Προς το περιεχόμενο

Θραύση Κρυστάλλων - Ασφάλεια.


WaTeR_GM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικά, συγνώμη εκ των προτέρων αν αυτό που θα ρωτήσω είναι εντελώς χαζό η ακόμα και προσβλητικό. Απλά είμαι εντελώς άπειρος σχετικά με αυτά και λίγο απελπισμένος γιατί ήρθα σε αυτή την κατάσταση απο δική μου χαζομάρα και αμέλεια...

Υπάρχει περίπτωση, η ασφάλεια να φτιάξει το παρμπρίζ  του αυτοκινήτου μου, ενώ πρίν την σύναψη του συμβολαίου ή ζημιά έχει καταγραφεί στο ΚΤΕΟ; 

Σίγουρα μου φαίνεται παράλογο να συμβεί κάτι τέτοιο, αλλά λέω μήπως είναι κάτι που μπορεί να συμβεί με κάποιο τρόπο... 

Ευχαριστώ ! 

 

 

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να περιλαβεις την ασφαλεια για τα τζαμια πρεπει η ασφαλιστικη να δει το αυτοκινητο

Απο ποτε τα ΚΤΕΟ αναφερουν ζημιες που δεν εχουν σχεση με την ασφαλεια του αυτοκινητου στο χαρτι που δινουν ?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Για να περιλαβεις την ασφαλεια για τα τζαμια πρεπει η ασφαλιστικη να δει το αυτοκινητο

Απο ποτε τα ΚΤΕΟ αναφερουν ζημιες που δεν εχουν σχεση με την ασφαλεια του αυτοκινητου στο χαρτι που δινουν ?

Η ασφαλιστική να δει το αυτοκινητο? Ποτέ δεν έχει τύχει ουτε σε εμενα ουτε σε συγγενεις μου... Για την θραύση κρυστάλλων λεμε παντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Η ασφαλιστική να δει το αυτοκινητο? Ποτέ δεν έχει τύχει ουτε σε εμενα ουτε σε συγγενεις μου... Για την θραύση κρυστάλλων λεμε παντα?

Εμενα η anytime την πρωτη φορα ειχε στειλει για φωτογραφιση εστω χωρις μικτη 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να βάλεις κάλυψη θραύσης όλες οι εταιρίες ζητούν φωτογραφίες του οχήματος συνήθως με αποδεικτικό ημερομηνίας. Αν δεν στείλει φωτογραφίες  ο συνεργάτης ή ο ασφαλισμένος είτε απορρίπτει την κάλυψη η εταιρία, είτε στη δίνει με απαλλαγή μεγάλη πχ 500 ευρώ είτε ξεκινάει να ισχύει ένα μήνα μετά το αίτημα 

Τα παραπάνω ισχύουν αν δεν υπάρχει κάλυψη θραύσης και μπαίνει σαν νέα κάλυψη. Αν αλλάξεις εταιρία και στην προηγούμενη έχεις θραύση αρκεί το προηγούμενη ασφαλιστηρίο και δεν χρειάζονται φωτο

Επεξ/σία από SpirtouLisS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Από πότε το παρμπρίζ με ζημιά δεν έχει σχέση με την ασφάλεια του αυτοκινήτου?

Εξαρταται τη ζημια εχει . Κι εμενα εχει ενα μικρο ραγισμα χρονια αλλα ποτε δεν το εγραψαν στο ΚΤΕΟ

Αν η ζημιά ήταν τόσο μεγάλη γιατί το πέρασε το κτεο με απλή αναφορά; 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Η ασφαλιστική να δει το αυτοκινητο? Ποτέ δεν έχει τύχει ουτε σε εμενα ουτε σε συγγενεις μου... Για την θραύση κρυστάλλων λεμε παντα?

Το αυτό.

