Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για Piercing Καλής ποιότητας


joanna2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας! Πρόσφατα λόγο δουλειάς άρχισα να ψάχνω για καινούρια σκουλαρίκια ( κρικάκια για helix και μπάρα industrial) αλλά στην περιοχή που μένω ανέβηκαν οι τιμές στον θεό με αποτέλεσμα ένα σκουλαρίκι κρικάκι να κάνει σχεδόν 20 - 25 ευρώ ότι ποιότητα και αν είναι , οπότε άρχισα να ψάχνω στο ίντερνετ αλλά βρίσκω διάφορα μαγαζιά , μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι? Ψάχνω κατά προτίμηση τιτανίου οξειδωμένα ( χρυσό χρώμα )

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από joanna2024
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 
10 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

(Οξειδώνεται το τιτάνιο; Πρώτη φορά το ακούω)

Το τιτάνιο οξειδώνεται τόσο με τη θερμότητα όσο και με την εφαρμογή ηλεκτρικού ρεύματος, σχηματίζοντας ένα ουσιαστικά αδιαπέραστο στρώμα οξειδίου. Αυτό το στρώμα οξειδίου παρουσιάζει πολλές εξαιρετικές ιδιότητες όπως η μηχανική ακαμψία και οι οπτικές ιδιότητες.

Με αύξηση της θερμοκρασίας ή της τάσης, το πάχος του στρώματος οξειδίου αυξάνεται. Σε αντίθεση με τη σκουριά, το οξείδιο του τιτανίου μπορεί να είναι επίμονο και απαιτεί μηχανικά μέσα για να αφαιρεθεί.

Επεξ/σία από joanna2024
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, joanna2024 said:

Το τιτάνιο οξειδώνεται τόσο με τη θερμότητα όσο και με την εφαρμογή ηλεκτρικού ρεύματος, σχηματίζοντας ένα ουσιαστικά αδιαπέραστο στρώμα οξειδίου. Αυτό το στρώμα οξειδίου παρουσιάζει πολλές εξαιρετικές ιδιότητες όπως η μηχανική ακαμψία και οι οπτικές ιδιότητες.

Με αύξηση της θερμοκρασίας ή της τάσης, το πάχος του στρώματος οξειδίου αυξάνεται. Σε αντίθεση με τη σκουριά, το οξείδιο του τιτανίου μπορεί να είναι επίμονο και απαιτεί μηχανικά μέσα για να αφαιρεθεί.

Πηγή : Rawmathub.gr

Disclaimer: Απαγορεύεται η αναδημοσίευση, αναπαραγωγή, ολική, μερική ή περιληπτική ή κατά παράφραση ή διασκευή ή απόδοση του περιεχομένου του παρόντος διαδικτυακού τόπου με οποιονδήποτε τρόπο, χωρίς αναφορά στο RAWMATHUB.GR (με ενεργό link) ή χωρίς την προηγούμενη γραπτή άδεια του RAWMATHUB.GR. 

(Ok, fixed)

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Πηγή : Rawmathub.gr

(Ok, fixed)

Ναι αυτό είναι το λινκ , ξέρω απά Piercings όχι να εξηγήσω την διαδικασία , μόνο αυτό το μέταλλο δεν μου κάνει αλλεργία οπότε αυτό προτιμώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, joanna2024 είπε
 

Το τιτάνιο οξειδώνεται τόσο με τη θερμότητα όσο και με την εφαρμογή ηλεκτρικού ρεύματος, σχηματίζοντας ένα ουσιαστικά αδιαπέραστο στρώμα οξειδίου. Αυτό το στρώμα οξειδίου παρουσιάζει πολλές εξαιρετικές ιδιότητες όπως η μηχανική ακαμψία και οι οπτικές ιδιότητες.

Με αύξηση της θερμοκρασίας ή της τάσης, το πάχος του στρώματος οξειδίου αυξάνεται. Σε αντίθεση με τη σκουριά, το οξείδιο του τιτανίου μπορεί να είναι επίμονο και απαιτεί μηχανικά μέσα για να αφαιρεθεί.

To τιτάνιο δεν οξειδωνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βάζεις ό,τι νάνε στο σώμα σου για να κερδίσεις 5-10 ευρώ. 

Φάση, αν είσαι τόσο στριμωγμένος οικονομικά, να σου δώσω εγώ την διαφορά ρε αδερφέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, joanna2024 είπε

λόγο δουλειάς άρχισα να ψάχνω για καινούρια σκουλαρίκια ( κρικάκια για helix και μπάρα industrial)

Εγω αναρωτιεμαι τι δουλεια ειναι αυτη που εχει τετοια προαπαιτουμενα...

  • Like 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2024 στις 12:06 ΜΜ, lector είπε

Εγω αναρωτιεμαι τι δουλεια ειναι αυτη που εχει τετοια προαπαιτουμενα...

δυσκόλεψαν οι δουλειές φίλε 🤣

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μ'αρέσει που ρωτάτε αν οξειδώνεται το τιτάνιο ενώ στην φύση συναντάται μόνο σε μορφή οξειδίου. Εντάξει καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην το ξέρατε(και ότι οξείδωση δεν είναι μόνο η σκουριά), αλλά με έκανε και γέλασα.

Επεξ/σία από Jts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jts είπε

Μ'αρέσει που ρωτάτε αν οξειδώνεται το τιτάνιο ενώ στην φύση συναντάται μόνο σε μορφή οξειδίου. Εντάξει καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην το ξέρατε(και ότι οξείδωση δεν είναι μόνο η σκουριά), αλλά με έκανε και γέλασα.

εγω γέλασα γενικά. Πολύ διασκεδαστικό θέμα. Επιβράβευσα με φατσούλες και τις απαντήσεις 🤣

Και δεν του φαίνεται αρχικά.

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, Jts said:

Μ'αρέσει που ρωτάτε αν οξειδώνεται το τιτάνιο ενώ στην φύση συναντάται μόνο σε μορφή οξειδίου. Εντάξει καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην το ξέρατε(και ότι οξείδωση δεν είναι μόνο η σκουριά), αλλά με έκανε και γέλασα.

Κρατάμε ότι σου αρέσει και ότι γέλασες. Αυτό είναι το σημαντικό.

ΥΓ Αναφέρεσαι και στο εμπορικώς καθαρό; (πάντα για κράματα μιλώντας)

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Κρατάμε ότι σου αρέσει και ότι γέλασες. Αυτό είναι το σημαντικό.

ΥΓ Αναφέρεσαι και στο εμπορικώς καθαρό; (πάντα για κράματα μιλώντας)

οχι φιλε στο εμπορικό δεν εχω αποψη έμαθα όμως και κάτι που δεν ήξερα. 🤙

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...