι πιο συμφερουσα σε τιμη και παρεχει καλύτερη ψυξη.

Κουτι ειναι ευκολο να βρεις κατι που θα βολευει περισσοτερο εαν χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, SeNNinhA said:

Εαν δεν υπαρχει θεμα χωρου η 360 ειναι πιο συμφερουσα σε τιμη και παρεχει καλύτερη ψυξη.

Κουτι ειναι ευκολο να βρεις κατι που θα βολευει περισσοτερο εαν χρειαζεται.

Δεν διαφωνώ, όμως το Corsair είναι ωραία vfm κουτί και η διαφορά από 280 σε 360 δεν είναι τόσο τραγική (~12% σε επιφανεια).

Όσο για την τοποθέτηση δεν δηλώνω ειδικος σε καμία των περιπτώσεων, απλά θεωρώ πως βάζοντας την πάνω και βγάζοντας τον θερμό αέρα έξω είναι καλύτερα.

Βαζοντας την μπροστα να βγάζει μπλοκάρεις το airflow στα υπόλοιπα συστηματα, ενώ βάζοντας την μπροστα να ρουφάει βάζεις τον ζεστό αέρα πάλι μέσα στο κουτι.

-Εαν κάνω λάθος διορθώστε με-

Spoiler

Το έγραψα και στο άλλο θέμα, παρόλο που δεν με ψήνουν οι υδροψυξεις για cpu μέχρι 7900x/13700 (εκεί στα ~230watt είναι οριακα βιώσιμες οι καλές αεροψυκτρες) αυτή η προσφορά της artcic με έκανε να το σκέφτομαι και ας μην την χρειάζομαι..

 

14 minutes ago, @topos said:

Δεν διαφωνώ, όμως το Corsair είναι ωραία vfm κουτί και η διαφορά από 280 σε 360 δεν είναι τόσο τραγική (~12% σε επιφανεια).

Όσο για την τοποθέτηση δεν δηλώνω ειδικος σε καμία των περιπτώσεων, απλά θεωρώ πως βάζοντας την πάνω και βγάζοντας τον θερμό αέρα έξω είναι καλύτερα.

Βαζοντας την μπροστα να βγάζει μπλοκάρεις το airflow στα υπόλοιπα συστηματα, ενώ βάζοντας την μπροστα να ρουφάει βάζεις τον ζεστό αέρα πάλι μέσα στο κουτι.

-Εαν κάνω λάθος διορθώστε με-

  Hide contents

Το έγραψα και στο άλλο θέμα, παρόλο που δεν με ψήνουν οι υδροψυξεις για cpu μέχρι 7900x/13700 (εκεί στα ~230watt είναι οριακα βιώσιμες οι καλές αεροψυκτρες) αυτή η προσφορά της artcic με έκανε να το σκέφτομαι και ας μην την χρειάζομαι..

 

Edit -> καλύτερη επιλογή ο 14700(θεωρώ πως είναι ο καλύτερος all around επεξεργαστής ως specs στην αγορά)

και επίσης -εαν δεν εισαι- ίσως συμφαιρει να γίνεις μέλος του skroutz plus(αν δεν κάνω λάθος είναι 17ευρω) εάν τα καταστήματα αποστείλουν μέσω skroutz plus (προφανώς και εάν είναι εφαμμιλες οι τιμές) δεν πληρώνεις μεταφορικά για πάνω από 20 ευρώ παραγγελία.

Έχεις και μεσάζοντα τον skroutz εάν κάτι πάει στραβά και σου μένει η συνδρομή για έναν χρόνο για τυχών άλλες αγορες

Επιπλεον παίρνεις και κάποιους πόντους που τους εξαργυρώνεις μετα.

-Κανονικά είναι αστεία η συσχέτιση με τα χρήματα αλλά εφόσων θα δώσεις 2000 ευρώ μαζεμένα θα είναι 10000+ πόντοι οπότε 20ευρω κουπονι-

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, @topos είπε

Δεν διαφωνώ, όμως το Corsair είναι ωραία vfm κουτί και η διαφορά από 280 σε 360 δεν είναι τόσο τραγική (~12% σε επιφανεια).

