Προς το περιεχόμενο

Καθυστερήσεις eshop.gr SCAM ή Πραγματικότητα


babble tribe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από την τελευταία αγορά κλιματιστικών της γνωστής εταιρίας του eshop.gr μέσω crazy Sunday και μετά από αναμονή 30+ ημερών δεν ξέρω αν πρέπει να θεωρηθεί SCAM η υπηρεσίες τους ή εμπορική πραγματικότητα. Κάθε εβδομάδα μου λένε την επόμενη όταν τους λες για επιστροφή χρημάτων σου λένε δεν ξέρουμε να το δούμε ας περιμένετε κλπ. Η συγκεκριμένη εταιρεία έχει ιδιαίτερα προβληματική εξυπηρέτηση τελευταία βάλε και στο γεγονός ότι για την περσινή χρήση 2 τιμολόγια δεν τα ανέβασαν (άρα θα κάνουν πρόστιμο εφόσον εγώ τα ανέβασα) όλα αυτά δείχνουν μια ύποπτη εταιρεία πλέον. 

Εχετε όμοιες εμπειρίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αγορά δίσκου, 1 μηνα να τον παραλάβω ενω έλεγε διαθέσιμος, 2 μήνες ταλαιπωρία με την εγγύηση, αυθαίρετη ταχυδρόμηση αλλού και ψέμματα. Ακόμα τον περιμένω περιμένω και απάντηση τους στο mail. Προτιμήστε άλλο κατάστημα. 

Δες στο reviewit.gr τι λέει ο κόσμος για το e-shop.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραλάβει σε 3 μήνες και ηταν και η τελευταία μου παραγγελία. Την είχα βάλει περσι και την παρέλαβα φέτος.

Υπάρχουν δεκάδες άλλα αξιόπιστα καταστήματα.

Γιατί να προτιμήσουμε Πολωνικά και Τούρκικα  προιόντα που δε τα ξέρουν καν στις χώρες τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είχα θέμα σε προϊόντα που έλεγε άμεσα διαθέσιμο. Ειδικά σε κάποια πράγματα έχει τραγικά χαμηλές τιμές. Δε λέω ότι είναι και το πιο έμπιστο κατάστημα λευκές συσκευές ή ακριβή κάρτα γραφικών δεν θα έπαιρνα ποτέ λόγω αμφίβολης εγγύησης και φυσικά πληρωμή πάντα στην παραλαβή. Τελευταία αγορά ένα γραφείο genesis σε crazy sundays με πολύ καλή τιμή αλλά πληρωμή μόλις το έφερε σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πλέον έχω κόψει από το e-shop. Το 2023 έκανα μόλις 3 παραγγελίες όλες κι όλες, πριν βάλουν το χαράτσι των 0,50 ευρώ, και φέτος δεν έχω κάνει καμία απολύτως παραγγελία. Επίσης, ένα μεγάλο πλεονέκτημα που έχει το e-shop, εκτός από τις τιμές, είναι τα e-shop points όπου μπορείς να παραλάβεις την παραγγελία σου χωρίς έξοδα αποστολής, αλλά πλέον στα σκρουτζομάγαζα βρίσκεις αρκετά ανταγωνιστικές τιμές που ακόμα και με τα έξοδα αποστολής σου έρχεται περίπου το ίδιο σε χρήματα. Και σε συνδιασμό με το BoxNow ή/και τα Skoutz Points πάλι μπορείς να παραλάβεις το προϊόν σου όποτε θες.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι είμαι (καλός) πελάτης τους πάνω από 10 χρόνια και δεν έχω κανένα παράπονο, ότι είχα χρειαστεί από service, εγγύηση κλπ ήταν άψογοι. Ακόμα και πρόσφατα που τους επέστρεψα ένα ζευγάρι bluetooth ακουστικά μετά από 18 μήνες χρήση, εντός εγγύησης, μετά από έλεγχο, έδωσαν πιστωτικό. Γενικά έχω ψωνίσει πολλά πράγματα από εκεί. 

Αυτό που χάλασε τελευταία είναι οι χρόνοι παράδοσης ακόμα και εκεί που έλεγε διαθέσιμο, καθυστερεί καμιά εβδομάδα, 10 μέρες να έρθει, μερικές φορές. Και εννοείται τα 50 λεπτά χαράτσι. 

