Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ξεκινά δοκιμές εμφανίζοντας διαφημίσεις στο Start Menu των Windows 11


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, atypicalcoder said:

image.png.5be395327549214f1cc8dcdd8d483c2a.png

Φίλτατε, 

Έχω ένα παλιό λαπτοπ με celeron 2core 8GB. Έβαλα zorin os 17 core δοκιμαστικά αν το σηκώνει, ειδάλλως κάτι πιο ελαφρύ. Να δω αν αρέσει και της κοπέλας μου.

Παρήγγειλα και ένα καινούριο SSD για το δικό μου. θα δοκιμάσω Linux Mint και Zorin, όποιο βολέψει καλύτερα. Δεν κανω τπτ τρελο, browsing, movies κλπ πλεον και λιγο WoW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάπως έτσι θα αγαπήσουμε ακόμα πιο πολλοί τo linux

Uninstall Windows

get ur Ubuntu ready

btw, τo ubuntu οχι μόνο είναι free αλλά δεν σε υποχρεώνει να κατεβάζεις update με το έτσι θέλω. 

 

Welldone Microsoft 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια το φτιάχνουν και μετά χαλάνε το λειτουργικό, οι ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ προϋποθέτουν Ίντερνετ έτσι; Ας το δώσουν δωρεάν στους χρήστες των 10 κι ας έχουν αυτό το έκτρωμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν σας άρεσε ο Μπιλάρας, ε ???... Εφυγε ο Μπιλάρας απο το τιμόνι κι αρχίσανε οι παπαριές... Μπίλ θα λέμε και θα κλαίμε... :)

Eν τω μεταξύ, αυτά έρχονται για να μείνουν... Λέτε να μην ξέρει η ΜΣ οτι κανείς - μα κανείς - δεν θα τα "υποδεχθεί με ενθουσιασμό" ?  Προφανώς θα υπάρχουν  πλανς B και C απο πίσω... Απο την άλλη βέβαια, αν είναι περιορισμένες οι διαφημίσεις μέσα στα "Recomended", μικρό το κακό - ούτως ή άλλως εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ - δεν ξέρω καν που βρίσκεται... Προς το παρόν πιο πολύ με ενοχλεί οταν μπαίνω στο Samsung Magician και γεμίζει δεξιά η οθόνη μου με live διαφημίσεις της Samsung...

 

5 hours ago, endeavour said:

2-3 λεπτά παίρνει να απενεργοποιήσεις ολες τις πηγές διαφημίσεων στα Xiaomi.

α) σε κάποιον που παίζει τα xiaomi και τα μενού τους στα δάκτυλα,

β) το έχει ξανακάνει τουλάχιστον μία φορά

και γ) πληκτρολογεί 100 taps  το λεπτό...

- στους υπόλοιπους ποση ώρα θα πάρει ?

 

 

1 hour ago, cpc464 said:

hbms08i9y1i91.jpg

Το ξέρεις οτι οι πιγκουίνοι είναι απομονωμένοι απο τον υπόλοιπο κόσμο και ζουν στην Ανταρκτική... έτσι ? :) :) :)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Silverage είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να δεχθώ να βλέπω διαφημίσεις μέσα στα windows. 

Αν κάνει κάτι τέτοιο θα βρω τα πιο πειραγμένα-πειρατικά windows που υπάρχουν. Όλο και κάποιος θα βρει τρόπο να τις αφαιρέσει.

Linux σε dual boot. Θα εχουμε τα windows μόνο για τα απολύτως αναγκαία και για όλα τα υπόλοιπα Linux. 

6 ώρες πριν, Le Perv είπε

Σημερα εχω πνιγει στη δουλεια.
Δεν προλαβαινω να ανασανω.
- Ανοιγω το XIAOMI και με αναγκαζει να πατησω ΟΚ να βλεπω διαφημισεις.
Παταω ΟΚ με την ελπιδα να κανω δουλεια μου...
- Με πνιγει το τηλ στις διαφημισεις.
- Ανοιγω αμεσως την εφαρμογη της τραπεζας να στειλω λεφτα σε ΙΒΑΝ...
μαντεψτε
- Αρχιζει να πεταει η εφαρμογη pop-up για αλλαγη ορων χρησης.
- Αλλαγη κωδικων.
- Δημιουργια νεου fast login για την εφαρμογη.
- Μετα πλακωνονται φιλοι κι αδερφια με SMS, Viber φωτο και βιντεο.
- Τηλεφωνα απο πελατες.

