Προς το περιεχόμενο

Ματαιώνει τίτλο της σειράς Star Wars η EA ενώ προχωρά στην περικοπή 670 θέσεων εργασίας


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Black Demis είπε

λογικο και αναμενόμενο , τα μονα παιχνιδια που προσφέρουν πραγματικό κέρδος στης εταιρειες ειναι παιχνιδια τύπου Fortnite και συγκεκριμένα in game purchases
εκει ειναι το χρημα και εκει ειναι το μελλον

Ναι οκ σύμφωνοι, αλλά, εάν πλέον όλες οι εταιρείες στραφούν εκεί η πίτα θα μοιραστεί τόσο πολύ που στο τέλος δεν θα βγάζουν κέρδος, τι θα πρωτοπαιζει ο καθένας ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
1 hour ago, betkarh said:

Πια δωρεαν ρε φιλε?Ετσι σου ειπαν?Για μπες στο steam να δεις ποσο δωραν ειναι.....

Λογικά εννοεί πειρατικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Battlefront 2 ήταν ότι ποιο barebones έχω παίξει. Όσο και προσπάθησα να το αγαπήσω, δεν μπορώ και με νευριάζει πολύ γιατί έχει ξεκάθαρα το potential να γίνει ένα απο τα καλύτερα Star Wars games όπως και γινανε τα παλιά battlefronts.

Το Jedi Survivor είναι αδύνατον να το κάνεις smooth ακόμα και στα low. 1 χρόνο έχει που βγήκε και ακόμα δεν το φτιάξανε. 

Επίσης με πρήζουν με verification κάθε 2-3 βδομάδες για να μπω στη μούφα Origin app τους, δηλαδή ποιος ο λόγος να πρήζεις τον κοσμάκη; Το steam δεν μου ζήτησε verification εδώ και χρόνια.

Μεγάλο κρίμα να χαλάει όλη την μαγεία του Star Wars η σκουπιδοεταιρία ονομάτι ΕΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ares225 είπε

Όπως φαίνεται και πάει το πράγμα μάλλον το ps5 θα είναι το τέλος για εμένα. Αν κατάλαβα καλά πάμε σε «ον-λάιν» εμπειριες. Όποτε φαντάζομαι παιχνίδια με single player που είναι ήδη λιγοστά θα βλέπουμε με το σταγονόμετρο. Εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα σε αυτό. 

Μαζί σου...και γω για κει παω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Taoustaoys said:

Ναι οκ σύμφωνοι, αλλά, εάν πλέον όλες οι εταιρείες στραφούν εκεί η πίτα θα μοιραστεί τόσο πολύ που στο τέλος δεν θα βγάζουν κέρδος, τι θα πρωτοπαιζει ο καθένας ?

Το ποιο πηθανον απλά θα εξαφανιστούν κάποιες εταιρίες και θα είναι κάνα 2 3 που θα βγάζουν η αλλιος μονοπώλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Alexaras1991 είπε

Το Battlefront 2 ήταν ότι ποιο barebones έχω παίξει. Όσο και προσπάθησα να το αγαπήσω, δεν μπορώ και με νευριάζει πολύ γιατί έχει ξεκάθαρα το potential να γίνει ένα απο τα καλύτερα Star Wars games όπως και γινανε τα παλιά battlefronts.

Το Jedi Survivor είναι αδύνατον να το κάνεις smooth ακόμα και στα low. 1 χρόνο έχει που βγήκε και ακόμα δεν το φτιάξανε. 

Επίσης με πρήζουν με verification κάθε 2-3 βδομάδες για να μπω στη μούφα Origin app τους, δηλαδή ποιος ο λόγος να πρήζεις τον κοσμάκη; Το steam δεν μου ζήτησε verification εδώ και χρόνια.

Μεγάλο κρίμα να χαλάει όλη την μαγεία του Star Wars η σκουπιδοεταιρία ονομάτι ΕΑ.

