Προς το περιεχόμενο

Χρήσιμα προγράμματα στο Video και Audio


cybereddie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί όχι avi; Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που θέλεις RealMedia format;

 

Αυτά που γνωρίζω, χωρίς να τα έχω δοκιμάσει είναι:

FilmShrink

Easy RealMedia Producer

Νομίζω ότι έχουν σταματήσει να αναπτύσσονται.

προτιμω rmvb γιατι ειναι πιο συμπιεσμενο

ευχαριστω για την απαντηση σου

ακουω και αλλες ιδεες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 727
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προτιμω rmvb γιατι ειναι πιο συμπιεσμενο

 

Έχεις μπερδέψει την έννοια του container (avi) με την έννοια του video codec (XviD, DivX, x264 κλπ). Το πόσο μικρό θα γίνει το τελικό αρχείο δεν εξαρτάται από το container, αλλά από τον codec που θα χρησιμοποιήσεις, τί ρυθμίσεις θα του κάνεις κ.ά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις μπερδέψει την έννοια του container (avi) με την έννοια του video codec (XviD, DivX, x264 κλπ). Το πόσο μικρό θα γίνει το τελικό αρχείο δεν εξαρτάται από το container, αλλά από τον codec που θα χρησιμοποιήσεις, τί ρυθμίσεις θα του κάνεις κ.ά.

μαλιστα, υπαρχει κανενα τοπικ που μπορω να μελετησω τις διαφορες avi και rmvb καλυτερα? ακομα, υπαρχει τροπος να βγαλω τους υποτιτλους απο το dvd?

επισης το filmshrink δεν βαζει τους υποτιτλους απο το dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα μηπως αν εβαζα απλως την λεξη avi θα μπορουσε να το "δει" το bsplayer και να το παιξει....παντως δεν μπορω να το ανοιξω με τιποτα

 

αν αλλαξεις τιν επιλογη προγραματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα, υπαρχει κανενα τοπικ που μπορω να μελετησω τις διαφορες avi και rmvb καλυτερα? ακομα, υπαρχει τροπος να βγαλω τους υποτιτλους απο το dvd?

επισης το filmshrink δεν βαζει τους υποτιτλους απο το dvd

 

για να τους αφαιρεσεις μαλλον αδυνατον ειναι αλλα μπορεις να τους μαυρισεις.παντως αν καταφερεις και τους αφαιρεσεις πες μας και μας θα σε ευγνωμονουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής επειδή έχω μπλεχτεί αρκετά έχω κάποια αρχεία που είναι flash video και θέλω να τα μετατρέψω σε avi.

Διαβάζοντας τις συζητήσεις σας κατέληξα να μπερδευτώ περισσότερο ως ποιο πρόγραμμα είναι καλύτερα να κατεβάσω ώστε να πραγματοποιήσω και αυτή την μετατροπή. Αναφέρετε πολλά προγράμματα όλοι σας και έχω πάθει λίγη σύγχυση .... Θα ήμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε.

 

Σας ευχαριστώ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα!

 

Επειδη δεν εχω καθολου τον χρονο να διαβασω το ποστ , λογω του οτι νετ εχω μονο στη δουλεια και υπαρχουν αρκετοι κερβεροι διπλα μου , μπορει να μου πει καποιος , ενα καλο προγραμμα για να φτιαξω μενου σ'ενα dvd. Συγκεκριμενα θελω οταν εχω μερικες τανιες μεσα στο κεντρικο μενου να επιλεγω την μια και να μπαινει σε υπομενου , οπου θα υπάρχουν τα κεφάλια μεσα.... Με το Nero vision το κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,να ρωτησω και εγω κατι? με το avi2 dvd το προγραμμα,πολυ καλο,ελληνικο μενου,μα κολλαω στην εναρξη μετατροπης...πως γινεται? λεει κατι για audio streams να συμπληρωσω.... παω βημα βημα απο την αρχη ολα οκ ,μα πως θα ξεκινησω? φορτωνω τη ταινια,μετα υποτιτλους,τι αλλο να πατησω? στο audio πχ κενο μενει το πεδιο. γλωσσες ομιλιας οκ,τι αλλο θελει? τα job τι ειναι διπλα στην εναρξη? ευχαριστω για αναλυτικη απαντηση ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

 

Επειδη δεν εχω καθολου τον χρονο να διαβασω το ποστ , λογω του οτι νετ εχω μονο στη δουλεια και υπαρχουν αρκετοι κερβεροι διπλα μου , μπορει να μου πει καποιος , ενα καλο προγραμμα για να φτιαξω μενου σ'ενα dvd. Συγκεκριμενα θελω οταν εχω μερικες τανιες μεσα στο κεντρικο μενου να επιλεγω την μια και να μπαινει σε υπομενου , οπου θα υπάρχουν τα κεφάλια μεσα.... Με το Nero vision το κανει?

 

Ναι το nerovision έχει διαχείρηση μενου - δες και αυτό: DVD Menu Studio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο, αλλά μπορείς με το MeGUI. Για να δημιουργήσει τα projects του χρησιμοποιεί το DGIndex, το οποίο μπορεί να κάνει indexing σε pva αρχεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια κατέβασα τρια διαφορετικά converter για να μετατρέψω τα flash video σε avi και σε όλα τα προγράμματα ενώ τρέχει μέχρι ένα σημείο στην συνέχεια μου βγάζει ένα error και μου κλείνει και τα τρία προγράμματα... Αδύνατον να τα μετατρέψω...

Να πω πως έχω δοκιμάσει εφτά διαφορετικά βίντεο και με τα τρία προγράμματα και τζίφος τι μπορεί να κάνω λάθος???? Μήπως δεν επέλεξα τα σωστά προγράμματα????

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα που να προσπαθήσω να κάνω την μετατροπή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...