Προς το περιεχόμενο

Εμπόδιο στις προαγωγές θα μπορούσε να αποτελέσει η τηλεργασία, σύμφωνα με τη Dell


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αντεπιχείρημα "εγώ δεν χρειάζομαι τη δουλειά για να κοινωνικοποιούμαι, έχω πολλούς φίλους" δυστυχώς δεν μπορώ να το επαληθεύσω από τη δική μου εργασία (και δουλεύω σε πολυεθνική με 600 εργαζομένους). 

Οι συνάδελφοι που επέλεξαν να έρχονται σπάνια στο γραφείο είναι οι ανθρωποφοβικοί και όσοι δεν έλεγαν γειά σε άνθρωπο. Και αμφιβάλλω ότι αυτοί που στο γραφείο ήταν απόμακροι, στην προσωπική τους ζωή είναι δημοφιλείς και έχουν πληθώρα φίλων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Bomber-21 είπε

Το αντεπιχείρημα "εγώ δεν χρειάζομαι τη δουλειά για να κοινωνικοποιούμαι, έχω πολλούς φίλους" δυστυχώς δεν μπορώ να το επαληθεύσω

Ευτυχώς δεν είναι ούτε απαραίτητο να το επαληθεύσεις, ούτε υποχρεούται κανείς να το αποδείξει. Το επιχείρημα είναι "αν βγαίνει η δουλειά, έχω κερδίσει τα λεφτά μου" και δεν σηκώνει αντεπιχείρημα. Αν βαριέται κάποιος στο γραφείο, δε θα πάνε με το ζόρι όσοι έχουν ακόμα ζωή για να του κάνουν παρέα. Να πάτε να την πέσετε στη γραμματέα του γαστρεντερολόγου σας και να κάνετε πλάκα με τον περιπτερά σας αν βαριέστε και να λάβετε υπ' όψιν σας ότι τον "απόμακρο" στο γραφείο δε τον απέφυγε κανείς, τον ΠΟΥΣΑΙΠΑΙΧΤΑΡΑΜΟΥ όμως σίγουρα -άρα δεν είναι μόνο οι πιτζάμες λόγος να μείνεις σπίτι, είναι και η καύλα του καθενός λόγος να μην πας στη δουλειά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...