Προς το περιεχόμενο

Disney+ και Netflix app στον Υπολογιστή, τι θα πρέπει να γίνει για αξιοπρεπή ποιότητα;


Xristaras12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, Xristaras12 said:

Για το νετφλιξ ειμαστε οκ, το disney+ με εχει απογοητεύσει που απλά δεν μπορεί να γίνει κάτι.

Με την προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής είχε τρομερή εικόνα. Μου φαίνεται για το υπόλοιπο της συνδρομής αναγκαστικά απο το κινητό. Ήδη ακύρωσα την επόμενη πληρωμή.

Τηλεόραση δεν έχεις;

Αλλιώς αν βάλεις κάποιο 4k TV Box με HDMI στο  monitor αφού βλέπεις τόσο πολύ τηλεόραση από εκεί;

Στο Disney+ δεν γίνεται από Windows λόγω DRM, αφού σκέψου ακόμη και σε Mac που έχουν DRM πολύ πιο low level με το λειτουργικό δεν παίζει

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2024 στις 1:27 ΜΜ, user2163 είπε

Τηλεόραση δεν έχεις;

όχι, χρόνια τώρα δεν παρακολουθώ τίποτα οπότε την έχω καταργήσει, δεν ηταν και σμαρτ οπότε και δεν εχω μπει σε κόπο να ανανεώσω / αλλάξω.

Βλέπω και κάνω τα πάντα απο τον υπολογιστή.

Ουσιαστικά, σου λένε κατέβασε τα απο κανέναν θείο σου η πάρε τηλεόραση/tv box για παραπάνω ποιότητα.

Εντωμεταξύ την εφαρμογή τους με το έτσι θέλω χωρίς κάποια ενημέρωση την "αναβάθμισαν" ώστε να ανοιγει browser μέσα της και να βλέπεις το περιεχόμενο. Πριν κανενα 4 μηνο ηταν τρομερή η ποιότητα που έβγαζε το native app. Είναι ώρες που πραγματικά κάθομαι και τα βλέπω στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...