Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα δεν με καταλαβες, η ερωτηση ουσιαστικα ειναι αν υπαρχει ενας κοινος, διεθνης πινακας με τα νουμερα. Εαν υπαρχει τοτε το αμερικανικο 10ρι πρεπει να αντισtοιχει στο ευρωπαικο 44ρι ειτε το βλεπεις στο yoox, amazon.co uk ειτε στο eastbay. Οι πινακες που δινουν τα σαιτ εχουν και τα 3 (αγγλικο, ευρωπαικο, αμερικανικο) αλλα οι αντιστοιχεις απο το amazon.co uk με το eastbay ειναι διαφορετικες, κατι που δεν στεκει. Στο αμαζον λεει οτι το 44ρι ευρωπαικο ειναι 10ρι αγγλικο και 11ρι αμερικανικο, ενω στο eastbay λεει οτι το 44ρι ευρωπαικο ειναι 9ρι αγγλικο και 10ρι αμερικανικο. Δεν ειναι περιεργο? Νομιζα οτι οι αντιστοιχιες θα ειναι ιδιες παντου, αλλοιος ειναι μπερδεμα.

 

Καλησπέρα,

Μιλάς για ίδιες μάρκες?

Αυτό που λές παίζει να ισχύει απο adidas σε nike π.χ.44eur είναι 9uk για nike και 9,5uk για adidas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Δεν είναι το πρόβλημά μου το νούμερο...

Και είμαι και κοριτσάκι ;) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα παραγγελία στο eastbay που εστάλη στις 29/11 και σήμερα 10/12 παρέλαβα, όλα καλά με 3Ε.

 

Πήρα αυτά

http://www.eastbay.com/product/model:92107/sku:17551277/nike%20air%20max%20wright%20%20-%20men's/?supercat=home&cm=GLOBAL%20SEARCH:%20KEYWORD%20SEARCH

 

και είναι κουκλιά!

 

Επι του θέματος, ξέρετε κανένα site για αγορά παπουτσιών dsquared; Στο yoox έχει ελάχιστα (και άσχημα) σχέδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω παρέλαβα άλλα 2 δέματα από eastbay , εκεί στα 100 ευρώ , το κλασικό 3ευρω.

 

απλά να αναφέρω πως το ένα δέμα ήταν μεγαλούτσικο (σε σχεση με δεμα παπουτσιών) καθώς είχε 2 φουτερ μέσα και ενα χοντρό μπουφάν και το φοβόμουν για παραπάνω, αλλά όλα οκ . Ο φίλος που το παρέλαβε από τα ελτά , επειδή ηταν δικό του και ειχα βάλει τα στοιχεία του , μου είπε οτι το ζύγισαν μπροστά του πριν την χρέωση (δεν του χε έρθει ειδοποίηση απλά πήγε να δει αν εχει ερθει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα έχω μία απορία σχετικά με άνοιγμα λογαριασμού στο eastbay, επειδή μένω σε οικισμό και δεν υπάρχει διεύθυνση και η αλληλογραφία έρχεται σε ταχυδρομική θυρίδα ξέρει κανείς πως το συμπληρώνω αυτό στα αγγλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα έχω μία απορία σχετικά με άνοιγμα λογαριασμού στο eastbay, επειδή μένω σε οικισμό και δεν υπάρχει διεύθυνση και η αλληλογραφία έρχεται σε ταχυδρομική θυρίδα ξέρει κανείς πως το συμπληρώνω αυτό στα αγγλικά.

 

Ενδεικτικά

Kostas Papadopoulos

Post Box 1234 (ή POB 1234 αλλα καλυτερα το Post Box)

Kalimarmara Anomeriou

GR11223

GREECE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικαρια εχω σκοπο να παραγγειλω 1 ζευγαρι αθλητικα παπουτσια! και σκεφτομαι να παρω μια ζακετα! απο eastbay λετε να εχω προβλημα με τελωνειο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικαρια εχω σκοπο να παραγγειλω 1 ζευγαρι αθλητικα παπουτσια! και σκεφτομαι να παρω μια ζακετα! απο eastbay λετε να εχω προβλημα με τελωνειο;;;

Αφιέρωσε 5 λεπτα και κοίταξε τις 3-4 τελευταίες σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δεν εβγαλα ακρη!

:blink: :blink: :blink:

 

 

 

το ποσο ειναι 112 δολλαρια η 80 κατι ευρω! ειναι επιφοβο; να παραγγειλω;

Να παραγγείλεις και να ζητήσεις αποστολή με απλο ταχυδρομείο, οχι courier

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ!!! ειλικρινα διαβασα τις προηγουμενες σελιδες! απλα μου δωσαν την εντυπωση οτι μπορει και να εχεις μπορει και οχι προβλημα με το τελωνειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια παραγγελια απο eastbay περιμενει στο ταχυδρομειο. Εξοδα τελωνειου 3€.140$ ολικο ποσο, χωρις κανενα προβλημα. Απο Δευτερα-Τριτη θα παω να τα παρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια παραγγελια απο eastbay περιμενει στο ταχυδρομειο. Εξοδα τελωνειου 3€.140$ ολικο ποσο, χωρις κανενα προβλημα. Απο Δευτερα-Τριτη θα παω να τα παρω...

 

Πότε έκανες την παραγγελία? Γιατί η παραγγελία μου έφυγε στις 1/12 και ακόμα τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για bestshoeshome.com εχουμε κανα feedback;

Ως παλιό και ενεργό μέλος στο insomnia, περίμενα ΗΔΗ να ξεχωρίζεις τα μαϊμουδομαγαζα απο τα σοβαρά μαγαζιά.

Κλασσικές ενδείξεις μπανανοφάγου:

-Τιμές μισες και κάτω απο τις κανονικες

-Τιμες flat ασχετα με το μοντελο

-Επικοινωνια με Hotmail, yahoo, msn. Έλλειψη σοβαρών στοιχείων επικοινωνίας

-Δωρεάν αποστολή worldwide

-Προσφέρεται πληρωμη με καταθεση σε τραπεζα ή western union

-Δεν προσφέρεται πληρωμη με paypal. Ασε τι γράφει στο help. Όταν κάνεις checkout δεν υπάρχει paypal ή ειναι«προσωρινα» εκτος λειτουργίας

 

Και μην σας πουν οτι αγοράζουν απευθείας απο τα εργοστάσια και αλλες τέτοιες λαμακιες. Υπάρχουν και έλληνες που κανουν και λενε τα ίδια.

 

EDIT: Έσπασα λίγη πλακα με το Live chat που εχουν.

ΜΕ:The prices are really good (quite low). Almost half price. Are the products genuine or fake?

 

BestShoesHome:The shoes come from nike China factory, not belong to nike company's order, its factory's private order, same quality as nike company declare order.

 

ME:Same quality? 100%?

 

BestShoesHome:yes,quality is very high

 

BestShoesHome:almost not different

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...