Προς το περιεχόμενο

Vivo Y36 8/256 germanos 139€


bill27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, black66.gr είπε

Οθόνη  Super amoled vs Ips Lcd

Φωτεινότητα 800 nits vs 650 nits

Android 14 με αναβαθμίσεις ως το 2018 και android 18 vs Android 13 με μια το πολύ αναβάθμιση σε android 14.

60% δυνατότερος επεξεργαστής με καλύτερη κάρτα γραφικών.

Bluetooth 5.3 vs 5.1.

Ποιότητα κατασκευής Samsung.

Όλα αυτά με 10 ευρώ λιγότερα.

Και τέλος με 10 ευρώ περισσότερα από το Vivo έχεις και 5G.

Γι'αυτά τα ολίγα επιμένω. Ελπίζω να το κατάλαβες τώρα 😉.

 

Μισή ram όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ideal09 είπε

Μισή ram όμως..

Ναι το έγραψα πιο πάνω. Το Samsung υστερεί σε μνήμη rom, σε ram, και στην φόρτιση. 

Αν και στα entry level smartphones η μεγάλη ram είναι και λίγο εμπορικό τρικ.

Για μένα προσωπικά πάντως που δεν ασχολούμαι με gaming, είναι deal barker η συσκευή να μην έχει amoled οθόνη, 5G, και NFC. 

Ανάλογα στις προτεραιότητες και τις ανάγκες του καθενός.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα 20 ευρώ τα θεωρείτε μεγαλη διαφορα, πας στο Υ22s που έχεις ίδια κάμερα, ίδια χαρακτηριστικά στα 100 ευρώ. Η περισσότερη ραμ, δεν θα φανεί καν με αυτόν τον επεξεργαστή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, black66.gr είπε

Οθόνη  Super amoled vs Ips Lcd

Φωτεινότητα 800 nits vs 650 nits

Android 14 με αναβαθμίσεις ως το 2018 και android 18 vs Android 13 με μια το πολύ αναβάθμιση σε android 14.

60% δυνατότερος επεξεργαστής με καλύτερη κάρτα γραφικών.

Bluetooth 5.3 vs 5.1.

Ποιότητα κατασκευής Samsung.

Όλα αυτά με 10 ευρώ λιγότερα.

Και τέλος με 10 ευρώ περισσότερα από το Vivo έχεις και 5G.

Γι'αυτά τα ολίγα επιμένω. Ελπίζω να το κατάλαβες τώρα 😉.

 

Σαφώς και δεν θα κάτσω να σου δείξω που έχει το κάθε ένα bold ή όχι. Ωστόσο, τώρα το διατύπωσες ορθά. Σε αυτά τα συγκεκριμένα που γράφεις είναι καλύτερο. Σε αυτά μόνο. Όχι σε όλα όπως έλεγες. Τα συγκριτικά υπάρχουν, μπορεί όποιος ενδιαφέρεται να τα τσεκάρει. Καλημέρα 😀

3 ώρες πριν, eko13 είπε

που έχεις ίδια κάμερα, ίδια χαρακτηριστικά στα 100 ευρώ

Δεν έχουν ακριβώς ίδια χαρακτηριστικά φίλε μου. Έχουν ίδιο επεξεργαστή και κύρια κάμερα. Το y36, έχει μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη ανάλυση, ταχύτερη φόρτιση καλύτερη μπροστινή κάμερα και σαφώς μνήμη. Δεν καταλαβαίνω γιατί τα προσπερνάς έτσι αυτά, για να μειώσεις την αξία του συγκεκριμένου τηλ. Είτε τα γνωρίζεις, είτε όχι, κάνεις λάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή ο μπαρμπας (αφού μιλάμε για κινητό για τα βασικά) θα δώσει 40% παραπάνω για να πάρει αυτά? 

Μάλλον θα τα ακριβοπληρωσει...

Ας αποφασίσουμε τελικά για ποιους απευθύνεται!! 

Επεξ/σία από eko13
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, eko13 είπε

Δηλαδή ο μπαρμπας (αφού μιλάμε για κινητό για τα βασικά) θα δώσει 40% παραπάνω για να πάρει αυτά? 

Μάλλον θα τα ακριβοπληρωσει...

Ας αποφασίσουμε τελικά για ποιους απευθύνεται!! 

