Προς το περιεχόμενο

Audi A6 1.8t quattro


Chris_stavrou69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα εδώ και 3 μήνες ψάχνω σε καθημερινή βάση και έχω δει αρκετα αμάξια, ωστόσο λίγα απο αυτά μου έχουν κινήσει το ενδιαφέρον είτε λόγω εμφάνισης είτε λόγω του ότι έχουν κάποιο ελάττωμα είτε απλά ζητάνε πάρα πολλά λεφτά για το έχει να προσφέρει το αμάξι που πουλάνε(διαθέτω μέχρι 5000€)

Τεσπά ο λόγος που ανεβάζω είναι το ότι θα ήθελα την γνώμη και κάποιων άλλων για ένα συγκεκριμένο αμάξι που είδα στο marketplace. Το αμάξι αυτό είναι ενα audi A6 1.8t quattro k04 015 μοντέλο 1999 220-230αλογα με 234κ χλμ το συγκεκριμένο αυτοκίνητο το είδα απο κοντά και το οδήγησα έχει αρκετά καλό εξοπλισμό πάνω του είναι ευρύχωρο έχει κλίμα aftermarket led φανάρια μπρος πίσω ωστόσο όπως ανέφερα έχει αρκετά χιλιόμετρα και ο ιδιοκτήτης ανέφερε ότι τσιμπάει λιγο λάδι (του τύπου 1-1.5 λίτρο στα 10κ χλμ) και ότι έχει μια μικρή διαρροή απο το καπάκι της κεφαλής το οποίο είπε οτι είναι αρκετά φθηνό να αλλαχτεί. Σε γενικές γραμμές η οδική του συμπεριφορά φαινόταν φυσιολογική δεν είχε κάτι περίεργο που να είναι εμφανές τουλάχιστον και στα χαμηλά και σε άνοιγμα συμπεριφερόταν σωστά κραδασμούς πολλούς δεν είχε εφόσον και είχε bilstein b6 αναρτήσεις. Η τιμή που το δίνει είναι στα 4.200 και είπε οτι το δίνει για θέλει να φύγει εξωτερικό και έχει και ενα golf 5. Θέλω λοιπόν την έμπειρη γνώμη σας γενικά για το αμάξι/κινητήρα αν θα το παίρνατε η όχι. Υ.Γ δεν έχω καθαρή εικόνα τι κατανάλωση θα έχει, δεν έχω βαρύ πόδι και το θελω κυρίως για εκτός πόλης (Θεσσαλονίκη) και θα κάνει 20 χλμ την μέρα Δευτέρα Παρασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει του 2000 μοντέλο (με τα χαμηλά τέλη δηλαδή) 120.000χλμ full extra αλλά πάει σχεδόν στο διπλάσιο περίπου από τα λεφτά που διαθέτεις.

Δυστυχώς οι τιμές είναι τραγικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Parolos4 είπε

Ναι τα ίδια τέλη έχουν (280) απλά επειδή το 2000 αλλάζουν μετά από κάποιο μήνα αν θυμάμαι καλά, γι αυτό το λέω.

Aυτά που γράφεις δεν βγάζουν νόημα

58 λεπτά πριν, Chris_stavrou69 είπε

Μάλιστα αλλάζουν και πέφτουν σε πόσο?

Τίποτα δεν αλλάζει φίλε. 280 είναι τα τέλη για αυτοκίνητα μέχρι 31.12.2000 και μετά ανεβαίνουν στα 300 μέχρι τέλος του 2005

Επεξ/σία από Nabuko
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα γενικά μια γενική εικόνα για το μοτέρ μπορείτε να μου δώσετε?? Παντού διαβάζω οτι είναι σκυλιά αλλα το συγκεκριμένο μου είπε οτι τσιμπάει λίγο όπως προ ανέφερα απλά δεν ξέρω αν είναι λίγο η πολύ. Σε σχέση με αλλα που διάβασα να φτάνουν σε σημείο να καινε 1 στα 1.000 νομίζω είναι λίγο το 1 με 1.5 στα 10.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chris_stavrou69 είπε

Μάλιστα γενικά μια γενική εικόνα για το μοτέρ μπορείτε να μου δώσετε?? Παντού διαβάζω οτι είναι σκυλιά αλλα το συγκεκριμένο μου είπε οτι τσιμπάει λίγο όπως προ ανέφερα απλά δεν ξέρω αν είναι λίγο η πολύ. Σε σχέση με αλλα που διάβασα να φτάνουν σε σημείο να καινε 1 στα 1.000 νομίζω είναι λίγο το 1 με 1.5 στα 10.000

Εχεις σκοπο να κανεις πολλα χλμ μαζι του? Αν καιει λαδι δεν ειναι καλο σημαδι . Δεν ειναι λιγο το 1,5λτ/10,000χλμ. Πρεπει να εχει και προγραμμα το αμαξι. Δεν θυμαμαι σιγουρα, αλλά νομιζω δεν εβγαινε με Κ04 εργοστασιακα. Σιγουρα καιει 10λτ/100χλμ και αν εχει και προγραμμα μπορει να θελει και 100αρα . Για ρωτα τον . Και ρωτα αν το εχει 1ο χερι  

1 ώρα πριν, Parolos4 είπε

@Nabuko Ναι οκ δεν το θυμόμουν απ' έξω, νόμιζα αλλάζουν Νοέμβριο του 2000 και μετά, κι όχι μέχρι τέλος του 2000. Μετά αυξάνεται σε 300€ σωστά.

