Προς το περιεχόμενο

Ματαιώνει τίτλο της σειράς Star Wars η EA ενώ προχωρά στην περικοπή 670 θέσεων εργασίας


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 hours ago, Hacker?pcs said:

Παρόλο που ισχύει, να πούμε πόσο ό,τι να ναι είναι τα Pokemon games σε σχέση με την ακμή τους πριν 10-20 χρόνια

Ναι οκ, ισχύει αυτό που λες, αν και δεν είμαι fan. 

Aλλά Ζelda για παράδειγμα νομίζω μέχρι τα γεράματά μου νομίζω θα παίζω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2024 στις 12:04 ΜΜ, 6xXx6 είπε

Έχει ανακοινώσει επίσημα η Sony την στρέφεται στην single player εμπειρία Αυτό που ξέρει να κάνει καλά γιατί με τα live service game δεν το έχει 

Το εντυπωσιακό είναι ότι βλέπουμε την Nintendo να μην την πιάνει τίποτα σε δικό της πλανήτη

Η Nintendo απολαμβανει μια αδικαιολογητη ασυλια που της προσφερει αφειδως η καστα ακολουθων της παγκοσμιως. Καμια αλλη εταιρεια στον χωρο δεν θα εμενε ατιμωρητη αν ανακυκλωνε και αρμεγε ξανα και ξανα και ξανα τα ιδια IP. Το λεω εχοντας αρκετες απο τις κονσολες της.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Bluedive είπε

Η Nintendo απολαμβανει μια αδικαιολογητη ασυλια που της προσφερει αφειδως η καστα ακολουθων της παγκοσμιως. Καμια αλλη εταιρεια στον χωρο δεν θα εμενε ατιμωρητη αν ανακυκλωνε και αρμεγε ξανα και ξανα και ξανα τα ιδια IP. Το λεω εχοντας αρκετες απο τις κονσολες της.

Νομίζω δεν έχει να κάνει με το κοινό της και πλέον η βεντάλια έχει ανοίξει πάρα πολύ και όλοι έχουνε switch και παλιότερες κονσόλες Nintendo.
 

Έχει να κάνει με το ταλέντο της ίδιας εταιρείας να δημιουργεί διαχρονικά και κλασσικά παιχνίδια που δε χρειάζονται  τίποτα άλλο παρά  μόνο μια  ελαφριά ανανέωση για να σε κάνει να τα θες ξανά 

Επίσης ενδιαφέρον είναι ότι το κοινό της Nintendo είναι προσκολλημένος στα physical game Για κάποιο μυστήριο λόγο όλοι θέλουμε να έχουμε χειροπιαστά τα παιχνίδια της και όχι απλά σε ένα σκληρό δίσκο

Επεξ/σία από 6xXx6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 6xXx6 είπε

Νομίζω δεν έχει να κάνει με το κοινό της και πλέον η βεντάλια έχει ανοίξει πάρα πολύ και όλοι έχουνε switch και παλιότερες κονσόλες Nintendo.
 

Έχει να κάνει με το ταλέντο της ίδιας εταιρείας να δημιουργεί διαχρονικά και κλασσικά παιχνίδια που δε χρειάζονται  τίποτα άλλο παρά  μόνο μια  ελαφριά ανανέωση για να σε κάνει να τα θες ξανά 

Επίσης ενδιαφέρον είναι ότι το κοινό της Nintendo είναι προσκολλημένος στα physical game Για κάποιο μυστήριο λόγο όλοι θέλουμε να έχουμε χειροπιαστά τα παιχνίδια της και όχι απλά σε ένα σκληρό δίσκο

 

Σιγουρα η βενταλια στην βιομηχανια εχει ανοιξει αλλα η Nintendo εχει μια πολυ πιστη βαση που την στηριζει σε ολες τις στιγμες. Σκεψου ποσο μεγαλυτερο καζο θα ετρωγαν η MS και η Sony αν εβγαιναν στην αγορα με κονσολες σαν το Wii U.

