Προς το περιεχόμενο

Νέα ρεκόρ κατέρριψε στο Spotify η Τέιλορ Σουίφτ με το The Tortured Poets Department


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 minutes ago, Diavolos666 said:

Εγώ θα επισημάνω το "άλμπουμ έχει 31 τραγούδια"... με το κιλό δηλαδή.

Τέλος πάντων μπορούμε να παραδεχτούμε ότι δεν είναι η μουσική της που την έκανε τόσο γνωστή αλλά ο τρόπος που διαχειρίζεται την φήμη της και τα social media καθώς και τις συναυλίες της που από εκεί βγαίνουν τα περισσότερα χρήματά της αλλά κάνει και την καλύτερη διαφήμιση όταν ο κόσμος την βλέπει από κοντά.

Από όλα όσα γράψανε τα παιδιά από πάνω, αυτό κατάλαβες;

Μπορεί να μην την παρακολουθούμε πολλοί (ίσως και πολλές εδώ στο φόρουμ) αλλα τουλάχιστον εγώ, για τους άλλους ας γραψουν οι ίδιοι, κατανοώ και παραδέχομαι ότι αυτό που κάνει, το κάνει πολύ καλά και μέσα σε αυτά που αναφέρεις, είναι ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΗΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ POP ΜΟΥΣΙΚΉ.

Το Cruel Summer και Fortnight, προσωπικά τα βρίσκω πολύ γοητευτικά και ευχάριστα στο άκουσμα και δεν έχω ακούσει πάνω από 5-6 κομμάτια της.

Αντί της Αμερικανίδας Taylor προτιμω ή μάλλον αγαπώ, την Αγγλίδα Charlie XCX και συγκεκριμένα το πειραματικό (για pop) της album Charlie.

Ένα άλλο που άκουσα δεν με ενθουσίασε. Το έβαλα ξανά τώρα για να ξανατσεκαρω τι πάω γράψω και μου θυμίζει aphex twin με φωνητικά που σε σημεία θυμίζει Michael Jackson και ένα διάχυτο ερωτισμό.

Ήταν και μέσα στα album of the year από αρκετά αξιόλογα έντυπα, έτσι το ανακάλυψα.

Επίσης έχει και μια αγάπη για τα 90s όπως θα διαπιστώσετε όσοι όσες το απολαύσετε. Είδα και αρκετά λάιβ της στο ίντερνετ, απο ενέργεια τυφλα να έχουν οι napalm death στο πως χτυπιέται..

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, prefuse said:

Από όλα όσα γράψανε τα παιδιά από πάνω, αυτό κατάλαβες;

Μπορεί να μην την παρακολουθούμε πολλοί (ίσως και πολλές εδώ στο φόρουμ) αλλα τουλάχιστον εγώ, για τους άλλους ας γραψουν οι ίδιοι, κατανοώ και παραδέχομαι ότι αυτό που κάνει, το κάνει πολύ καλά και μέσα σε αυτά που αναφέρεις, είναι ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΗΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ POP ΜΟΥΣΙΚΉ.

Το Cruel Summer και Fortnight, προσωπικά τα βρίσκω πολύ γοητευτικά και ευχάριστα στο άκουσμα και δεν έχω ακούσει πάνω από 5-6 κομμάτια της.

Αντί της Αμερικανίδας Taylor προτιμω ή μάλλον αγαπώ, την Αγγλίδα Charlie XCX και συγκεκριμένα το πειραματικό (για pop) της album Charlie.

Ένα άλλο που άκουσα δεν με ενθουσίασε. Το έβαλα ξανά τώρα για να ξανατσεκαρω τι πάω γράψω και μου θυμίζει aphex twin με φωνητικά που σε σημεία θυμίζει Michael Jackson και ένα διάχυτο ερωτισμό.

Ήταν και μέσα στα album of the year από αρκετά αξιόλογα έντυπα, έτσι το ανακάλυψα.

Ναι εμένα εξακολουθεί να μην μου κάνει κλικ και είμαι παιδί των 90ς, και Britney άκουσα και NSync και Backstreet Βoys και Aguilera και όλα τα συναφή.

