Προς το περιεχόμενο

ASUS Zenfone 11 Ultra Review


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γράφουν μερικοί ότι ο κόσμος καταδίκασε το μικρό κινητό λόγω χαμηλών πωλήσεων και για αυτό το γύρισε στο μεγάλο; Ποιος στ αλήθεια θα το αγόραζε 1000€ κινητό με μόνο δύο χρόνια υποστήριξη όταν υπάρχει το s23 με Snapdragon και 5 χρόνια στα ίδια χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, georkaral είπε

Επιτέλους και ένα θετικό σχόλιο. Το κινητό σίγουρα δεν αξίζει τόσα λεφτά ούτε ξεχωρίζει με κάποιον τρόπο αλλά όλα τα reviews μέχρι στιγμής τό τοποθετούν πολύ ψηλά. Η τιμή είναι εκεί που τοποθετούνται όλες οι ναυαρχίδες. Σίγουρα στο Android η Σάμσουνγκ είναι η κορυφή ως συνολικό πακέτο αλλά μετά από εκεί το χάος. Ότι δηλαδή είναι χάλια το asus ZenFone 11 ultra και το one plus 12 είναι κορυφή που διαφημίζει οθόνη 4500nits (στο αυτόματο δεν πιάνει πάνω από 1150), δεν έχει αδιαβροχοποιηση ip68 και έχει ένα μπασταρδεμενο Oxygen που είναι colour os και ουδεμία σχέση έχει με τα παλιά καλά χρόνια.. το asus εάν εξαιρέσεις την καλή πολιτική με τις αναβαθμίσεις είναι ένα συνολικά άρτιο τηλέφωνο!

Κοιτα προσωπικα το oneplus θα επελεγα.. Καθοτι ειχα μεχρι και το 8 pro και πλεον εχω oppo find x5 pro... Και μου αρεσει αρκετα το λογισμικό... Επισης εχει καλυτερες καμερες απο το asus.. Συμφωνα με τα reviews παντα.. Μπαταρια και τα δυο τερατα... Ε και όσο να ναι εμφανισιακα το λες λιγο πιο κομψο... Οποτε αν μ ελεγαν παρε ενα απ τα δυο με τα ιδια λεφτα... Oneplus θα πηγαινα... Απλα το asus ειναι μια χαρα τηλεφωνο.. Στα λεφτα εκεινα... 900+/-...αμα το βάλουν κανενα 1200αρι(δεν ειδα καποια τιμη καπου ακομα.. Αν κανω λαθος κ εχει βγει η τιμη τοτε καλως..)... Καμια ελπίδα... Και για τα δυο χρόνια υποστήριξη... Νταξει ειναι λιγα.. Αλλα προσωπικα δεν ξέρω κανέναν.. Και εχω ακουσει ελαχιστους που κρατανε το κινητό τους πάνω απο 2-3 χρονια.. Οποτε δεν μου προκαλει κάποιο συναισθημα προσωπικά.. Ουτε στο στυλ να θελω να το πουλησω μετα κ να κραταει αξια κλπ... Αμα θελω να παρω κατι με σκεπτικο να το πουλησω μετα θα παιρνα iphone... Εβγαλε τωρα η samsung με 7 χρονια αναβαθμισεις... Λες και σε 5-6-7 χρονια θα υπάρχει άνθρωπος που θα χρησιμοποιει ακομα το s24 ultra...και νομιζει οτι θα ειναι ακομα επιπεδου ναυαρχιδας............ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 hours ago, Giorgos17589 said:

ΟΛΑ τα galaxy S σειρα... Απο χρονια τωρα... Μεχρι και τωρα το s24 ultra... 12mpixel υπερευρυγωνιο εχουν... Αλλα δεν λεει κανεις τιποτα... Συμφωνω μαζι σου σαφεστατα αλλα δν βλεπω να κραζει κανενας τη samsung... Περα απο αυτο... Ναι το κινητό ειναι ασχημο... Οι καμερες του είναι καλες σε αλλα review που ειδα... Απλα καλες... Οποτε αν έχει καποια τιμη μαξ 900 πχ... Νομιζω θα είναι πολυ καλη επιλογη για εκεινα τα χρηματα.. Με βαση και τις εξαιρετικες επιδόσεις και την τοπ μπαταρια της αγορας που μαλλον εχει απο οσα λενε... Αν τωρα το μοστραρουν 1000+...νταξει... Καλα κρασια... 

Ναι προφανώς, το σχόλιό μου πήγαινε σε όλους τους κατασκευαστές που θεωρούν ότι έχουν τρεις κάμερες ενώ στην ουσία έχουν μία κάμερα και έχουν βάλει δύο παντελώς άχρηστες έτσι για το νούμερο.