Το ταλεντο της να φρεσκαρει τα IP της ειναι δεδομενο και αδιαμφισβητητο αλλα και παλι η ταση τους να ανακυκλωνουν τα ιδια IP δεν θα περναγε αν το εκαναν οι αλλες εταιρειες. Ειναι τετοια η φυσαλιδα της εταιρειας αυτης που μπορει και το κανει χωρις να δεχεται κριτικη. Το ιδιο συμβαινει ως εναν βαθμο και με το HW της. Ακουγεται οτι το Switch 2 θα εχει LCD οθονη, μεγαλυτερη/ευκρινεστερη μεν αλλα και παλι LCD. Κανεις δεν θα παραπονεθει εστω και αν αποτελει φαουλ οταν ηδη εβγαλαν OLED εκδοση του αρχικου Switch.

Το κοινο της οντως ειναι προσκολλημενο στα physical media κατι που φημες λενε θα αλλαξει σιγα σιγα με το Switch 2 καθως ακουγεται οτι θα προωθησει τα digital αρκετα. Θα δουμε οταν βγει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Bluedive είπε

Η Nintendo απολαμβανει μια αδικαιολογητη ασυλια που της προσφερει αφειδως η καστα ακολουθων της παγκοσμιως. Καμια αλλη εταιρεια στον χωρο δεν θα εμενε ατιμωρητη αν ανακυκλωνε και αρμεγε ξανα και ξανα και ξανα τα ιδια IP. Το λεω εχοντας αρκετες απο τις κονσολες της.

Ειλικρινά, 30 χρόνια κοντεύει η ιστορία με την δήθεν αδικαιολογητη ασυλία και την μυθική σταθερή βάση χρηστών της. Που ήταν αυτή η βάση χρηστών στο WiiU; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Ειλικρινά, 30 χρόνια κοντεύει η ιστορία με την δήθεν αδικαιολογητη ασυλία και την μυθική σταθερή βάση χρηστών της. Που ήταν αυτή η βάση χρηστών στο WiiU; 

Αυτο που λες απλα επιβεβαιωνει τα γραφομενα μου. Λατρεμενοι ο Mario, ο Link, η Samus κτλ. αλλα οποιαδηποτε αλλη εταιρεια εκανε τετοια διαχειριση και αφαιμαξη στα IP της θα την εστηναν στον τοιχο. Εγω προσωπικα θεωρω οτι η Nintendo εχει επαναπαυτει στις δαφνες της και ειδικα του Switch. Οι εσωτερικοι devs της εχουν τεραστιο ταλεντο και ευκολα θα μπορουσαν να δημιουργησουν νεα ποιοτικα IP αλλα δεν το κανουν. Η ιδια βαση κρατησε το τραγικο Wii U απο το να βουλιαξει την Nintendo. Η Sega με πολυ καλυτερες κονσολες απο αυτο, πεταχτηκε εξω απο την αγορα οικιακου hardware καποια χρονια νωριτερα. Το Switch μου το αγαπω γιαυτο που ειναι και λογικα θα παρω και το 2 αλλα οποιοδηποτε μη Nintendo παιχνιδι το παιζω σε αλλες πλατφορμες. Ο καθενας εχει τις αποψεις του και ειναι σεβαστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bluedive είπε

Αυτο που λες απλα επιβεβαιωνει τα γραφομενα μου. Λατρεμενοι ο Mario, ο Link, η Samus κτλ. αλλα οποιαδηποτε αλλη εταιρεια εκανε τετοια διαχειριση και αφαιμαξη στα IP της θα την εστηναν στον τοιχο. Εγω προσωπικα θεωρω οτι η Nintendo εχει επαναπαυτει στις δαφνες της και ειδικα του Switch. Οι εσωτερικοι devs της εχουν τεραστιο ταλεντο και ευκολα θα μπορουσαν να δημιουργησουν νεα ποιοτικα IP αλλα δεν το κανουν. Η ιδια βαση κρατησε το τραγικο Wii U απο το να βουλιαξει την Nintendo. Η Sega με πολυ καλυτερες κονσολες απο αυτο, πεταχτηκε εξω απο την αγορα οικιακου hardware καποια χρονια νωριτερα. Το Switch μου το αγαπω γιαυτο που ειναι και λογικα θα παρω και το 2 αλλα οποιοδηποτε μη Nintendo παιχνιδι το παιζω σε αλλες πλατφορμες. Ο καθενας εχει τις αποψεις του και ειναι σεβαστες.