Ποτέ ασφαλιστική δεν μου έχει ζητήσει να δεί το αυτοκίνητο. Ούτε καν σε φωτογραφίες. Ίσως να το κάνει σε αυτοκίνητα μεγαλύτερης αξίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SpirtouLisS είπε

Για να βάλεις κάλυψη θραύσης όλες οι εταιρίες ζητούν φωτογραφίες του οχήματος συνήθως με αποδεικτικό ημερομηνίας. Αν δεν στείλει φωτογραφίες  ο συνεργάτης ή ο ασφαλισμένος είτε απορρίπτει την κάλυψη η εταιρία, είτε στη δίνει με απαλλαγή μεγάλη πχ 500 ευρώ είτε ξεκινάει να ισχύει ένα μήνα μετά το αίτημα 

Πριν την anytime η Hella direct μου ειχε ζητησει φωτογραφιες με εφημεριδα ημερας που να φαινεται η ημερομηνια της στο καπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Πριν την anytime η Hella direct μου ειχε ζητησει φωτογραφιες με εφημεριδα ημερας που να φαινεται η ημερομηνια της στο καπω

Όλες πλέον με εφημερίδα ημέρας ζητάνε...μου έχει τύχει και η εφημερίδα να καλύπτει λίγο το τζάμι και να ζητήσουν νέα φωτογραφιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Γιάννης Platano said:

Εξαρταται τη ζημια εχει . Κι εμενα εχει ενα μικρο ραγισμα χρονια αλλα ποτε δεν το εγραψαν στο ΚΤΕΟ

Συμφωνώ, αν η ζημιά είναι μικρή απλά σου βάζουν δευτερεύουσα παρατήρηση, αν είναι μεγάλη σε κόβουν, αν είναι πάρα πολύ μικρή δεν θα ασχοληθούν ακόμα και αν τη δουν.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως είναι το πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι η ζημιά στο παρμπρίζ στην περίπτωση του ts δεν έχει να κάνει με την ασφάλεια του αυτοκινήτου του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, WaTeR_GM είπε

 

Υπάρχει περίπτωση, η ασφάλεια να φτιάξει το παρμπρίζ  του αυτοκινήτου μου, ενώ πρίν την σύναψη του συμβολαίου ή ζημιά έχει καταγραφεί στο ΚΤΕΟ; 

Για δώσε περισσότερα στοιχεία:

Το όχημα είναι ασφαλισμένο (χωρίς όμως κάλυψη θραύσης κρυστάλλων) η οποία λήγει πότε; Για τί αυτοκίνητο μιλάμε;

Το πιθανότερο είναι ότι αν πας σε άλλη ασφαλιστική να μην σου ζητήσουν τίποτα σχετικά με τα κρύσταλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SpirtouLisS είπε

Όλες πλέον με εφημερίδα ημέρας ζητάνε...μου έχει τύχει και η εφημερίδα να καλύπτει λίγο το τζάμι και να ζητήσουν νέα φωτογραφιση

Και πως το κανετε αυτο με την εφημερίδα? Για να μαθαινω ρωταω. Βγαζεις μια κοντινη την εφημεριδα πανω στο καπω και μετα βγαζεις περιμετρικα με την εφημερίδα πανω στο αμαξι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως είναι το πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι η ζημιά στο παρμπρίζ στην περίπτωση του ts δεν έχει να κάνει με την ασφάλεια του αυτοκινήτου του.

Αν είχε με κάνει με την ασφάλεια θα τον έκοβαν χωρίς άλλο. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, SpirtouLisS είπε

Τα παραπάνω ισχύουν αν δεν υπάρχει κάλυψη θραύσης και μπαίνει σαν νέα κάλυψη. Αν αλλάξεις εταιρία και στην προηγούμενη έχεις θραύση αρκεί το προηγούμενη ασφαλιστηρίο και δεν χρειάζονται φωτο

Σε κανένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο που έχω αγοράσει και έχω προβεί στην ασφάλιση του με κάλυψη θραύσης δεν μου έχει ζητηθεί να παρουσιάσω το προηγούμενο ασφαλιστηριο το οποίο άλλωστε δεν δικαιούμαι να κατέχω.

Να μπαίνουν στο σύστημα και να βλέπουν ότι το προηγούμενο ασφαλιστηριο είχε κάλυψη θραύσης ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...