Προς το περιεχόμενο

Αντιγραφη κλειδιου ασφαλειας σπιτιου


xatzinikos_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα 

Θελω να αντιγράψω τα κλειδια μου ,θυμάμαι οτι μου ειχαν πει οτι ειναι ασφάλειας με κωδικο - καρτα , εγω χάσει τον κωδικο - καρτα δεν μπορώ να τον βρω κάπου . 

Γινεται να αντιγράφουν χωρις κωδικο ,αν ναι τι κοστος  εχει αξιζει η απλα να πεταξω τον αφαλο να βαλω εναν απλο ; 

 

Εχεις καποια/ος εμπειρια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου (πρόσφατη) εμπειρία είναι ότι χωρίς την κάρτα δεν μπορείς να βγάλεις (χρειαστήκαμε κλειδί, φάγαμε "άκυρο", αλλά ευτυχώς τελικά βρέθηκε κάπου χωμένη η κάρτα).

Ίσως βέβαια να έχει να κάνει και με τον τύπο/μάρκα του κλειδιού

Θα σου έλεγα για πιο υπεύθυνη απάντηση να απευθύνεις την ερώτησή σου στο σχετικό νήμα όπου θα σου πουν σίγουρα (υπάρχουν γνώστες που δραστηριοποιούνται στο συγκεκριμένο νήμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Η δική μου (πρόσφατη) εμπειρία είναι ότι χωρίς την κάρτα δεν μπορείς να βγάλεις (χρειαστήκαμε κλειδί, φάγαμε "άκυρο", αλλά ευτυχώς τελικά βρέθηκε κάπου χωμένη η κάρτα).

Ίσως βέβαια να έχει να κάνει και με τον τύπο/μάρκα του κλειδιού

Θα σου έλεγα για πιο υπεύθυνη απάντηση να απευθύνεις την ερώτησή σου στο σχετικό νήμα όπου θα σου πουν σίγουρα (υπάρχουν γνώστες που δραστηριοποιούνται στο συγκεκριμένο νήμα).

Ευχαριστω για την απαντηση. 

Δεν το ειχα δει θα στειλω και εκει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, xatzinikos_ said:

Καλημερα 

Θελω να αντιγράψω τα κλειδια μου ,θυμάμαι οτι μου ειχαν πει οτι ειναι ασφάλειας με κωδικο - καρτα , εγω χάσει τον κωδικο - καρτα δεν μπορώ να τον βρω κάπου . 

Γινεται να αντιγράφουν χωρις κωδικο ,αν ναι τι κοστος  εχει αξιζει η απλα να πεταξω τον αφαλο να βαλω εναν απλο ; 

 

Εχεις καποια/ος εμπειρια ;

Αν όντως για τα συγκεκριμένα κλειδιά προβλέπεται αντίγραφο μόνο με κάρτα ιδιοκτησίας, τότε χωρίς την κάρτα δεν μπορείς να βγάλεις άλλα, μόνο αν αλλάξεις αφαλό.

Άλλωστε αν μπορούσε ο καθένας να βγάλει αντικλείδια χωρίς την κάρτα, ποιο το νόημα ύπαρξης της κάρτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...