Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις επιστροφές χρημάτων από τη Valve εφόσον έχουν συμπληρωθεί δύο ώρες παιχνιδιού πριν την επίσημη κυκλοφορία


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Marcos_Aurilius είπε

Δύο ώρες είναι υπεραρκετές για να πάρεις μια γεύση αν το παιχνίδι σου κάνει για να το αγοράσεις άμεσα ή όχι. Δεν λέω αν θα σου αρέσει - μπορεί να σου αρέσει αρχικά, και μετά τα μισά, μετά από 20 ώρες πχ να σε ξενερώσει για δικό σου λόγο.

Το να δεις όμως αν τρέχει σωστά και αν είναι το στυλ που φανταζόσουν ή όχι, 2 απερίσπαστες ώρες εντός των πρώτων 14 ημερών είναι μια χαρά.

αμα θελετε κρεμαστε με, αλλα γι αυτο ειμαι παντα υπερ της πειρατειας. εχει γεμισει ο τοπος με παιχνιδια που οι δημιουργοι "τα δωσανε ολα" στην αρχη του παιχνιδιου οσων αφορα την ιστορια, τους χαρτες, τους χαρακτηρες, κλπ και μετα μαπα το καρπουζι ή που το gameplay ειναι ωραιο για τις πρωτες λιγες ωρες αλλα μετα δεν εξελισσεται και κατανταει βαρετο.

οποτε παντα δοκιμαζουμε παιχνιδια που δανειζομαστε απο το "θειο" και αμα καταφερει να μεινει ενδιαφερον μετα απο μερικα απογευματα τοτε μονο αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση τα λεγόμενα του άρθρου, νομίζω έχει παρεξηγήθει εντελώς το "2ωρο" που έδινε η εταιρία. Αν θέλεις μα δεις τι "έχει να προσφέρει ο τίτλος" και αν σου κάνει, να δεις κάποιο review του, και όχι να περάσεις το μισό και ξαφνικά να (το βαρεθείς) να ανακαλύψεις ότι δεν σου κάνει. Θα ήθελα να το δω με physical copy, το ανοίγω, παίζω μια ώρα, και μετά πάω στο κατάστημα να τους πω ότι δεν μου αρέσει, αλλάξτε το? Αστεία πράγματα. Και επειδή ήδη (προ)βλέπω της απαντήσεις, ο κόσμος πάει ολοταχώς προς ψηφιακά μέσα, είτε μας αρέσει, είτε όχι, ξεχάστε τα cartridges, cd η οτιδήποτε άλλο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως υπάρχει απ'όσο ξέρω και η "βρώμικη τακτική" για την οποία δεν ξέρω κατα πόσον έχει κάνει κάτι η Valve, διάφοροι απατεώνες devs να φορτώνουν υπερβολικά τις πρώτες 1.5-2 ώρες gameplay με ανούσιο περιεχόμενο για να αναγκάσουν τους χρήστες να υπερβούν το 2ωρο για να πάρουν γεύση του παιχνιδιού και συνεπώς να εκλωβιστούν σε αδυναμία refund

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Just Cause 4 αν δεν κάνω λάθος είχα ένα θέμα με το παιχνίδι να δείχνει ότι κάνει save αλλά στην πραγματικότητα δεν έκανε ποτέ. Μετά από 2 ώρες που πάλευα να λύσω το πρόβλημα λέω, δεν πάει να @@@ θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω. Η απάντηση ήταν ότι έχω περάσει τις 2 ώρες και δεν μπορώ να πάρω τα χρήματα μου πίσω.... για κάτι που δεν λειτουργεί. Φυσικά support μηδέν για την επίλυση του προβλήματος. Με παρέπεμψαν στο forum που μέσα σε δύο ώρες είχα δοκιμάσει ότι σχετικό υπήρχε, χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, davidinci είπε

Με βάση τα λεγόμενα του άρθρου, νομίζω έχει παρεξηγήθει εντελώς το "2ωρο" που έδινε η εταιρία. Αν θέλεις μα δεις τι "έχει να προσφέρει ο τίτλος" και αν σου κάνει, να δεις κάποιο review του, και όχι να περάσεις το μισό και ξαφνικά να (το βαρεθείς) να ανακαλύψεις ότι δεν σου κάνει. Θα ήθελα να το δω με physical copy, το ανοίγω, παίζω μια ώρα, και μετά πάω στο κατάστημα να τους πω ότι δεν μου αρέσει, αλλάξτε το? Αστεία πράγματα. Και επειδή ήδη (προ)βλέπω της απαντήσεις, ο κόσμος πάει ολοταχώς προς ψηφιακά μέσα, είτε μας αρέσει, είτε όχι, ξεχάστε τα cartridges, cd η οτιδήποτε άλλο 

καθολου αστειο πραμα δεν ειναι να υπαρχει τροπος να μπορεις να εξασφαλισεις οτι τα λεφτα σου πιανουν τοπο. το cd μπορουσες και να το νοικιασεις ή στη τελικη να το πουλησεις, οχι οτι εχει καμια σημασια καθως οπως λες ολα πλεον ειναι ψηφιακα και αρα καμια δικαιολογια να μη μπορεις να τεσταρεις το παιχνιδι και παραπανω απο 2 ωρες.

το μονο αστειο ειναι τα reviews ως τροπος για να καταλαβεις αμα το παιχνιδι αξιζει τα λεφτα του ή οχι. δε θα συζητησω καν αμα τιθεται θεμα αξιοπιστιας των review sites/channels, αλλα αν δεν αρκουν δυο ωρες που θα παιξεις για να σχηματισεις αποψη για το παιχνιδι (οχι δεν αρκουν, εξηγησα σε προηγουμενο σχολιο) τοτε το review ειναι ακομα χειροτερος τροπος για να το κρινεις.