Γράφονται τραγούδια πολύ καλύτερα, με μοναδική ταυτότητα που ίσως ακούγονται για αιώνες αλλά τόσο δεν πουλάνε... για τον λόγο που σου έγραψα, ότι κατάφερε να κάνει πακέτο τα πάντα και να μην βασιστεί μόνο στην μουσική της. Είναι πολύ καλύτερη από τα rap τραγούδια με autotune αλλά τα τραγούδια της ξεχνιούνται εύκολα, και πως όχι αφού σε κάθε άλμπουμ βγάζει 30+ τραγούδια.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, Diavolos666 said:

Ναι εμένα εξακολουθεί να μην μου κάνει κλικ και είμαι παιδί των 90ς, και Britney άκουσα και NSync και Backstreetboys και Aguilera και όλα τα συναφή.

Γράφονται τραγούδια πολύ καλύτερα, με μοναδική ταυτότητα που ίσως ακούγονται για αιώνες αλλά τόσο δεν πουλάνε... για τον λόγο που σου έγραψα, ότι κατάφερε να κάνει πακέτο τα πάντα και να μην βασιστεί μόνο στην μουσική της. Είναι πολύ καλύτερη από τα rap τραγούδια με autotune αλλά τα τραγούδια της ξεχνιούνται εύκολα, και πως όχι αφού σε κάθε άλμπουμ βγάζει 30+ τραγούδια.

Ενώ οι NSYNC, backstreet boys Britney Aguilera της εποχής μας καλύτερα Ε;

Προτιμώ 1000 φορές Taylor που γράφει την μουσική της και είναι πιο ανθρώπινη και προσιτή.

Και η Charlie XCX γαμα€ι

Ξέχασα πόσο groovy δισκαρα ήταν το Charli, η pop στα καλύτερα της..

Ευχαριστώ για την υπενθύμιση να το ξανακουσω. ΑΑΑ έχει και auto tune σε σημεία για δες όμως πως το χρησιμοποιεί αυτή και πως ο ατάλαντος μέσος traper/taper whatever...

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, prefuse said:

Ενώ οι NSYNC, backstreet boys Britney Aguilera της εποχής μας καλύτερα Ε;

Προτιμώ Taylor

Και η Charlie XCX γαμα€ι

Ξέχασα πόσο δισκαρα ήταν. Ευχαριστώ για την υπενθύμιση να το ξανακουσω. ΑΑΑ έχει και auto tune σε σημεία για δες όμως πως το χρησιμοποιεί αυτή και πως ο ατάλαντος μέσος traper/taper whatever...

Δεν την έχω ακούσει ποτέ την Charlie XCX. Πες μου το καλύτερο τραγούδι της να το ακούσω.

Εγώ πάλι προτιμώ να ακούσω Britney Spears με μπόλικο cheese παρά την Taylor Swift. Δεν μου κάνει αυτή η new age pop.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, Diavolos666 said:

Δεν την έχω ακούσει ποτέ την Charlie XCX. Πες μου το καλύτερο τραγούδι της να το ακούσω.

Εγώ πάλι προτιμώ να ακούσω Britney Spears με μπόλικο cheese παρά την Taylor Swift. Δεν μου κάνει αυτή η new age pop.

Ε αν σου αρέσει η Britney και το μπόλικο cheese δίνω ελάχιστες ελπίδες να σου αρέσει η μπαχαλοσατανιστρια charlie που τραγουδάει για no gender love, ίσα δικαιώματα.

Δεν υπάρχουν καλύτερα τραγούδια της.. για ποιόν; Για εμένα;...αυτό είναι μάλλον η επιτυχία τής και ένα από αυτά που μου αρέσει..

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ενδεχόμενο αυτοκτονίας για όσους χρησιμοποιούν όρους "αντικειμενικά", "καλύτερο" και "χειρότερο" για οποιαδήποτε μορφή έκφρασης και τέχνης, θα αντιμετωπιστεί θετικά

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Lucifer said:

το ενδεχόμενο αυτοκτονίας για όσους χρησιμοποιούν όρους "αντικειμενικά", "καλύτερο" και "χειρότερο" για οποιαδήποτε μορφή έκφρασης και τέχνης, θα αντιμετωπιστεί θετικά

Αν δεν κάνει 100 βιουζ ένα βίντεο δεν το ακούω, είναι αντικειμενικά χάλια και παλιοχαρακτηρας οποίος μπήκε στον κόπο και το έγραψε.