Το μπερδεψες με τον Νοεμβριο του 2010 , που αρχισαν να τα μετρανε συμφωνα με το CO 2 

Επεξ/σία από 2MM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ξεχνάτε ότι τα τετρακίνητα έχουν αυξημένα έξοδα συντήρησης για τα διπλά διαφορικά, μετάδοση κλπ. μετά τα 200Κ χλμ. πληρώνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Chris_stavrou69 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα εδώ και 3 μήνες ψάχνω σε καθημερινή βάση και έχω δει αρκετα αμάξια, ωστόσο λίγα απο αυτά μου έχουν κινήσει το ενδιαφέρον είτε λόγω εμφάνισης είτε λόγω του ότι έχουν κάποιο ελάττωμα είτε απλά ζητάνε πάρα πολλά λεφτά για το έχει να προσφέρει το αμάξι που πουλάνε(διαθέτω μέχρι 5000€)

Τεσπά ο λόγος που ανεβάζω είναι το ότι θα ήθελα την γνώμη και κάποιων άλλων για ένα συγκεκριμένο αμάξι που είδα στο marketplace. Το αμάξι αυτό είναι ενα audi A6 1.8t quattro k04 015 μοντέλο 1999 220-230αλογα με 234κ χλμ το συγκεκριμένο αυτοκίνητο το είδα απο κοντά και το οδήγησα έχει αρκετά καλό εξοπλισμό πάνω του είναι ευρύχωρο έχει κλίμα aftermarket led φανάρια μπρος πίσω ωστόσο όπως ανέφερα έχει αρκετά χιλιόμετρα και ο ιδιοκτήτης ανέφερε ότι τσιμπάει λιγο λάδι (του τύπου 1-1.5 λίτρο στα 10κ χλμ) και ότι έχει μια μικρή διαρροή απο το καπάκι της κεφαλής το οποίο είπε οτι είναι αρκετά φθηνό να αλλαχτεί. Σε γενικές γραμμές η οδική του συμπεριφορά φαινόταν φυσιολογική δεν είχε κάτι περίεργο που να είναι εμφανές τουλάχιστον και στα χαμηλά και σε άνοιγμα συμπεριφερόταν σωστά κραδασμούς πολλούς δεν είχε εφόσον και είχε bilstein b6 αναρτήσεις. Η τιμή που το δίνει είναι στα 4.200 και είπε οτι το δίνει για θέλει να φύγει εξωτερικό και έχει και ενα golf 5. Θέλω λοιπόν την έμπειρη γνώμη σας γενικά για το αμάξι/κινητήρα αν θα το παίρνατε η όχι. Υ.Γ δεν έχω καθαρή εικόνα τι κατανάλωση θα έχει, δεν έχω βαρύ πόδι και το θελω κυρίως για εκτός πόλης (Θεσσαλονίκη) και θα κάνει 20 χλμ την μέρα Δευτέρα Παρασκευή.

Πες και η μηχανη του να ειναι απροβληματιστη ειναι πολυ παλιο αυτοκινητο και καθε χρονο ολο και θα σου βγαζει κατι.. Σιγουρα το 1-1,5λ στα 10000χλμ ειναι η χρυση τομη του ψεματος!!!  Υποψιν εχει βαρια καροτσα και αυτο το μοτερ δεν κανει..  Στα ξεκινηματα ειναι μουλαρι.  Απο καταναλωση με συγκεκριμενη ΄΄οικονομικη΄΄ οδηγηση παιζει στα 10λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Υποψιν εχει βαρια καροτσα και αυτο το μοτερ δεν κανει..  Στα ξεκινηματα ειναι μουλαρι. 

230 άλογα σε 1430 κιλά αμάξι και είναι μουλάρι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Nabuko είπε

230 άλογα σε 1430 κιλά αμάξι και είναι μουλάρι?

Ναι οπως το γραφω στα ξεκινηματα και γενικα σε χαμηλο φασμα στροφων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν το διαθέσιμο ποσό σου είναι μόνο τόσο, δε πας σε τέτοιο αμάξι, Είτε καίει λάδια είτε δε καίει. Απλή λογική,

Εκτός κι αν το ποσό δε αντικατοπτρίζει την πραγματική οικονομική σου κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...