Προς το περιεχόμενο

64Bit s754 vs s939


paravatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθές όπως κάνω μέρα παρα μέρα πήρα τηλ στο e-shop να ρωτήσω αν ξέρουν πότε θα έρθουν αλλά δεν ξέρουν ακόμη.Τους ρώτησα αν γίνετε να παραγείλουνε απο το εξωτερικό μια μητρική και μια cpu σε socket 939 και μου είπανε οτι γίνετε και θα με ενημερώσουνε(αλλά πρέπει να κάνω κάποια κατάθεση πρώτα).Έτσι όπως κοίταξα σε διάφορα site μια μέση τιμή είναι 165€ ο 3000 και 210€ ο 3200 και κάποιες μητρικές Asus με 100-130€.Επειδή δεν το έχω ψάξει πείτε μια καλή μητρική(έως 140€).

Θα περιμένω απάντηση και θα σας πω τι εξέλιξη θα έχει.(Αναλόγως βέβαια τι τιμή θα μου πούνε γιατι είναι και τα έξοδα αποστολής πόσο θα τα πάρουνε)

Ξέχασα μόνο να ρωτήσω αν η εγγύηση θα καλύπτεται απο το e-shop...

Οσοι πιστοί προσέλθετε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Λοιπόν τους ξαναπήρα και μου είπανε 250€ για τον 3200+ και για μια Asus a8v 125€ και τα 2 σε socket 939.Toν 3000+ δεν τον βρήκανε.

Απο τι μια είναι καλά αλλά απο την άλλη ο 3500+ έχει 270€ και η διαφορά είναι μόνο 20€.Τι λέτε να κάνω παιδιά?

Πάντως ένα μπράβο στο e-shop νομίζω οτι το αξίζει(αρκεί να έριχνε και την τιμή του 3200+ στα 230 :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι το topic από την αρχή αλλά just in case αυτά τα έχεις δει?

 

http://www.ram-shop.gr/showproduct.jsp?prodid=4722

http://www.ram-shop.gr/showproduct.jsp?prodid=4724

http://www.ram-shop.gr/showproduct.jsp?prodid=4926

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stako ευχαριστώ αλλά θέλω κάτι προσιτό τώρα να αγοράσω cpu πάνω απο 300? δεν με συμφέρει για την δουλειά που τον θέλω...

 

Πάντως ίσως μια και περίμενες μέχρι τώρα ίσως να ήταν καλύτερα να περιμένεις έναν μήνα ακόμα να πάρεις μητρική και με 939 και με PCI-E (και SLI enabled ίσως)..... ;)

 

Θα παίζουν φαντάζομαι και τίποτα προσφορές από τα μαγαζιά τώρα τα Χριστούγεννα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me ayth th logiki file mou min pareis pote kapoio PC part giati sinexeia 8a bgainei neotero kai 8a eisai mia zwh sto perimene!:lol:

 

Πράγματι! :) Αλλά με το που βγει αυτό το μήνα το nForce 4 με PCIe κτλ για AMD θα είναι καλή στιγμή για upgrade, μετά δεν προβλέπεται κάτι συγκλονιστικό..... Μέχρι το καλοκαίρι έστω...... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς έρθει με το καλό οι cpu σε socket939 και θα αγοράσω αμέσως γιατι όπως είπε predator δεν πρόκειτε να αγοράσω τίποτα αν περιμένω συνέχεια η αν έχω κάθε εξάμηνο χρήματα να αγοράσω καινούργια πράγματα(που και να είχα δεν θα το έκανα).Και πολύ έχω περιμένει έχω 8 χρόνια να μείνω τόσες μέρες χωρίς h/y.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως έχω πει και παραπάνω μέρα παρα μέρα παίρνω τηλ στο e-shop.

Σήμερα μου είπανε άλλα οτι δεν πρόκειται να έρθουν στην Ελλάδα οι 3000,3200 σε socket 939 γιατι πλέον δεν υπάρχουνε ούτε στο εξωτερικό και δεν θα έρθουν στην Ελλάδα Σίγουρα τον ρώτησα 3 φορές και αυτη την απάντηση μου έδωσε :(

Τελικά θα έρθουνε τι γνωρίζετε ρε παιδιά?Μην περιμένω άδικα 15 μέρες(πιστέυω την άλλη εβδομάδα να έχουνε έρθει εκτος αν ισχύει αυτο που μου είπε ο εργαζόμενος απο το e-shop)

Aλλιώς να πάρω έναν σε socket 754 και να ξεμπερδέυω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά σήμερα τηλ και μου είπαν τα εξής:e-shop δεν ξέρουμε πότε θα έρθουνε ίσως σε 10 μέρες αλλά όχι σίγουρα...Oktabit(αντιπροσωπεία ΑΜD)μάλλον στις 15 του μήνα αλλά και πάλι όχι σίγουρα λόγω γιορτών...

Ευτυχώς θα την βολέψω 10 μέρες με τον h/y του ξαδερφού μου γιατι δεν άντεχα άλλο και θα έπερνα τον 754 :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...