Προς το περιεχόμενο

ΕΝΦΙΑ 2024


archer100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, απο σήμερα το πρωι στην σελίδα για τις δόσεις του ΕΝΦΙΑ μου εμφανίζει το μήνυμα " Υπάρχει ασυμφωνία στα δεδομένα της οφειλής. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με τη Δ.Ο.Υ."  Εχει εμφανιστει σε κανεναν αλλον?. Δεν έκανα τίποτα αλλαγές τελευταια, πιθανόν να ειναι πρόβλημα συστήματος και να διορθωθεί. Θα περιμένω λίγες ήμερες να δω,  για να μην με φαει ο ποδαρόδρομος για επίσκεψη στην ΔΟΥ και ξοδεύοντας τσάμπα χρόνο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Christos_Tz είπε

ονλαιν που το βλεπουμε οτι ο ενφια εχει εξοφληθει..?

Αν πας στις οφειλες φαινεται τι ποσο εχει απομεινει. Μπορει να χρειαζεται 2-3 απο την ημερα της συναλλαγης για να ενημερωθει το υπολοιπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Petros Electron είπε

 

Καλημέρα, απο σήμερα το πρωι στην σελίδα για τις δόσεις του ΕΝΦΙΑ μου εμφανίζει το μήνυμα " Υπάρχει ασυμφωνία στα δεδομένα της οφειλής. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με τη Δ.Ο.Υ."  Εχει εμφανιστει σε κανεναν αλλον?. Δεν έκανα τίποτα αλλαγές τελευταια, πιθανόν να ειναι πρόβλημα συστήματος και να διορθωθεί. Θα περιμένω λίγες ήμερες να δω,  για να μην με φαει ο ποδαρόδρομος για επίσκεψη στην ΔΟΥ και ξοδεύοντας τσάμπα χρόνο..

 

Καλημέρα . Εμένα το ίδιο , ενώ στην άλλη εφαρμογή με τα ενφια που σου βγάζει μόνο το ενφια την οφειλή και τις δόσεις τα βγάζει όλα κανονικά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, KosFox είπε

Καλημέρα . Εμένα το ίδιο , ενώ στην άλλη εφαρμογή με τα ενφια που σου βγάζει μόνο το ενφια την οφειλή και τις δόσεις τα βγάζει όλα κανονικά .

εμένα και στην άλλη εφαρμογή μου βγάζει την ανακοίνωση της ααδε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Petros Electron said:

Καλημέρα, απο σήμερα το πρωι στην σελίδα για τις δόσεις του ΕΝΦΙΑ μου εμφανίζει το μήνυμα " Υπάρχει ασυμφωνία στα δεδομένα της οφειλής. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με τη Δ.Ο.Υ."  Εχει εμφανιστει σε κανεναν αλλον?. Δεν έκανα τίποτα αλλαγές τελευταια, πιθανόν να ειναι πρόβλημα συστήματος και να διορθωθεί. Θα περιμένω λίγες ήμερες να δω,  για να μην με φαει ο ποδαρόδρομος για επίσκεψη στην ΔΟΥ και ξοδεύοντας τσάμπα χρόνο..

Αυτό που άλλαξε στη δική μου περίπτωση ήταν ο αριθμός δόσεων, από 11 έγιναν 10, με την αντίστοιχη μεταβολή στο ύψος κάθε δόσης φυσικά. Το συνολικό πληρωτέο είναι το ίδιο.

edit
Σε άλλο ΑΦΜ που μόλις κοίταξα οι δόσεις παραμένουν 11 με το ίδιο ποσό κάθε δόσης.

Επεξ/σία από Joshua21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Costascos είπε

εμένα και στην άλλη εφαρμογή μου βγάζει την ανακοίνωση της ααδε

Εμένα στην εφαρμογή με το ε9 μου βγάζει κανονικά τις δώσεις και το ποσό .

 

 

Επεξ/σία από KosFox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα το έβγαλε αυτό. Παρατήρησα ότι ο πολλαπλασιασμός του αριθμού των δόσεων με το ύψος της δόσης δεν ισούται ακριβώς με το ποσό που βλέπω στα "Στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, alexander098 είπε

Εχει δοκιμασει κανεις να πληρωσει ενφια μεσω tora/τριτου με καρτα payzy;

 

Στις 8/4/2024 στις 5:33 ΠΜ, Gatoskylo8 είπε

Δοκίμασε κανείς να πληρώσει με payzy;
Νομίζω το site της ΑΑΔΕ δεν τη δέχεται.

Μας την έφεραν. Δεν γίνεται!!!! Χάσαμε το 1% :(  😛😄

image.png.0b22c160fed73782135835f7e56710ba.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KosFox είπε

ενώ στην άλλη εφαρμογή

2 ώρες πριν, Costascos είπε

εμένα και στην άλλη εφαρμογή

Ποια ειναι παιδια η αλλη εφαρμογή?. Μήπως λετε αυτή που κατεβάζεις στο κινητό ?

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Αυτό που άλλαξε στη δική μου περίπτωση ήταν ο αριθμός δόσεων, από 11 έγιναν 10, με την αντίστοιχη μεταβολή στο ύψος κάθε δόσης φυσικά. Το συνολικό πληρωτέο είναι το ίδιο.

edit
Σε άλλο ΑΦΜ που μόλις κοίταξα οι δόσεις παραμένουν 11 με το ίδιο ποσό κάθε δόσης.

Οποτε προφανώς είναι για να μικρύνουν τις δόσεις, η κατι αλλο πχ του συστηματος..οποτε θα περιμένω να δω τι θα βγάλει. Γιατι ομως απο 11 σε 10?. Αφου ειπαν οτι φετος θα ειναι 11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Petros Electron said:

Ποια ειναι παιδια η αλλη εφαρμογή?. Μήπως λετε αυτή που κατεβάζεις στο κινητό ?

Οποτε προφανώς είναι για να μικρύνουν τις δόσεις, η κατι αλλο πχ του συστηματος..οποτε θα περιμένω να δω τι θα βγάλει. Γιατι ομως απο 11 σε 10?. Αφου ειπαν οτι φετος θα ειναι 11.

Σε άλλο ΑΦΜ που μόλις κοίταξα έχει 11 δόσεις, το εκκαθαριστικό που είχα κατεβάσει την πρώτη μέρα όμως είχε 10 δόσεις...

Ότι να ναι.

Υπόψιν όλα αυτά τα βλέπω στην εφαρμογή "Δήλωση Ε9 / ΕΝΦΙΑ", στην άλλη εφαρμογή με τις οφειλές δεν έχω κοιτάξει καν.

https://www.aade.gr/dilosi-e9-enfia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...