Προς το περιεχόμενο

Βουτιά 15% στη χρηματιστηριακή της αποτίμηση, που μεταφράζεται σε 183 δισεκατομμύρια ευρώ, κατέγραψε η Meta


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μετοχή βούτηξε γιατί ο Ζουκ ακολουθεί το ίδιο αποτυχημένο μοντέλο του να τρέχει σαν το κουτσό άλογο πίσω από αλλωνων κούρσες... πόνταρε δεκάδες δις και το όνομα της εταιρείας στο VR και τώρα που πάει κουβά (το VR, όχι γενικά τα έσοδα του) θυμήθηκε το ΑΙ ένα χρόνο μετά το chatgpt. Αντί να κάνει καμιά στρατηγική συνεργασία στο ΑΙ και να εκμεταλλευτεί την πτώση του Twitter και του ΤικΤοκ που έρχεται θέλει να βγάλει κι αυτός το δικό του botακι. 

ΥΓ προτείνω το όνομα ΖουκGPT και δεν θα ζητήσω copyright :D

Επεξ/σία από anonymous999
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

5 ώρες πριν, doubleh είπε

χαχαχαχα

ο καπιταλισμός στα καλύτερά του.

άκουσαν για επενδύσεις κ γίνανε λούηδες....

λογικό, αφού 9 στις 10 "επενδύσεις" γίνονται με δανικά κ αγύριστα από το κράτος. και φυσικά με μηδενικό όφελος για το κράτος.

Το άχρηστο post της ημέρας. 

Για ξένους διεθνείς επενδυτές και μεγάλες επενδύσεις στο εξωτερικό μιλάμε εδώ, όχι για το πως θα φεσωσει την κάθε ελληνική ανακεφαλαιοποιημενη τράπεζα της κακιάς ώρας ο κυρ Μήτσος που θέλει να ανοίξει σουβλατζιδικο και να δίνει ψεύτικη απόδειξη για να τσεπωνει τον ΦΠΑ. 

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά φορά σκέφτομαι... πως θα είναι ο κόσμος Meta από 10 χρόνια, πως θα εξελιχθούν τα social και τα apps και οι κολοσσοί πίσω από αυτά. 10 χρόνια φυσικά είναι μεγάλο διάστημα με τους ρυθμούς που αλλάζουν πλέον τα πράγματα. Να πως η σκέψη προς το 2033 είναι αισιόδοξη? Δε θα το πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Axlmon είπε

Η μετοχή κατέγραψε πτώση που άγγιξε το 15% όταν άνοιξε ο δείκτης Nasdaq, εξανεμίζοντας 183 δισεκατομμύρια δολάρια από τη χρηματιστηριακή αποτίμηση της εταιρίας.

Δεν πειράζει. Να χάσουνε και οι super rich μερικά χαρτιά.

Εμείς να δεις τι έχουμε χάσει τα τελευταία χρόνια... που δε μας φτάνει το 50αρικο για ένα τενεκεδάκι λάδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εφαρμογές του F πάντως στο android είναι πια μια ταμπέλα διαφημίσεων.
Βλέπεις κατά σειρά 1 ποστ και μετά 2 διαφημίσες... το μόνο που αλλάζει - κι αν - είναι ότι θα πετάξει και "προτεινόμενο" μερικές φορές,
είτε στην θέση μιας διαφήμισης είτε έξτρα...

Κι αυτό σε κινητό και ταμπλετ, στην κανονική και στην lite...

Άσε που στο τάμπλετ (xiaomi tab 10.61" miui 14.0.5 android 13) δεν έχει η κανονική εφαρμογή την επιλογή night mode ☾ - αλλά την έχει το Lite 🤣 !!

Εγώ δεν τις χρησιμοποιώ πια - παρά μόνο για επιβεβαίωση συνδέσεως αν χρειαστεί...

Μπαίνω από το firefox με τα αντμπλοκ (Ublock και Adguard).
ΚΑΙ δεν τρώω όλες τις διαφημίσεις ΚΑΙ έχω σκοτεινή λειτουργία έτσι !!

Πιθανόν να κάνει κι αρκετός κόσμος πια μια αντίστοιχη ή και χειρότερη "έξοδο" απο τις εφαρμογές ή / και το fb γενικότερα και πέφτει κι ο τζίρος διαφημίσεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, anonymous999 said:

Η μετοχή βούτηξε γιατί ο Ζουκ ακολουθεί το ίδιο αποτυχημένο μοντέλο του να τρέχει σαν το κουτσό άλογο πίσω από αλλωνων κούρσες... πόνταρε δεκάδες δις και το όνομα της εταιρείας στο VR και τώρα που πάει κουβά (το VR, όχι γενικά τα έσοδα του) θυμήθηκε το ΑΙ ένα χρόνο μετά το chatgpt. Αντί να κάνει καμιά στρατηγική συνεργασία στο ΑΙ και να εκμεταλλευτεί την πτώση του Twitter και του ΤικΤοκ που έρχεται θέλει να βγάλει κι αυτός το δικό του botακι. 