Γενικά πάντως, είμαι ευχαριστημένος 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ισως αποτοτε που ανοιξε (επειδη ο κολλητος μου δουλευε στο μαγαζι Εξαρχεια) δεν εχω θεμα, το αντιθετο μου εχουν δωσει ακριβοτερο κομματι οταν αυτο που παρηγγειλα δεν υπηρχε τελικα

εχω παρατηρησει οτι οι "παλιοτεροι"πελατες δεν εχουν τοσα θεματα. Γνωστος μου που ανοιξε λογαριασμο το 2023 εχει μικροθεματακια (κυριως με χρονους παραδοσης και μια φορα που το διαθεσιμο...δεν ηταν διαθεσιμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 0.50€ ανά παραγγελία οκ σεβαστό handling fees έχουν πολλές εταιρείες στο εξωτερικό. Στις λευκές συσκευές η κατάσταση ήταν/είναι τραγωδία δεν γίνεται να σου λέει διαθεσιμότητα άμεση πρώτη καθυστέρηση και email +3 ημέρες δεύτερη καθυστέρηση +1 εβδομάδα κλπ. Όλα χωρίς ενημέρωση απλά επειδή έχω ενδιαφέρθηκα να ρωτήσω! Έχω δώσει σε ένα χρόνο κοντά 6000€ σε αυτούς η συμπεριφορά τους και η κοροϊδία δήθεν προσφοράς crazy Sundays, με την δήθεν διαθεσιμότητα πλέον με κάνουν να μην ξανά αγοράσω τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η παραγγελία μετά από καιρό ένα apc ups. Καθυστέρησε λίγες μέρες παραπάνω αλλά όλα καλά. 2η παραγγελία πιστόλι βαφης bosch pfs 5000. Διαθεσιμότητα άμεση. Παραλαμβάνω το Σάββατο  με box now. Η συσκευασία σε άθλια κατάσταση,  αυτοκόλλητο με άλλο όνομα από προηγούμενη παραγγελία και εδώ και 3 μέρες παίζουμε την κολοκύθια.  Δεν υπάρχει τηλέφωνο για επιστροφές,  μόνο μέσω email. Το χειρότερο από όλα είναι ότι ήθελα να κάνω κάτι εργασίες τώρα που έχω άδεια και πήγαν πίσω όλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, achilles_g_ said:

1η παραγγελία μετά από καιρό ένα apc ups. Καθυστέρησε λίγες μέρες παραπάνω αλλά όλα καλά. 2η παραγγελία πιστόλι βαφης bosch pfs 5000. Διαθεσιμότητα άμεση. Παραλαμβάνω το Σάββατο  με box now. Η συσκευασία σε άθλια κατάσταση,  αυτοκόλλητο με άλλο όνομα από προηγούμενη παραγγελία και εδώ και 3 μέρες παίζουμε την κολοκύθια.  Δεν υπάρχει τηλέφωνο για επιστροφές,  μόνο μέσω email. Το χειρότερο από όλα είναι ότι ήθελα να κάνω κάτι εργασίες τώρα που έχω άδεια και πήγαν πίσω όλες.

Μου έχει τύχει και εμένα αυτό με ένα sound bar. Η απάντηση στο κατάστημα ήταν , "αν θέλετε μπορείτε να μην παραλάβετε" . Αυτό έγινε πριν 3 χρόνια. Ήταν και η τελευταία φορά που πάτησα το πόδι μου σε κατάστημα τους. Έτσι λ Αλλιώς πλέον οι τιμές τους , μόνο ανταγωνιστικές δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, filip123go είπε

Μου έχει τύχει και εμένα αυτό με ένα sound bar. Η απάντηση στο κατάστημα ήταν , "αν θέλετε μπορείτε να μην παραλάβετε" . Αυτό έγινε πριν 3 χρόνια. Ήταν και η τελευταία φορά που πάτησα το πόδι μου σε κατάστημα τους. Έτσι λ Αλλιώς πλέον οι τιμές τους , μόνο ανταγωνιστικές δεν είναι.

Είχα βάλει παραλαβή box now. Δεν ήξερα αν με τον ίδιο κωδικό ξανά ανοίγει για να το αφήσω μέσα και βιαζόμουν. Εικάζω ότι μπορεί και να ήταν refurbished. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, achilles_g_ said:

Είχα βάλει παραλαβή box now. Δεν ήξερα αν με τον ίδιο κωδικό ξανά ανοίγει για να το αφήσω μέσα και βιαζόμουν. Εικάζω ότι μπορεί και να ήταν refurbished. 

Όχι. Refurbished δεν είναι. Σίγουρα. Απλά κάποιος το πήρε, δεν του έκανε και το επέστρεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, filip123go είπε

Όχι. Refurbished δεν είναι. Σίγουρα. Απλά κάποιος το πήρε, δεν του έκανε και το επέστρεψε.

Η βασική ταινία ασφαλείας (άσπρη) ήταν κομμένη, στα πλάγια είχε άλλες διάφανες 2 που φαινόταν ότι δεν είχαν ξεκολλήσει.  Στο email μου είπαν ότι φαίνεται στο σύστημα τους ότι το είχε παραγγείλει κάποιος ο οποίος ακύρωσε την παραγγελία. Πάντως η εξωτερική συσκευασία ήταν χάλια και έπαιξαν tetris με ταινία συσκευασίας για να μη φύγουν κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...