Προς όλες τις εταιρίες το σχόλιό μου.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

Κοιτα προσωπικα το oneplus θα επελεγα.. Καθοτι ειχα μεχρι και το 8 pro και πλεον εχω oppo find x5 pro... Και μου αρεσει αρκετα το λογισμικό... Επισης εχει καλυτερες καμερες απο το asus.. Συμφωνα με τα reviews παντα.. Μπαταρια και τα δυο τερατα... Ε και όσο να ναι εμφανισιακα το λες λιγο πιο κομψο... Οποτε αν μ ελεγαν παρε ενα απ τα δυο με τα ιδια λεφτα... Oneplus θα πηγαινα... Απλα το asus ειναι μια χαρα τηλεφωνο.. Στα λεφτα εκεινα... 900+/-...αμα το βάλουν κανενα 1200αρι(δεν ειδα καποια τιμη καπου ακομα.. Αν κανω λαθος κ εχει βγει η τιμη τοτε καλως..)... Καμια ελπίδα... Και για τα δυο χρόνια υποστήριξη... Νταξει ειναι λιγα.. Αλλα προσωπικα δεν ξέρω κανέναν.. Και εχω ακουσει ελαχιστους που κρατανε το κινητό τους πάνω απο 2-3 χρονια.. Οποτε δεν μου προκαλει κάποιο συναισθημα προσωπικά.. Ουτε στο στυλ να θελω να το πουλησω μετα κ να κραταει αξια κλπ... Αμα θελω να παρω κατι με σκεπτικο να το πουλησω μετα θα παιρνα iphone... Εβγαλε τωρα η samsung με 7 χρονια αναβαθμισεις... Λες και σε 5-6-7 χρονια θα υπάρχει άνθρωπος που θα χρησιμοποιει ακομα το s24 ultra...και νομιζει οτι θα ειναι ακομα επιπεδου ναυαρχιδας............ 

Συμφωνώ απόλυτα στο κομμάτι τών αναβαθμίσεων. Ωραία τα επτά χρόνια αλλά κανείς δεν θα κρατήσει το κινητό τόσο. Τουλάχιστον όσοι ασχολούνται πάνω από 3 χρόνια δύσκολα να κρατήσουν το ίδιο κινητό. Συμφωνώ και στο κομμάτι της μεταπώλησης..Οποιος θέλει να πουλήσει το κινητό του και να πάρει σημαντικό ποσό πίσω θα πάρει iPhone. Από εκεί και πέρα μεγάλο φάουλ της Asus τα 2 χρόνια αλλά κατά την προσωπική μου άποψη το κινητό είναι καλύτερο από το one plus 12 . Όσον αφορά τις κάμερες πιστεύω ότι με μερικά updates θα φτάσει σε καλό επίπεδο τουλάχιστον εφάμιλλο του one plus 12 . Θα φανεί.

Επεξ/σία από georkaral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, georkaral είπε

Συμφωνώ απόλυτα στο κομμάτι τών αναβαθμίσεων. Ωραία τα επτά χρόνια αλλά κανείς δεν θα κρατήσει το κινητό τόσο. Τουλάχιστον όσοι ασχολούνται πάνω από 3 χρόνια δύσκολα να κρατήσουν το ίδιο κινητό. Συμφωνώ και στο κομμάτι της μεταπώλησης..Οποιος θέλει να πουλήσει το κινητό του και να πάρει σημαντικό ποσό πίσω θα πάρει iPhone. Από εκεί και πέρα μεγάλο φάουλ της Asus τα 2 χρόνια αλλά κατά την προσωπική μου άποψη το κινητό είναι καλύτερο από το one plus 12 . Όσον αφορά τις κάμερες πιστεύω ότι με μερικά updates θα φτάσει σε καλό επίπεδο τουλάχιστον εφάμιλλο του one plus 12 . Θα φανεί.

Είναι οντως φαουλ.. Ψυχολογικό παραπανω αλλα και πρακτικό... Ας έδινε τουλάχιστον 4 που δινουν πλεον ολοι. Τωρα σ σχεση με το oneplus.. Ειδα συγκριτικά μεταξυ τους.. Υπερεχει ξεκαθαρα στις καμερες... Και κατα προσωπική άποψη στην σχεδίαση... Χωρις να υστερει κάπου... Μπαταρια φοβερη κ τα δυο... Επεξεργαστές ιδιοι... Οθονη οκ 144 Χέρτζ τ asus αλλα μονο σ καποια παιχνιδια το υποστηριζει λεει... Φωτεινοτητα ιδια.. (προφανως οχι 4500....γυρω στα 1600 λεει  πιανουν κ τα δυο)...ip 68 vs ip65.. Νταξει αδιάφορο.. Κ τ δυο αντεχουν σε βροχή κ πιτσιλιές... Και το asus θεωρητικα και εντος νερου... Εγω δν θα το βουτουσα παντως.. Κανενα... 😛 Θα πρέπει ν κανει πολλη δουλεια η asus ν φτιαξει τις καμερες για να γινει σοβαρος ανταγωνισμος αν και ειδα αγγλια θα κάνει κάπου 800 λιρες... Αρα φτηνοτερα απο το oneplus...εκει τουλάχιστον ... Οποτε όποιος δεν ψηριζει τις καμερες.. Θα ειναι λογικότερη επιλογή το asus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, georkaral said:

