Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα επιτρέψει τις λήψεις εφαρμογών στο iPhone και μέσω web για να αποφύγει τον έλεγχο της ΕΕ


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Βλέπω είσαι γνώστης του Android… Ωραίος συνέχισε έτσι!

Είσαι λάθος….

Στο Android τα apk  κάνουν auto installation

Ειρωνία; Πότε έκανες register στο insomnia; Χτες; 

Αυτά τα μηνύματα είναι για πρωτάρηδες... Γράψε επειχείρημα και μιλάμε.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 hours ago, Tlykog said:

Μάλλον, ήρθες από κάποιο άλλο ηλιακό σύστημα και μόλις προσγειώθηκες στον πλανήτη.

Καλως ήρθες στην Γη! 'Έχεις πολλά να μάθεις. Καλή διαμονή, ξαναστείλε όταν μάθεις ότι υπάρχουν κακόβουλες εφαρμογές που εγκαθίστανται μόνες τους σε android. 

Στα υπόλοιπα με κάλυψε ο @Dimitris_1981

Υπάρχει και υπήρξε κακόβουλο λογισμικό σε android που εκμεταλλεύται κενά ασφαλείας και εγκαθιστά εφαρμογές σε άγνοια του χρήστη. Θες να με βάλεις να ψάξω να σου βρω άρθρα όπου κακόβουλες εφαρμογές εγκαθίστανται αυτόματα ενώ ο χρήστης βλέπει διαφημίσεις;...

Δεν είναι μόνο θέμα πλήθους. Εκτός του ότι η ΕΕ είναι ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό πληθυσμού, εκτός αυτού, η ΕΕ ανήκει σε μία αγορά που γενικά καταναλώνει. Δεν είναι μικρό το ποσοστό των κερδών. Αν ήταν μικρό δε θα κόβονταν να κάνουν τις αλλαγές που τους ζήτησαν. Να μου πεις η Αφρική καταλαβαίνω. Η χρήστες ΕΕ έχουν ΚΥΡΙΩΣ αρνητικά από αυτή την κίνηση:

1) Αγόρασαν Apple για την ποιότητα των εφαρμογών. Μειώνεται, αφού θα κυκλοφορούν πειρατικές εκδόσεις και οι εταιρείες θα χάνουν έσοδα.

2) Αγόρασαν Apple για την ασφάλεια. Μειώνεται, αφού ο χρήστης θα μπορεί να εγκαταστήσει ότι του κατέβει. Λίγοι χρήστες έχουν πραγματική γνώση του πως και τί κατεβάζουμε (ακόμα και αυτοί, βέβαια δεν είναι απρόσβλητοι...), αλλά πολλοί έχουν ενεργοποιήσει την εγκατάσταση από τρίτους σε android... Τα προειδοποιητικά μηνύματα του λειτουργικού είναι απλά για απαλλαγή ευθυνών από μεριάς της εταιρείας. Η πραγματική επιλογή υπάρχει όταν γνωρίζεις πραγματικά τί κάνεις.

3) Αγόρασαν Apple για τη σταθερότητα. Μειώνεται, αφού θα μπορείς να γεμίσεις το κινητό σου σαβούρες και μετά θα σου φταίει η Apple γιατί 'το κινητό των 1000€ κολλάει", "ντροπή τους".

Η Apple έχει καταλάβει από καιρό ότι το μεγαλύτερο κενό ασφαλείας σε ένα σύστημα είναι ο χρήστης και σε προστάτευε από ακούσια ή εκούσια λάθη. Το Android όχι. Τώρα χάνεται και αυτό... Ωραία επιλογή θα έχουμε, σύμφωνα με την ΕΕ...

Αν θυμάσαι πριν από λίγο καιρό σου μίλησα και για το γεγονός ότι θα επιτραπεί το κατέβασμα μέσω internet και μου έγραφες ότι γίνεται μόνο μέσα από εξουσιοδοτημένα stores. Αυτό δεν το έγραφα τυχαία. Η λογική της ΕΕ ήταν αυτή: να μετατρέψουν το iOS σε android... Η Apple προαπάθησε να το "σώσει", αλλά δεν κατάφερε κάτι. Προφανώς το έκανε για να προστατέψει τα κέρδη της, αλλά οι πελάτες της κέρδιζαν σε ασφάλεια μέσα από αυτό.

