Προς το περιεχόμενο

Ποιό motherboard να πάρω????


perrys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

enas poly kalos syndyasmos kai oikonomikos:

 

CASE MIDI CI-6A19 45e

POWER Q-TEC 450W 41e

MB GIGABYTE 8IPE775G 98e

CPU INTEL P4 540 3.2G 326e

DDR 512MB/400 KINGSTON x2 206e

VGA PV FX5900XT 128MB TV 230e

HD WD 36GB 10000 8MB SATA 119e

HD SEAGATE 200GB 7200 8MB SATA 134e

DVD TEAC 16x 30e

NEC DVD-RW & +RW 16x ND-3500 OEM 102e

 

synolo 1331 eyrw me fpa

 

ola ektos to nec einai apo http://www.grammi.gr

to nec apo http://www.ram-shop.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"POWER Q-TEC 450W 41e"

Ποτέ ποτέ ποτέ τροφοδοτικό Q-Tec.

Επίσης δεν συνιστάται πλέον να κάνουμε οικονομία στα PSU διότι όλο και περισσότερο οι ανάγκες σε ρεύμα των νέων συσκευών ( CPUs , VGAs ) ανεβαίνουν , και θα είμαστε ακάλυπτοι.

 

Άσε που πάρα μα πάρα πολλά Q-Tec παρέδωσαν τω πνεύματι πριν καν φτάσουν τα 3/4 τις ισχύως τους.

Να μην μιλήσουμε και για τις τάσεις που δίνουν...

 

Επίσης δεν βρίσκω τον παραμικρό λόγο να μεταβεί πάλι σε Pentium 4.

Και ιδιαίτερα σε 775 ( βλ. Chipset problems / bugs , etc )

 

---

 

Athlon 64 all the way.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Symfwnw gia AMD alla otan oi fx53 pesoyn se logikes gia amd times na eisai sigoyros oti 8a xanagyrisw.

epishs molis kykloforhsoyn windows 64 ellhnika, kai oi perissoteres efarmoges poy xrhsimopoiw se 64

mexri tote omws......

 

alh8eia gia poia chipset problems/bugs, etc milas?

giati egw exw proteinei ena mobo me to poio sta8ero kai grhgoro chipset poy exei bgalei mexri twra h indel to 865.

h monh diafora einai sto socket 775 poy kata genikh omologia h indel ebgale aytoys toys p4 gia na kalypsei thn m...... ths me toys 478 prescott

epishs apo thn ligh (ena mhna) proswpikh moy empeiria exw meinei para poly eyxaristhmenos se ola .

to zorizw poly, doyleyei synexws gia 2-3 meres astamathta, kai den exw dei kanena problhma.

 

oso gia to trofodotiko apla proteina ena oikonomiko an einai opws les problhmatika as balei kati allo

 

exw allo ena post prin apo thn syn8esh. to eides?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dvd-rw έχω. θέλω κουτί , ενα τροφοδοτικό 400v, πες αυτό θα είναι zalman, motherboard, μνήμες, η κάρτα γραφικών συμφονώ και εγω με 9800 pro.

Φίλε God για motherboard με παίρνει και άλλο. Ο επεξεργαστής μου κάνει αυτός που εγραψες .

 

Οχι zalman. Θα χρυσοπληρωσεις κατι που η zalman απλα μεταπουλαει. Να τα δωσεις τα 100+ αλλα να τα αξιζει. Κανενα tagan 480w η καλυτερα enermax 465ax-ve. Για κουτι περνα απο το hacshop που εχει μεγαλη ποικιλια και παρε ενα του γουστου σου. Αν δεν βρεις εκει κοιτα στην στουρναρα. Ολο και καποιο θα σου αρεσει. Μνημες 2 kingston 512αρες pc3200 ειναι μια χαρα. Η μητρικη που σου ειπα τα εχει ολα και ειναι πολυ γρηγορη. Δεν χρειαζεται καμια ακριβοτερη. Αν θες σωνει και καλα να τα φας φαε τα σουβλακια να τα χαρεις κιολας. :wink:

 

Symfwnw gia AMD alla otan oi fx53 pesoyn se logikes gia amd times na eisai sigoyros oti 8a xanagyrisw.

