Προς το περιεχόμενο

Μην ανοίγεις την πόρτα. 25/4 Unboxholics


dreaming123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, SabotazNic said:

Προσωπικά τους αντιπαθώ σαν streamers για την ποιότητα (όχι την τεχνική, αλλά του περιεχομένου αυτών) και όποτε κάπως έτσι κρίνω και εδώ. Άσε που σαν ιστορία μοιάζει μια από τα ίδια safe 

Δε νομίζω ότι το σενάριο θ' ακολουθεί τη συνηθισμένη b movie-Horror συνταγή. Θεωρώ πως θα κινηθεί με αύρα στο στερέωμα των σύγχρονων ταινιών τρόμου με κάποιο ψευτοκουλτουρε κοινωνικό μήνυμα στα πρότυπα των καιρών μας (μεγάλες πιθανότητες για "the message") - τουλάχιστον αυτό "βγάζει" μια ανάλυση του τρέιλερ της ταινίας και την περιγραφή αυτής.

Από τα άλλα μικρά φιλμακια τους ξεχωρίζω αρκετά αυτό με το wendigo (το πρώτο τους). 

Προσωπικά δε θα πάω, καθώς στο τοπικό σινεμά (Κέρκυρα) πατάω σπάνια λόγω υψηλής τιμής (€9) και μέτριας προς ανεκτής ποιότητας. Φέτος έχω αποφασίσει μόνο "Kingdom of the Planet of the Apes" να δω στη μεγάλη οθόνη. 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κλισε κριντζ θα χτυπησει κοκκινο για αλλη μια φορα

οπως παντα θα μαζεψουν οτι εχουν δει απο ταινιες και θα τα κανουν απλα αυτοι μετριοκακα

βαλτε κανεναν ηθοποιο ρε, ελεος με τον εαυτο σας και τις γυναικες σας αφου δεν το εχετε

 

 

  • Like 9
  • Confused 2
  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, managermono είπε

το κλισε κριντζ θα χτυπησει κοκκινο για αλλη μια φορα

οπως παντα θα μαζεψουν οτι εχουν δει απο ταινιες και θα τα κανουν απλα αυτοι μετριοκακα

βαλτε κανεναν ηθοποιο ρε, ελεος με τον εαυτο σας και τις γυναικες σας αφου δεν το εχετε

 

 

Κάποιος μπορεί να έχει καλλιτεχνικές ανησυχίες αλλά να μην έχει budget.

Που είναι το κακό σε αυτό δεν καταλαβαίνω, όποιος δεν θέλει δεν την βλέπει.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτο ειναι το κακο οτι αλλοι που το ΕΧΟΥΝ το σινεμα και την υποκριτικη και δεν εχουν μπατζετ δεν εχουν και επιλογες

και αυτοι επειδη εχουν γινει γνωστοι για αλλους λογους περνουν τις χορηγιες κτλπ  για να κανουν την καυλαντα τους χωρις να εχουν την αντιληψη οτι ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ρε παιδια τι να κανουμε τωρα?

ειναι καλοι στο να κανουν fake over reactions και χιουμορ σεφερλη ας μεινουν εκει

 

Επεξ/σία από managermono
  • Like 18
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/3/2024 στις 11:37 ΠΜ, koutsis είπε

Γιατί ρε παιδια? Πρέπει καποιος να κάνει παραγωγή Hollywood ή να πάει για όσκαρ για να του πούμε ένα μπράβο για την προσπάθειά του? Γιατί τέτοια πικρόχολα σχόλια δεν καταλαβαίνω! Αν μπορείτε κάντε εσείς καλύτερη δουλειά στην τελική!

Όταν πας σε ένα εστιατόριο και φας μια σόλα, θα πεις μπράβο για την προσπάθεια και ας μαγειρεύατε εσείς καλύτερα;

Πληρώνεις και δίνεις το χρόνο σου. Όταν εκτίθεσαι, αναμένεις και την κριτική. Εσύ από το τρέιλερ τι καλό είδες, που να σε κάνει να πεις θέλω να δω την ταινία; Δεν έδειξαν τίποτα γιατί προφανώς δεν είχαν τίποτα να δείξουν και θέλουν κόσμο από όσους τους γνωρίζουν. Ξέρεις πόσες ταινίες γυρίζονται κάθε χρόνο; Έχεις τόσο ελεύθερο χρόνο και τις βλέπεις όλες; Δε δίνεις αξία στο χρόνο σου; Αν κάτι μπορεί ν'αξίζει, να του δώσεις μια ευκαιρία.

