Προς το περιεχόμενο

Μην ανοίγεις την πόρτα. 25/4 Unboxholics


dreaming123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παίρνω πίσω για τα 8 Όσκαρ που είπα, δεν υπάρχουν "ηθοποιοί" για Β' αντρικό και γυναικείο ρόλο. Πάνε μόνο για Α' και καλά κάνουν.

image.png.af1c43b69d9c078191bd95cb7b7838fd.png

Ούτε ονόματα δεν έχουν οι ρόλοι τους, πολύ ψαγμένοι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, vsl είπε

Το παίρνω πίσω για τα 8 Όσκαρ που είπα, δεν υπάρχουν "ηθοποιοί" για Β' αντρικό και γυναικείο ρόλο. Πάνε μόνο για Α' και καλά κάνουν.

image.png.af1c43b69d9c078191bd95cb7b7838fd.png

Ούτε ονόματα δεν έχουν οι ρόλοι τους, πολύ ψαγμένοι.

 

 

Κάτσε ρε συ, πώς δεν έχουν ονόματα;

Είναι ο (🦇)Μαν και η (🐱)Γούμαν.

 

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ προμοσιον έχει πέσει στιν ταινία κ δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος, μιλάμε για μια ταινία από Ελλάδα όπου πιο πολύ προμοταρονται οι unboxholics πάρα η ταινία, έξυπνο τρικ αλλά πολλά λεφτά για κάτι που όπως είπαν κ οι ίδιοι δεν είναι στα πλάνα τούς να κάνουν άλλες ταινίες, απλά ήθελαν να κάνουν κ αυτό μια φορά....

Τα τελευταία χρόνια έχουν χάσει τιν ταυτότητα τούς που τούς γνώρισε ο κόσμος θα έλεγα ,ως live streaming και youtubers που τούς ξέραμε!!  έχουν ανακατέψει πολύ τιν τράπουλα με αποτέλεσμα,όταν μπλέκεις με πολλά χάνεις τιν ουσία κ τιν ποιότητα, κ αυτό φαίνεται κ ο κόσμος βλέπει. Όσο  γρήγορα πας ψηλά τόσο εύκολα κ πιο γρήγορα πέφτεις. Καλό είναι να βρουν τελικά τι θέλουν να δείξουν στον κόσμο πάρα να σπαταλάν λεφτά σε επιχειρήματα για τιν αυτοπροβολή, θεωρό πως έχουν σπαταλησει πολλά περισσότερα χρήματα για αυτό που κάνουν κ παρουσιάζουν τα τελευταία χρόνια αποτι χρειάζεται κ αυτό φαίνεται!

Με λίγα λόγια έχω λεφτά κ δεν ξέρω τι να τα κάνω κ προσπαθώ βάζοντας το χέρι στιν τσέπη χωρίς να παίρνω πίσω αυτό που θα έπρεπε ...

Αλλά αυτοπροβαλομαι...κάτι είναι κ αυτό 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ironmarios είπε

Πολύ προμοσιον έχει πέσει στιν ταινία κ δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος, μιλάμε για μια ταινία από Ελλάδα όπου πιο πολύ προμοταρονται οι unboxholics πάρα η ταινία, έξυπνο τρικ αλλά πολλά λεφτά για κάτι που όπως είπαν κ οι ίδιοι δεν είναι στα πλάνα τούς να κάνουν άλλες ταινίες, απλά ήθελαν να κάνουν κ αυτό μια φορά....

Τα τελευταία χρόνια έχουν χάσει τιν ταυτότητα τούς που τούς γνώρισε ο κόσμος θα έλεγα ,ως live streaming και youtubers που τούς ξέραμε!!  έχουν ανακατέψει πολύ τιν τράπουλα με αποτέλεσμα,όταν μπλέκεις με πολλά χάνεις τιν ουσία κ τιν ποιότητα, κ αυτό φαίνεται κ ο κόσμος βλέπει. Όσο  γρήγορα πας ψηλά τόσο εύκολα κ πιο γρήγορα πέφτεις. Καλό είναι να βρουν τελικά τι θέλουν να δείξουν στον κόσμο πάρα να σπαταλάν λεφτά σε επιχειρήματα για τιν αυτοπροβολή, θεωρό πως έχουν σπαταλησει πολλά περισσότερα χρήματα για αυτό που κάνουν κ παρουσιάζουν τα τελευταία χρόνια αποτι χρειάζεται κ αυτό φαίνεται!

