Προς το περιεχόμενο

Η HMD Global αναβιώνει τo θρυλικό Nokia 3210


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θρυλικό Nokia 3210 γιόρτασε τα 25α γενέθλιά του τον Μάρτιο.

Για να το γιορτάσει, η HMD Global ανακοίνωσε ότι τον Μάιο έρχεται η αναβίωσή του. Έτσι σήμερα η HMD Global αποκάλυψε επίσημα το νέο Nokia 3210, ανανεωμένο για το σημερινό οικοσύστημα των feature phone.

Η νέα έκδοση αναβιώνει την εικονική εμφάνιση του αρχικού τηλεφώνου με το χαρακτηριστικό σχεδιασμό, πληκτρολόγιο και τη μικρή οθόνη του κλασσικού μοντέλου.

Για τη σύγχρονη εποχή, η νέα σειρά έρχεται με έγχρωμη οθόνη LCD 2,4 ιντσών και πρόσβαση στις εφαρμογές Cloud της Nokia. Στα πιο τεχνικά, στο εσωτερικό υπάρχει ο επεξεργαστής Unisoc T107 ενώ το νέο Nokia 3210 στηρίζεται στο λειτουργικό σύστημα S30+. Διαθέτει ακόμα Bluetooth 5.0 και λειτουργία αναπαραγωγής MP3.

Από την άλλη πλευρά διαθέτει μόνο 64MB (ναι ...megabytes διαβάσατε) RAM και 128MB αποθηκευτικού χώρου. Μπορείτε, ωστόσο, να αυξήσετε τον αποθηκευτικό χώρο στα 32GB μέσω μιας κάρτας microSD. Διαθέτει κάμερα 2 megapixel και φακό/φλας. Αν αυτό δεν σας φέρνει μνήμες, τότε θα πρέπει να γνωρίζετε ότι η συσκευή θα συνοδεύεται από το αρχικό Snake.

Η νέα σειρά Nokia 3210 θα κυκλοφορήσει σε τρία χρώματα: Scuba Blue, Y2K Gold και Grunge Black. Η τιμή και η διαθεσιμότητα θα εξαρτηθούν από την περιοχή όμως στις πρώτες χώρες, η τιμή έχει οριστεί στα 89 ευρώ.
 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασμένα μεγαλεία διηγώντας να τα κλαις. Αφού έχασε το τρένο των smartphones απο δική της καθαρά βλακεία, θεωρώ εντελώς χαζό να αγοράσω ένα τέτοιο κινητό για να λέω οτι το είχα στα νιάτα μου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοτεράκι της δόνησης θα το έχει μέσα, ή θα ψάχνουμε κατσαβίδια να το βάλουμε, όπως κάναμε τότε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Περασμένα μεγαλεία διηγώντας να τα κλαις. Αφού έχασε το τρένο των smartphones απο δική της καθαρά βλακεία, θεωρώ εντελώς χαζό να αγοράσω ένα τέτοιο κινητό για να λέω οτι το είχα στα νιάτα μου.

Έτσι κι αλλιώς είτε το αγοράσεις είτε όχι η συσκευή δεν έχει καμία σχέση με το πραγματικό 3210 δυστυχώς μία απλή πλακετούλα συσκευής είναι δεν έχει καμία απολύτως σχέση απλά το ονομάσαν 3210 πιαστο αυγό και κούρευτο 

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 3210 το πετούσες στο πάτωμα και έσπαγε το πάτωμα…

Αυτο τι σχέση έχει με εκείνο;

Με τέτοια χαρακτηριστικά και τέτοια τιμή θα έλεγα ότι ποντάρουν πολύ στη νοσταλγία μας…

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 3
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, και το T18 της ericsson ήταν σκύλος και από μία εποχή που δεν είχε κινητό και η κουτσή Μαρία αλλά δεν θέλω remake, το κινητό πλέον έχει αλλάξει μορφή,είναι και μίνι υπολογιστής και τρόπος χρέωσης για αγορές και άλλα πολλά, ποιο πολύ σαν εκμετάλλευση της νοσταλγίας μερικών μοιάζει η συγκεκριμένη κίνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, herbalife3 said:

Χωρίς το φιδακι... Δεν λέει τίποτα!!

Πάντως το άρθρο αναφέρει πως η συσκευή θα συνοδεύεται από το αρχικό φιδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, herbalife3 said:

Χωρίς το φιδακι... Δεν λέει τίποτα!!

Μα τo έχει. Αλλά και πάλι δε λέει τίποτα!

45 minutes ago, Tablet said:

Μαλλον μπερδευτηκανε μιας και το 3310 ειναι το ΜΟΝΤΕΛΟ

Τελικά ούτε με το ένα ούτε με το άλλο μοιάζει αυτό.. Πιο πολύ σα τρολιά νομίζω το βγάλανε παρά τους νοιάζει κάποιος να το αγοράσει.. Άκου εκεί Nokia cloud υπηρεσίες.. γελάει ο κόσμος! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Charismo είπε

Πάντως το άρθρο αναφέρει πως η συσκευή θα συνοδεύεται από το αρχικό φιδάκι.

Σωστά σωστά μου διέφυγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Space Impact,Link 5 δεν έχει κρίμα.  Άμα θέλετε το αρχικό 3310 έχει το AliExpress refurbished(κάποια τα έχουν και με backlight mod). Κοστίζουν 25-30€. Εγώ πήρα ένα 3410 από eBay μόνο και μόνο για παίξω αυτά τα games με 15€ κανονικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...