Επεξ/σία από Chachanoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, SoullessRider είπε

Υπάρχει και η δυνατότητα της παλιάς λύσης....Ας βγάλουν πάλι όλοι Demo !!
2-3-4 σημεία από το gameplay / πίστες που να δείχνουν τα βασικά σημεία...

Αυτό ακριβώς, όπως είπε μια ψυχή:
"Films have trailers and games have demos"

Τα "game trailers" δεν είναι παρά μια μικρή CGI ταινία που κανείς δεν ζήτησε.

Επεξ/σία από kurkosdr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kinitos είπε

Το άλλο εμένα με χάλασε. Αγορασα πρόσφατα το πακέτο με το command and conquer πήγα να παίξω το τελευταίο το 4 το οποίο δεν παίζει γιατί η εα έκλεισε τους σερβερς και δεν σκέφτηκε ούτε καν να φτιάξει ένα πατς να παίζει χωρις σερβερ single player η Lan.

Οκ έδωσε τα λεφτά πίσω αλλά ακόμα περιμένω απάντηση γιατί πουλάει κάτι που ξέρει ότι δεν λειτουργεί.

Κάτι λάθος εκανες εσυ. Γιατι εγω που εχω το C&C 4 αγορασμένο μεσω EA μια χαρα παίζει και δεν εχει κλείσει κανέναν server. Μη λες οτι να' ναι χωρίς να ξέρεις......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, phadomas είπε

Καλά ρε παίζετε με τον πόνο μας;περιμένουμε το hl3 20 χρόνια και βάζετε αυτήν την φωτογραφία; 

Μας "δώσανε" το "Alyx" (💖 ), αλλά....
- Δεν είναι το "3", πως να το κάνουμε ? 😑
- Δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να το παίξουν καθώς είναι vr (εγώ πχ δεν έχω κατάλληλο pc και vr)
- Ακόμα και το mod για να το παίξεις σε μη-vr κατάσταση, τελευταία φορά που το έψαξα έχει θέματα και απουσιάζουν κάποιες λειτουργίες....

Επεξ/σία από SoullessRider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, vorlon68 said:

Κάτι λάθος εκανες εσυ. Γιατι εγω που εχω το C&C 4 αγορασμένο μεσω EA μια χαρα παίζει και δεν εχει κλείσει κανέναν server. Μη λες οτι να' ναι χωρίς να ξέρεις......

Πρωτα από όλα ειδικα η τελευταία φράση είναι κάπως. Περίμενε να ποντάρω όλα τα παράπονα να σου δείξω και την φώτο που έστειλα στον στιμ και μου έδωσαν τα λεφτά πίσω μήπως θες και το μειλ που λένε ότι έχω δίκιο?

Ίσως μετά από όλα αυτά να δεις ότι ξέρω τι λέω.

Αλλά πριν από όλα αυτά έκανα την απλή αναζήτηση

 

https://www.google.com/search?q=command and conquer 4 server closed%3F&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-m

 

Μπορείς να με βοηθήσεις να το ξανά αγοράσω και να το φτιάξουμε?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, kinitos είπε

Πρωτα από όλα ειδικα η τελευταία φράση είναι κάπως. Περίμενε να ποντάρω όλα τα παράπονα να σου δείξω και την φώτο που έστειλα στον στιμ και μου έδωσαν τα λεφτά πίσω μήπως θες και το μειλ που λένε ότι έχω δίκιο?

Ίσως μετά από όλα αυτά να δεις ότι ξέρω τι λέω.

Αλλά πριν από όλα αυτά έκανα την απλή αναζήτηση

 

https://www.google.com/search?q=command and conquer 4 server closed%3F&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-m

 

Μπορείς να με βοηθήσεις να το ξανά αγοράσω και να το φτιάξουμε?

 

 

Εγω δεν διαφωνω οτι σου εδωσαν πίσω τα χρήματα. Το ότι αυτοί για τον χ,ψ λόγο δεν ξέρουν τι πρεπει να γίνει δεν σημαίνει οτι εχουν κλείσει οι servers. Πρεπει να κανεις εγκατασταση το ΕΑ app και μετα μεσα απ' αυτο να κανεις validate τον κωδικό. Αυτο το πρόβλημα το ειχαν πολλοι. Το λένε και εδώ

https://steamcommunity.com/app/47700/discussions/0/2950377478202914371/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, vorlon68 said:

Εγω δεν διαφωνω οτι σου εδωσαν πίσω τα χρήματα. Το ότι αυτοί για τον χ,ψ λόγο δεν ξέρουν τι πρεπει να γίνει δεν σημαίνει οτι εχουν κλείσει οι servers. Πρεπει να κανεις εγκατασταση το ΕΑ app και μετα μεσα απ' αυτο να κανεις validate τον κωδικό. Αυτο το πρόβλημα το ειχαν πολλοι. Το λένε και εδώ

https://steamcommunity.com/app/47700/discussions/0/2950377478202914371/

 

Ευχαριστώ θα το ξανά πάρω να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2024 στις 10:45 ΠΜ, UnderZer0 είπε

Είναι απο εποχες Half Life 20+ χρόνια πριν

ahh,  περιμένωντας καρτερικα ακομα το HL3.

Πως περνάνε ετσι τα ανέμελα χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...