Με λίγα λόγια έχω λεφτά κ δεν ξέρω τι να τα κάνω κ προσπαθώ βάζοντας το χέρι στιν τσέπη χωρίς να παίρνω πίσω αυτό που θα έπρεπε ...

Αλλά αυτοπροβαλομαι...κάτι είναι κ αυτό 

https://www.grtimes.gr/ellada/oi-unboxholics-sygkentrosan-42-000-eyro-gia-ton

https://www.reader.gr/ellada/381402_unboxholics-oi-gamers-poy-mazepsan-306000-eyro-gia-toys-pligentes-apo-tis-foties

Πάλι καλά που έχουν χάσει την ταυτότητα τους. Πάλι καλά που αυτοπροβάλλονται.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, stef157 είπε

https://www.grtimes.gr/ellada/oi-unboxholics-sygkentrosan-42-000-eyro-gia-ton

https://www.reader.gr/ellada/381402_unboxholics-oi-gamers-poy-mazepsan-306000-eyro-gia-toys-pligentes-apo-tis-foties

Πάλι καλά που έχουν χάσει την ταυτότητα τους. Πάλι καλά που αυτοπροβάλλονται.

ο ελληναρας ξεχναει παντα τα καλα.οσα και να κανει καποιος

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ένα παρεάκι από την επαρχία της Ελλάδας, μέσα σε 10-12 χρόνια, έφτασε να φτιάξει ταινία που παίζεται στα Village, είναι από μόνο του αξιοθαύμαστο και χίλια μπράβο τους. Όλα τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε.

Εγώ τους βλέπω, γελάω με τα streams τους (μιας και "μυρίζουν" χρόνια από την εφηβεία μας ως gamers) και τους χαίρομαι που κάνουν αυτό που γουστάρουν και συνδυάζουν την καλοπέραση στην δουλειά τους, με το να βγάζουν λεφτά.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Το ότι ένα παρεάκι από την επαρχία της Ελλάδας, μέσα σε 10-12 χρόνια, έφτασε να φτιάξει ταινία που παίζεται στα Village, είναι από μόνο του αξιοθαύμαστο και χίλια μπράβο τους. Όλα τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε.

Εγώ τους βλέπω, γελάω με τα streams τους (μιας και "μυρίζουν" χρόνια από την εφηβεία μας ως gamers) και τους χαίρομαι που κάνουν αυτό που γουστάρουν και συνδυάζουν την καλοπέραση στην δουλειά τους, με το να βγάζουν λεφτά.

Υπαρχουν και αλλοι δημιουργοι παιδια. Πχ ο Τσαμπιρας που εχει και αυτος καναλι στο youtube εκανε ενα short με διαρκεια 40 λεπτα (σχεδον κανονικη ταινια) σχεδον μονος του. Αλλοι ξενοι δημιουργοι εχουν κανει διαμαντακια με λιγοτερους πορους. Εγω θα πω μπραβο σε οσους βαζουν δουλεια για να πραγματοποιησουν το οραμα τους ειτε ειναι γνωστοι , ειτε αγνωστοι στο ευρη κοινο. Γενικα ψαχτειτε στη ζωη σας και μην περνετε ως δεδομενο οτι ακουτε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/3/2024 στις 12:56 ΠΜ, dreaming123 είπε

Η πρώτη ταινία των Unboxholics θα πάτε να την δείτε ;

Εδώ δεν άντεξα να δω το ενός λεπτού trailer...