Με τον ίδιο τρόπο, από την ίδια "πορτα" περνάει ότι μπορεί να περάσει και σε κακόβουλο λογισμικό. Η λύση που θα έλυνε το πρόβλημα θα ήταν να μην επιτρέπεται καν η εγκατασταση από το internet. Αυτό κάνει η Apple στο iOS.

Γιατί να το κάνεις; Μείνε στο Android. Σιγά την διαφορετικότητα...

Τώρα αν σου πω οτι αγνοείς πληρως πως δουλεύει και το android και το ios, θα γινω hater, εριστικός?  Επείδη βαριέμαι να γράφω σεντόνια,  πιστεύετε οτι θελετε. Στο ίντερνετ αμα ψάξεις,  θα βρεις οτι υπάρχουν δεινόσαυροι ακόμα.  Θες να σου βρω link?

Δεν υπάρχει περίπτωση στο ios να γίνει auto install  εφαρμογή επειδή θα ενεργοποιηθεί η εγκατάσταση απο χρήστη. Τι γίνεται στα windows,  στο web os και στο  hyperspace άσχετη συζήτηση. 

Και το κλείνω εδω γιατί όντως επαναλαμβάνομαστε. Όποιος θέλει πραγματικά να μαθει ας ψάξει και θα καταλάβει.

6 minutes ago, giorgosaero said:

Μα εγώ δεν αναφέρθηκα σε εσένα προσωπικά αλλά όπως σου έχω ξαναγράψει όποιος έχει την μύγα.........

 

Υγ: τα λέμε σε επόμενο θέμα με apple περιεχόμενο όπου εντελώς τυχαία πάλι θα βρίσκεσαι εκεί.....🤣

Δεν αναφέρεσαι σε εμένα προσωπικά οταν με κάνεις quote?

Θα πηδηχθω απ το παράθυρο. 

ΥΓ. Θα εντυπωσιαστεις, αλλα θα λείπω απ το επόμενο.  Εσυ παλι πιθανότατα θα είσαι..

:)

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostas808 είπε

Δεν υπάρχει αυτό που αναφέρεις τα τελευταία 20 χρόνια. Βέβαια θα είσαι από τους ανθρώπους που πατάνε ναι σε ότι παράθυρο πεταχτεί χωρίς να το διαβάσουν και μετά λένε εγώ δεν έκανα τίποτα μόνο του.

Από το παραπάνω όντως σε προστατεύει(ή προστάτευε) η Apple.

Ότι να' ναι...

Έχεις και άποψη για εμένα...

Αυτό που γράφω υπάρχει κανονικά και σήμερα. Δε θες να το καταλάβεις; Δικαίωμά σου. 

Ναι, τέτοιος είμαι: πατάω "ναι" σε ότι βγαίνει... Πρώτα μαθαίνουμε να διαβάζουμε και μετά να γράφουμε. Δεν έγραψα ποτέ κάτι τέτοιο. Απλά γράφεις κάτι μόνος σου και απαντάς... πάλι μόνος σου... Να το δεις αυτό...

Αυτό που αναφέρεις στην τελευταία φράση αφορά ένα μεγάλο μέρος του καταναλωτικού κοινού, το οποίο αγοράζει android "για να μην είναι το πρόβατο της apple" και μετά έρχονται σε άτομα σαν και εμένα για να τους φτιάξω το κινητό γιατί "κολλάει και τους βγάζει συνέχεια διαφημίσεις".

Σε Apple δε μου το έχει κάνει ούτε ένας. Τυχαίο; Όχι. Κάποιος έχει φροντίσει να τους προστατέψει από τον εαυτό τους. Κάνουν ότι θέλουν με ασφάλεια.

Για να μην παρεξηγηθώ: δεν λέω ότι το iOS είναι καλύτερο από το android. Από τα 55 και πλέον κινητά που είχα (από το 1998 που πήρα το πρώτο μου), μόνο τα 5 ήταν iphones και από τα υπόλοιπα τα 25-30 ήταν android. Μια χαρά έκανα τη δουλειά μου με όλα. Τα προτιμούσα γι αυτό που είναι, όχι γι αυτό που θα ήθελα να είναι.

Εδώ όμως κάνουμε συζήτηση για το iOS, το οποίο το προτιμώ γι αυτό που είναι: κλειστό, ασφαλές και σταθερό.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, oldnew είπε

 

Δεν αναφέρεσαι σε εμένα προσωπικά οταν με κάνεις quote?