Όσο για την τοποθέτηση δεν δηλώνω ειδικος σε καμία των περιπτώσεων, απλά θεωρώ πως βάζοντας την πάνω και βγάζοντας τον θερμό αέρα έξω είναι καλύτερα.

Βαζοντας την μπροστα να βγάζει μπλοκάρεις το airflow στα υπόλοιπα συστηματα, ενώ βάζοντας την μπροστα να ρουφάει βάζεις τον ζεστό αέρα πάλι μέσα στο κουτι.

-Εαν κάνω λάθος διορθώστε με-

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Το έγραψα και στο άλλο θέμα, παρόλο που δεν με ψήνουν οι υδροψυξεις για cpu μέχρι 7900x/13700 (εκεί στα ~230watt είναι οριακα βιώσιμες οι καλές αεροψυκτρες) αυτή η προσφορά της artcic με έκανε να το σκέφτομαι και ας μην την χρειάζομαι..

 

Το προβλημα με τις 280 τοποθετημένες πανω ειναι το φαρδος τους.

Ειναι πολύ πιο φαρδιές από τις 240mm (138mm) και συνήθως κοντραρουν με τις ψύκτρες των VRMs στην κορυφή της motherboard ή και με τις μνήμες.

Θελει να εισαι πολύ σιγουρος για το κουτί σου και συνηθως τι βάζεις σε κουτια που εχουν αρκετό ελευθερο ύψος πάνω απο την Mobo.

Επίσης τα ψυγεία των Artix ειναι πιο παχια στα 380mm σε παχος. 

H 360 ειναι πιο safe επιλογη.

 

image.png.0ee9bc06fd27c58a73ded18dad4c87ea.png

 

image.png.ccd49d9af3b0f527017225b7933af252.png

 

image.png.d546e4b290e29749110dc105ddfd923b.png

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 minutes ago, SeNNinhA said:

Το προβλημα με τις 280 τοποθετημένες πανω ειναι το φαρδος τους.

Ειναι πολύ πιο φαρδιές από τις 240mm (138mm) και συνήθως κοντραρουν με τις ψύκτρες των VRMs στην κορυφή της motherboard ή και με τις μνήμες.

Θελει να εισαι πολύ σιγουρος για το κουτί σου και συνηθως τι βάζεις σε κουτια που εχουν αρκετό ελευθερο ύψος πάνω απο την Mobo.

Επίσης τα ψυγεία των Artix ειναι πιο παχια στα 380mm σε παχος. 

H 360 ειναι πιο safe επιλογη.

 

image.png.0ee9bc06fd27c58a73ded18dad4c87ea.png

 

image.png.ccd49d9af3b0f527017225b7933af252.png

 

image.png.d546e4b290e29749110dc105ddfd923b.png

-Χωρίς να κάνω και καμιά μελέτη- Βρήκα αναφορές ότι η 280 ii χωράει οριακά/σφικτά στο Corsair 4000d και βλέπω ότι είναι και αυτή στα 67,5mm.

Αλλά εάν είναι σίγουρο/ανετο fit η 360 μπορεί να δει αυτη.

280ii

Screenshot_2024-02-27-22-12-17-229_com.google.android.apps.docs-edit.jpg

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, @topos είπε

-Χωρίς να κάνω και καμιά μελέτη- Βρήκα αναφορές ότι η 280 ii χωράει οριακά/σφικτά στο Corsair 4000d και βλέπω ότι είναι και αυτή στα 67,5mm.

Αλλά εάν είναι σίγουρο/ανετο fit η 360 μπορεί να δει αυτη.

