Προς το περιεχόμενο

Το μεγαλύτερο μηνιαίο άλμα του από το 2020 καταγράφει το Bitcoin


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε γεια καρτουλες γραφικων  ... και πανω που ησυχασαμε απο τους μαυραγοριτες ...

 

7 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Η ανθρωπότητα βρήκε τον τρόπο να αυτοχρηματοδοτεί τη μεγαλύτερη πυραμίδα πόνζι στην ιστορία & μπράβο μας.

ετσι , πιο πολυ τρωγεται ο "Νιγηριανος" μακρυνος συγγενης που κληρονομησες ,παρα το νομισμα του διαβόλου.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, MetaTech είπε

Όταν φτάνεις να το διαβαζεις στα νέα, τότε ήρθε η ώρα να βγεις απο την αγορά :)

Keanufire Keanufogo GIF - Keanufire Keanufogo - Discover & Share GIFs

Δάσκαλε τα πούλησα όλα !

Screenshot_2024-03-01-07-43-12-346-edit_com.revolut.revolut.jpg.da55c88c0b28bc7df90f934f56215ed4.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, LLLEFTERIS said:

Ναι αλλά όταν ανεβαίνει το ένα ακολουθεί και το άλλο για αυτό το έγραψα.

Να έχει ο Θεός αιωνία καλά τους developers του proof of stake που ξεβρόμισε η αγορά των καρτών γραφικών από τη λαίλαπα του Ethereum και του σιχαμενου proof of work, λόγω αυτού δεν θα ξαναεπηρεαστουν οι τιμές των GPU από τις τιμές των κρυπτο. FUD και pull rugs εύχομαι αιώνια σε όποιο coin ξαναξεμυτησει με GPU-bound proof of work

  

5 hours ago, xaerialtwistx said:

"Επενδυω" σημαινει πως εχεις μελετησει μια τεχνολογία και εχεις καταλαβει την χρηστικη της αξια, [...]

Μα όσοι ξέρουν τι είναι αναλυτικά το bitcoin γελάνε με αυτό, έχει 100 coins πιο πραγματικά χρήσιμα, πχ το Monero είναι αυτό που πραγματικά εννοούσαμε σαν κρυπτονόμισμα αρχικά από το 2011, ανώνυμες online συναλλαγές. Το Bitcoin το ίδιο είναι εντελώς άχρηστο, αργό, μη ανώνυμο, κτλ

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν αρχές 2010, δεν θυμάμαι μήνα, όταν κάποιος (για αγγελία) είχε προσφερθεί να με πληρώσει 150 κάτι δολλάρια σε bitcoin. Παρότι γενικά ακολουθούσα την τεχνολογία κλπ, αρνήθηκα ως απάτη.... Εχω κάνει κάποιους πρόχειρους υπολογισμούς.... Πιθανότατα βέβαια να τα είχα "ξεφορτωθεί" αλλά αν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως επαναλαμβάνω ponzi που κράτησε 10 χρόνια + δεν ξέρω. Φούσκα που σκάει κάθε 4 χρόνια και μετά ξαναφουσκώνει περισσότερο επίσης δεν ξέρω

Ξέπλυμα; Εδώ χωρίς να τα έχεις αποκτήσει παράνομα, τρόπος να νομιμοποιήσεις btc ή κέρδη από btc στην Ελλάδα δεν υπάρχει.

Παιχνίδια με δις, χειραγώγηση αγορών κτλ. υπήρχαν και υπάρχουν άσχετα από το bitcoin. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι όλοι ασχολούνται με την τιμή του btc. Το τί είναι, τί αντιπροσωπεύει και πως θα μπορούσαμε το χρησιμοποιήσουμε προς όφελός μας κανείς 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Arkin said:

Ασχολουμαι απο το 2017 με τα BTC. Και εχω να πω τα παρακατω. 

Θελετε να τζογαρετε? Καντε το αλλα βαλτε οσα λεφτα δεν σας νοιαζει να τα χασετε ολα. Βαζετε 100 ευρω θεωρειστε οτι τα εχετε χαμενα τελειως βαζετε 1000 ευρω επισης. Αν τα χασετε να πειτε και τι εγινε. 

Μην βλεπετε δηθεν εμπειρους απο youtube. Αυτοι τρωνε τα μυαλα του κοσμου και τα χανει ολα. Του λενε οτι με 10 χιλιαρικα θα γινει εκατομμυριουχος και οταν τα χασουν ολα γιατι στο 99% αυτο συμβαινει τρεχουν και δεν φτανουν. Περνουν δανεια για να επενδυσουν στα crypto βαζουν υποθηκη τα σπιτια τους και οταν τα χανουν ολα κλαιγονται στο internet η μερικοι αυτοκτονουν. 

Αν πατε για τα πολλα να ξερετε οτι το ρισκο ειναι τεραστιο. Οσο μεγαλυτερο το ρισκο τοσο μεγαλυτερο το κερδος η η χασουρα. Νομος αυτο στα παντα. 

Και επειδη σε αυτο το παιχνιδι παιζουν φαλαινες που εχουν κατι δις να ξερετε οτι εσεις με τα χιλιαρικα ειστε απλα μυρμηγκια και στο τελος το πιθανοτερο ειναι να χασετε. Αλλιως θα κυκλοφορουσαν ολοι με lambo αλλα μαντεψτε. 