Θα πηδηχθω απ το παράθυρο. 

ΥΓ. Θα εντυπωσιαστεις, αλλα θα λείπω απ το επόμενο.  Εσυ παλι πιθανότατα θα είσαι..

:)

Καλό θα μας κάνεις....

Συνήθως απαντάω σε δικά σου ποστ οπότε πάντα εσύ βρίσκεσαι εντελώς τυχαία πρώτος.........🤣

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, oldnew είπε

Απο τη στιγμή που θα την βάλουν σπασμένη ενα μικρό ποσοστό στην Ευρώπη μονο, ναι δε θα δώσει απολύτως καμία σημασία ο developer. Ειδικά ο τύπος του χρηστη ios,ειναι plug&play και φοβάται για την ασφάλεια του περισσότερο.  Σε επίπεδο πλανητη μηδενικο ποσοστό ειναι αυτο που θα βάλει σε ios σπασμένη. ΑΝ βρει σπασμένη σε ios γιατι δεν ασχολείται κανένας.  Ενα μικρό ποσοστό πειρατείας ειναι επιθυμητό. 

Από τη στιγμή που θα "ανοίξει" την εγκατάσταση εφαρμογών θα έρθουν και android τύποι... Το φαινόμενο έχει τη μορφή χιονοστοιβάδας.

Είτε iOS τύπος, είτε android θα μπορούν να μπουν στο peirateiagiatidesevomaitonkopotoudimiourgou.com και θα κατεβάζουν τα νέα πειρατικά  παιχνίδια που θα αναρτώνται. Κάποια από αυτά θα έχουν και κακόβουλο λογισμικο και εκεί θα φταίει "η κακιά apple, που της δίνουμε ένα σωρό χρήματα και δε μας προστατεύει από τη ίδια μας τη βλακεία"...

Γιατί θα έχουν 1000€ για κινητό, αλλά όχι 1-5€ για να πληρώσουν ένα πρόγραμμα που τους αρέσει να χρησιμοποιούν...

Δεν πειράζει που κάποιοι δούλεψαν γι αυτό... Γιατί να πληρωθούν; Κορόϊδα είναι και όσοι τα κατεβάζουν πειρατικά ανήκουν στο κίνημα "δεν πληρώνω" και το κάνουν από άποψη... Ψαγμένοι...

23 λεπτά πριν, oldnew είπε

Τώρα αν σου πω οτι αγνοείς πληρως πως δουλεύει και το android και το ios, θα γινω hater, εριστικός?  Επείδη βαριέμαι να γράφω σεντόνια,  πιστεύετε οτι θελετε. Στο ίντερνετ αμα ψάξεις,  θα βρεις οτι υπάρχουν δεινόσαυροι ακόμα.  Θες να σου βρω link?

Δεν υπάρχει περίπτωση στο ios να γίνει auto install  εφαρμογή επειδή θα ενεργοποιηθεί η εγκατάσταση απο χρήστη. Τι γίνεται στα windows,  στο web os και στο  hyperspace άσχετη συζήτηση. 

Και το κλείνω εδω γιατί όντως επαναλαμβάνομαστε. Όποιος θέλει πραγματικά να μαθει ας ψάξει και θα καταλάβει.

Θα γινόσουν εριστικός, γιατί δε σου μιλάω με αυτό τον τρόπο. Αν έχεις επιχειρήματα γράψε. Εγώ, πάντως, για εσένα έχω γράψει σεντόνια. 

Καταρχην πως ξέρεις πως θα γίνει στο iOS ΠΡΙΝ γίνει; Πόσο καλά ξέρεις ότι αυτή η παραχώρηση από την Apple δε θα ανοίξει κενά ασφαλείας, τα οποία ξεφεύγουν από το "πως δουλεύει το iOS"; Στο Android ακόμα μαζεύουν τέτοια κενά...

Από όλα όσα έγραψα απάντησες σε μισό... Οκ... Για τα άλλα;

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

...έχει κουραστεί κι άλλος με το θέμα "ΕΕ vs Apple" ή μόνο εγώ;

Όλο κάτι "νέο" γίνεται και όλο μου θυμίζει κάτι που έχω ξαναδιαβάσει, κάτι σαν de javu.