 

Για αρχη οι fx δεν πεφτουν. Οι athlon 64 δεν χρειαστηκαν 64μπιτες εφαρμογες για να σκισουν τους prescott που στο κατω κατω δεν τις υποστηριζουν καν και τελος οι 775 prescott ειναι ολοιδιοι με τους 478 με τα ιδια ακριβως προβληματα και πιο αργοι απο τους northwood στα ιδια mhz. Τα ιδια ακριβως core εχουν. Απλα και νομιμα η intel την εκανε την μαμακια της παλι οπως καποτε με τους williamete και η amd εγινε διπλασια. Προς το παρον ο απλος 3200+ που ειναι και πολυ φτηνοτερος απο τον 540 ειναι γρηγοροτερος αν και single channel δεν ζεσταινεται και υποστηριζει και 64μπιτ. Ο 3500+ 939 που προτεινα πριν τον 560 τον στελνει απο εκει που ηρθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα εχουμε.

Τροφοδοτικό=enermax 465ax-ve

Μνήμες=2 kingston 512αρες pc3200

Motherboard=A8v deluxe

Eπεξεργαστής=Athlon 64 3500+ socket 939

Κάρτα γραφικών=9800pro η χτ?

Για πες ρε φιλαράκο God είμαι σχεδόν έτοιμος και κουτάκι θα βρώ μην φοβάσαι και θα μήνουν και για σουβλάκια.

Σκληρό εχω μην μου προτίνεται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα εχουμε.

Τροφοδοτικό=enermax 465ax-ve

Μνήμες=2 kingston 512αρες pc3200

Motherboard=A8v deluxe

Eπεξεργαστής=Athlon 64 3500+ socket 939

Κάρτα γραφικών=9800pro η χτ?

Για πες ρε φιλαράκο God είμαι σχεδόν έτοιμος και κουτάκι θα βρώ μην φοβάσαι και θα μήνουν και για σουβλάκια.

Σκληρό εχω μην μου προτίνεται .

 

Η 9800ΧΤ ειναι μια ελαχιστως πιο γρηγορη pro. Καμια κρισιμη διαφορα. Εγω μια 9800pro θα επερνα και μαλιστα απο χερι για να την παρω κατω απο 200. Δεν αξιζει τα 100 και πανω ευρω διαφορα η ΧΤ. Κατα τα αλλα εισαι μια χαρα με αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PENTIUM 4 550 (3,4EGHZ) BOX

P5AD2 PREMIUM

DDRII 533 512MB CL4 Lifetime Warranty

Radeon X600 XT 128MB DDR PCI-E DVI TV-Out

Τροφοδοτικό=enermax 465ax-ve

Εαν πάω εδώ ποιό θα είναι καλύτερο?

Ποιό από τα δυο ?

Τροφοδοτικό=enermax 465ax-ve

Μνήμες=2 kingston 512αρες pc3200

Motherboard=A8v deluxe

Eπεξεργαστής=Athlon 64 3500+ socket 939

Κάρτα γραφικών=9800pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PENTIUM 4 550 (3' date='4EGHZ) BOX

P5AD2 PREMIUM

DDRII 533 512MB CL4 Lifetime Warranty

Radeon X600 XT 128MB DDR PCI-E DVI TV-Out

Τροφοδοτικό=enermax 465ax-ve

Εαν πάω εδώ ποιό θα είναι καλύτερο?

Ποιό από τα δυο ?

Τροφοδοτικό=enermax 465ax-ve

Μνήμες=2 kingston 512αρες pc3200

Motherboard=A8v deluxe

Eπεξεργαστής=Athlon 64 3500+ socket 939

Κάρτα γραφικών=9800pro[/quote']

 

Κατα πολυ ο athlon εκτος του οτι ο 550 δεν ειναι καν 64μπιτ και χρυσοπληρωνεις τις ddr2 με πολυ ελαχιστη διαφορα στην αποδοση αν υπαρχει και διαφορα. Ο επεξεργαστης ειναι αρκετα πιο αργος. Η γραφικων απο την αλλη που διαλεξες ειναι μια 9600 για pci express. Η 9800pro την κανει με τα κρεμμυδακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...