Εγω επειδη δεν ειμαι τζογαδορος επιδιωκω παντα σταθεροτητα το 2017 εβαλα ενα 100αρικο και με λιγο mining 5 6 μηνες αργοτερα μεχρι σημερα εχω ενα κερδος 2-3 χιλιαρικα. Ουτε πολλα ουτε λιγα και αρκουν. 

Η επιζητηση της ψυχικης ηρεμιας ειναι πολυ μεγαλυτερο προσον απο το να βλεπω τα χρηματα μου να ανεβοκατεβαινουν σαν τραμπαλα με βαση της χειραγωγησης των δισσεκατομυριουχων που παιζουν το παιχνιδι τους με τα bitcoin.

Καλα τα εκατομμυρια αλλα να προτιματε πολυ πιο σημαντικα πραγματα. Μην επιζητατε το ευκολο κερδος μεσα απο τον τζογο γιατι ειναι μαθηματικα ξεκαθαρο οτι στο τελος θα τα χασετε ολα. Και τα λεφτα ξανα γινονται η ψυχικη μας ηρεμια οχι. 

Μπραβο φίλε, οτι λες ακριβως , ειδικα αυτο με την ψυχική ηρεμία και επι της χειραγώγησης. τα εχω ζήσει επι κοβιντ εγω, καβαλησα το bullrun με λιγα και βγηκα με αυτα που επρεπε, οπως ειπες υπαρχουν φαλαινες , υπαρχουν ολοκληρα group που ανεβοκατεβαζουν τις τιμές. ειναι γενικα πολυ dark κλάδος. και ακομα πιο dark Κλαδος ειναι στο network του Binance, o ορισμος του scam , honeypots, ξεκλειδωτα liquidities και τεραστιες προωθησεις απο telegram, pump & dump groups, sniper bots. Οπότε μονο για κέρδος δεν ειναι η φαση, Τζογος.

ολα παιζουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με ποιασε και πουλησα προχτες βραδυ.... εχω ψαλει οτι υπαρχει απο χτες....

*** Solana για σταθερο κερδος ;) ***

Επεξ/σία από rudd--o
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, dream21 είπε

Μέχρι τα 100Κ-120Κ εχουμε ακόμη 1 χρόνο και κάτι ψιλά .Κλαιω πάντως με αυτους που δεν αγορασαν στα 17Κ περυσι 😂🤣

Το 17Κ να το πιάσεις δεν ήταν και ότι πιο εύκολο. Αλλά νομίζω υπήρχε πάρα πολύ χρόνος για όποιον ήθελε να αγοράσει στα 20Κ - 30Κ. Και αν το Bitcoin όντως σπάσει τα 100Κ (που υποτίθεται ότι θα έσπαγε από το προηγούμενο bull market αλλά λέμε τώρα), τότε θα έχει λίγη σημασία αν αγόρασες στα 17Κ ή στα 27Κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσαμε 15 χρόνια φούσκας και ακόμα φουσκώνει η απάτη... ενώ τα ευρουλάκια μας μέρα με την μέρα παίρνουν αξία, να είναι καλά η Κριστίν Λαγκάρντ.

  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, octa είπε

Το μεγαλύτερο ξέπλυμα χρήματος ακόμα και από τον πόλεμο.

Άσε που υπήρχε και υπάρχει για τις σκοτεινές πλατφόρμες ναρκωτικών. Πουλούσαν ναρκωτικά, έπαιρναν bitcoin και το ρευστοποίησαν στις τράπεζες. 

Ενώ με τα δολάρια και τα ευρώ δεν γίνεται καμία παρανομία μόνο νόμιμες συναλλαγές.

Δεν ξέρω που ζεις αλλά το 90%+ των παράνομων πράξεων και πλυντηρίων γίνεται σε fiat με εταιρείες φαντάσματα μετρητά και λοιπά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, snot είπε

Εγώ πάντως επαναλαμβάνω ponzi που κράτησε 10 χρόνια + δεν ξέρω. Φούσκα που σκάει κάθε 4 χρόνια και μετά ξαναφουσκώνει περισσότερο επίσης δεν ξέρω

Ξέπλυμα; Εδώ χωρίς να τα έχεις αποκτήσει παράνομα, τρόπος να νομιμοποιήσεις btc ή κέρδη από btc στην Ελλάδα δεν υπάρχει.

Παιχνίδια με δις, χειραγώγηση αγορών κτλ. υπήρχαν και υπάρχουν άσχετα από το bitcoin. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι όλοι ασχολούνται με την τιμή του btc. Το τί είναι, τί αντιπροσωπεύει και πως θα μπορούσαμε το χρησιμοποιήσουμε προς όφελός μας κανείς 

Τον Bernie Madoff τον έχεις ακούσει; Από τα μεγαλύτερα και πιο γνωστά ponzi schemes, εξαπατούσε κόσμο για δεκαετίες. Επιβεβαιωμένα τουλάχιστον 17 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλεψη (της πλάκας):

Τώρα έπιασε το μέγιστο του. Θα συνεχίσει να ανεβαίνει μέχρι περίπου τις 80.000 και μετά θα επαναληφθεί το 2008...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...