Προς το περιεχόμενο

Παπί για μεγάλες αποστάσεις


snow22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σκέφτομαι τελευταία να αγόρασω ένα παπί για να μετακινούμαι μέχρι την δουλεία μου 10-12χιλ την ημέρα. Απλά τώρα που πλησιάζει και καλοκαίρι σκέφτομαι μήπως πήγαινα σε μηχανί μεσαίου κυβισμού 300cc για να μπορώ να κάνω και μία από τις διαδρομές που κάνω κάποιες φορές τον χρόνο Θεσσαλονίκη-Κατερίνη,Θεσσαλονίκη Χαλκιδική.Αυτα τα χιλ με ένα επώνυμο παπι πχ crypton x μπορείς να τα κάνεις άνετα τι θα μου προτείνατε να αγοράσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα τα 300 της voge. Κοντά στα 4.000€ 

Και άλλα 100€ για μια πιο καλή σέλλα .

Συχνά βρίσκεις και κάποια μεταχειρισμένα με μέχρι 4-5.000χλμ και 500€ κάτω. 

Σε παπί δεν θα πήγαινα. Κάποιοι θα σου πουν και για μεγάλο σκούτερ. Φαντάζομαι για αυτά τα χλμ πιο άνετο αλλά με μεγαλύτερο κόστος σέρβις. Και σίγουρα μεγαλύτερο κόστος απόκτησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παπι ειναι καλό για πολη αλλά απο κρατημα και φρένα θέλει προσοχή γενικός (δεν ειναι μηχανη) για εξω θελει πολυ αντοχή καθώς για να πας θεσσαλονκη κατερηνη θα το πηγαίνεις οσο παει (με οτι συνεπαγεται οτι αφορά κραδασμους)

οτι αφορά το δεύτερο ερώτημα....
τι δίπλωμα εχεις? πόσον χρόνον είσαι και τι budget εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/02/2024 at 16:19, snow22 said:

Καλησπέρα σκέφτομαι τελευταία να αγόρασω ένα παπί για να μετακινούμαι μέχρι την δουλεία μου 10-12χιλ την ημέρα. Απλά τώρα που πλησιάζει και καλοκαίρι σκέφτομαι μήπως πήγαινα σε μηχανί μεσαίου κυβισμού 300cc για να μπορώ να κάνω και μία από τις διαδρομές που κάνω κάποιες φορές τον χρόνο Θεσσαλονίκη-Κατερίνη,Θεσσαλονίκη Χαλκιδική.Αυτα τα χιλ με ένα επώνυμο παπι πχ crypton x μπορείς να τα κάνεις άνετα τι θα μου προτείνατε να αγοράσω;

Αποστάσεις 70-100 χλμ με παπί δεν τις κάνεις άνετα, θα ζοριστείς, εφόσον μιλάμε για άνεση το παπί είναι καλό (και όχι το ιδανικότερο) για μικρές αποστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις αποστάσεις που γράφεις εγώ με το beverly τις έχω κάνει άνετα. Αλλά ο νόμος λέει ότι ξεκινάς με 300αρα και σε 2 χρόνια θα ζητάς κάτι μεγαλύτερο και πάει λέγοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   To μόνο παπί που μπορεί να σταθεί σε καθημερινή βάση και να πεις πως είναι κοντά σε στήσιμο μηχανής, είναι το sym vf185, δυνατός κινητήρας, monoshock, υγρόψυκτο και έχει αποδειχθεί αξιόπιστο.

   Το αν θα έβγαινα αυτοκινητόδρομο για να πάω Κατερίνη; Όχι δεν θα το έκανα.

   

Στις 27/2/2024 στις 4:19 ΜΜ, snow22 είπε

κάποιες φορές τον χρόνο

Αυτό είναι που θα πληρώσεις κι όχι την καθημερινή μετακίνηση από/προς τη δουλειά. Ζύγισε το κόστος αγοράς/συντήρησης και πράξε ανάλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2024 στις 4:19 ΜΜ, snow22 είπε

Καλησπέρα σκέφτομαι τελευταία να αγόρασω ένα παπί για να μετακινούμαι μέχρι την δουλεία μου 10-12χιλ την ημέρα. Απλά τώρα που πλησιάζει και καλοκαίρι σκέφτομαι μήπως πήγαινα σε μηχανί μεσαίου κυβισμού 300cc για να μπορώ να κάνω και μία από τις διαδρομές που κάνω κάποιες φορές τον χρόνο Θεσσαλονίκη-Κατερίνη,Θεσσαλονίκη Χαλκιδική.Αυτα τα χιλ με ένα επώνυμο παπι πχ crypton x μπορείς να τα κάνεις άνετα τι θα μου προτείνατε να αγοράσω;

Αν δεν μας πεις ηλικια δεν υπαρχει απαντηση.

Στα 17 πηγαινοερχομουν στον Πυργο με Astrea Grand 100cc, ψαρακι, στο κενο αερος πισω απο τις νταλικες.

Σημερα δεν μπορω να παω στον φουρνο με παπακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...