Δεν απαντάς επί βάσης όμως. Που ήταν αυτή η σταθερή βάση στο WiiU; Γιατί στο Switch έχουμε πωλήσεις που κοντεύουν να ξεπεράσουν το PS2 αλλά στο WiiU δεν είδαμε ούτε 15 μύρια; 

Εννοείς ότι αυτή η μυθική ομάδα των "σταθερών" παικτών της Nintendo δημιουργήθηκε μετά το WiiU; Πριν; Πότε έγινε αυτή η αλλαγή διότι αυτή η μυθική ομάδα εξαφανίστηκε κατά το WiiU αλλά εμφανίστηκε πάλι τώρα; 

Επίσης το WiiU ήταν τρομερή κονσόλα. Πραγματικά σχεδιασμένη για σοβαρό παιχνίδι και αυτό είναι απόδειξη από τις πωλήσεις των παιχνιδιών στο Switch που είναι παιχνίδια του WiiU ως τα πιο μοσχοπουλημενα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Δεν απαντάς επί βάσης όμως. Που ήταν αυτή η σταθερή βάση στο WiiU; Γιατί στο Switch έχουμε πωλήσεις που κοντεύουν να ξεπεράσουν το PS2 αλλά στο WiiU δεν είδαμε ούτε 15 μύρια; 

Εννοείς ότι αυτή η μυθική ομάδα των "σταθερών" παικτών της Nintendo δημιουργήθηκε μετά το WiiU; Πριν; Πότε έγινε αυτή η αλλαγή διότι αυτή η μυθική ομάδα εξαφανίστηκε κατά το WiiU αλλά εμφανίστηκε πάλι τώρα; 

Επίσης το WiiU ήταν τρομερή κονσόλα. Πραγματικά σχεδιασμένη για σοβαρό παιχνίδι και αυτό είναι απόδειξη από τις πωλήσεις των παιχνιδιών στο Switch που είναι παιχνίδια του WiiU ως τα πιο μοσχοπουλημενα. 

 

Απαντησα με το παραδειγα της Sega. Νομιζω ωστοσο οτι καπου το κουρασαμε. Το Wii U και το Switch ειναι ριζικα διαφορετικες κονσολες σε ολα τους. Η βαση υπαρχει και τιμωρησε το Wii U αλλα δεν βουλιαξε την Nintendo. Αν η MS/Sony η οποισδηποτε αλλος. εκαναν την ιδια αφαιμαξη στα IP τους, θα ειχε πεσει ολη η βιομηχανια να τους φαει. Στην συζητηση για σοβαρη κονσολα το Wii U περασε και απλα δεν ακουμπησε. Οι πωλησεις στο Switch ειναι επειδη καποιοι τιτλοι του Wii U αξιζαν και εγιναν port. Ακομα και εκει ομως δεν ηρθε κατι νεο, απλα μια λουστραρισμενη εκδοχη οπως στο Mario U η του Party All Stars που ειδικα το 2o ειναι ανακυκλωμενη εκδοση του Wii. Ακομα και στο Switch που το εχω μονο σαν κονσολα για ταξιδια και γενικα φορητο παιχνιδι, τα πραγματικα διαμαντια για τα δικα μου γουστα ειναι λιγα. Απο εκει και περα ο καθενας εχει την αποψη του οπως ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Bluedive said:

Οι εσωτερικοι devs της εχουν τεραστιο ταλεντο και ευκολα θα μπορουσαν να δημιουργησουν νεα ποιοτικα IP αλλα δεν το κανουν.