Συμφωνώ απόλυτα στο κομμάτι τών αναβαθμίσεων. Ωραία τα επτά χρόνια αλλά κανείς δεν θα κρατήσει το κινητό τόσο. Τουλάχιστον όσοι ασχολούνται πάνω από 3 χρόνια δύσκολα να κρατήσουν το ίδιο κινητό. Συμφωνώ και στο κομμάτι της μεταπώλησης..Οποιος θέλει να πουλήσει το κινητό του και να πάρει σημαντικό ποσό πίσω θα πάρει iPhone. Από εκεί και πέρα μεγάλο φάουλ της Asus τα 2 χρόνια αλλά κατά την προσωπική μου άποψη το κινητό είναι καλύτερο από το one plus 12 . Όσον αφορά τις κάμερες πιστεύω ότι με μερικά updates θα φτάσει σε καλό επίπεδο τουλάχιστον εφάμιλλο του one plus 12 . Θα φανεί.

Ρε παιδιά συγνώμη λίγο πρώτα μας ενοχλεί όταν δίνουν μόνο 2 χρόνια ενημερώσεις και μετά μας ενοχλεί όταν κάποιος δίνει 8 χρόνια επειδή είναι πολλά;

~~~
Εγώ είχα ένα phablet Ulephone που το πήρα από το aliexpress το 2012 και το είχα μέχρι το τέλος του 2019 και αυτό γιατί έπεσε και έσπασε αλλιώς ακόμα θα το είχα και τότε πήρα το Xiaomi Mi Note 10, το έχω μέχρι σήμερα και δεν παίζει να το αλλάξω όσο λειτουργεί. Αν πάθει κάτι η οθόνη του θα την αλλάξω, το ίδιο και η μπαταρία.

Σε ότι αφορά τις ενημερώσεις δεν ξέρω καν αν έπαιρνε ενημερώσει το Ulephone γιατί τότε τουλάχιστον ήταν ακόμα μάρκα "κάψε-με" και το xiaomi αν είχε ενημερώσεις ποτέ, θα έχουν ήδη τελειώσει.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

Είναι οντως φαουλ.. Ψυχολογικό παραπανω αλλα και πρακτικό... Ας έδινε τουλάχιστον 4 που δινουν πλεον ολοι. Τωρα σ σχεση με το oneplus.. Ειδα συγκριτικά μεταξυ τους.. Υπερεχει ξεκαθαρα στις καμερες... Και κατα προσωπική άποψη στην σχεδίαση... Χωρις να υστερει κάπου... Μπαταρια φοβερη κ τα δυο... Επεξεργαστές ιδιοι... Οθονη οκ 144 Χέρτζ τ asus αλλα μονο σ καποια παιχνιδια το υποστηριζει λεει... Φωτεινοτητα ιδια.. (προφανως οχι 4500....γυρω στα 1600 λεει  πιανουν κ τα δυο)...ip 68 vs ip65.. Νταξει αδιάφορο.. Κ τ δυο αντεχουν σε βροχή κ πιτσιλιές... Και το asus θεωρητικα και εντος νερου... Εγω δν θα το βουτουσα παντως.. Κανενα... 😛 Θα πρέπει ν κανει πολλη δουλεια η asus ν φτιαξει τις καμερες για να γινει σοβαρος ανταγωνισμος αν και ειδα αγγλια θα κάνει κάπου 800 λιρες... Αρα φτηνοτερα απο το oneplus...εκει τουλάχιστον ... Οποτε όποιος δεν ψηριζει τις καμερες.. Θα ειναι λογικότερη επιλογή το asus

Επιμένω πάντως ότι κάποια πράγματα δεν είναι μόνο νούμερα και αριθμοί και η συνολική ποσότητα ενός κινητού φαίνεται όταν το πιάσεις και το χρησιμοποιήσεις για καιρό. Εμμένω στην άποψη μου ότι θα είναι  τουλάχιστον ισάξιο του one plus 12 

Επεξ/σία από georkaral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...