Να, δες αυτή, που σίγουρα δεν την ξέρεις καν, αν θες να στηρίξεις μια ελληνική προσπάθεια στο συγκεκριμένο είδος :

 

Επεξ/σία από Vassilis_24
  • Like 10
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ότι το κανάλι τους το έχω block χρόνια δεν αντέχονται την ταινία όμως θα την δω ευχαρίστως και μετά θα κρίνω. Το trailer μου άρεσε ως φαν των horror. Δεν έχει σχέση με το τι κανάλι έχουν η αν ειναι αντιπαθητικοι σε κάποιους. Εδω μιλάμε για την ταινία όλα τα άλλα δεν χρειάζονται ειδικά οι αντιμαχιες που βλέπω. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Vassilis_24 said:

Όταν πας σε ένα εστιατόριο και φας μια σόλα, θα πεις μπράβο για την προσπάθεια και ας μαγειρεύατε εσείς καλύτερα;

Πληρώνεις και δίνεις το χρόνο σου. Όταν εκτίθεσαι, αναμένεις και την κριτική. Εσύ από το τρέιλερ τι καλό είδες, που να σε κάνει να πεις θέλω να δω την ταινία; Δεν έδειξαν τίποτα γιατί προφανώς δεν είχαν τίποτα να δείξουν και θέλουν κόσμο από όσους τους γνωρίζουν. Ξέρεις πόσες ταινίες γυρίζονται κάθε χρόνο; Έχεις τόσο ελεύθερο χρόνο και τις βλέπεις όλες; Δε δίνεις αξία στο χρόνο σου; Αν κάτι μπορεί ν'αξίζει, να του δώσεις μια ευκαιρία.

Να, δες αυτή, που σίγουρα δεν την ξέρεις καν : https://www.youtube.com/watch?v=fAOOklkIaj0

 

Φίλε μου θα το πώ για χιλιοστή φορά: ΔΕΣ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΡΙΝΕ ΤΗ ΟΣΟ ΘΕΣ! Απο ένα trailer ενός λεπτού πως μπορεσες να βγάλεις συμπέρασμα? Ημαρτον ρε παιδιά!

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koutsis είπε

Φίλε μου θα το πώ για χιλιοστή φορά: ΔΕΣ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΡΙΝΕ ΤΗ ΟΣΟ ΘΕΣ! Απο ένα trailer ενός λεπτού πως μπορεσες να βγάλεις συμπέρασμα? Ημαρτον ρε παιδιά!

Γιατί ακριβώς να τη δω;

Και πού είδες να κρίνω την ταινία;

Το άθλιο τρέιλερ που είδα έκρινα.

Εσύ πήγαινε και δες την και δες και ό,τι ταινία βγαίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, Vassilis_24 said:

Γιατί ακριβώς να τη δω;

Και πού είδες να κρίνω την ταινία;

Το άθλιο τρέιλερ που είδα έκρινα.

Εσύ πήγαινε και δες την και δες και ό,τι ταινία βγαίνει.

Ωραία συμφωνούμε. Δεν σου άρεσε το τρέιλερ, δικαίωμα σου. Εδώ ομως μιλάμε για την ταινία, ειναι τουλάχιστον αστείο να συζηταμε και να σχηματίζουμε άποψη από ένα trailer ενός λεπτού...

Επεξ/σία από koutsis
  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ταινία από 10 (max) άτομα είναι. Παραγωγές του Hollywood με εκατομμύρια δολάρια  και εκατοντάδες άτομα και βγαίνουν χάλια.

Όσοι έχουμε δει τα βίντεο τους ξέρουμε ότι τεχνικά είναι εντυπωσιακά. Σενάριο και ερμηνείες θα δούμε.

Αν βολεύψουν οι μέρες θα πάω να το δω. Αλλιώς όταν θα ανέβει youtube.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον το τρέιλερ, αλλά θα προτιμήσω να δω τον άλλον στον τικ τοκ που κυνηγάει τον δαίμονα στο μπαλκόνι του. Νομίζω ότι έχει καλύτερες ερμηνείες.