Η καυτη πατατα ων ημερων, ακομα και να μην εχεις ουτε μια συσκευη apple, ειναι πολυ πολυ εδνιαφερον το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tlykog είπε

Ότι να' ναι...

Έχεις και άποψη για εμένα...

Αυτό που γράφω υπάρχει κανονικά και σήμερα. Δε θες να το καταλάβεις; Δικαίωμά σου. 

Ναι, τέτοιος είμαι: πατάω "ναι" σε ότι βγαίνει... Πρώτα μαθαίνουμε να διαβάζουμε και μετά να γράφουμε. Δεν έγραψα ποτέ κάτι τέτοιο. Απλά γράφεις κάτι μόνος σου και απαντάς... πάλι μόνος σου... Να το δεις αυτό...

Αυτό που αναφέρεις στην τελευταία φράση αφορά ένα μεγάλο μέρος του καταναλωτικού κοινού, το οποίο αγοράζει android "για να μην είναι το πρόβατο της apple" και μετά έρχονται σε άτομα σαν και εμένα για να τους φτιάξω το κινητό γιατί "κολλάει και τους βγάζει συνέχεια διαφημίσεις".

Σε Apple δε μου το έχει κάνει ούτε ένας. Τυχαίο; Όχι. Κάποιος έχει φροντίσει να τους προστατέψει από τον εαυτό τους. Κάνουν ότι θέλουν με ασφάλεια.

Για να μην παρεξηγηθώ: δεν λέω ότι το iOS είναι καλύτερο από το android. Από τα 55 και πλέον κινητά που είχα (από το 1998 που πήρα το πρώτο μου), μόνο τα 5 ήταν iphones και από τα υπόλοιπα τα 25-30 ήταν android. Μια χαρά έκανα τη δουλειά μου με όλα. Τα προτιμούσα γι αυτό που είναι, όχι γι αυτό που θα ήθελα να είναι.

Εδώ όμως κάνουμε συζήτηση για το iOS, το οποίο το προτιμώ γι αυτό που είναι: κλειστό, ασφαλές και σταθερό.

Για πες μας ένα real world παράδειγμα από μία εφαρμογή που έχει συμβεί σε εσένα ή σε κάποιον γνωστό σου γιατί με άσχετους σαν εσένα που γεμίζουν με σελίδες τα forum θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.

P.S. Δεν μιλάω για εφαρμογές τύπου predator με 0 day.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακο αυτο για τους χρηστες αππλ καθως λιγοστευουν οι επιλογες τους και η εξισωση προς τα κατω για την ασφαλεια ανοιγει νεα κενα ασφαλειας που θα κληθει να κλεισει η αππλ στερωντας πορους και ανθρωποωρες απο την αναπτυξη των προιοντων της. για αλλη μια φορα η ευρωπη μενει πισω στην προοδο απο τις υπολοιπες χωρες 

 και μαλιστα οχι λογω αναγκης αλλα απο επιλογη!!

  • Like 1
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Tlykog said:

Όσοι βαριούνται ας προσπεράσουν το παρόν άρθρο. 
Για τους υπόλοιπους:  μιλάμε για τρομερό κενό ασφαλείας. Αν επιτραπεί να κατεβάζουμε και να εγκαθιστούμε εφαρμογές από το internet, αυτό θα σημαίνει ότι μια εφαρμογή θα μπορεί να κατέβει και να εγκατασταθεί και χωρίς τη θέληση μας, όπως στο Android.

Εκτός αυτού, όπως έχω ξαναγράψει, οι εφαρμογές στο AppStore είναι πιο ποιοτικές από το playstore και ένας βασικός λόγος είναι επειδή δεν υπάρχει πειρατεία, όπως στο Android… Τώρα θα υπάρξει. Αυτό είναι ένα θέμα που αφορά κάθε χρήστη. Είτε χρησιμοποιήσει, είτε όχι τη δυνατότητα.

Ελπιζω να μην καταντήσουμε να επιλέγουμε ανάμεσα σε 2 τρύπια λειτουργικά… Αυτό δεν είναι επιλογη.

Μπραβο στην ΕΕ. Θα καταφέρει να δημιουργήσει τρύπες ασφαλείας και πειρατεία στα iPhones… Ποιο τσακάλι το σκέφτηκε ήθελα να ήξερα…

επισης θα μπορει να ερθει κρυφα το βραδυ στο δωματιο σου και να σου πιει το μιλκο,οπως στο αντροιντ.