Πηγα να τρελαθω.
Μετα απο 1 ωρα καταφερα να στειλω του ανθρωπου τα λεφτα.

Να μην τα πολυλογω, το επομενο τηλ θα ειναι Χουαγουέι.

Τα Xiaomi είναι φθηνά αλλά αυτή την φθηνια την πληγώνεις έτσι. Πέταμα για μένα. 

3 ώρες πριν, dasos2024 είπε

ενας λογος επιπλεον για να μη βαλεις ποτε 11 👍

Σε βάθος ετών, όσοι θα αγοράσουν νέα μηχανήματα, τα 11 θα είναι μονόδρομος. Οπότε, θα πάμε σε λύσεις Linux η Mac. 

2 ώρες πριν, Spiraulos είπε

και κάπως έτσι θα αγαπήσουμε ακόμα πιο πολλοί τo linux

Uninstall Windows

get ur Ubuntu ready

btw, τo ubuntu οχι μόνο είναι free αλλά δεν σε υποχρεώνει να κατεβάζεις update με το έτσι θέλω. 

Welldone Microsoft 

Ονειρο θερινής νυκτός. Πιο ρεαλιστικά, dual boot.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Eloy είπε

Το ξέρεις οτι οι πιγκουίνοι είναι απομονωμένοι απο τον υπόλοιπο κόσμο και ζουν στην Ανταρκτική... έτσι ? :) :) :)

Βασικά ξέρεις για το λίνουξ όσα και για τους πιγκουίνους,μόνο ο αυτοκρατορικός  κάνει αυτό που λες,υπάρχουν πολλά είδη όπως και στο λίνουξ (ubuntu,kali,mint κτλ),και ζουν σε όλο το νότιο ημισφαίριο.

(πηγή wikepedia"Αν και όλα τα είδη πιγκουίνων κατάγονται από το Νότιο Ημισφαίριο, δεν ζουν μόνο σε παγωμένες περιοχές όπως η Ανταρκτική, αντίθετα με τη διαδεδομένη πεποίθηση. Στην πραγματικότητα μόνο μερικά είδη πιγκουίνων ζουν σε τόσο νότια γεωγραφικά πλάτη. Τρία είδη ζουν στους τροπικούς, ένα ζει στα Νησιά Γκαλαπάγκος και καμιά φορά θα ανέβει και βόρεια του Ισημερινού προκειμένου να βρει τροφή.)

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Silverage said:

Δεν υπάρχει περίπτωση να δεχθώ να βλέπω διαφημίσεις μέσα στα windows. 

Αν κάνει κάτι τέτοιο θα βρω τα πιο πειραγμένα-πειρατικά windows που υπάρχουν. Όλο και κάποιος θα βρει τρόπο να τις αφαιρέσει.

https://www.microsoft.com/software-download/windows11

 

Εδώ είσαι. Και διάβασα στο.ινσομνια ότι θα έχει επιλογή να έχει η οχ8 διαφιμησεις.

😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Eloy said:

α) σε κάποιον που παίζει τα xiaomi και τα μενού τους στα δάκτυλα,

β) το έχει ξανακάνει τουλάχιστον μία φορά

και γ) πληκτρολογεί 100 taps  το λεπτό...

- στους υπόλοιπους ποση ώρα θα πάρει ?

Έχω Redmi Note 10 Pro από πρόπερσι. Έκανα μια γρήγορη βόλτα όλα τα μενού (όπως σε κάθε νέα συσκευή που αγοράζω) κι απενεργποιήσα το recommended content νομίζω σε 2 σημεία - μία στα μενού, και μια στους φακέλους. Και έκτοτε δεν έχω δει ποτέ διαφήμιση στο λειτουργικό - και το κινητό παίρνει όλα τα updates, και είναι άψογο και γρήγορο όπως την πρώτη μέρα που βγήκε από το κουτί. Μήπως υπερβάλουμε για την Xiaomi? (όχι προσωπικά εσύ, όλοι)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...