ΥΓ προτείνω το όνομα ΖουκGPT και δεν θα ζητήσω copyright :D

Αυτό, τεράστια αποτυχία η όλη κατεύθυνση προς το VR που και τυφλός έβλεπε ότι δεν αφορά το 90% του κόσμου, στο τουλάχιστον μεσοπρόθεσμο μέλλον με τη μορφή της κάσκας στο κεφάλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδε κάποιος απο εσάς οτι η μετοχή της META έκανε +28% από την αρχή του έτους? (συμπεριβαλομένης και της πτώσης)

Είδε κάποιος απο εσάς οτι η μετοχή της META έκανε +85% απο τον Απρίλιο του προηγούμενου έτους (δλδ. 1 χρονο πίσω)?

Βλέπετε το δέντρο και χάσατε το Δάσος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, SoullessRider said:

Οι εφαρμογές του F πάντως στο android είναι πια μια ταμπέλα διαφημίσεων.
Βλέπεις κατά σειρά 1 ποστ και μετά 2 διαφημίσες... το μόνο που αλλάζει - κι αν - είναι ότι θα πετάξει και "προτεινόμενο" μερικές φορές,
είτε στην θέση μιας διαφήμισης είτε έξτρα...

Κι αυτό σε κινητό και ταμπλετ, στην κανονική και στην lite...

Άσε που στο τάμπλετ (xiaomi tab 10.61" miui 14.0.5 android 13) δεν έχει η κανονική εφαρμογή την επιλογή night mode ☾ - αλλά την έχει το Lite 🤣 !!

Εγώ δεν τις χρησιμοποιώ πια - παρά μόνο για επιβεβαίωση συνδέσεως αν χρειαστεί...

Μπαίνω από το firefox με τα αντμπλοκ (Ublock και Adguard).
ΚΑΙ δεν τρώω όλες τις διαφημίσεις ΚΑΙ έχω σκοτεινή λειτουργία έτσι !!

Πιθανόν να κάνει κι αρκετός κόσμος πια μια αντίστοιχη ή και χειρότερη "έξοδο" απο τις εφαρμογές ή / και το fb γενικότερα και πέφτει κι ο τζίρος διαφημίσεων...

Εγώ απορώ που υπάρχει κόσμος που δεν έχει εγκατεστημένο adblocker. Ακόμα και στην τηλεόραση έβαλα το TubeMate για να μην βλέπουμε διαφημίσεις όταν βάζουμε τραγούδια στα μικρά κάθε 5 λεπτά.

Το FB όχι μόνο είναι πλέον πλατφόρμα για διαφημίσεις αλλά το μεγαλύτερο μέρος αυτών, αν όχι όλες, είναι απάτες. Μόνο το FB marketplace αξίζει απλά γιατί είναι για να πουλάει ο κάθε ένας τα μεταχειρισμένα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Εγώ απορώ που υπάρχει κόσμος που δεν έχει εγκατεστημένο adblocker. Ακόμα και στην τηλεόραση έβαλα το TubeMate για να μην βλέπουμε διαφημίσεις όταν βάζουμε τραγούδια στα μικρά κάθε 5 λεπτά.

Το FB όχι μόνο είναι πλέον πλατφόρμα για διαφημίσεις αλλά το μεγαλύτερο μέρος αυτών, αν όχι όλες, είναι απάτες. Μόνο το FB marketplace αξίζει απλά γιατί είναι για να πουλάει ο κάθε ένας τα μεταχειρισμένα του.

Και να βάλεις, εμένα για android σε fb και youtube δεν τις γλιτώνεις. Μόνο σε ιστοσελίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, mariosnik_ said:

Και να βάλεις, εμένα για android σε fb και youtube δεν τις γλιτώνεις. Μόνο σε ιστοσελίδες. 

Μα android είναι και η τηλεόρασή μου και το TubeMate δεν έχει διαφημίσεις. Τώρα για FB δεν ξέρω γιατί από το 2017 το έχω σβήσει και δεν μου έλειψε καθόλου. Δεν ξέρω καν πως είναι το layout του τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...