  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dieksodo είπε

κακο αυτο για τους χρηστες αππλ καθως λιγοστευουν οι επιλογες τους και η εξισωση προς τα κατω για την ασφαλεια ανοιγει νεα κενα ασφαλειας που θα κληθει να κλεισει η αππλ στερωντας πορους και ανθρωποωρες απο την αναπτυξη των προιοντων της. για αλλη μια φορα η ευρωπη μενει πισω στην προοδο απο τις υπολοιπες χωρες 

 και μαλιστα οχι λογω αναγκης αλλα απο επιλογη!!

Για έναν περίεργο λόγο θα συμφωνήσω με την παραπάνω διαπίστωση…

Πάντως το βλέπω να έρχεται ως αρνητικό παράδειγμα σε λίγα χρόνια, τύπου κοιτάξτε πως κατάντησε το iOS στην Ευρώπη ενώ στην Αμερική…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά,θα επωφεληθούν οι δημιουργοί των εφαρμογών καθώς θα γλυτώσουν τη προμήθεια που θα έδιναν στην Apple.Επομενως θα μπορούν να κάνουν καλύτερες τιμές φαντάζομαι.Θα υπάρχει πιστοποίηση ,δεν θα είναι χακαρισμένες εφαρμογές που μπορούν να κάνουν ζημιά.Τα οποία προβλήματα δημιουργούνται σε συσκευές android από επίσημες εφαρμογές,θεωρώ πως οφείλονται στα πολλά και διαφορετικά  UI και παραμετροποιήσεις που έχουν,κάτι το οποίο δε συμβαίνει με το iOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tlykog είπε

Μάλλον, ήρθες από κάποιο άλλο ηλιακό σύστημα και μόλις προσγειώθηκες στον πλανήτη.

Καλως ήρθες στην Γη! 'Έχεις πολλά να μάθεις. Καλή διαμονή, ξαναστείλε όταν μάθεις ότι υπάρχουν κακόβουλες εφαρμογές που εγκαθίστανται μόνες τους σε android. 

Στα υπόλοιπα με κάλυψε ο @Dimitris_1981

Υπάρχει και υπήρξε κακόβουλο λογισμικό σε android που εκμεταλλεύται κενά ασφαλείας και εγκαθιστά εφαρμογές σε άγνοια του χρήστη. Θες να με βάλεις να ψάξω να σου βρω άρθρα όπου κακόβουλες εφαρμογές εγκαθίστανται αυτόματα ενώ ο χρήστης βλέπει διαφημίσεις;...

Δεν είναι μόνο θέμα πλήθους. Εκτός του ότι η ΕΕ είναι ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό πληθυσμού, εκτός αυτού, η ΕΕ ανήκει σε μία αγορά που γενικά καταναλώνει. Δεν είναι μικρό το ποσοστό των κερδών. Αν ήταν μικρό δε θα κόβονταν να κάνουν τις αλλαγές που τους ζήτησαν. Να μου πεις η Αφρική καταλαβαίνω. Η χρήστες ΕΕ έχουν ΚΥΡΙΩΣ αρνητικά από αυτή την κίνηση:

1) Αγόρασαν Apple για την ποιότητα των εφαρμογών. Μειώνεται, αφού θα κυκλοφορούν πειρατικές εκδόσεις και οι εταιρείες θα χάνουν έσοδα.

2) Αγόρασαν Apple για την ασφάλεια. Μειώνεται, αφού ο χρήστης θα μπορεί να εγκαταστήσει ότι του κατέβει. Λίγοι χρήστες έχουν πραγματική γνώση του πως και τί κατεβάζουμε (ακόμα και αυτοί, βέβαια δεν είναι απρόσβλητοι...), αλλά πολλοί έχουν ενεργοποιήσει την εγκατάσταση από τρίτους σε android... Τα προειδοποιητικά μηνύματα του λειτουργικού είναι απλά για απαλλαγή ευθυνών από μεριάς της εταιρείας. Η πραγματική επιλογή υπάρχει όταν γνωρίζεις πραγματικά τί κάνεις.

3) Αγόρασαν Apple για τη σταθερότητα. Μειώνεται, αφού θα μπορείς να γεμίσεις το κινητό σου σαβούρες και μετά θα σου φταίει η Apple γιατί 'το κινητό των 1000€ κολλάει", "ντροπή τους".

