Προς το περιεχόμενο

cosmote whats up and frog 70g για 1 μηνα 13.50


kinitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω ρε δουλεμα δωστε βρε τσιπηδες εστω 1TB τι 70GB. Τι πραγμα και αυτο δεν μπορουν να δωσουν λιγα δεδομενα στον κοσμο που τα χρειαζεται. Σε αλλες χωρες με 13.5 ευρω περνεις τα παντα απεριοριστα και εδω μας πλασαρουν ως προσφορα τα 70gb με τα ιδια λεφτα. Αλλα βρισκουν και τα κανουν. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Φεβρουάριο έκοψαν τις έξτρα sim από τα unlimited gigamax.

( Λογο κατάχρησης από ορισμένους(100ΤΒ έχουν όριο))

Αναμενόμενο και  αυτό χωρίς να τους δίνω δίκιο διότι το σταθερό Internet είναι γτπ εκτός μεγάλων κέντρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, aionnou είπε

Από το Φεβρουάριο έκοψαν τις έξτρα sim από τα unlimited gigamax.

( Λογο κατάχρησης από ορισμένους(100ΤΒ έχουν όριο))

Αναμενόμενο και  αυτό χωρίς να τους δίνω δίκιο διότι το σταθερό Internet είναι γτπ εκτός μεγάλων κέντρων.

1. Κακώς τις έκοψαν. Είχε βολευτεί πολύς κόσμος.

2. Κατάχρηση στα δικά μου μάτια δεν μπορεί να λέγεται όταν αξιοποιείς ένα πακέτο στο έπακρο. Με την ίδια λογική κάποιος που χαλάει 5 GB να τον θεωρήσουμε βλάκα ;

3. ΓΤΠ είναι και εντός της Αθήνας σε πολλά σημεία. Έχω συνάδελφο που μένει Καλλιθέα κοντά στον Νιάρχο και έχει εως 24Mbps, και πιάνει 12 στην πραγματικότητα. Όλα αυτά εν έτη 2024.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, keleystis είπε

1. Κακώς τις έκοψαν. Είχε βολευτεί πολύς κόσμος.

2. Κατάχρηση στα δικά μου μάτια δεν μπορεί να λέγεται όταν αξιοποιείς ένα πακέτο στο έπακρο. Με την ίδια λογική κάποιος που χαλάει 5 GB να τον θεωρήσουμε βλάκα ;

3. ΓΤΠ είναι και εντός της Αθήνας σε πολλά σημεία. Έχω συνάδελφο που μένει Καλλιθέα κοντά στον Νιάρχο και έχει εως 24Mbps, και πιάνει 12 στην πραγματικότητα. Όλα αυτά εν έτη 2024.

Συμφωνώ σε όλα απλά πληρώνουμε την κατάχρηση ελαχίστων που μοιράζουν την extrasim ή τα unlimited data σε δεκάδες κόσμου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, keleystis said:

.

2. Κατάχρηση στα δικά μου μάτια δεν μπορεί να λέγεται όταν αξιοποιείς ένα πακέτο στο έπακρο. Με την ίδια λογική κάποιος που χαλάει 5 GB να τον θεωρήσουμε βλάκα ;

 

Φυσικά και είναι κατάχρηση όταν με ένα συμβόλαιο (37€) είχα εγώ απεριόριστα στο κινητό μου, στο σπίτι μου Ίντερνετ, στου κολλητού το σπίτι Ίντερνετ, στου αδερφού μου το σπίτι Ίντερνετ και στης αδερφής της γυναίκας μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Φυσικά και είναι κατάχρηση όταν με ένα συμβόλαιο (37€) είχα εγώ απεριόριστα στο κινητό μου, στο σπίτι μου Ίντερνετ, στου κολλητού το σπίτι Ίντερνετ, στου αδερφού μου το σπίτι Ίντερνετ και στης αδερφής της γυναίκας μου

Καταλαβαίνω το παράδειγμα σου αλλά με την ίδια λογική υπάρχουν χρήστες που στο απεριόριστα κάνουν χρήση 2 και 3 και 5 GB μέγιστο. Σε αυτούς πρέπει να κάνει επιστροφή χρημάτων αναλογικά ; 

Ή μήπως πρέπει να λυπηθώ την κακομοίρα την Cosmote που οι "κακοί" της πελάτες την "εκμεταλλεύτηκαν" ;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, keleystis said:

Καταλαβαίνω το παράδειγμα σου αλλά με την ίδια λογική υπάρχουν χρήστες που στο απεριόριστα κάνουν χρήση 2 και 3 και 5 GB μέγιστο. Σε αυτούς πρέπει να κάνει επιστροφή χρημάτων αναλογικά ; 

Ή μήπως πρέπει να λυπηθώ την κακομοίρα την Cosmote που οι "κακοί" της πελάτες την "εκμεταλλεύτηκαν" ;

Εγώ απλά θέλω να σου πω ότι ενώ σου έδιναν ευκαιρία να έχεις με έναν λογαριασμό και Ίντερνετ στο σπίτι , κάποιοι δεν αρκέστηκαν σε αυτό και ήθελαν να σπάσουν το 37αρι στα 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, keleystis είπε

Ή μήπως πρέπει να λυπηθώ την κακομοίρα την Cosmote που οι "κακοί" της πελάτες την "εκμεταλλεύτηκαν" ;

Η κακομοίρα έχει και το μαχαίρι και το πεπόνι, δεν είχε δεσμευτεί πως η προσφορά θα ίσχυε εις τους αιώνας των αιώνων.