Παρόλαυτα υπάρχουν καποια αντικειμενικά στοιχεία στην τέχνη. "Η μεγάλη απόφραξη" είναι αντικειμενικά ένα αξεπέραστο έργο τέχνης και σημείο τομής στον ελληνικό κινηματογράφο μαζί με τον Δράκο, την φωτογραφία, τον βοσκό, το Στρελλα και τις ταινίες του Αγγελόπουλου, (σίγουρα ξέχασα και πολλά άλλα ακόμα ) 😁

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, prefuse said:

Ε αν σου αρέσει η Britney και το μπόλικο cheese δίνω ελάχιστες ελπίδες να σου αρέσει η μπαχαλοσατανιστρια charlie που τραγουδάει για no gender love, ίσα δικαιώματα.

Δεν υπάρχουν καλύτερα τραγούδια της.. για ποιόν; Για εμένα;...αυτό είναι μάλλον η επιτυχία τής και ένα από αυτά που μου αρέσει..

 

...όντως δεν ακούω τέτοια μουσική. Είναι από αυτά με την υπερβολική επεξεργασία που live ίσως να μην έστεκε καν. και αυτό το vocalizer που χρησιμοποιούν όλοι όμως ρε παιδί μου, όλοι ίδιοι ακούγονται.

Δεν μου "αρέσει" η Britney Spears, έχει να βγάλει καλά τραγούδια από τότε που ήταν η pop πριγκίπισσα. Απλά προτιμώ να ακούσω 90s παρά αυτά που είναι top τώρα.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, Diavolos666 said:

Δεν μου "αρέσει" η Britney Spears, έχει να βγάλει καλά τραγούδια από τότε που ήταν η pop πριγκίπισσα. Απλά προτιμώ να ακούσω 90s παρά αυτά που είναι top τώρα.

Ξέρεις πώς λέγεται αυτό έτσι?

Γεράματα........

🤪😝😛

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, prefuse είπε

Από όλα όσα γράψανε τα παιδιά από πάνω, αυτό κατάλαβες;

Μπορεί να μην την παρακολουθούμε πολλοί (ίσως και πολλές εδώ στο φόρουμ) αλλα τουλάχιστον εγώ, για τους άλλους ας γραψουν οι ίδιοι, κατανοώ και παραδέχομαι ότι αυτό που κάνει, το κάνει πολύ καλά και μέσα σε αυτά που αναφέρεις, είναι ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΗΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ POP ΜΟΥΣΙΚΉ.

Το Cruel Summer και Fortnight, προσωπικά τα βρίσκω πολύ γοητευτικά και ευχάριστα στο άκουσμα και δεν έχω ακούσει πάνω από 5-6 κομμάτια της.

Αντί της Αμερικανίδας Taylor προτιμω ή μάλλον αγαπώ, την Αγγλίδα Charlie XCX και συγκεκριμένα το πειραματικό (για pop) της album Charlie.

Ένα άλλο που άκουσα δεν με ενθουσίασε. Το έβαλα ξανά τώρα για να ξανατσεκαρω τι πάω γράψω και μου θυμίζει aphex twin με φωνητικά που σε σημεία θυμίζει Michael Jackson και ένα διάχυτο ερωτισμό.

Ήταν και μέσα στα album of the year από αρκετά αξιόλογα έντυπα, έτσι το ανακάλυψα.

Επίσης έχει και μια αγάπη για τα 90s όπως θα διαπιστώσετε όσοι όσες το απολαύσετε. Είδα και αρκετά λάιβ της στο ίντερνετ, απο ενέργεια τυφλα να έχουν οι napalm death στο πως χτυπιέται..

το cruel summer είναι διασκευή από bananarama δεν είναι δικό της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lnwolfgr είπε

το cruel summer είναι διασκευή από bananarama δεν είναι δικό της.

Nope. Είναι δικό της.

Αυτό που λες εσύ το έχουν διασκευάσει οι Ace of Base. :D

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...