Προσωπικά δεν μίλησα ποτέ για "βασική χρήση", μιας ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τον όρο. Από που και μετά κάνει κάποιος "σύνθετη χρήση"

😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, soul_d είπε

Προσωπικά δεν μίλησα ποτέ για "βασική χρήση", μιας ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τον όρο. Από που και μετά κάνει κάποιος "σύνθετη χρήση"

😉

Δεν είναι προσωπικές αναφορές, γενικά μιλάμε, έχει αναφερθεί πιο πάνω, ότι είναι σούπερ, δεν κολλαει πουθενα, είναι ελαφρύ (200γρ), κάνει για βαριά παιχνίδια κτλ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνεπώς για ηλικιωμένο άνθρωπο να μην το επιλέξω το συγκεκριμένο, να πάω στο Samsung? Δεν με ενδιαφέρουν ακριβότερες επιλογές, μόνο φθηνότερες ακόμα κι αν είναι μικρή η διαφορά της τάξεως του 20ρικου. Θέλω να κρατήσει αξιοπρεπώς όσο το δυνατόν περισσότερο αυτό είναι το βασικό ζήτημα μου. Και από ότι αντιλαμβάνομαι το κινητό αυτό μάλλον δεν είναι value εν συγκρίσει με αλλά.

Επεξ/σία από Pickle Rick
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Pickle Rick είπε

Συνεπώς για ηλικιωμένο άνθρωπο να μην το επιλέξω το συγκεκριμένο, να πάω στο Samsung? Δεν με ενδιαφέρουν ακριβότερες επιλογές, μόνο φθηνότερες ακόμα κι αν είναι μικρή η διαφορά της τάξεως του 20ρικου. Θέλω να κρατήσει αξιοπρεπώς όσο το δυνατόν περισσότερο αυτό είναι το βασικό ζήτημα μου. Και από ότι αντιλαμβάνομαι το κινητό αυτό μάλλον δεν είναι value εν συγκρίσει με αλλά.

Για τον άνθρωπο που το θες προφανώς και θα πας στο Samsung. Το τηλέφωνο είναι πιο future proof με περισσότερες μελλοντικές αναβαθμίσεις, καλύτερη ποιότητα κατασκευής, εύκολο service, και φθηνά ανταλλακτικά που τα βρίσκεις και στο κάθε μαγαζάκι της γειτονιάς. 

Με τη Vivo ίσως να υπάρξει πρόβλημα στο μέλλον.

https://gr.gizchina.com/2024/01/31/i-vivo-feygei-apo-tin-elliniki-agora-ti-tha-ginei-me-to-service/

 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Pickle Rick είπε

Συνεπώς για ηλικιωμένο άνθρωπο να μην το επιλέξω το συγκεκριμένο, να πάω στο Samsung? Δεν με ενδιαφέρουν ακριβότερες επιλογές, μόνο φθηνότερες ακόμα κι αν είναι μικρή η διαφορά της τάξεως του 20ρικου. Θέλω να κρατήσει αξιοπρεπώς όσο το δυνατόν περισσότερο αυτό είναι το βασικό ζήτημα μου. Και από ότι αντιλαμβάνομαι το κινητό αυτό μάλλον δεν είναι value εν συγκρίσει με αλλά.

Να βοηθήσουμε θέλουμε όλοι, αλλά μάλλον το αντίθετο πετύχαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Pickle Rick είπε

Συνεπώς για ηλικιωμένο άνθρωπο να μην το επιλέξω το συγκεκριμένο, να πάω στο Samsung? Δεν με ενδιαφέρουν ακριβότερες επιλογές, μόνο φθηνότερες ακόμα κι αν είναι μικρή η διαφορά της τάξεως του 20ρικου. Θέλω να κρατήσει αξιοπρεπώς όσο το δυνατόν περισσότερο αυτό είναι το βασικό ζήτημα μου. Και από ότι αντιλαμβάνομαι το κινητό αυτό μάλλον δεν είναι value εν συγκρίσει με αλλά.

Η οθονη ειναι πολυ βασικο σε ενα κινητο γιατι αυτη βλεπεις ολη μερα 

Η Amoled του Samsung εχει καλυτερα χρωματα μαυρο γωνιες αλλα και κατω απο τον ηλιο θα ειναι φωτεινοτερη 

Απο την αλλη ειναι πιο ευαισθητη . Αν σου πεσει μπορει να σπασει πιο ευκολα οποτε το πετας ολοκληρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα , και μολις το σεταρα , για τα 113 ευρω που κοστισε , δεν το λες ουτε στην εξομολογηση , αντικατεστησε ενα Redmi Νote 8T που ειχε αρχισει να δειχνει την ηλικια του , ευχαριστω τον νηματοθετη για τον κοπο του 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, jimmyl είπε

Παρελαβα σημερα , και μολις το σεταρα , για τα 113 ευρω που κοστισε , δεν το λες ουτε στην εξομολογηση 

Από που το πήρες 113 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...