Το πρόβλημα είναι πως οι πρωταγωνιστές είναι οι ίδιοι? 

Αν το τελευταίο Zelda είχε εμένα για κύριο χαρακτήρα θα ήταν καλύτερο? Ή μήπως είναι ίδιο με τα παλιότερα επειδή έχουν το Link μέσα? 

 

1 hour ago, Bluedive said:

Αν η MS/Sony η οποισδηποτε αλλος. εκαναν την ιδια αφαιμαξη στα IP τους, θα ειχε πεσει ολη η βιομηχανια να τους φαει.

Ίσως φταίει που δεν έχουν τέτοια IP. 

Η Sony για παράδειγμα είχε προσπαθήσει κιόλας να κάνει κάτι αντίστοιχο του Smash. Είτε λοιπόν δεν ήταν τόσο καλό όσο αυτά είτε η Nintendo έχει πείσει να αγοράζουμε το smash χωρίς να μας ενδιαφέρει αν είναι καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Bluedive είπε

Απαντησα με το παραδειγα της Sega. Νομιζω ωστοσο οτι καπου το κουρασαμε. Το Wii U και το Switch ειναι ριζικα διαφορετικες κονσολες σε ολα τους. Η βαση υπαρχει και τιμωρησε το Wii U αλλα δεν βουλιαξε την Nintendo. Αν η MS/Sony η οποισδηποτε αλλος. εκαναν την ιδια αφαιμαξη στα IP τους, θα ειχε πεσει ολη η βιομηχανια να τους φαει. Στην συζητηση για σοβαρη κονσολα το Wii U περασε και απλα δεν ακουμπησε. Οι πωλησεις στο Switch ειναι επειδη καποιοι τιτλοι του Wii U αξιζαν και εγιναν port. Ακομα και εκει ομως δεν ηρθε κατι νεο, απλα μια λουστραρισμενη εκδοχη οπως στο Mario U η του Party All Stars που ειδικα το 2o ειναι ανακυκλωμενη εκδοση του Wii. Ακομα και στο Switch που το εχω μονο σαν κονσολα για ταξιδια και γενικα φορητο παιχνιδι, τα πραγματικα διαμαντια για τα δικα μου γουστα ειναι λιγα. Απο εκει και περα ο καθενας εχει την αποψη του οπως ειπα.

Δεν γίνεται να ισχύουν και τα δύο. Είτε υπάρχει σταθερή βάση που στηρίζει τα πάντα όλα είτε δεν υπάρχει και πέφτει μαύρο για τους Χ, Ψ λόγους. 

Αυτή η κουβέντα έχει ειπωθεί πολλές φορές περί "ασυλίας", ή "fan boys" που στηρίζουν τυφλά και όπως δείχνει εκ του αποτελέσματος ούτε το ένα ισχύει ούτε το άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Το πρόβλημα είναι πως οι πρωταγωνιστές είναι οι ίδιοι? 

Αν το τελευταίο Zelda είχε εμένα για κύριο χαρακτήρα θα ήταν καλύτερο? Ή μήπως είναι ίδιο με τα παλιότερα επειδή έχουν το Link μέσα? 

 

Ίσως φταίει που δεν έχουν τέτοια IP. 

Η Sony για παράδειγμα είχε προσπαθήσει κιόλας να κάνει κάτι αντίστοιχο του Smash. Είτε λοιπόν δεν ήταν τόσο καλό όσο αυτά είτε η Nintendo έχει πείσει να αγοράζουμε το smash χωρίς να μας ενδιαφέρει αν είναι καλό. 

Οχι, το "προβλημα" δεν ειναι οι πρωταγωνιστες, ειναι για εμενα, η απροθυμια της Nintendo να αναπτυξει νεα IP. Ελιωσα ολα τα Mario του Switch, επαιξα τα Zelda κτλ αλλα ειναι αμαρτια να γινεται συνεχως ανακυκλωση ιδεων και πλαισιων.

