Προς το περιεχόμενο

Στούντιο για video editing;


doctorized

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Φίλη ψάχνει κάποιο στούντιο/εταιρεία για επαγγελματική επεξεργασία βίντεο που θα χρησιμοποιηθεί ως αποδεικτικό στοιχείο σε δίκη. Έχει κάποιος κάτι κατά νου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας οποιοσδήποτε video editor μπορει να το κανει. αλλωστε για τετοια χρηση δεν νομιζω οτι πρεπει να κανεις τιποτα παραπανω απο μονταζ αλλιως θα χασει την αξια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ο OP θέλει να κάνει κάτι σαν ξεθόλωμα - μείωση κινουμένων σημείων ώστε κάτι να φαίνεται πιο καθαρά.

Μπορείς να ρωτήσεις σε επαγγελματίες που ασχολούνται με βίντεο μήπως αναλάβουν αλλά στο ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να γίνει κάτι δεκτό στο δικαστήριο δεν έχω ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ζουμ θέλει να κάνει ώστε να φαίνεται ξεκάθαρα τι έχει γίνει. Δεν ξέρω τι ακριβώς έχει στο μυαλό της. Ελπίζω να βρω κάτι ώστε να της πω "απευθύνσου εκεί" και ας βγάλει εκείνη άκρη τι και πώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zoom όπως το'χει στο μυαλό της μόνο σε CSI, η πηγή της αποκλείεται να έχει την εγγενή ανάλυση να κάνει enhance.

Κάνα crop άμα θέλει, το οποίο κάνει κάθε βασικό video editing λογισμικό (ή κάνα 20ρικο στο fiver, τοπικό κομπιουτεράκια κλπ) .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είμαι σίγουρος αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις μήπως το δικαστήριο συνεργάζεται με πιστοποιημένα εργαστήρια για να κάνουν αυτή τη δουλειά; Δηλαδή θα πάρουν έτσι απλά ένα επεξεργασμένο βίντεο και θα το δεχτούν; Δεν θα το στείλουν σε κάποιον ειδήμονα που θα το ελέγξει και θα βγάλει πόρισμα;

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Flimgkis είπε

Zoom όπως το'χει στο μυαλό της μόνο σε CSI, η πηγή της αποκλείεται να έχει την εγγενή ανάλυση να κάνει enhance.

Κάνα crop άμα θέλει, το οποίο κάνει κάθε βασικό video editing λογισμικό (ή κάνα 20ρικο στο fiver, τοπικό κομπιουτεράκια κλπ) .

Το ίδιο έχω σκεφτεί κι εγώ. Απ΄ ότι έχω καταλάβει, θα παραθέσει το αρχικό βίντεο και στη συνέχεια θα παρουσιάσει το νέο ζουμαρισμένο όπου "πιστεύει" ότι θα φαίνεται καλύτερα τι έχει γίνει. Τέλος πάντων, δεν θα το κουράσω περισσότερο. Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...