Προς το περιεχόμενο

Μείωση παραγγελιών εξαρτημάτων για το iPhone 5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω να σχολιασω κατι αρνητικο η θετικο γιατι δεν με ενδιαφερει, αλλα εχω να κανω μια παρατηρηση καθημερινα διαβαζω posts για apple, απο τις 1101101,10 φορες που εχω διαβασει για θεματα apple, αρχιζω να νιωθω σαν τον χορν που τα βλεπει ολα 1101101,10

http://www.youtube.com/watch?v=2SmhuOn_0vI[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αναμενομενο. Το iphone περα απο κακη επιλογη πλεον δεν ειναι καν κουλ πια που ειναι ο πρωτογενης λογος που σκαγαν τα προβατα ενα μισθο για να το παρουν. </p>

<p> </p>

<p>Ενημερωτικα για τους τρεντουλες κουλ φετος ειναι το galaxy s3 θα φορεθει πολυ λεει.</p>

 

Funny kid... You tell funny joke...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη δηλαδή, μπαίνεις σε ένα thread μόνο και μόνο για να τρολλάρεις (γιατί ουσιαστικά δεν γράφεις τίποτα για το θέμα του thread, για να βρίσεις μπήκες όπως και έκανες) και διαμαρτύρεσαι κιόλας όταν λαμβάνεις απαντήσεις που δεν σου αρέσουν; 

 

Αυτό είναι θράσος. Καλή συνέχεια...

 

ποιο τρολλ χριστιανέ μου, σταματήστε πια με τις έτοιμες απαντήσεις...

 

δεν μπήκα να βρίσω κανέναν εδώ μέσα, εγώ απλά εκφράζω την αγανάκτηση μου για μερικά πράγματα, θα σου πω ένα πρόσφατο περιστατικό που έζησα...

 

ένα παιδί είχε πάρει το S3 και μου λέει ο φίλος μου, "τι χαζός είναι αυτός ρε φίλε, έδωσε 700ε για σ3 αντί iphone..."

 

εγώ απλά λέω "σταματήστε πια" δεν γυρνάει ο κόσμος γύρο από ένα iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ύποπτο! Μία είδηση που θα ρίξει την τιμή της μετοχής της Apple, λίγες ημέρες πριν δημοσιοποιήσει τα οικονομικά αποτελέσματα για το Q1'12; Μόνο σε 'μένα βρωμάει Apple slingshot; Google για τον όρο.

 

:)

 

Παίζει να μην ισχύει καν η είδηση και να το έκανε επίτηδες η Apple.

 

 

Μ'αρέσει ο (βρώμικος) τρόπος που σκέφτεσαι! Έχει γίνει στο παρελθόν σε πολλές εταιρείες, τράπεζες κλπ. Ακόμα και στο ελληνικό χρηματιστήριο, που τα ποσά αναλογικά με τα "μεγάλα" χρημ. είναι *αστεία*.

Τυχαίο είναι που γράφτηκε στη WSJ και όχι κάπου αλλού;!

Για να δούμε αν θα επιβεβαιωθείς...

 

Μια εταιρεία με τεράστια αποθεματικά μπορεί να δημιουργησει πραγματικά υπερκέρδη με τέτοια ελεγχόμενα "παιχνίδια" και η apple αυτή τη στιγμή, καλώς ή κακώς δεν είναι μια τυχαία εταιρειούλα. Έχει και τα φράγκα και τις διασυνδέσεις και τη δυνατότητα να παίξει έτσι.

 

Τώρα αν όντως ισχύει η είδηση (και δεν είναι μούφα) θα φανεί στο μέλλον.

 

Ψάξτε το λίγο γιατί έχει πολύ ενδιαφέρον το θέμα της μετοχής! Με λίγα λόγια και ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, η τιμή της μετοχής έχει πρόβλημα όχι γιατί μειώθηκαν τα κέρδη της εταιρίας ή μειώθηκαν σημαντικά οι πωλήσεις. Στο χρηματιστήριο παίζονται διάφορα παιχνίδια που δεν έχουν να κάνουν με τις "επιστημονικές αναλύσεις" που κάνουμε εδώ και βγάζουμε το άχτι μας!

 

Στην Αμερική υπάρχει νόμος που απαγορεύει την ανακοίνωση ειδήσεων από μια εταιρία, για ένα διάστημα που είναι κοντά στην παρουσίαση των οικονομικών αποτελεσμάτων της. Στο διάστημα αυτό ακόμη και αν μια εταιρία υποψιαζόταν πως παίζονται κάποια παιχνίδια με τις μετοχές της, δεν θα μπορούσε καν να ξεκινήσει έρευνα για αυτό. Μπορεί όμως το ίδιο το χρηματιστήριο να το ψάξει και αυτό έγινε στην περίπτωση της Apple. Σε πρώτη φάση ανακαλύφθηκαν μεγάλες αγορές μετοχών την περίοδο που άρχισε να πέφτει η μετοχή της, αλλά υπό έναν όρο: η εξόφλησή τους να γίνει με την τιμή που θα έχει η μετοχή στις 19/1/2013! Τα ποσά που παίζονται είναι τεράστια και γι'αυτό τις επόμενες ημέρες θα δούμε και άλλες επίσημες ανακοινώσεις σχετικά με το θέμα (που δεν αφορά την Apple).