Η Nintendo λοιπον οπως λες και εσυ, εχει αυτη την απηχηση οπου ο κοσμος εμπιστευεται τα βασικα IP της. Ειναι ομως προσωπικη μου αποψη οτι το να παιζω τα ιδια και τα ιδια IP οταν υπαρχει τοσο δημιουργικο ταλεντο, ειναι κριμα και χαμενη ευκαιρια. 

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Δεν γίνεται να ισχύουν και τα δύο. Είτε υπάρχει σταθερή βάση που στηρίζει τα πάντα όλα είτε δεν υπάρχει και πέφτει μαύρο για τους Χ, Ψ λόγους. 

Αυτή η κουβέντα έχει ειπωθεί πολλές φορές περί "ασυλίας", ή "fan boys" που στηρίζουν τυφλά και όπως δείχνει εκ του αποτελέσματος ούτε το ένα ισχύει ούτε το άλλο. 

Ενταξει δεν ειναι και τοσο τραγικο το κοινο της οσο αυτο του μηλου. Οταν η Ninty κανει ανοησιες, την ψεγουν. Ωστοσο οπως προειπα καμια αλλη εταιρεια δεν θα στηριζοταν σε 4-5 IP και δεν θα την εστηναν στον τοιχο, τυπος και κοινοτητα. Ειναι η αποψη μου και τιποτα παραπανω. Ισως με το νεο ισχυροτερο Switch 2 δωσει στους gamers την δυνατοτητα να το εχουν ως κυρια κονσολα και οχι ως κονσολα μονο για τα IP της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bluedive είπε

Οχι, το "προβλημα" δεν ειναι οι πρωταγωνιστες, ειναι για εμενα, η απροθυμια της Nintendo να αναπτυξει νεα IP. Ελιωσα ολα τα Mario του Switch, επαιξα τα Zelda κτλ αλλα ειναι αμαρτια να γινεται συνεχως ανακυκλωση ιδεων και πλαισιων.

Η Nintendo λοιπον οπως λες και εσυ, εχει αυτη την απηχηση οπου ο κοσμος εμπιστευεται τα βασικα IP της. Ειναι ομως προσωπικη μου αποψη οτι το να παιζω τα ιδια και τα ιδια IP οταν υπαρχει τοσο δημιουργικο ταλεντο, ειναι κριμα και χαμενη ευκαιρια. 

Ενταξει δεν ειναι και τοσο τραγικο το κοινο της οσο αυτο του μηλου. Οταν η Ninty κανει ανοησιες, την ψεγουν. Ωστοσο οπως προειπα καμια αλλη εταιρεια δεν θα στηριζοταν σε 4-5 IP και δεν θα την εστηναν στον τοιχο, τυπος και κοινοτητα. Ειναι η αποψη μου και τιποτα παραπανω. Ισως με το νεο ισχυροτερο Switch 2 δωσει στους gamers την δυνατοτητα να το εχουν ως κυρια κονσολα και οχι ως κονσολα μονο για τα IP της.

Η Nintendo βγάζει τις γνωστές σειρές της παρόλα αυτά χρηματοδοτεί και άλλες σειρές που χωρίς αυτή δε θα υπήρχαν.

Δύο απλές περιπτώσεις από τα πολλές που μου έρχονται στο μυαλό είναι το Bayonetta ή το wonderful 101 με ο,τι παράξενο έρθει στο μυαλό της platinum (θυμίζω την αποτυχημένη συνεργασία της Ms με τη platinum και το γιατί η Ms δεν έχει αντίστοιχο gaming DNA) καθώς και τα Xenoblade Chronicles τα οποία ως xeno είχαν ξεκινήσει από το playstation.

Την ώρα λοιπόν που στο ps5 με το ζόρι βλέπουμε ένα παιχνίδι αντίστοιχου scope (αναφέρομαι στο ff vii), το οποίο δεν είναι δημιούργημα από το μηδέν, στο ταπεινό switch υπάρχει μια σειρά rpg με παιχνίδια που έχουν τα πάντα μέσα είναι γιγάντια σε μέγεθος, έχουν σενάριο και αξιοπρεπές voice acting σχεδόν σε κάθε διάλογο και το μόνο που τους λείπει είναι καλύτερα textures και ray tracing.. (γιατί τα γραφικά είναι αντικειμενικά καλά με τη έννοια του καλλιτεχνικού μέρους)

Καλά textures και ray tracing έχουμε και στο ff xvi, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν συγκρίνω εγώ προσωπικά το πως διασκεδάζω με το ένα ή το άλλο.