  • Like 4
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/03/2024 at 13:13, Vassilis_24 said:

Όταν πας σε ένα εστιατόριο και φας μια σόλα, θα πεις μπράβο για την προσπάθεια και ας μαγειρεύατε εσείς καλύτερα;

Πληρώνεις και δίνεις το χρόνο σου. Όταν εκτίθεσαι, αναμένεις και την κριτική. Εσύ από το τρέιλερ τι καλό είδες, που να σε κάνει να πεις θέλω να δω την ταινία; Δεν έδειξαν τίποτα γιατί προφανώς δεν είχαν τίποτα να δείξουν και θέλουν κόσμο από όσους τους γνωρίζουν. Ξέρεις πόσες ταινίες γυρίζονται κάθε χρόνο; Έχεις τόσο ελεύθερο χρόνο και τις βλέπεις όλες; Δε δίνεις αξία στο χρόνο σου; Αν κάτι μπορεί ν'αξίζει, να του δώσεις μια ευκαιρία.

Να, δες αυτή, που σίγουρα δεν την ξέρεις καν, αν θες να στηρίξεις μια ελληνική προσπάθεια στο συγκεκριμένο είδος :

 

ωπα ρε τρελο τρειλερ

που μπορω να το δω?

γενικα παντως και στα ταινιακια που εχουν κανει δεν εχουν καμια δικη τους αισθητικη η και γενικοτερα αισθητικη

απλα κανουν κοπι πειστ κλισε πραγματακια που εχουν δει σε χορρορ ταινιες

και σκηνοθετικα δεν ειναι καλος ο αλεκος

αλλα αυτο που με ενοχλει δεν ειναι αυτα , αυτο που με ενοχλει ειναι οτι θελουν να τα κανουν μονοι γιατι ειναι εγωκεντρικοι

αφου εχετε τα κονε για ταινιες κτλπ ΔΩΣΤΕ ΡΕ ΜΛΚΣ σε κανεναν ηθοποιο

βαλε και κανεναν σκηνοθετη να την κανετε μαζι την ταινια μπας και μαθεις τιποτα

τι μου βαζεις την γυναικα σου να παιζει και πρωταγονιστη τον αδερφο σου

  • Like 9
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, managermono είπε

αφου εχετε τα κονε για ταινιες κτλπ ΔΩΣΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ σε κανεναν ηθοποιο

βαλε και κανεναν σκηνοθετη να την κανετε μαζι την ταινια μπας και μαθεις τιποτα

τι μου βαζεις την γυναικα σου να παιζει και πρωταγονιστη τον αδερφο σου

Δεν ειναι η γυναικα του. Ονομαζεται Φωτεινή Λεβογιάννη https://www.imdb.com/name/nm3516837/

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια vlogs που κάνουν κατά καιρούς τα βλέπω και έχουν χαβαλέ.

Ως tech reviewers νομίζω πως είναι αρκετά μέτριοι και ως gaming reviewers πολύ mainstream. Δεν έχω δει σχεδόν ποτέ να ανεβάζουν review για κάτι που δεν υπάρχουν ήδη δεκάδες άρθρα στο internet.

Αυτό το κόλλημα πάλι με το να γυρίζουν horror B movies δεν το κατάλαβα ποτέ.

Όπως και να έχει δεν θα πάω να το δω, αλλά και πάλι πιστεύω πως τα πικρόχολα σχόλια και οι πολλές ειρωνίες δεν τους αξίζουν. Βέβαια ως λαός γενικά το έχουμε να τρωγόμαστε και να ευχόμαστε την αποτυχία του δίπλα μας, οπότε anyway.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, managermono said:

 

γενικα παντως και στα ταινιακια που εχουν κανει δεν εχουν καμια δικη τους αισθητικη η και γενικοτερα αισθητικη

απλα κανουν κοπι πειστ κλισε πραγματακια που εχουν δει σε χορρορ ταινιες

και σκηνοθετικα δεν ειναι καλος ο αλεκος

αλλα αυτο που με ενοχλει δεν ειναι αυτα , αυτο που με ενοχλει ειναι οτι θελουν να τα κανουν μονοι γιατι ειναι εγωκεντρικοι

αφου εχετε τα κονε για ταινιες κτλπ ΔΩΣΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ σε κανεναν ηθοποιο

βαλε και κανεναν σκηνοθετη να την κανετε μαζι την ταινια μπας και μαθεις τιποτα

τι μου βαζεις την γυναικα σου να παιζει και πρωταγονιστη τον αδερφο σου

Τη γυναίκα του που την είδες να παίζει; 🤔 καμία σχέση. Επίσης σκέφτηκες ποτέ ότι ίσως δεν έχουν να δώσουν 200.000-300.000€ για μια ταινία και για αυτό τα κάνουν όλα μόνοι τους; ένα κανάλι στο you tube έχουν, ούτε παίρνουν επιδοτήσεις από το κράτος όπως πολλοί άλλοι.

Επεξ/σία από koutsis
  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...