Προς το περιεχόμενο

Με πολύ καλύτερο ray tracing και 60fps σε επιλεγμένα παιχνίδια, το PS5 Pro έρχεται πιθανόν στα τέλη του χρόνου


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 hours ago, MariosX said:

Μα το PS5 και το Xbox υποστηρίζουν  VRR και 4k@120Hz  kαι αυτό θα παίζει 4k@60Hz μας κοροϊδεύουν;

Βάλε κόσμε το αρχικό τόπικ των XBOX series X και PS5 όταν ανακοινώθηκαν, να δείς τί πίστευε ο κόσμος.

Και τα λέγαμε εμείς, οι πιό μετριοπαθείς, ότι όλα αυτά τα απίστευτα (4Κ, 8Κ, RT, 120Hz) είναι PR παραμύθια, και οι σκληροπυρηνικοί fans μας κυνηγούσαν με τις πέτρες. Optimization, customization και τα γνωστά επιχειρήματα.

Και είμαστε στο 2024 και παρακαλάμε να έχει το απαιτητικό παιχνίδι σταθερά 30fps.

Το PS5 Pro, με αναβαθμισμένη μόνο την κάρτα γραφικών, και με πανομοιότυπη CPU, είναι καταδικασμένο σε όλα τα παιχνίδια που είναι βαριά στην CPU.

Κατά τα άλλα, "60fps σε επιλεγμένα παιχνίδια"

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6700xt επιδόσεις είχε το ps5 7700xt επιδόσεις θα έχει το pro. Με λίγα λίγα φέξε μου και γλίστρησα θα βγει και θα είναι και αυτό αιώνες πίσω από τις καλές gpu στον υπολογιστή 2 χρόνων. Marketing 101 από τη Sony θα προσπαθεί να καλύψει για ακόμα μια φορά την αδυναμία της κονσόλας με low γραφικά και χαμηλές αναλύσεις..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To λεω και το ξαναλεω. Με πολιτκη πωλησης 500 Ευρω, καμια εταιρεια δεν μπορει να προσφερει εστω λιγο future proof hardware. Οσο δεν το δεχονται αυτο, θα βλεπουμε κουφιες υποσχεσεις οπως συνεβη με αυτη την γενια κονσολων. Οσον αφορα το XBox ας ειχαν ενα Series X σαν βασικο μηχανημα στα 400-500 Ευρω και ας εδιναν μια ενισχυμενη εκδοση στα 800-900 για οσους ηθελαν την παραπανω αποδοση. Βγαινουν στην MS και λενε οτι δουλευουν πανω στην ισχυροτερη κονσολα που εφτιαξαν ποτε και οτι θα ειναι μεγαλο αλμα. Μεχρι να κανουν ομως το αλμα οι υπολοιποι θα εχουν περασει τρεχοντας διπλα τους. Και η Sony και η MS θα βγαλουν κονσολες που θα τρεχουν τα τωρινα βαρια παιχνιδια με 60fps και θα ξανακανουμε αυτη την συζητηση οταν ερθουν τα επομενα παιχνιδια με νεες μηχανες γραφικων και να γονατισουν τις νεες κονσολες οποτε και το γαιτανακι των 30fps θα εμφανιστει ξανα. Αν δεν βαλουν στο παιχνιδι υπολογιστικη ισχυ απο cloud η/και δεν ανεβασουν τιμες στο hw, προκοπη δεν θα δουν οι κονσολες. 

Επεξ/σία από Bluedive
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα? Έχουν έστω πλησιάσει οι developers να ξεζουμίσουν τις δυνατότητες του (απλού) PS5? Γιατί ας πούμε έπαιξα προ ημερών το demo του ολοκαίνουριου Stellar Blade και, με εξαίρεση τον κεντρικό χαρακτήρα και τα bosses, τα γραφικά ήταν κατώτερα του Cyberpunk - που είναι cross-gen limited παιχνίδι 3ετίας.