Ετσι ειναι ακομα και το fallen order χαλια ειναι με το traversal stutter η respawn μετα το titanfall 2 που ηταν αψογο απο smoothness τα 2 jedi τα κατεστρεψε. Για το origins βαλε το νεο ΕΑ application το εχω μηνες και δεν ζηταει login. Τo origin ζηταγε καθε τρεις και λιγο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα γίνονται περικοπές και σε αλκές θέσεις όπως τον προγραμματισμό όποτε μάλλον κάτι δεν πάει περίφημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως φταιει οτι εχω οτι Star Wars παιχνιδι εχει κατω απο τον ηλιο απο το 1995 και μεγαλυτερες μαπες απο τα δυο τελευταία δεν ξαναβιωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το παιχνίδι, που βρισκόταν στα πρώτα στάδια ανάπτυξης, θα ήταν ένα FPS τοποθετημένο στον κόσμο του Star Wars."Panic Screaming GIF by mushroommovie

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, polaki said:

Στα 43 μου όσο έχω χαρεί games του switch δεν έχω χαρεί τίποτα εδώ και 25 χρόνια, με εξαίρεση το Diablo 3 όταν είχε βγει και το WoW τα πρώτα 4-5 χρόνια. 

Και δεν είμαι ο μόνος, αυτό κάτι λέει πιστεύω!

Παρόλο που ισχύει, να πούμε πόσο ό,τι να ναι είναι τα Pokemon games σε σχέση με την ακμή τους πριν 10-20 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι το single player το πρόβλημα παρόλο που πράγματι το Online φέρνει πιο μεγάλο κέρδος. απευθύνεται όμως και σε άλλο κοινό.

Η rockstar μια χαρά τα βγάζει πέρα ....με το GTA5 που κλείνει 10ετία και έχει καλύτερα γραφικά και physics από τα σημερινά παιχνίδια.

Το πρόβλημα είναι ότι έβγαλαν παιχνίδια στην ΕΑ που δεν είναι ποιοτικά. Εγώ που είμαι φαν του single player δεν καίγομαι να τα παίξω. Επαιξα το προηγούμενο στο gamepass τζάμπα και ήταν απλά οκ.

Είχε όμως και αδιάφορο σενάριο ενώ αυτοί που παίζουν τα star wars θέλουν και μια αξιόλογη ιστορία από πίσω. Αλλά και από gameplay δεν μπορείς να πεις ότι έσκιζε κιόλας. Η επιλογή τους να το κάνουν souls like δεν ήταν και ιδιαίτερα σοφή.

το παλιό phantom menace του 2000 μου άρεσε πολύ περισσότερο. Αν βάλουμε μέσα στην σύγκριση και τα Knights of the old republic εκεί η διαφορά είναι χαώδης.

Τα battlefront επίσης πολύ κάτω του μετρίου. Ούτε τζάμπα δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα να τα παίξω πάνω από μισή ώρα.

 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Ta3ideftis είπε

Το μέλλον του gaming, βρίσκεται στα Indie studios, απλά!

+1

Υπάρχει ένα (ισως μικρο αλλά πιστεύω όλο και αυξανόμενο) κοινό που απλά δεν ενδιαφέρεται για online παιχνίδια, ούτε για γραφικά (εννοώντας συγχρονα όχι γενικότερη ποιότητα), ούτε για battle royal/survival/crafting shooters. Αλλά για το παλιο καλό gameplay. Και δεν βλέπω και πολλά AAA releases να απευθύνονται εκεί... εξ'ου και το indy boom των τελευταίων ετών.

Τα τελευταία 10 games που έπαιξα:

Convoy (2015, FTL clone)

Warhammer 40k: Rogue Trader

Cobalt Core (προσφατο FTL clone)

Technobabylon

Sea of Stars

System Shock 1 remake

War for the Overworld

Death Trash (εμπνευσμένο απ'τα παλιά Fallout)

Warhammer: Total War

Pillars of Eternity

2 στα 10 ΑΑΑ και το Rogue Trader το λες ΑΑ, άντε αΑΑ το πολύ.

Αναγνωρίζω ότι ειμαι μειοψηφεία αλλά δεν είμαι μόνος :)

Όσο για την EA κακό ψόφο, ποτέ συγχώρεση για την καταστροφή της Westwood, της Bullfrog, της Maxis και της Bioware (και μισή ντουζίνα ακόμα studio)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...