Η Apple έχει καταλάβει από καιρό ότι το μεγαλύτερο κενό ασφαλείας σε ένα σύστημα είναι ο χρήστης και σε προστάτευε από ακούσια ή εκούσια λάθη. Το Android όχι. Τώρα χάνεται και αυτό... Ωραία επιλογή θα έχουμε, σύμφωνα με την ΕΕ...

Αν θυμάσαι πριν από λίγο καιρό σου μίλησα και για το γεγονός ότι θα επιτραπεί το κατέβασμα μέσω internet και μου έγραφες ότι γίνεται μόνο μέσα από εξουσιοδοτημένα stores. Αυτό δεν το έγραφα τυχαία. Η λογική της ΕΕ ήταν αυτή: να μετατρέψουν το iOS σε android... Η Apple προαπάθησε να το "σώσει", αλλά δεν κατάφερε κάτι. Προφανώς το έκανε για να προστατέψει τα κέρδη της, αλλά οι πελάτες της κέρδιζαν σε ασφάλεια μέσα από αυτό.

Με τον ίδιο τρόπο, από την ίδια "πορτα" περνάει ότι μπορεί να περάσει και σε κακόβουλο λογισμικό. Η λύση που θα έλυνε το πρόβλημα θα ήταν να μην επιτρέπεται καν η εγκατασταση από το internet. Αυτό κάνει η Apple στο iOS.

Γιατί να το κάνεις; Μείνε στο Android. Σιγά την διαφορετικότητα...

Από την στιγμή που αγοράζω ένα αντικείμενο θέλω να κάνω ότι θέλω και όχι να με ελέγχει μια εταιρεία.  Οπότε είναι δικαίωμα μου αν εκτεθώ σε κίνδυνο.  Δικαίωμα μου να περνώ τα ρίσκα μου στο κινητό μου οπτοε τσάμπα χάνεις τα λόγια σου.  Τόσα χρόνια πολύς κόσμος έχει android και δεν έχουν προβλήματα όλοι!!! Έχουν ορισμένοι όχι όλοι άρα θέμα επιλογών είναι και δικαίωμα μου είναι να έχω την επιλογή αυτή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Just_travel_everywhere είπε

Από την στιγμή που αγοράζω ένα αντικείμενο θέλω να κάνω ότι θέλω και όχι να με ελέγχει μια εταιρεία.  Οπότε είναι δικαίωμα μου αν εκτεθώ σε κίνδυνο.  Δικαίωμα μου να περνώ τα ρίσκα μου στο κινητό μου οπτοε τσάμπα χάνεις τα λόγια σου.  Τόσα χρόνια πολύς κόσμος έχει android και δεν έχουν προβλήματα όλοι!!! Έχουν ορισμένοι όχι όλοι άρα θέμα επιλογών είναι και δικαίωμα μου είναι να έχω την επιλογή αυτή 

Φαντάσου τώρα αυτά τα λόγια, δυο δεκαετίες πίσω, να στο λέει χρήστης  υπολογιστή με ιους, malewares κλπ κλπ κλπ, αφού έφαγες κάτι ώρες σε format, ξανά στήσιμο του υπολογιστή και χάσιμο αρχείων και εργατοωρών…

εσένα μπορεί να μην σε νοιάζει αν ο υπολογιστής ή το κινητό σου είναι τίγκα σε κακόβουλο λογισμικό, εμένα όμως το δικό μου με νοιάζει…

Οπότε το να κάνεις ότι θέλεις το κινητό σου μπορεί να ακούγετε super και in σε κάποια αυτιά, δεν είναι όμως και τόσο τεχνολογικό μιας και θέλεις να επιβάλεις την άποψη σου..

η ΕΕ δεν επέβαλε το Android να γίνει iOS αλλά ένα κλειστό λειτουργικό να ανοίξει, δηλαδη να χάσεις την μοναδική επιλογή που είχες…

ΥΓ: εν το μεταξύ το “τόσα χρόνια οι χρήστες του Android δεν έχουν πρόβλημα” μην το δένεις και κόμπο… έχω δει πολλούς με antivirus, έχω δει ακόμα περισσότερους να βλέπουν διαφημίσεις ακόμα και εκτός εφαρμογής, έχω δει πολλούς να έχουν καταντήσει το κινητό τους χειρότερο, και από windows XP σε θέματα ασφαλείας…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...