Θα μου πεις, μιας και πιάσαμε τα rpg, δεν θες και ένα baldur's 3 στο switch? Ναι θα ήθελα για αυτό και θα βγει switch 2.

Αντίστοιχα παραδείγματα μπορούμε να βρούμε και σε άλλα είδη με κάποιες βέβαια προσωπικές προτιμήσεις κάθε φορά, αλλά αν θέσουμε το θέμα "γιατί ξανά άλλο ένα Mario? " , εγώ θα ρωτήσω γιατί να μην έχουμε και από τον ανταγωνισμό περισσότερα ή έστω ένα ΑΑΑ platform? Γιατί στα πρόσφατα χρόνια ας πούμε το Mario Odyssey δεν είναι απλά άλλο ένα mario, αλλά με διάφορα το καλύτερο 3d platform που υπάρχει εκεί έξω.

Άρα αυτή είναι η απάντησή σου, κάνουν αυτά που δεν μπορούν δε θέλουν ή δεν κάνουν εξίσου καλά οι άλλοι.

Και ευτυχώς που υπάρχουν και αυτοί γιατί διαφορετικά το gaming θα ήταν μια άμορφη σούπα όλο και πιο κοντά στο εμετικό mobile ή αυτό που καταλαβαίνουν ως gaming οι συνομοταξία των streamers, μεγάλου μέρους της gen z, πρώην ανατολικό μπλόκ* ή όσων έφαγαν τα νιάτα τους στα internet cafe.

Το gaming πλέον έχει καθιερωθεί ως ασχολία, είναι πιο mainstream από ποτέ και λίγο πολύ έχει κάτι για όλους. Το να συντηρείται η Nintendo από χρήστες που είναι άνω των 35 είτε ως γονείς είτε ως χρήστες σε μια εποχή που έχουν επιτέλους την οικονομική δυνατότητα να το στηρίξουν δεν είναι κάτι που μου κάνει εντύπωση, είναι το πλέον λογικό.

Τα λεφτά προς τη Nintendo είναι τα μόνα λεφτά που δεν κλαίω (τις περισσότερες φορές τουλάχιστον)

*Από τις 500+ ώρες που έχω φάει στο smash βλέποντας με το ποιους με συνδέει βλέπω κατά 99% χώρες της Ευρώπης σαφώς πιο ανεπτυγμένες ή πλούσιες από την Ελλάδα, δεν βλέπω τους κακομοίρογλου, εγώ είμαι ο κακομοίρογλου

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Bluedive said:

Οχι, το "προβλημα" δεν ειναι οι πρωταγωνιστες, ειναι για εμενα, η απροθυμια της Nintendo να αναπτυξει νεα IP. Ελιωσα ολα τα Mario του Switch, επαιξα τα Zelda κτλ αλλα ειναι αμαρτια να γινεται συνεχως ανακυκλωση ιδεων και πλαισιων.

Δηλαδή τα 2 τελευταία Zelda ήταν ανακύκλωση ιδεών και πλαισίων? 

Το Mario Odyssey το έλιωσες και σκέφτηκες πως ήταν ένα ακόμα 3d Mario? 

 

2 hours ago, Bluedive said:

Ισως με το νεο ισχυροτερο Switch 2 δωσει στους gamers την δυνατοτητα να το εχουν ως κυρια κονσολα και οχι ως κονσολα μονο για τα IP της.

Πως ορίζεται η κύρια κονσόλα? Εγώ βλέπω τριγύρω αρκετό κόσμο που είτε έχει μόνο Switch είτε τρώει τις περισσότερες ώρες του σε αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...