Προς το περιεχόμενο

Smart charger AA/AAA IQ328 27€ FBAmazon (δωρεαν μεταφορικα)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οφείλω κι εγώ ένα μεγάλο ευχαριστώ στον matrixxx, αφού παρήγγειλα έναν το Σάββατο το βράδυ και μόλις τώρα μου ήρθε invoice και ότι έγινε αποστολή....

Με την παραλαβή τα νεότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρελαβα, αργοτερα θα εχετε ενημερωση :-)

περιμένουμε να μας εξηγησεις και όσο πιο αναλυτικά μπορεις φιλε matrix πως δουλευει,ποια προγραμμα εχει και ποτε πρεπει να τα κανουμε κλπ μιας και τα εξηγεις πολυ ωραια οπως διαβασα :mrgreen: :mrgreen: και στο πρωτο σου Post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αχχχχ αντιχριστε ("Μηνύματα: 666") το Ελληνικο user manual μου ζητας να γραψω;! :P

 

 

Εδω ειναι το Αγγλικο user manual (μεσα εχει μονο Γερμανικο).

 

 

Ρωτηστε ο,τι θελετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παρτε τις πρωτες φωτο. (δειτε και τις μπαταριες τις αλκαλικες που ανεφερα στο τελος του #6)

 

post-83099-0-23977600-1330520137_thumb.jpg

 

post-83099-0-99751000-1330520173_thumb.jpg

 

Επι το εργον, πρωτη φορτιση 4 ΑΑΑ στο 1Α:

 

post-83099-0-62018600-1330520190_thumb.jpg

 

(Το κουτι που βλεπετε απο κατω ειναι αλλη παραγγελια γι 'αυτο ειναι Deutsche Post (luftpost). O φορτιστης ηρθε με royal mail, μονος του, οι αλκαλικες μπαταριες επισης ηταν σε αλλη παραγγελια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια να κανω (ψιλοασχετη) ερωτηση.Εχω φορτιστη και μπαταριες απο το lidl.Οι μπαταριες ομως (κυριως οι ΑΑΑ),μου φαινονται υστερα απο τη φορτιση "αδυναμες" (πχ στο κοντρολ του κλιματιστικου ισα που φαινονται οι ενδειξεις).Αν αγορασω τον προαναφερθεντα φορτιστη θα δω διαφορα η παιζουν ρολο και οι μπαταριες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ ένα ευχαριστώ σε όλους που μας ενημέρωσαν για τις μπαταρίες και του φορτιστές. Έμαθα πολλά.

 

Επειδή δεν πρόλαβα την προσφορά από amazon το πήρα από ebay με μικρή διαφορά (+5 ευρώ) και ευρωπαϊκό φις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΠΑιδια να κανω (ψιλοασχετη) ερωτηση.Εχω φορτιστη και μπαταριες απο το lidl.Οι μπαταριες ομως (κυριως οι ΑΑΑ),μου φαινονται υστερα απο τη φορτιση "αδυναμες" (πχ στο κοντρολ του κλιματιστικου ισα που φαινονται οι ενδειξεις).Αν αγορασω τον προαναφερθεντα φορτιστη θα δω διαφορα η παιζουν ρολο και οι μπαταριες?

Αν παρεις αυτον τον φορτιστη απλα θα σου πει ξεκαθαρα οτι οι tronic σου ειναι για τα σκουπιδια. Εκτος αν ξαναγεννηθουν με το refresh, εχω και εγω κατι tronic ψοφιες (πριν λιγο στο πρωτο τεστ της, μια ΑΑ 2500 tronic μου εδειξε 200mAh χωρητικοτητα!!!) θα σου πω σε λιγες μερες αν θα πανε σε συσκευη η στην ανακυκλωση ;)

 

Επειδή δεν πρόλαβα την προσφορά από amazon το πήρα από ebay με μικρή διαφορά (+5 ευρώ) και ευρωπαϊκό φις.

 

Η χαμηλοτερη που εχω δει στο ebay ειναι 35. Μηπως εννοεις 7.5-8€ ακριβοτερα; Τον βρηκες στα 32€;

 

Στο Γερμανικο αμαζον παντως βγαινει 36€.

 

H διαφορα σε απολυτα νουμερα μπορει να φαινεται μικρη, αλλα ειναι ενα ολοκληρο +30% το 35 απο το 27 ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια να κανω (ψιλοασχετη) ερωτηση.Εχω φορτιστη και μπαταριες απο το lidl.Οι μπαταριες ομως (κυριως οι ΑΑΑ),μου φαινονται υστερα απο τη φορτιση "αδυναμες" (πχ στο κοντρολ του κλιματιστικου ισα που φαινονται οι ενδειξεις).Αν αγορασω τον προαναφερθεντα φορτιστη θα δω διαφορα η παιζουν ρολο και οι μπαταριες?

 

ρε παιδια οπως αναφερε και ο matrixx (σου εφαγα ενα x) μην κανουμε επιλογες που δεν ειναι λειτουργικες.

Δηλαδη ενα τηλεχειριστηριο η ενα ρολοι η τελος παντον κατι που με 1-2 αλκαλικες μπαταριες περναει πανω απο χρονο,δεν ειναι σωστο να βαλουμε επαναφορτιζομενες.

Μονο σε καταναλωσεις μεγαλυτερες βαζουμε επαναφορτιζομενες γιατι πολυ απλα οταν κατι εχει πολυ χαμηλη καταναλωση η επαναφορτιζομενη εχει καποιο χρονικο οριο που αποφορτιζει.

Οι απλες δηλαδη δεν συμφερουν και εαν ειναι να πας σε λυση eneloop παλι δεν συμφερει λογο κοστους.

Τωρα εαν εχεις καποιο τηλεχειριστηριο οπως πχ εχω εγω(με οθονη και φωτισμο) και θελει καθε 2μηνο αλκαλικες τοτε οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάτω από 25 λίρες, οπότε μόνος του δεν έρχεται με Free Super Saver Delivery? Ρωτάω γιατί το πήγα μέχρι τέλος χωρίς να πατήσω το τελευταίο ΟΚ και δεν μου χρεώνει μεταφορικά. Θα τα βάλουν εκ των υστέρων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάτω από 25 λίρες, οπότε μόνος του δεν έρχεται με Free Super Saver Delivery? Ρωτάω γιατί το πήγα μέχρι τέλος χωρίς να πατήσω το τελευταίο ΟΚ και δεν μου χρεώνει μεταφορικά. Θα τα βάλουν εκ των υστέρων?

Όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...