Προς το περιεχόμενο

oikonomikoi se analwsima printer (periexei i560 review)


predator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγω παντως απογοητευτηκα με Inksaver.

 

Τυπωνα απο notepad και μου εβγαζε μαυρισμενη σελιδα, και τοτε οτι ειχα κερδισει σε μελανι το εχανα σε μια στιγμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου με γειά και εμένα! Πήρα τον iP3000, με express παράδοση, σύνολο ?125 !

Ο εκτυπωτούλης είναι ωραιότατος, έχει ένα σωρό κολπάκια, και εκτυπώνει ταχύτατα!

Επί τέλους εκτυπώνω και δε σκέφτομαι τα ?35 του μαύρου μελανιού (βλέπε HP)!

Βέβαια, ανακαλύπτω μερικά "κουσούρια", όπως το οτι η ποιότητα σε draft εκτύπωση κειμένου και έγχρωμων διαγραμμάτων είναι πολύ χαμηλή.

Εκτυπώνει και CDs! Αυτό δεν το είχα προσέξει... και αναρωτιόμουν τι είναι αυτό το μαύρο πράμα που έχει μέσα το κουτί! :P

Θα δοκιμάσω και το inksaver, και θα επανέλθω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες... κατ'αρχήν, το Inksaver και σε 40% save, μιά χαρά τα βγάζει! Ωραίο!

Τώρα, απ'ότι βλέπω από το site της Canon, ο i3000 παίρνει τα ίδια μελάνια με τον i560. Άρα, ο Βύρωνας συνεχίζει και συμφέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου σου λέω οτι τον έχω εδώ, και μάλιστα αυτή τη στιγμή κάνει αυτό που λες πως... δεν κάνει! Δηλαδή τυπώνει duplex.

Τελικά ανακάλυψα πως στην duplex εκτύπωση σε απλό χαρτι μειώνει την ποσότητα μελανιού αυτόματα, για να μη ζαρώσει το χαρτί! :shock: Άκου τι σκέφτηκαν!

Ο εκτυπωτής είναι... jet, κυριολεκτικά και μεταφορικά! Και κάτι που με ενοχλούσε, λόγω χώρου, και δε φαίνεται από τις φωτογραφίες είναι πως δεν παίρνει χαρτί μόνο από πάνω, όπως δείχνουν όλες οι φωτογραφίες, αλλά έχει και συρτάρι στο κάτω μπροστά μέρος!

Canon para siempre (ή μέχρι να την "ακούσουν" και αυτοί και να δίνουν τα μελάνια τους ακριβότερα από εμπλουτισμένο ουράνιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πρόβλημα αν βάζουμε μελάνια από τρίτους κατασκευαστές (πχ inkrite ή byron-shops);

Έχετε δοκιμάσει για καιρό imitation μελάνια σε Canon εκτυπωτές;

Για παράδειγμα αν κινδυνεύει να φράξει η κεφαλή στον pixma 1500 που έχω καλύτερα να μου λείπει.

Έχει κατέβει η στάθμη του μαύρου στα μισά και πρέπει σύντομα να του κάνω την πρώτη αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AbreLosOjos, ήδη χρησιμοποιώ τα δεύτερα μελάνια του Βύρωνα :D αφού ξεμπουντούλωσα πρώτα τα μαμίσια (που λέει ο predator) και μετά τα πρώτα byron. Μέχρι τώρα κανένα απολύτως πρόβλημα και μια χαρά εκτυπώσεις κάνουν. Άσε να χαρούμε λίγη οικονομία και άμα χαλάσει η κεφαλή θα την αλλάξουμε. Αλλά γιατί άραγε να χαλάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, μηπως ξέρει/έχει παρατηρησει κανεις, κάθε πότε (χρονικο διαστημα) ανανεώνει τη σειρά των Inkjet εκτυπωτών η Canon? Πχ, απο την σειρά i στην σειρά pixma κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...