Προς το περιεχόμενο

Vivo Y36 8/256 germanos 139€


bill27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τις μέρες μας που έχουν πάρει την ανηφόρα ΟΚ είναι μια καλή επιλογή ΑΝ κάποιος θέλει καινούργιο κινητό. Ως εκεί. Αλλα να έχει στην άκρη του μυαλού του ότι πχ σε έξι μήνες, θα του κολλάει. Και δεν είναι μόνο οι επιδόσεις, ακομα και σε απλά πράγματα, πχ με δεκάδες φωτογραφίες θα κάνει μια ώρα να τις ανοίξει... 

Για μένα καλύτερα να δώσεις ένα πενηντάρικο και να πας σε καλύτερο τηλέφωνο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, eko13 είπε

Για τις μέρες μας που έχουν πάρει την ανηφόρα ΟΚ είναι μια καλή επιλογή ΑΝ κάποιος θέλει καινούργιο κινητό. Ως εκεί. Αλλα να έχει στην άκρη του μυαλού του ότι πχ σε έξι μήνες, θα του κολλάει. Και δεν είναι μόνο οι επιδόσεις, ακομα και σε απλά πράγματα, πχ με δεκάδες φωτογραφίες θα κάνει μια ώρα να τις ανοίξει... 

Για μένα καλύτερα να δώσεις ένα πενηντάρικο και να πας σε καλύτερο τηλέφωνο. 

Wow έγινες καί μέντιουμ τώρα, σε 6 μήνες θα τά ξαναπούμε για νά σού πω αν κολλαει....😄Προς το παρόν πάντως πάει σφαίρα.Πέρα από την πλάκα αν έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο στα 139€ είμαι όλος αυτιά.Διαφορετικα ας μην σπαμαρουμε το thread με ανούσιες κουβέντες του τύπου δεν τραβάει 4Κ κτλ.Αν κάποιος θέλει να τραβήξει 4Κ θά αγοράσει κάμερα , τά τηλέφωνα όπως έχω πει πριν δεν είναι ή χρήση τους για επαγγελματική καταγραφή video.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, eko13 είπε

Καλά μην τρελενεστε, δεν είναι για παραπάνω... 

Μην ξεγελιέστε με 8/256, πολύ χαμηλά χαρακτηριστικά...

Edit: Γιατί δεν μου αρέσει να μην δίνω εναλλακτικές,

Πραγματική Προσφορά είναι αυτο:

https://www.skroutz.gr/s/32317687/Motorola-Edge-20-5G-6GB-128GB-Frosted-Grey.html

Παρότι τριετίας φαντάζει διαγαλαξιακό σε σχέση με τα μέχρι 200 ευρω. Άνετα το έπαιρνα... 

σευχαριστω φιλε για την επιλογη σου μολις αποχαιρετησα  146 ευ. σε 3 ατοκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ideal09 είπε

Συμφωνω με το bill. Το συγκεκριμενο απευθυνεται σε ατομα που δεν τους ενδιαφερει η Amoled, τα 144hz η δεν ξερω και γω τι. 5000 μπαταρια εχει το Vivo, τις αναβαθμισουλες του θα τις παιρνει να μην υπαρχουν security issues, θυρα ακουστικων εχει, ραδιοφωνακι. Οτι πρεπει. Ποια 4k βιντεο και 5g. Ο πιο πολλοι ουτε που βγαζουν 4κ, ουτε κανουν κατι γρηγοροτερα με 5g. Ειναι το τελειο μπαρμπαδοτηλεφωνο.

Respect , απο εναν μπαρμπα

  • Like 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2024 στις 11:07 ΠΜ, eko13 είπε

Καλά μην τρελενεστε, δεν είναι για παραπάνω... 

Μην ξεγελιέστε με 8/256, πολύ χαμηλά χαρακτηριστικά...

