Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένο μετά το 2015 με νορμάλ χιλιόμετρα...8.000-9.000... Προτάσεις μιας και για ένα είναι πολλά λεφτά και θα το χρειαστώ για τα επόμενα χρόνια λόγω γάμου.


Petrotos3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι δεκτός σε προτάσεις μιας και για μένα είναι πολλά λεφτά και θα το χρειαστώ για τα επόμενα χρόνια λόγω γάμου. Τώρα έχω ένα Aygo και προσανατολίζομαι κάπου σε Ford Fiesta βενζίνη ή Suzuki Baleno..Ιδανικά θα ήθελα Toyota Auris αλλά ξεφεύγουμε.. Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ο γάμος έχει γίνει;

Πάτε για παιδί ή όχι;

Χρήση; Περιοχή;

Όχι δεν έχει γίνει ακόμα αλλά σε ένα χρόνο και κάτι...παιδί ίσως μετά από 2-3 χρόνια για αυτό και θέλω να βρω κάτι που να τα συνδυάζει! Τώρα μένουμε Σύρο αλλά είμαστε από Λάρισα και Θεσσαλονίκη (ως προς το ότι κοιτάμε και από εκεί)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάμποσο καιρό είναι η χειρότερη περίοδος για αγορά τόσο μεταχειρισμένου, όσο και καινούργιου.

Δεν ξέρω αν θα υπάρξει αποκλιμάκωση τα επόμενα χρόνια (που απ' ότι καταλαβαίνω δεν το χρειάζεσαι), αλλά μήπως να περιμένεις λίγο.

Επίσης, επειδή δεν κατάλαβα, το πλάνο είναι να μείνετε Σύρο ή να μετακομίσετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, phanispal είπε

Εδώ και κάμποσο καιρό είναι η χειρότερη περίοδος για αγορά τόσο μεταχειρισμένου, όσο και καινούργιου.

Δεν ξέρω αν θα υπάρξει αποκλιμάκωση τα επόμενα χρόνια (που απ' ότι καταλαβαίνω δεν το χρειάζεσαι), αλλά μήπως να περιμένεις λίγο.

Επίσης, επειδή δεν κατάλαβα, το πλάνο είναι να μείνετε Σύρο ή να μετακομίσετε;

Συμφωνώ αλλά έχουμε ένα αμάξι αλλά χρειαζόμαστε δύο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να δεις λίγο μεγαλύτερα αμάξια από αυτά που κοιτάς. Μόλις εμφανιστεί το παιδί, θα αυξηθούν απότομα τα πράγματα που θα πρέπει να μεταφέρετε μαζί σας, είτε σε διακοπές είτε και στη καθημερινότητα, και επειδή κοιτάς και για το μέλλον (και πολύ σωστά κάνεις), θα πρότεινα να ανέβεις λίγο κατηγορία σε πιο οικογενειακά αυτοκίνητα. Να κοιτάξεις να έχει 400 λίτρα χώρο αποσκευών και πάνω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυβικα; χρονολογια που σε ενδιαφερει; 

Μηπως να δεις πιο μεγαλα αμαξια;

Πχ focus, Leon, golf,a3,astra; τωρα για τα λεφτα λιγο υπομονη θα προτεινα να βαλεις αλλο 1 χιλιάρικο. Must για μενα i30 και ceed.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λίγο off topic:

Πολύ καλή λύση η μπαγαζιέρα οροφής.

Έχω γνωστό με 4μελή οικογένεια και yaris, που δεν τη βγάζει από πάνω.

Εγώ την τοποθετώ και την χρησιμοποιώ μόνο για διακοπές, 2 ενήλικες και 3 παιδιά, τα πιο άνετα ταξίδια που έχω κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει σε ποιο μέρος βλέπεις να μένετε τα επόμενα χρόνια, όπως επίσης για ποιο λόγο στη Σύρο χρειάζεστε δύο αυτοκίνητα.

Θα συμφωνήσω στη λύση της μπαγκαζιέρας, (ότ)αν έρθει το παιδί θα σε βοηθήσει αρκετά, και δε χρειάζεται να πάρεις Octavia για να χωράς, εκτός κι αν το πας για περισσότερα παιδιά, που και πάλι μετά θα πρέπει να κοιτάξεις για κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει «πάρε τη xψζ μάρκα» στα μεταχειρισμένα, πρέπει να βάλεις κάποιους γενικούς κανόνες που σε ικανοποιούν (δύναμη κινητήρα, χώροι κλπ) και να βλέπεις όλα τα αυτοκίνητα που ικανοποιούν τα κριτήριά σου ξεχωριστά. Δηλαδή σου λένε πχ «παρε yaris», αλλά αν πχ βρεις ένα yaris σε κακή κατάσταση ενώ στα ίδια λεφτά βρεις ένα polo πολύ προσεγμένο, θα πρέπει να πάρεις το δεύτερο. Είναι συνδυασμός κυρίως τιμής προς κατάσταση περισσότερο, παρά θέμα μάρκας.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...