Θα μου πεις "κι από ένα παιχνίδι βγάζεις διάγνωση ρε μάστορα?" και θα έχεις δίκιο. Αλλά ακόμα δεν νιώθω να έχω δει κάτι πραγματικά next-gen. Ίσως αν πιάσω το Forbidden West, που κι αυτό όμως λογικά είναι limited από το cross-gen.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ξέρω πως σαν χάνος θα το αγοράσω, όπως αγόρασα όλα τα υπόλοιπα. Περιμένω κάτι εξωπραγματικά καλύτερο? Όχι φυσικά. Αλλά όπως και να έχει όντως πιστεύω οτι υπάρχει untapped potential ακόμα σε αυτή την γενιά. Αν δηλαδή συγκρίνεις πχ Rise of Ronin με το Rise of Hydra (που αναμένεται φυσικά) και χρησιμοποιεί UE5 είναι σαν να βλέπω 2 διαφορετικές κονσόλες. Βλέπωντας το Matrix Demo έπαθα σοκ όταν έβλεπα οτι έτρεχε με αυτή την ποιότητα σε real-time. Όντως ενα κανονικό παιχνίδι με simulation models μεσα κτλ κτλ θα είναι πιο απαιτητικό απο ενα demo, αλλά αν έφτανε στο 60-70% αυτης της εικόνας και πάλι θα είναι πολύ εντυπωσιακό. Το Covid μας πήδηξε κανονικά και το transition απο την προηγούμενη γενιά στην τωρινή έγινε πολύ άτσαλα. Πολλα cross-gen, έλλειψη πόρων, παγκόσμια οικονομική κρίση - πόλεμοι, γενικά μια περίεργη περιρέουσα κατάσταση. Εύχομαι το καλύτερο για όλους και γενικά υγεία.... τίποτα άλλο....

Επεξ/σία από anakin3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να παιξω FPS παιχνιδια με controller παιδια , δεν μπορω...

Ετσι και η κονσολα υποστηριζε keyboard+mouse στο Cyberpunk 2077 θα επερνα PS5pro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την συνολικη εμπειρία του PC gaming να ειναι χειροτερη απο ποτε προηγουμενως στην ιστορία ανυπομονω για ολο και πιο δυνατες κονσολες!

Μεσα στο 2023 εως τωρα εχω φτιαξει περίπου 7 διαφορετικα pc, 2 με INTEL και 5 με AMD.

Επισης αλλαξα 4 διαφορετικες 4090.

Ξέρετε σε ποια πλατφόρμα εκανα το περισσότερο gaming?? 

Στο PS5.

Δε θα επεκτεινω το σεντονι παραπανω γιατι θα βαρεθειτε αλλα εν συντομια θα γραψω:

4090 waterforce DOA.

4080 super Frostbite σχεδον DOA στραβα βαλμενο block απο το εργοστασιο 90c.

ASUS X670E GENE προβληματα στις usb.

ASUS X670E- F προβληματα στις usb.

Gigabyte B650E Master, σχεδον DOA φριζαρισματα στο Bios κτλ

Gigabyte X670E MASTER εντος μηνα off στα καλα καθουμενα.

ASUS X670E - E Fan header φωτια με φλογες στις δεκα μερες.

ASUS B650E I pcie κολλημενο σε 8Χ ταχύτητα.

Μπορω να συνεχισω...

ΠΑΡΤΕ PS5!

1 ώρα πριν, lbit είπε

Δεν μπορω να παιξω FPS παιχνιδια με controller παιδια , δεν μπορω...

Ετσι και η κονσολα υποστηριζε keyboard+mouse στο Cyberpunk 2077 θα επερνα PS5pro.

Και εγω το μονο μου θεμα ειναι αυτο δυστυχώς.

Γι'αυτό αναγκαστικά παω απο 4090 σε PS5 και το αναποδο μεσα στο χρονο κυκλικά.

  • Confused 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...