Προς το περιεχόμενο

oikonomikoi se analwsima printer (periexei i560 review)


predator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τον i350 τον πήρε ένας φίλος, μετά από δική μου σύσταση, πριν από 5 μέρες. Μέχρι στιγμής, είναι ενθουσιασμένος. Εκτυπώνει, βέβαια, απλά έγγραφα και εικόνες, αλλά τα σχόλιά του είναι ενθουσιώδη, για τα λεφτά, πάντα, που έδωσε.

Περισσότερα όταν πάω από το σπίτι του να τον δώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw pantws ektipwsa kai ta 5 xartakia dwro pou edine 4x6 (mikres fotografies klasikes) kai milame einai idia me to fotografio h poiothta!psili analisi bebaia tis eixa trabh3ei 1600x1200 kai me ola sto high apo ton ektypwth.

 

an skefteite pws kanei 150 eyrw o i560 nomizw pws simferei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω έναν HP 9650 και τα μελάνια του κοστίζουν (τιμές Πλαισίου): τρίχρωμο μελάνι 32 ευρώ και φωτογραφικό μελάνι 23 ευρώ. Με αυτά τυπώνω το λιγοτερο 30 σελίδες Α3 (φωτογραφίες 100% κάλυψη στην υψηλή ανάλυση που καταναλώνει περισσότερο μελάνι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw hdh me ta melania pou eixe mesa apo ti mana tou (pou einai kai mikrotera se xwrhtikothta) ektypwsa peripou 30 e3wfylla DVD,5 fotografies kai 50 selides keimenou se high analysh kai akoma mou ta deixnei full!

ase pou kostizoun poly ligotera akoma kai ta au8entika ths Canon se sigkrisi me ths HP.

gia imitation oudeis logos...

 

Canon me ta 1000 paidia!

 

telika den einai mono h magkia posh einai h xwrhtikothta tou melaniou alla kai poso poly melani "pinei" o ektypwths. kai o i560 de dipsaei polu!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τον παρήγγειλα από pixmania. Το ωραίο είναι η τιμή. 107 ? τελική ο εκτυπωτής (στο Πλαίσιο εάν τον είχε θα τον έπαιρνα 152 ?) και ο scanner Canon lide 80 μόνο 128 ? (τιμή Πλαισίου 199 ?). Δηλαδή όλη η παραγγελία μου κόστισε 250 ? μαζί με τα μεταφορικά. Εδώ μου ζητάγανε τόσα μόνο για το scanner :)

 

Επειδή ετοιμάζομαι να παραγγείλω και εγώ κάτι από αυτούς για πες μας εμπειρίες από την αγορά σου σε ότι αφορά το κατάστημα. Επίσης αφού είδα ότι παρήγγειλες Canon με την εγγύηση τι γίνεται? Σε καλύπτει η εδώ αντιπροσωπεία ή αν κάτι στραβώσει τα στέλνεις με courier εξωτερικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν θέλετε το πιστεύετε: εμείς χρησιμοποιούμε τον i560 για δουλειά φροντιστηρίου και μας βγάζει τουλάχιστον 500 σελίδες το μαύρο. Χώρια πόσες εταιρείες έχουν imitation μελάνια με κάτω από 5 ευρώ για τον συγκεκριμένο! Για σκεφτείτε το....

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τον παρήγγειλα από pixmania. Το ωραίο είναι η τιμή. 107 ? τελική ο εκτυπωτής (στο Πλαίσιο εάν τον είχε θα τον έπαιρνα 152 ?) και ο scanner Canon lide 80 μόνο 128 ? (τιμή Πλαισίου 199 ?). Δηλαδή όλη η παραγγελία μου κόστισε 250 ? μαζί με τα μεταφορικά. Εδώ μου ζητάγανε τόσα μόνο για το scanner :)

 

Επειδή ετοιμάζομαι να παραγγείλω και εγώ κάτι από αυτούς για πες μας εμπειρίες από την αγορά σου σε ότι αφορά το κατάστημα. Επίσης αφού είδα ότι παρήγγειλες Canon με την εγγύηση τι γίνεται? Σε καλύπτει η εδώ αντιπροσωπεία ή αν κάτι στραβώσει τα στέλνεις με courier εξωτερικό?

 

Δεν έχω παραλάβει ακόμα αλλά το θέμα με την εγγύηση με απασχόλησε κι έκανα το εξής: Πήρα τηλέφωνο στην Canon Αθήνα και μου είπαν ότι η εγγύηση ισχύει κανονικά εάν υπάρχει η απόδειξη σε οποιοδήποτε service. Οπότε αν (που το απεύχομαι) χρειαστεί service, απλά πάει Αθήνα. Το δε pixmania εάν προσέξεις στην ελληνική γλώσσα πάντα και στο aftersale έχει μόνο τα ελληνικά service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σας τα λέγαμε ρε παιδιά οι ήδη κάτοχοι. Δεν είναι ωραία τώρα που τον πήρατε και εσείς? :)

 

Spitzenklasse, I second that. Όταν τον είχα φρέσκο, είχα ήδη εκτυπώσει μερικά πραγματάκια και μετά τον πλάκωσα σε Linux Guides με μορφή draft booklet (μεγαλύτερη κάλυψη μελάνης ανά σελίδα). Περίπου 250 φύλλα! Κάθε σελίδα λίγο πιο αργά από καλούς home laser που έχω δει. Σκυλί...

Πάντως οφείλουμε να πούμε ότι είναι από τα λίγα προϊόντα που σύσσωμα τα ελληνικά ειδικά περιοδικά συμφώνησαν ότι είναι κορυφή.

 

Κάτι άσχετο με τον i560 τώρα. Για τη νέα σειρά Canon Pixma, τί έχετε ακούσει? Βγήκαν? Πότε έρχονται? Ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάτι άσχετο με τον i560 τώρα. Για τη νέα σειρά Canon Pixma' date=' τί έχετε ακούσει? Βγήκαν? Πότε έρχονται? Ξέρει κανείς?[/quote']

 

 

Με φωναξε κανεις??? :o

Παρακαλω... ρωτα οτι θελεις, ειμαι κατοχος του Pixma Ip3000... σουπερ ευχαριστημενος κατοχος γιατι και λιγα τον πληρωσα (160) και duplex priting μου κανει, και στην επιφανεια των DVD μπογιατιζει :lol:, και συνεργαζεται αψογα με την ψηφιακη μου (απευθιας συνδεση) βγαζοντας πολυ καλες φωτος... πραγματικα borderless οπως ισχυριζεται η Canon!

 

Απο εκει και περα ταχυτατος, κομψος (αλλα και βαρυς), πανευκολος στην χρηση, εχει και tray τροφοδοσιας χαρτιου στην βαση του (σε στυλ φωτοτυπικου) εαν δεν θες να βαζεις απο πανω τα χαρτια.

 

 

Κοινως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αγορα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...