Σε αυτούς που είχαν σύμβαση το τήρησε, είδε πως δεν "τραβάει" το σύστημα και το κατήργησε. Πάμε παρακάτω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2024 στις 5:20 ΠΜ, aionnou είπε

Από το Φεβρουάριο έκοψαν τις έξτρα sim από τα unlimited gigamax.

( Λογο κατάχρησης από ορισμένους(100ΤΒ έχουν όριο))

Αναμενόμενο και  αυτό χωρίς να τους δίνω δίκιο διότι το σταθερό Internet είναι γτπ εκτός μεγάλων κέντρων.

Εγώ που μένω κέντρο Αθήνας πάντως, όπως και οι περισσότεροι γνωστοί μου (κάτω από Ομόνοια για να καταλάβεις..), οι ταχύτητες όχι μόνο είναι ΓΤΠ, δεν έχει καν περάσει οπτική ίνα, και αν πιάσουμε κάνα 35άρι με το ζόρι σε 50αρα VDSL που είναι το μέγιστο στην περιοχή, κάνουμε τεμενάδες... και αυτό συμβαίνει σε κάποιους λίγους (και σε εμένα, άρα τυχερός...). 

Οι περισσότεροι είναι κοντά στα 11~12 Mbps μέσο όρο.... 

Κάποια στιγμή η κοροϊδία με τους παρόχους σε όλα τα επίπεδα (τιμές, επίπεδο υπηρεσιών) πρέπει να σταματήσει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, outlaw star είπε

Εγώ που μένω κέντρο Αθήνας πάντως, όπως και οι περισσότεροι γνωστοί μου (κάτω από Ομόνοια για να καταλάβεις..), οι ταχύτητες όχι μόνο είναι ΓΤΠ, δεν έχει καν περάσει οπτική ίνα, και αν πιάσουμε κάνα 35άρι με το ζόρι σε 50αρα VDSL που είναι το μέγιστο στην περιοχή, κάνουμε τεμενάδες... και αυτό συμβαίνει σε κάποιους λίγους (και σε εμένα, άρα τυχερός...). 

Οι περισσότεροι είναι κοντά στα 11~12 Mbps μέσο όρο.... 

Κάποια στιγμή η κοροϊδία με τους παρόχους σε όλα τα επίπεδα (τιμές, επίπεδο υπηρεσιών) πρέπει να σταματήσει... 

Το ίδιο και Ιπποκράτους ψηλά άστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

Φυσικά και είναι κατάχρηση όταν με ένα συμβόλαιο (37€) είχα εγώ απεριόριστα στο κινητό μου, στο σπίτι μου Ίντερνετ, στου κολλητού το σπίτι Ίντερνετ, στου αδερφού μου το σπίτι Ίντερνετ και στης αδερφής της γυναίκας μου

Ας έβαζε περιορισμούς ταχύτητας ο πάροχος στις έξτρα σιμ.

Στο θέμα του νήματος τώρα, παίζει αυτό το πακέτο να είναι το καλοκαίρινο και να μην δώσουν απεριόριστα; Γιατί βλέπω οι περιορισμοί στα απεριόριστα να είναι γενική τάση

Αν λανσάρεται με αυτό τον σκοπό μάλλον για αντι-προσοφορά έπρεπε να θεωρηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, hln3 said:

Ας έβαζε περιορισμούς ταχύτητας ο πάροχος στις έξτρα σιμ.

Στο θέμα του νήματος τώρα, παίζει αυτό το πακέτο να είναι το καλοκαίρινο και να μην δώσουν απεριόριστα; Γιατί βλέπω οι περιορισμοί στα απεριόριστα να είναι γενική τάση

Αν λανσάρεται με αυτό τον σκοπό μάλλον για αντι-προσοφορά έπρεπε να θεωρηθεί

Εμείς πάντως στα συμβόλαια έχουμε απεριόριστα, όχι 70gb 

και σε άλλη τιμή, 11,90€

Επεξ/σία από Lewnidas1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Εμείς πάντως στα συμβόλαια έχουμε απεριόριστα, όχι 70gb 

και σε άλλη τιμή, 11,90€

Ναι γενικά φαίνεται να θέλουν να αφήσουν τα πραγματικά απεριόριστα μόνο στα συμβόλαια. Ελπίζω να μην τους βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...