Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.6 - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέα «μεγάλη» έκδοση του Firefox, νέο sticky thread για να μαζεύουμε τις απορίες μας για τον αγαπημένο μας browser!

 

 

Παρελθόντα stickies για όσους έχουν μείνει σε προηγούμενες εκδόσεις του Firefox:

Firefox 3.5 - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις

Firefox 3 - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ένα πράγμα που ίσως σας ενοχλήσει στον 3.6 είναι η ομαδοποίηση των καρτελών που ανοίγουμε.

Αν θέλετε απενεργοποιήσετε αυτή την λειτουργία αρκεί να ακολουθήσετε τις οδηγίες από το παρακάτω Link.

 

http://support.mozilla.com/el/kb/New+tabs+do+not+appear+to+the+right+of+the+last+tab?style_mode=inproduct

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>Δεν μπορώ να κάνω εισαγωγή τα αποθηκευμενα passwords... Δεν μου δίνει την δυνατοτητα. Εχω κανει export τα passwords απο το PC (σε αρχειο xml) και θελω να τα περασω στον firefox του netbook.

 

 

Ξέρει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού χρησιμοποιείς κοινά στοιχεία profile μεταξύ διαφορετικών εγκαταστάσεων του FF, γιατί να μην κάνεις μία χάρη στον εαυτό σου και να περάσεις το Weave Sync add-on! (το οποίο παρεμπιπτόντως προ διημέρου έφτασε σε stable 1.0 status).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλη πόλη ειμαι τωρα με το netbook, σε άλλη πόλη είναι το PC με τον παλιο firefox.. Εxω μαζι μου σε ενα φλασακι τα buckup.

 

Δεν γινεται όπως παλια να κάνω import passwords απο το αρχειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To googlισα...

 

Passwords

 

Your passwords are stored in two different files, both of which are required:

 

* key3.db - This file stores your key database for your passwords. To transfer saved passwords, you must copy this file along with the following file.

 

Ευχαριστω για την προσπ'άθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δίκιο έχεις... Τώρα που το είπες το θυμήθηκα...

 

Αρα βάζω πάλι το ιδιο add-on (password exporter νομίζω -αλλά κάνει και import) και έτσι θα μπορέσω να τα περάσω...

 

Σωστός ο Parsifal!

 

-------> όντως έτσι ήτανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω τον firefox να ανοίγει τα καινούρια tabs στο τέλος και όχι δίπλα σε αυτό που διαβάζω εκείνη τη στιγμή? Μπορεί να είναι θέμα βολέματος αλλά πραγματικά δεν μπορώ να δουλέψω έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλ. post #2!

 

Στα πεταχτά: Είναι η ρύθμιση με όνομα "browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent" στην οθόνη ρυθμίσεων about:config. Πρέπει να την αλλάξεις από το default "true" σε "false".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο για την πληροφορια για τα tabs δεν ηταν καθολου βολικο .

 

παρεπιπτοντως δε μπορω να καταλαβω γιατι πολλα Themes πλεον τα κατεργησανε και δεν μπορω να τα ξαναβαλω , μονο κατι "χαζα" personas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο με τα tabs ουτε εμενα με βολεψε, αλλα το συνηθισα και ειναι πολυ πιο πρακτικο τωρα. Επισης δε μου εχει κανει κανενα crash η 3.6! Ενω οι αλλες εκδοσεις τουλαχιστον μια φορα την ημερα. Η καλυτερη εκδοση που εχει βγει, πολυ γρηγορη και ελαφρια. Δε κολλαει ουτε με 30 tabs ταυτοχρονα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...