 

280ii

Screenshot_2024-02-27-22-12-17-229_com.google.android.apps.docs-edit.jpg

Οι διαστασεις στα ψυγεια δεν αλλαξαν. Η τρομπα αλλαξε στην ΙΙΙ

Ο καθενας πρεπει να μετρησει και να δει. Εμεις απλα αναφερουμε τα σημεια που πρεπει να προσεξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά και από εμένα. My 2 cents σχετικά με after effects 

1. Καλό τροφοδοτικό, κουτί, ψύξη

2. GPU καλύτερα Nvidia για after effects 

3. Καλύτερα 64Gb ram 

4.Ο 13700KF είναι αρκετά καλός και γρήγορος, δεν γνωρίζω βέβαια πόσο κέρδος θα έχει με τον 14700. Μπορεί να ενημερωθεί και από Puget systems 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dthomaidis είπε

Γεια χαρά και από εμένα. My 2 cents σχετικά με after effects 

1. Καλό τροφοδοτικό, κουτί, ψύξη

2. GPU καλύτερα Nvidia για after effects 

3. Καλύτερα 64Gb ram 

4.Ο 13700KF είναι αρκετά καλός και γρήγορος, δεν γνωρίζω βέβαια πόσο κέρδος θα έχει με τον 14700. Μπορεί να ενημερωθεί και από Puget systems 

 

 

Το Nvidia είναι γενικό.

Γιατί AMD RX 7800 XT  vs Nvidia RTx 4060ti είναι AMD hands down.

Ποια ακριβώς NVidia και σε τι τιμή πάει? Μακάρι οι NVidia να είχαν πιο νορμάλ τιμές και εγώ μέσα.

Άσε που έχει σχέση με το τι παιχνίδι παίζεις. Για ίδιου επιπέδου καρτες στα μισά σχεδόν παιχνίδια η NVidia είναι λίγο καλύτερη και στα άλλα μισά η AMD.

Το Ray Tracing θεωρώ ότι ελάχιστοι πραγματικά συνειδητοποιουν κατά την διάρκεια του παιχνιδιού ότι υπάρχει άρα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει.

Το DLSS ναι είναι καλύτερο σε σχέση με το FSR αλλά θα προτιμήσω να μην βάλω κανένα από τα δύο και να έχω native frame production. Εκτος εάν όντως έχεις 4K monitor με 250+Hz οπότε εντάξει. Σε τυπικά monitors 1440p αναλυσεις η 7800XT ή ανάλογη φτάνει και περισσεύει. Το monitor δεν θα σου δείξει παραπάνω αλλά ούτε και κανένας θα καταλάβει διαφορά με +50fps στα 200.

Εαν πάλι πάμε σε κάρτες και monitors των 1000+ ευρώ το καθένα οκ.

Γνώμη μου πάντα. Ο καθένας το βλεπει αλλιώς και έχει και διαφορετικές ανάγκες ή θέλει να κάνει διαφορετικούς συμβιβασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγχωθηκα πρεπει να παραγγειλω ψυχτρα :D . Νομιζω εχει ξεθολωσει το τοπιο με τη βοηθεια σας παιδια. Θα τα μεταφερω στον φιλο μου και αποφασιζει αυτος και επειδη ζηλεψα μαλλον θα φτιαξω κ εγω ενα δικο μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Το Nvidia είναι γενικό.

Γιατί AMD RX 7800 XT  vs Nvidia RTx 4060ti είναι AMD hands down.

Ποια ακριβώς NVidia και σε τι τιμή πάει? Μακάρι οι NVidia να είχαν πιο νορμάλ τιμές και εγώ μέσα.

Άσε που έχει σχέση με το τι παιχνίδι παίζεις. Για ίδιου επιπέδου καρτες στα μισά σχεδόν παιχνίδια η NVidia είναι λίγο καλύτερη και στα άλλα μισά η AMD.

Το Ray Tracing θεωρώ ότι ελάχιστοι πραγματικά συνειδητοποιουν κατά την διάρκεια του παιχνιδιού ότι υπάρχει άρα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει.

Το DLSS ναι είναι καλύτερο σε σχέση με το FSR αλλά θα προτιμήσω να μην βάλω κανένα από τα δύο και να έχω native frame production. Εκτος εάν όντως έχεις 4K monitor με 250+Hz οπότε εντάξει. Σε τυπικά monitors 1440p αναλυσεις η 7800XT ή ανάλογη φτάνει και περισσεύει. Το monitor δεν θα σου δείξει παραπάνω αλλά ούτε και κανένας θα καταλάβει διαφορά με +50fps στα 200.