 

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η είδηση της WSJ είναι "περσινα" (1ος μηνός) ξινά σταφύλια, χρηματοοικονομικά παιχνίδια δηλαδή διάφορων κύκλων που προσπαθούν να χτυπήσουν την μετοχή της Apple ώστε η Apple να μην τους καταβάλει τα δικαιώματα κέρδους που είχαν αγοράσει αν η μετοχή  διατηρούσε μέχρι τις 19/1/2013 την αναπτυξιακή πορεία της με εκτιμώμενο ποσό της τάξης των 600εκ.$

http://seekingalpha.com/article/1002601-buy-apple-on-january-18

http://www.businessinsider.com/the-story-thats-killing-apple-today-is-a-month-old-2013-1

 

Φρέσκο άρθρο περί δήθεν μειωμένων πωλήσεων και σύγκριση με αριθμό πωλήσεων του GS3. 

http://www.forbes.com/sites/markrogowsky/2013/01/15/did-the-wsj-get-punkd-on-apple-or-is-it-rotten-to-the-core/

 

 

 

Ψάξτε το λίγο γιατί έχει πολύ ενδιαφέρον το θέμα της μετοχής! Με λίγα λόγια και ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, η τιμή της μετοχής έχει πρόβλημα όχι γιατί μειώθηκαν τα κέρδη της εταιρίας ή μειώθηκαν σημαντικά οι πωλήσεις. Στο χρηματιστήριο παίζονται διάφορα παιχνίδια που δεν έχουν να κάνουν με τις "επιστημονικές αναλύσεις" που κάνουμε εδώ και βγάζουμε το άχτι μας!

 

Στην Αμερική υπάρχει νόμος που απαγορεύει την ανακοίνωση ειδήσεων από μια εταιρία, για ένα διάστημα που είναι κοντά στην παρουσίαση των οικονομικών αποτελεσμάτων της. Στο διάστημα αυτό ακόμη και αν μια εταιρία υποψιαζόταν πως παίζονται κάποια παιχνίδια με τις μετοχές της, δεν θα μπορούσε καν να ξεκινήσει έρευνα για αυτό. Μπορεί όμως το ίδιο το χρηματιστήριο να το ψάξει και αυτό έγινε στην περίπτωση της Apple. Σε πρώτη φάση ανακαλύφθηκαν μεγάλες αγορές μετοχών την περίοδο που άρχισε να πέφτει η μετοχή της, αλλά υπό έναν όρο: η εξόφλησή τους να γίνει με την τιμή που θα έχει η μετοχή στις 19/1/2013! Τα ποσά που παίζονται είναι τεράστια και γι'αυτό τις επόμενες ημέρες θα δούμε και άλλες επίσημες ανακοινώσεις σχετικά με το θέμα (που δεν αφορά την Apple).

 

:)

 

 

 

Tι μας λες βρε φίλε. Εδώ έχουμε τον blogger Βλαχάκη με τις σφαιράτες και smooth οθονιές να μας ενημερώνει έγκαιρα με google translate μεταφράσεις συγκεκριμένων άρθων. Η μετοχή της  Apple αιμορραγεί, οι πωλήσεις πέφτουν, μόνο οι χαζογκόμενες αγοράζουν iphone και το βαρετό iOS δεν υποστηρίζει bt file exchange και fmradio. Over' n out.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή... δεν κλείνει η Apple; Δεν πάνε κατά διαόλου οι συσκευές τους; Δεν θα τους φάει το μαύρο σκοτάδι;... Κρίμα. Υπομονή μέχρι την επόμενη αρνητική είδηση για την κ...λοεταιρεία με το σάπιο μήλο!

 

 

Πετάω και μια ωραία φώτο και έκλεισα ως άνθρωπος!

piss-on-apple-black-xdock.jpg

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η μετοχή της Apple έκλεισε κοντά στα 500$ με αρκετούς επενδυτές να έχουν μεγάλα κέρδη ανα μετοχή. Μια χαρά δούλεψε το "κόλπο" τους χειραγώγησης της μετοχής με διασπορά αρνητικων ειδήσεων.

Οτι παίχτηκε μπορείται να το διαβάσετε παρακάτω. 
 
Some Apple analysts ‘dissatisfied’ with life?
 
Why Is So Much Stupid Being Written About Apple?
 
The Rotten Apple Flu: How to Get it & How to Cure it
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...