  • Like 4
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Dubito said:

Υπαρχουν και αλλοι δημιουργοι παιδια. Πχ ο Τσαμπιρας που εχει και αυτος καναλι στο youtube εκανε ενα short με διαρκεια 40 λεπτα (σχεδον κανονικη ταινια) σχεδον μονος του. Αλλοι ξενοι δημιουργοι εχουν κανει διαμαντακια με λιγοτερους πορους. Εγω θα πω μπραβο σε οσους βαζουν δουλεια για να πραγματοποιησουν το οραμα τους ειτε ειναι γνωστοι , ειτε αγνωστοι στο ευρη κοινο. Γενικα ψαχτειτε στη ζωη σας και μην περνετε ως δεδομενο οτι ακουτε.

Συμφωνώ. Καλό λοιπόν είναι να στηρίζουμε όλους τους ανεξάρτητους δημιουργούς και να μην γελάμε σαν ηλιθιοι όταν κάποιος πάει να κάνει μια προσπάθεια. 

Ps. Αυτόν τον τσαμπιρα δεν τον βρήκα, τι σελίδα έχει στο youbtube?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή εγώ την είδα λόγω επαγγέλματος, αν μιλήσουμε καθαρά με όρους κινηματογραφικούς είναι μια κάτω του μετρίου δουλειά. Με ένα σενάριο προβλέψιμο, γεμάτο κλισέ και δάνεια από σχεδόν όλα τα σύγχρονα θρίλερ. Τεχνικά η ταινία ενώ έχει μια καλή φωτογραφία που δημιουργεί όντως ατμόσφαιρα, όχι σε όλες τις σκηνές, είναι λίγο άνισσο το αποτέλεσμα, ηχητικά υστερεί πολύ. Κακό ντουμπλάζ και το sound design πολύ μέτριο, κυρίως η απόκοσμη μουσική που έχουν βάλει για να δημιουργήσει την ατμόσφαιρα περισσότερο ενοχλητική είναι παρά φτιάχνει ατμόσφαιρα.

Επίσης δεν βρήκα τον λόγο γιατί να παίξει ο σκηνοθέτης τον πρωταγωνιστή, προφανώς ο άνθρωπος δεν είνα ηθοποιοός και δεν μπορεί να παίξει σκηνές που απαιτούν κάποια παραπάνω πράγματα, θα έπρεπε να έχουν προσλάβει ηθοποιό. Γυναίκα πήραν γιατί όχι και τον άντρα μου φαίνεται κουλό...

Τώρα γιατί πήραν διανομή στα village όχι λόγω ποιότητας αλλά επειδή έχουν ένα κοινό στο ίντερνετ και εκεί πατάνε οι διανομείς ότι θα φέρει κάποια εισητήρια. Μακάρι βέβαια γιατί δεν είναι δηθενιά η ταινία, αυτό που σου λέει ότι θα στο προσφέρει στο προσφέρει, θρίλερ είναι αλλά όχι καλό.

Επεξ/σία από godfather0991
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Συμφωνώ. Καλό λοιπόν είναι να στηρίζουμε όλους τους ανεξάρτητους δημιουργούς και να μην γελάμε σαν ηλιθιοι όταν κάποιος πάει να κάνει μια προσπάθεια. 

Ps. Αυτόν τον τσαμπιρα δεν τον βρήκα, τι σελίδα έχει στο youbtube?

το παιδι το εχει ανεβασει αυτουσιο και εχει κανει και αλλα μικροτερα shorts. Δεν ειναι ο μονος υπαρχουν και αλλοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να γίνω κακός. Αλλά γενικά το κανάλι τους παλιά είχε καλό υλικό και εκπαιδευτικο τώρα ανεβάζουν της περισσότερες φορές που τρώνε και κάνουν φάρσες κτλ αυτό δεν το λέω ποιοτικό περιεχόμενο έχω σταματήσει από καιρό να τους παρακολουθώ. Συγχαρητήρια για την πρώτη τους ταινία. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...