Εαν πάλι πάμε σε κάρτες και monitors των 1000+ ευρώ το καθένα οκ.

Γνώμη μου πάντα. Ο καθένας το βλεπει αλλιώς και έχει και διαφορετικές ανάγκες ή θέλει να κάνει διαφορετικούς συμβιβασμούς.

Το Nvidia είναι ειδικό, όχι γενικό. Έγραψα ότι θα μιλήσω για το after effects και όχι για παιχνίδια. Συνεργάζονται καλύτερα, αυτό είναι όλο. 

Τώρα για όλα τα υπόλοιπα, οκ, όντως ο καθένας πάει με τις ανάγκες και υπό περιορισμούς όπως κυρίως το budget. Προσωπικά έχω όντως 4K με HDMI 2.1 full speed με ανάλογα Hz (1000€ +) και με RTX4080 βλέπω ωραία πράγματα. 

Επαναλαμβάνω όμως ότι μιλάω για το after effects για motion graphics, vfx κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, SinQ είπε

Αγχωθηκα

 Δεν χρειαζεται, ηρεμια υπομονη πολυ ψαξιμο και σηγουρα θα βρεις το πλεον κακαλληλο για σενα

13 ώρες πριν, dthomaidis είπε

βλέπω ωραία πράγματα.

 κι αυτο ειναι το μονο που μετραει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους!

 

Με ενδιαφέρει και εμένα να πάρω ένα μηχάνημα και να το χρησιμοποιώ για gaming και after effects/premiere, blender κλπ.

Έκανα μια λίστα με βάση τα λεγόμενά σας παραπάνω. Νομίζω ότι έχω βάλει τα σωστά αλλά μπορεί και όχι. Ειδικά εκεί με τη CPU 

το έχασα λίγο.

 

Για την NVIDIA, αποδίδει καλύτερα με το after effects και blender, αλλά είναι πολύ ακριβές για μένα τώρα. Θα είχε νόημα να βάλω μια πιο παλιά ή 8GB ώστε να πάω σε NVIDIA?

Για τον δίσκο έβαλα έναν μεγαλύτερο από αυτό που προτείνατε ώστε να έχω χώρο για footages κλπ χωρίς να κουμπώνω συνέχεια δίσκους. 

Για RAM είμαι οκ με 32GB για τώρα. 

 

Παρακάτω σας στέλνω τη λίστα, να μου πείτε τι νομίζετε και αν έχω κάνει κανένα τεράστιο λάθος όταν έψαχνα αυτά που έχετε γράψει. 

Please μη βαράτε γιατί είμαι κάπως άσχετος. 
 

Intel Core i7-14700KF 2.5GHz Επεξεργαστής 20 Πυρήνων για Socket 1700 σε Κουτί

Gigabyte Z790 Aorus Elite AX (rev. 1.0) Wi-Fi Motherboard ATX με Intel 1700 Socket

PowerColor Radeon RX 7800 XT 16GB GDDR6 Hellhound Κάρτα Γραφικών

G.Skill Trident Z5 RGB 32GB DDR5 RAM με 2 Modules (2x16GB) και Ταχύτητα 6000 για Desktop

Lexar NM790 SSD 2TB M.2 NVMe PCI Express 4.0

Be Quiet Pure Power 12 M 850W Τροφοδοτικό Υπολογιστή Full Modular 80 Plus Gold

Corsair 4000D Airflow Gaming Midi Tower Κουτί Υπολογιστή με Πλαϊνό Παράθυρο Μαύρο

Liquid Freezer III 240 (δεν θα ήθελα να το ρισκάρω και να μην κάνει. Αυτή σίγουρα κάνει στο Corsair 4000D σωστά;)

 

Επίσης, επειδή όπως είπα είμαι λίγο άσχετος όσον αφορά τα hardware, 

ξέρετε κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί στο κέντρο Αθήνας, που να μπορεί να μου κάνει assemble το PC;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Επεξ/σία από Manos_G
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...