Edit: Γιατί δεν μου αρέσει να μην δίνω εναλλακτικές,

Πραγματική Προσφορά είναι αυτο:

https://www.skroutz.gr/s/32317687/Motorola-Edge-20-5G-6GB-128GB-Frosted-Grey.html

Παρότι τριετίας φαντάζει διαγαλαξιακό σε σχέση με τα μέχρι 200 ευρω. Άνετα το έπαιρνα... 

 

Στις 11/4/2024 στις 12:29 ΜΜ, bill27 είπε

...ετος κυκλοφορίας 2021...

Καμία σχέση όμως ο 680 με τον 778.

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-778g-5g-vs-qualcomm-snapdragon-680

Ο 778, Κοντράρεται άνετα και με τον Exynos 1380 του Samsung A54, μάλλον καλύτερος σε διαχείριση θερμοκρασίας:

https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-1380-vs-qualcomm-snapdragon-778g-5g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 10/04/2024 at 18:44, Vault13 said:

Το συγκεκριμενο πολυ παραπανω απο ηλικιωμενο. Και παραπανω απο βασικη χρηση.

Τσαντακι και πιπιλα να του το κρεμας στο λαιμο μαζι με τα γυαλια μη τα χανει και μια χαρα θα ειναι μπαλα θα πηγαινει στο fatsobook με 7 ιντσες να βλεπει και τικ τοκ / youtube  :P

Δευτερη περιπτωση προσφορας vivo απο γερμανο μετα το VIVO Y76 Dual 5G 8GB/ 128GB που εντυπωση μου η ηταν καλυτερο στα 129 ??

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω ότι γράφετε ξανά για 7 ίντσες ταμπλετ .....

Δεν ξέρω γιατί το γράφετε άλλα η πλειοψηφία των κινητών έχουν αυτό το μέγεθος 6.5-6.7 δεν είναι κάτι διαφορετικό.

Το πήρα για φίλη που δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις,τις άρεσε το χρυσό χρώμα,όλα οκ.

Επεξ/σία από aristidis540
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ioannischr είπε

δεν νομιζω....

Διαθέσιμο σε 4-10 μέρες λέει.

Μίας καί τό παρηγγειλες σου εύχομαι να παραλάβεις σύντομα καί μιας που ή μοτορολα δίνει υποστήριξη στις συσκευές τής μόνο έναν χρόνο εύχομαι να πάρεις πολλες αναβαθμίσεις λειτουργικού 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, bill27 said:

Διαθέσιμο σε 4-10 μέρες λέει.

Μίας καί τό παρηγγειλες σου εύχομαι να παραλάβεις σύντομα καί μιας που ή μοτορολα δίνει υποστήριξη στις συσκευές τής μόνο έναν χρόνο εύχομαι να πάρεις πολλες αναβαθμίσεις λειτουργικού 😄

Ναι η μοτό όντως άθλια, αλλά το edge πήρε Α13 απ' όσο ξέρω (με προβλήματα στάνταρ, όπως όλα τα botched updates της Moto). Και  όντως  λίγο απίθανο να βρουν τα μαγαζία αυτά στοκ σε κινητό του 2021 να παραδώσουν. 

Πάντως  αν παρελαβε κανείς σας το Vivo, σας ήρθε κάνα update; Γιατί απ' ότι είδα πρόχειρα η Vivo είναι ακόμα χειρότερη απ τη Motorola. Πχ βλέπω στο Υ76 5g  έδωσε μόνο ένα update, το 2022...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, bill27 said:

Εγώ στο Y36 έχω αντροιντ 13 με security patch 1/3/2024

Μόλις το σεταρα είδα καί τό update 

Ναι βλεπω όλα τα μοντέλα Υ  του 2023 παίρνουν monthly. Τα πιο παλιά quarterly https://www.vivo.com/en/security

Aλλα για OS υpdates δεν γράφει τίποτα. Καμία δέσμευση. 

Πάντως απ' τη Motorola που εξ αρχής δίνει quarterly καλύτερο policy έχει. 

Επεξ/σία από ipal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...