Προς το περιεχόμενο

Μην ανοίγεις την πόρτα. 25/4 Unboxholics


dreaming123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, managermono είπε

λοιπον αδερφε ακου να μαθαινεις Ο Αλεκος εχει πολυ αισθητικη

Αυτο θυμιζει το '' εχουμε πολυ νοημοσυνη''

  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 24/4/2024 στις 3:18 ΜΜ, Charismo είπε

Δεν νομίζω πως τίθεται θέμα επιείκειας σε επαγγελματίες κριτικούς, εκτός κι αν κάποιοι από αυτούς είναι γνωστοί τους, δεν το γνωρίζω.

Πάντως ο μέσος όρος 11 κριτικών είναι γύρω στο 4/10, οπότε επιβεβαιώνεται η κριτική του φίλου πιο πάνω για μια κάτω του μετρίου ταινία.

2.1/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα είδα την ταινία χθες.
Καλή ταινία με πολύ ωραίο ήχο και εικόνα είχε 2-3 σκηνές πολύ καλές που ανατρίχιασα.
Οπως είπε ενα παλικάρι στις πρώτες σελίδες εύκολα τοπ 1 Ελληνική ταινία σε εισιτήρια για φέτος.
Βαθμολογία καθόλου αντικειμενική  10/10.



 

 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

Οπως είπε ενα παλικάρι στις πρώτες σελίδες εύκολα τοπ 1 Ελληνική ταινία σε εισιτήρια για φέτος.

Με 1 εκατομμύριο subs από τους οποίους οι μισοί είναι πιτσιρίκια που τους υποστηρίζουν τυφλά;

Έχει και καθαρό ουρανό και δεν βρίσκω σύννεφο για να πέσω.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα! Ας πω και εγω την γνωμη μου.Ειδα χθες την ταινια των UH. Προσωπικα θα έβαζα ενα 5/10. Πολυ ωραίος ήχος και ωραια χρώματα. Πολύ αργοι διάλογοι και πολλές φορες χωρίς νόημα. Είδα κάποια πλάνα πολύ μέτρια που δεν το περιμενα απο τον Αλεκο. Υπήρχαν και πλάνα που τα κρατούσε τοση πολυ ωρα που κούραζαν αλλα και αλλα που ήταν πολυ ωραια (προς το τελος). Το τέλος προσωπικά μου άρεσε σε καποιους αλλους οχι. Τίμια ταινια αν σκεφτεί κανεις οτι δουλεψαν 6 ατομα για να την βγάλουν αλλα μην περιμενετε να δείτε κατι το ουαου. Θα δειτε πανω κατω οτι εχουν δειξει στις ταινιες μικρού μηκους τους. Ασχολίαστα τα υπερτιμημένα σχολια των fan τους.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, MrZeroGR είπε

Σχετικά με το τελευταίο κομμάτι του σχολίου, εάν ήθελαν να την κρίνουμε χωρίς να εχουμε την ταμπέλα των UH θα ερχόταν σε συνεννόηση με οποιον/α έφτιαξε το τρέιλερ (εάν δεν το έφτιαξαν οι ίδιοι...) και να μην ξεκινάει με το ''Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΤΑΙΝΙΑ ΤΩΝ UNBOXHOLICS''. Ακόμη, συμμετέχει ο Σάκης, άτομο συνυφασμένο με τους UH (θυμάμαι εποχές Gameover και αναπολώ) οπότε είναι αδύνατο να ΜΗΝ τους κρίνουμε με αυτή τη ταμπέλα...

Έχεις απόλυτο δίκιο σ’αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κριτική του Κουτσογιαννόπουλου χρήζει αμφισβήτησης για εμένα, από την στιγμή που η εταιρεία στην οποία είναι διευθυντής, έχει την διανομή της ταινίας...

Άσχετο με το παραπάνω, οι περισσότεροι κοιτάτε το δέντρο και χάνετε το δάσος.

