Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη γλωσσας σε Windows 7&Vista (non Ultimate)


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πες μου,για να ξερω κι εγω ποιο ειναι ακριβος το προβλημα!

Αν δε πετυχει,να προσπαθησω να το κανω απο την αρχη με sp1,να δω αν θα μου κανει θεμα!

Μη ξεχασεις το vistalizator να τον τρεξεις σε windows7 compatibility mode,οπως περιγραφω στην αρχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα το προσπαθησω....ασ ελπισουμε να εχει αποτελεσμα...θα σ απαντησω συντομα να σ πω τι συνεβη...σε ευχαριστω και παλι...

Τι έγινε τελικά? Εγώ το ξανά πέρασα και ήταν όλα οκ!

Φυσικά έχω τα 64αρια και δε ξέρω αν υπάρχει κάποιο θέμα με τα 32αρια!Το sp1,δε νομίζω, ότι τελικά ήταν το πρόβλημα, κάτι άλλο πρέπει να παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα !προσπαθώ εδώ και μια εβδομάδα να βάλω ελληνική γλώσσα στα win 7 home premium 64 bit που έχω και

Δεν τα καταφερνω!ακολουθώ όλα τα βήματα όπως τα περιγράφει ο εκτωρας και κάπου στη μέση της εγκατάστασης διακόπτεται η διαδικασία!μήπως πρέπει να απενεργοποιησω το antivirus;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα !προσπαθώ εδώ και μια εβδομάδα να βάλω ελληνική γλώσσα στα win 7 home premium 64 bit που έχω και

Δεν τα καταφερνω!ακολουθώ όλα τα βήματα όπως τα περιγράφει ο εκτωρας και κάπου στη μέση της εγκατάστασης διακόπτεται η διαδικασία!μήπως πρέπει να απενεργοποιησω το antivirus;;;

Δοκιμασε το,χωρις το antivirus k firewall!

Και πες μας τι εγινε!

Εχεις περασμενο το sp1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα το δοκιμασω!

 

εχω sp1 !το δοκιμασα ,οταν παω να τρεξω το vistalizator μου βγαζει το παρακατω μηνυμα!!! oops an exception occurred in procedure Get BCDobjects Class:Erange Error Message:range check error.μετα απο αυτο το μηνυμα μου βγαζει να κανω add τη γλωσσα που εχω κατεβασει την κανω open install αλλα διακοπτεται η εγκατασταση βγαζοντας παλι,μηνυμα που λεειs sorry internal installation failed As this is an experimenta feature,success is not quaranteed.You can always use Express installation mode insteadl!γραφω ακριβως το μηνυμα που μου πεταει γιτι καποιες εννοιες δεν τις καταλαβαινω!!!ελπιζω να μη σας κουραζω ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανες να τρέξει σε Windows 7 compatibility ?

Υ.Γ.Aν δε μας τρεξει το vistalizator,απλα παταμε δεξι κλικ/properties/compatibility/επελεξε το τετραγωνο Run this program in compatibility mode: και διαλεγουμε το windows 7!

Capture3-1.png

 

Κάτι πάει λάθος, γιατί κανονικά πρέπει να σ'αφήσει να κάνεις internal installation!

Τρέξε όπως είπα σε Windows 7 compatibility το vistalizator!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες χωρίς το τρέξεις σε compatibility?

Αν δε πετύχει, δοκίμασε να το κανείς σε άλλο κομπιούτερ να δεις τι γίνεται! Αύριο θα το διαγράψω και θα το περάσω κι εγώ από την αρχή! Υπομονή μέχρι αύριο!

 

Φίλε μου κατέβασε το Vistalizator 2.30 και κανε την διαδικασία που περιγράφω στην αρχή και νομίζω ότι θα είσαι εντάξει!

Το πρόβλημα ήταν η έκδοση 2.4 του Vistalizator!

Ελπίζω να δουλέψει,για να γίνουμε όλοι χαρούμενοι! :devil:

 

Windows 7&Vista -Αλλαγη γλωσσας.

 

1.Πρωτα θα κατεβασουμε την γλωσσα που θελουμε απο εδω

(Στην αριστερη στηλη εχει να επιλεξετε πακετο γλωσσων αναλογα με το λογισμικο=7[x32/x64] & Vista[x32/x64])!

Για ελληνικα ειναι στις MUI γλωσσες,οι LIP δε μας ενδιαφερουν!

 

2.Κατεβαζουμε το Vistalizator v2.40 Vistalizator 2.30 !

 

3.Run Vistalizator ,κανουμε "Add language".

 

Capture-6.png

 

 

 

4.When processes are done, change your language and restart(Όταν η διαδικασία τελειώσει, αλλάζουμε τη γλώσσα με αυτη που εχουμε κανει Add(π.χ. Greek) και κάνουμε επανεκκίνηση.

 

Capture2-2.png

 

 

 

Υ.Γ.Aν δε μας τρεξει το vistalizator,απλα παταμε δεξι κλικ/properties/compatibility/επελεξε το τετραγωνο Run this program in compatibility mode: και διαλεγουμε το windows 7!

 

Capture3-1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D:-D:-D σευχαριστω εκτορα!!!ετρεξα το vistalizator 2.30 και δουλεψε!!!!αυτη τη στιγμη εχω και ελληνικα !!!σευχαριστω και παλι για τη βοηθεια σου!!!:rolleyes:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D:-D:-D σευχαριστω εκτορα!!!ετρεξα το vistalizator 2.30 και δουλεψε!!!!αυτη τη στιγμη εχω και ελληνικα !!!σευχαριστω και παλι για τη βοηθεια σου!!!:rolleyes:

Ευτυχώς όλα πήγαν μια χαρά κ τελικά βρήκαμε το πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γενικοτερα επειδη εχει τυχει να κανω αλλαγη γλωσσας σε πολλα λαπτοπ, τα μονα που βγαζουν το προβλημα σαν του lakis b ειναι τα TOSHIBA. Τελικα ισως ειναι η version 2.4 οπως αναφερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε toshiba περασα τη γλωσσα με το 2.4!Αλλα τωρα για καποιο λογο,μπορει να ειναι κ το sp1,δε μου το ξεκινουσε σωστα,γι'αυτο πηγα στο 2.3!

Αν δουλευει το 2.4 σε καποια computers με περασμενο το sp1,καλο θα ηταν να μας ενημερωσουν,να ξερουμε!

 

Στο hp τελικα δουλεψε το 2.4,αλλα εχει τα ultimate και ισως να παιξε ρολο αυτο! :unsure:

 

Γενικοτερα επειδη εχει τυχει να κανω αλλαγη γλωσσας σε πολλα λαπτοπ, τα μονα που βγαζουν το προβλημα σαν του lakis b ειναι τα TOSHIBA. Τελικα ισως ειναι η version 2.4 οπως αναφερεις.

Οποταν πλεων θα ρωταμε και τι μηχανημα εχει! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...