Προς το περιεχόμενο

Χρήσιμα προγράμματα στο Video και Audio


cybereddie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 727
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι ανδρεα δοκιμασα και εγω με το winavi και είναι πιο γρήγορο, για ενωση 2 ταινιων rmvb και προσθηκη 2 υποτίτλων δεν το χω τσεκάρει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα μου εχει ως εξης ομως....το winavi, δεν δεχεται τα rmvb αρχεια συν υποτιτλους για να τα κανει dvd ,ενω τα avi αρχεια που μου εφτιαξε, εχουν εντελως ασυγχρονιστο τον ηχο! μηπως φταιει καποιος encoder-decoder που πρεπει να εχω? (san rmvb, ηταν συγχρονισμενος ο ηχος)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fixvts_863.jpg

 

FixVTS

New version 1.4, Jul 07

 

FixVTS is a very tiny tool that allows you to adjust your DVD files into better DVD compliance, so they can be opened in DVDShrink or vobblanker. This is especially useful if your DVD had some kind of copy protection that prevents DVDShrink from opening it. FixVTS can fix that for you.

 

Changes

 

* FixVTS now zeros out offset 0xC0 when video_ts.vob is removed. This is for Nero to stop complaining about a reallocation error.

* Fixed problem that occurs when a PGC Cells has the right pointers, but wrong VCID ("When a Stranger Calls" for example).

 

 

Download

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοηθεια please εχω μια ταινια σε xvid και θελω να βαλω υπιτιτλους με το avisubtitler otan τους βαζω χανω τον ηχω( χρησιμοποιω το codec mpeg4 vki)μηπως να αλάξω των ηχω σε ac3 και αυτο πως να το κανω δεν ξέρω

καθε γνωμη δεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω φιλε μου για την προταση σου αλλα το δοκιμασα και τιποτα δεν εχω καθολου υποτιτλους στην αρχη φαινεται οτι τους προσθέτει αλλα μετα δεν

τους παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω φιλε μου για την προταση σου αλλα το δοκιμασα και τιποτα δεν εχω καθολου υποτιτλους στην αρχη φαινεται οτι τους προσθέτει αλλα μετα δεν

τους παιζει

 

πες το πρόβλημα σου στον τασο-trustfm και θα σου απαντήσει, απλά δώσε την ερώτηση στο δικό του thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα δεν εχω βρει ακρη μεχρι τωρα και σκεφτηκα να κανω με το αλλο προγραμμα που σας εχω αναφερει βεβαια χανω τον ηχο , μηπος καποιος γνωριζει καποιο προγραμμα να κανω rip των ηχω και να των ξαναπροσθεσω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nero Recode AEC changer

 

173.JPG

 

Απλο προγραμα που επιτρεπει την μεταβολη της ρυθμισης του AEC(adaptive error compensation), ακριβως οπως στο DVD Shrink...

 

Download: http://zavlakas.googlepages.com/Nero_Recode_AEC_changer.rar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να αλλαξω το sampling rate sto audio mias

ταινιας απο 44100 σε 48000

 

virtual dub

http://www.videohelp.com/forum/userguides/140540.php

besweet

http://www.videohelp.com/forum/userguides/129419.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειασαςπαιδες, εινια το 1ο μου post σ'αυτο το ωραιο forum...

 

τωρα ναμπω στοψητο..εδω και3εις μερες εχω κατεβασει το Sonic Scenarist(πιστευα να καταλαβενετε πως8-) :-P) αλλα ο μονος οδηγος που εχω βρει γι'αυτο το αρκετα δυσκολο προγραμμα μιας και ειναι το ν.1 στην κατηγορια του, ειανι αυτος http://www.doom9.org/index.html?/mpg/scenarist.htm , αλλαειναι τρομερε ελιπης...

 

κανω εκλιση:-P οποιος ξερει να το χρισημοποιει, ας κανει εναν οδηγο ε ή να επικονωνησει μαζι μου μεσω msn(το hotmail μου ειναι στο προφιλ μου) :neutral: ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...