Προς το περιεχόμενο

Alienware AW3423DWF


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 329
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Άντε να δεις και 'συ τι εστί true black και HDR gaming.

 

59 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

με γειες boy

 

14 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Μεγειες!

Να είστε καλά παιδιά. Το βραδάκι στήσιμο την άφησα με το κουτί στη σκάλα. Από va η διαφορά θα είναι τεράστια σχεδόν παντού πιστεύω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Arkin said:

 

 

Να είστε καλά παιδιά. Το βραδάκι στήσιμο την άφησα με το κουτί στη σκάλα. Από va η διαφορά θα είναι τεράστια σχεδόν παντού πιστεύω. 

Καλοριζικη Γιωργαρα! Καλωσορισες στο club! Ημουνα σιγουρος οτι θα τα σκαγες στο τελος....

( το μονο που με ενοχλει παρα πολυ ειναι το κειμενο στα office στην oled....κατα τα αλλα το hdr ωπου εχει εφαρμοστει σωστα, ειναι σαν αναβαθμιση σε γραφικα 🤩)  

Να την χαρεις!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Arkin Eγω παντως οταν ειχα κανει την μεταβαση απο ips σε oled, νομιζα οτι εκανα αναβαθμιση και στην gpu! Μεγαλη διαφορα..ειδικα το hdr. Να την ευχαριστηθεις και οταν την στησεις κτλπ πες μας εντυπωσεις.

Επεξ/σία από xartemporas
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, scorpion8283 είπε

Καλοριζικη Γιωργαρα! Καλωσορισες στο club! Ημουνα σιγουρος οτι θα τα σκαγες στο τελος....

( το μονο που με ενοχλει παρα πολυ ειναι το κειμενο στα office στην oled....κατα τα αλλα το hdr ωπου εχει εφαρμοστει σωστα, ειναι σαν αναβαθμιση σε γραφικα 🤩)  

Να την χαρεις!

Να είσαι καλά αδερφέ μου. 800 με πήγε με μια επιστροφή από eurobank λέω καλύτερη τιμή δεν θα βρω οπότε λέω πάρε να ευχαριστηθείς εικόνα smoothness και HDR. Για το κείμενο το διάβασα έχω ετοιμο το cleartype κάνει πολύ δουλειά στο διάβασμα στις oled. Arrow lake έμεινε τέλος 2024 και είμαστε κομπλέ για high end εμπειρία gaming. 

Μόλις τώρα, xartemporas είπε

@Arkin Eγω παντως οταν ειχα κανει την μεταβαση απο ips σε oled, νομιζα οτι εκανα αναβαθμιση και gpu! Μεγαλη διαφορα..ειδικα το hdr. Να την ευχαριστηθεις και οταν την στησεις κτλπ πες μας εντυπωσεις.

Το βραδάκι φίλε μου να είσαι καλά. Hdr 1000 και τα μυαλά στα κάγκελα θα βλέπω και τις ταινίες μου σε 4Κ HDR όπως πρέπει πια. Από plasma πήγα σε va μετά σε ips μετά va τώρα oled. Μόνο αν βγει κάποιο 4Κ UW μελλοντικά θα ξανά γίνει μετάβαση θεωρώ κάτι άλλο δεν έμεινε για οθονη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλυτερη αναβαθμιση που μπορουσες να κανεις στο συστημα σου τη δεδομενη στιγμη

8 στους 10 κατοχους RTX 4080/90 επιλεγουν Oled, αυτοι ξερουν! 😄

  • Like 3
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

 

 

Να είστε καλά παιδιά. Το βραδάκι στήσιμο την άφησα με το κουτί στη σκάλα. Από va η διαφορά θα είναι τεράστια σχεδόν παντού πιστεύω. 

Ποιο VA ρε μαν, αυτό είναι χειρότερο και από IPS σε input lag κλπ. Δεν γυρνάς πίσω μετά από OLED, απλά πας σε ακόμα καλύτερη OLED.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

η καλυτερη αναβαθμιση που μπορουσες να κανεις στο συστημα σου τη δεδομενη στιγμη

8 στους 10 κατοχους RTX 4080/90 επιλεγουν Oled, αυτοι ξερουν! 😄

Ισχύει δεν το είχα τόσο στο πρόγραμμα να ναι καλά ο Armoral με έβαλε στην πρίζα και δεν θέλω και πολύ. 

 

8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ποιο VA ρε μαν, αυτό είναι χειρότερο και από IPS σε input lag κλπ. Δεν γυρνάς πίσω μετά από OLED, απλά πας σε ακόμα καλύτερη OLED.

Κοίτα σαν αντίθεση χρώματα δεν έχω παράπονο 4 5 χρόνια την έχω απλά εντάξει λίγο smearing όλα έχουν. Το ips είχε αλλά θέματα μαύρο ήταν γκρι λίγο ανομοιομορφια το καθένα με τα χουσουρια του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαύρο είναι γκρι στο IPS ναι αλλά συνολικά δεν δημιουργεί πρόβλημα στην εικόνα, τα χρώματα κλπ αν καλιμπράρεις είναι πένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Έλα πάμε καλώς τα δεχτήκαμε. 

IMG-20240401-131207.jpg

με γεια το εργαλείο!! είσαι ένα βήμα μακριά από το να μπεις στην ελίτ... μένει να αλλάξεις αυτό το cpu που αγόρασες με το κιλό από το πανέρι τις λαϊκής και να έρθεις στην intelα που είναι για αρχόντους και θα είσαι και εσύ ένας γνήσιος δεξιός!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...