Φυσικά θα κριτικάρουμε την ταινία όπως θέλει ο καθένας, γιατί μας το "ζητάει" αφού "απαιτεί" 10 ευρώ σχεδόν για να έχουμε άποψη. Δεν την ανέβασαν πουθενά δωρεάν. Οπότε η κριτική να γίνει για την ταινία κ μόνο κ όχι για το background του καθένα τι αντιπροσωπέυουν οι UH, αν έχουν χαλάσει από το παρελθόν τους κτλ.

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/3/2024 στις 1:13 ΜΜ, Vassilis_24 είπε

Όταν πας σε ένα εστιατόριο και φας μια σόλα, θα πεις μπράβο για την προσπάθεια και ας μαγειρεύατε εσείς καλύτερα;

Πληρώνεις και δίνεις το χρόνο σου. Όταν εκτίθεσαι, αναμένεις και την κριτική. Εσύ από το τρέιλερ τι καλό είδες, που να σε κάνει να πεις θέλω να δω την ταινία; Δεν έδειξαν τίποτα γιατί προφανώς δεν είχαν τίποτα να δείξουν και θέλουν κόσμο από όσους τους γνωρίζουν. Ξέρεις πόσες ταινίες γυρίζονται κάθε χρόνο; Έχεις τόσο ελεύθερο χρόνο και τις βλέπεις όλες; Δε δίνεις αξία στο χρόνο σου; Αν κάτι μπορεί ν'αξίζει, να του δώσεις μια ευκαιρία.

Να, δες αυτή, που σίγουρα δεν την ξέρεις καν, αν θες να στηρίξεις μια ελληνική προσπάθεια στο συγκεκριμένο είδος :

 

Τι ταινιαρα ρε συ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Millennium είπε

"Η ταινία κατάφερε μέσα σε μία μόλις ημέρα να ξεπεράσει κάθε προσδοκία δίνοντας μια δόση αναζωογόνησης εισιτηρίων στους κινηματογράφους μετά τις συνεχόμενες πτώσεις στο ελληνικό box office τις τελευταίες εβδομάδες."   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ερώτημα είναι απλό και δεν αποτελεί μομφή για τους UH - αν δεν ήταν "η ταινία των Unboxholics " ποία θα ήταν η απήχηση αυτής της ταινίας στο κοινό;

Αντίστροφα τώρα.. επειδή είναι "η ταινία των Unboxholics" πόσο αντικειμενική απέναντι στην ταινία είναι η πλειοψηφία του κοινού που την παρακολούθησε είτε επευφημώντας την είτε ασκώντας κριτική;

Και μια ερώτηση κρίσεως - αν ο Σάκης & ο Αλέκος επιθυμούν να βελτιώσουν τις τεχνικές τους (ενδεχομένως αλλά όχι απαραίτητα εις βάρος της εμπορικότητας) ποίους θα πρέπει να λάβουν υπόψη τους σε ένα επόμενο κινηματογραφικό βήμα.. τους κόλακες ή εκείνους που ασκούν καλοπροαίρετη κριτική;

ΥΓ.
Παραμένω subscriber διότι αναγνωρίζω την φιλανθρωπική τους δράση (στα κανάλια τους) όταν και όποτε θεωρούν πως πρέπει - και επ’ αυτού τους βγάζω το καπέλο.


Καλές θεάσεις!

Επεξ/σία από Directx
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.5 άντε έξι . Πολύ καλός ήχος αποπνικτική ατμοσφαίρα. Ο Σάκης ήταν τίμιος και  καλύτερος από αρκετούς που δηλώνουν ηθοποιοί. Η φωτεινή δεν μου άρεσε η φωνή της και η χροιάς της ήταν σαν φίλη σου που σε κράζει.Κατά τα άλλα έπειθε με την γλώσσα του σώματος.

Η ταινία ειναι σαν να σου αφηγείται ένας παππούς με περιορισμένο λεξιλόγιο έναν τοπικό αστικό μύθο.Ναι θα σε βάλει στο mood αλλά το βράδυ θα πέσεις ξερός για ύπνο.

Από την άλλη η γυναίκα χέστηκε απάνω της σε σημείο που μου έκανε εντύπωση.

Θα την ξανά έβλεπα? Σίγουρα άλλη μια φορά σε κάνα 4κ αλλά ως εκεί.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...