Προς το περιεχόμενο

Επίσημη κυκλοφορία του iPhone 4 στην Ελλάδα στις 27/08


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύο μήνες περίπου μετά την κυκλοφορία του iPhone 4 στην Αμερική, η συσκευή θα διατίθεται επίσημα και στην Ελλάδα στις 27/08 από την Cosmote, με την έκδοση των 16GB να κοστολογείται στα 659€, ενώ η έκδοση των 32GB στα 779€.

 

Αν και δεν υπάρχει ακόμη επίσημη ανακοίνωση, όλα δείχνουν ότι και η Vodafone θα διαθέτει περιορισμένες παρτίδες την ίδια μέρα και στις ίδιες τιμές. Να σημειωθεί ότι το iPhone 4 θα κυκλοφορήσει αρχικά αποκλειστικά στο μαύρο χρώμα, λόγω προβλημάτων κατασκευής που αντιμετωπίζει η Apple με το λευκό μοντέλο.

 

Την ίδια ημέρα θα ανακοινωθούν από τις 2 εταιρείες νέα τιμολογιακά προγράμματα με τα οποία θα είναι δυνατή η αγορά της συσκευής.

 

Η νέα έκδοση του iPhone φέρνει εξελιγμένη οθόνη retina display, φωτογραφική μηχανή 5megapixel με led flash η οποία έχει και 2η λειτουργία ως βιντεοκάμερα πραγματοποιώντας εγγραφές με ανάλυση 720p. Ακόμα βρίσκουμε 2η κάμερα στο μπροστινό μέρος του κινητού για την πραγματοποίηση βιντεοκλήσεων καθώς και επεξεργαστή στο 1GHz κατασκευής Apple. Επίσης, το iPhone 4 πλαισιώνει η πιο πρόσφατη έκδοση του λειτουργικού της Apple για iPhone, το iOS 4 με την υποστήριξη multitasking και πολλών άλλων νέων δυνατοτήτων.

 

Όσον αφορά τα εξωτερικά χαρακτηριστικά του iPhone 4, είναι 24% πιο λεπτό από τον προκάτοχό του, ενώ την επιφάνειά του επικαλύπτει μια ειδική ανθεκτική γυάλινη επιφάνεια τόσο στο μπροστινό όσο και στο πίσω μέρος του κινητού.

 

Link.png Site: Δελτίο τύπου Cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

διορθωστε με αν τα γραφω λαθος

500-550ε στην αμερικη

και 600κατι με μεταφορικα απο Αγγλια τα 16αρια..

 

edit:http://techblog.gr/mobile/cosmote-iphone-4-prices-9059/

cosmote-iphone-4-prices

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά , 50€ παραπάνω το 16άρι σε σχέση με την Αγγλία.

Εμένα αυτό που με καίει πιο πολύ είναι πως ανταποκρινετε το κινητο στα δικτυα της Cosmote και Voda με το death grip :P και 3G ενεργοποιημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά φήμες λένε ότι αρχές του χρόνου θα ανακοινωθεί νέο iphone.

Άμα ισχύει αυτό τότε προφανώς δεν θα κάνει τίποτα με το θέμα της κεραίας η apple, σε συνδυασμό με την τιμή που ακούγεται ότι θα έχει προτείνω να το μελετήσουν όσοι σκοπεύουν να το αγοράσουν τώρα σε περίπτωση που οι φήμες βγουν αληθινές.

 

Over and out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά φήμες λένε ότι αρχές του χρόνου θα ανακοινωθεί νέο iphone.

Άμα ισχύει αυτό τότε προφανώς δεν θα κάνει τίποτα με το θέμα της κεραίας η apple, σε συνδυασμό με την τιμή που ακούγεται ότι θα έχει προτείνω να το μελετήσουν όσοι σκοπεύουν να το αγοράσουν τώρα σε περίπτωση που οι φήμες βγουν αληθινές.

 

Over and out.

 

Δεν θεωρώ αξιόπιστες τέτοιες "φήμες" - ιδίως όταν η συγκεκριμένη εταιρεία επιδεικνύει μια σταθερότητα στην κυκλοφορία του iPhone: κάθε Ιούνιο. Ακόμη κι αν ανακοινωνόταν λοιπόν νέο μοντέλο τον Ιανουάριο (το οποίο δεν έχει γίνει ποτέ μέχρι τώρα μετά την ανακοίνωση του αρχικού iPhone), η κυκλοφορία του στις ΗΠΑ θα γινόταν τον Ιούνιο.

 

Επιπλέον, απ' ότι φαίνεται, δεν υφίσταται στην πράξη πλέον θέμα κεραίας. Αν υπήρξε στο παρελθόν, προφανώς διορθώθηκε σιωπηρώς πλην σαφώς.

 

Με δεδομένη δε τη μυστικότητα που περιβάλει τα νέα προϊόντα της Apple, είναι λίγο δύσκολο να κάνει κανείς αυτό που καλοπροαίρετα προτείνεις, δηλ. να μελετήσει μια φήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Το iPhone 3GS είχε βγει ένα χρόνο μετά το 3G;

 

Ακριβώς. Το πρώτο iPhone κυκλοφόρησε στις 29 Ιουνίου 2007. Το iPhone 3G στις 11 Ιουλίου 2008 και το iPhone 3GS στις 19 Ιουνίου 2009. Τέλος το iPhone 4 στις 24 Ιουνίου 2010.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ ειμαι χρηστης Android κινητου μου αρεσαν στο νεο iphone τα καινουργια χαρακτηριστικα κ θα το σκεφτομουν να το αγορασω, αλλα ρε παιδια τι τιμες ειναι αυτες...??

Τωρα που ανακοινωθηκαν κ επισημα (γιατι ανεπισημα ειχαν μαθευτει...) δεν νομιζω να το πλησιασω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι οι τιμές είναι απλησίαστες.

 

Το σκέφτηκαν πολύ; Αύξηση 100€ από του 3GS; Δε θα με ένοιαζε και τόσο αν δεν είχα διαλύσει το 3GS μου. Σιγά μη το έπαιρνα. Αλλά έχω σπασμένη οθόνη, δε δουλεύει το mute, τα κουμπιά της έντασης στο πλάι... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πέσουν σίγουρα οι τιμές με τον καιρό.

Θέλουν να τα πάρουν από τα Fanboys που δεν μπορούν να κάνουν υπομονή.

Εγώ ίσως το πάρω μεταχειρισμένο όταν φτάσει στα 400.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haldol δεν είσαι για ακριβά κινητά. Είσαι ασύμφορος.. :P

 

Ισχύει ότι οι τιμές είναι απλησίαστες.

 

Το σκέφτηκαν πολύ; Αύξηση 100€ από του 3GS; Δε θα με ένοιαζε και τόσο αν δεν είχα διαλύσει το 3GS μου. Σιγά μη το έπαιρνα. Αλλά έχω σπασμένη οθόνη, δε δουλεύει το mute, τα κουμπιά της έντασης στο πλάι... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει. Το είχα πάρει με την κυκλοφορία του το άλλο. Συνεπώς σε ένα χρόνο μέσα θα δώσω... 1240€ για κινητά. :fear:

 

 

Ατύχημα ήταν και διαλύθηκε. Πολλά βασικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...