Προς το περιεχόμενο

Μείωση παραγγελιών εξαρτημάτων για το iPhone 5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτω απο τα $500 η μετοχή. Θέλω να ξέρω πόσοι θα πέσουν απο τα παράθυρα όταν αγόραζαν στα $700 ακούγοντας τους αναλυτές-fanboys να δίνουν τιμή στόχου πάνω απο τα $1000.

 

Αυτό ακριβώς θέλουν, όπως έγραψα και στο πρώτο post! Ψάξτε στο Google τον όρο "Apple Slingshot". Η είδηση κατά πάσα πιθανότητα δεν ισχύει, μάλλον έχει κυκλοφορήσει επίτηδες!

 

Υπάρχει πιθανότητα να μην έχει βάλει ρήτρες η Apple στους προμηθευτές της για την περίπτωση μια τέτοιας —καταστροφικής— διαρροής πληροφοριών;! Και να είναι αληθές αυτό που αναφέρεται, κανένας προμηθευτής της Apple δε θα το δημοσίευε! Η είδηση έχει κυκλοφορήσει από την ίδια ή «με τις ευλογίες της»!

 

Τουλάχιστον, κάντε ένα κόπο και ψάξτε στο Google τι είναι το Apple Slingshot και μετά αποφασίστε αν θα postάρετε τα κλασικά «ζήτω κλείνει η Apple!»

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζεστε να μειώνει τις παραγγελίες για να παρουσιάσει νωρίτερα το iphone 5s ;

 

Πάντως λογικό μου φαίνεται να έχει μειωμένες πωλήσεις το iphone 5 πλέον υπάρχουν πολλά κινητά που μπορουν να το ανταγωνιστουν και σε χαμηλότερες τιμές.Το Android έχει βελτιωθεί αρκετά τα windows phone είναι πανέμορφα και το λειτουργικό πολύ εύκολο στη χρήση και αρκετά ελαφρύ. Όσο περισσότερος ανταγωνισμός τόσο καλύτερα για μας, ολους μας συμφέρει να χασει μεριδιο η apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ βλέπω κάτι "χαμένα κορμιά" που λένε σιγά μην πήγαινα σε Android, πως φαίνεται ότι δεν ξέρετε επί της ουσίας και απλά πάτε με βάση το όνομα και το μήλο...

 

προσέξτε, δεν λεω ότι το iOS είναι πατάτα, μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο από το Android αλλά η διαφορά είναι ελάχιστη.

 

Εγώ αυτό που βλέπω και συχαίνομαι είναι ότι άνθρωποι που έχουν λεφτά και τα ακουμπάνε, ή και άνθρωποι που δεν έχουν αλλά είναι "καμμένοι i-phonakides" θεωρούν τους άλλους "χαζους" αν δώσουν πχ 700ε για Galaxy S3 πχ... πραγματικα δεν ξέρω τι να πω (το έχω ζήσει από κοντά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολοι καιροί για την εταιρία που συνεχίζει να κατέχει το 75% των κερδών. Aλλά αυτό δεν πουλάει στα ενημερωτικά site τύπου techblog που κάπως πρέπει να αυξήσουν τα κλικ τους. Είναι γνωστό ότι το Applehate  είναι μόδα και τραβάει post στα blogs/forum.

 

iPhone 5 demand 'robust,' order cuts likely stem from improved yields & supplier shifts

http://appleinsider.com/articles/13/01/15/iphone-5-demand-robust-order-cuts-likely-stem-from-improved-yields-supplier-shifts

 

Kαι μια πιο ήρεμη/λογική προσέγγιση.

http://www.brianshall.com/blog/will-aapl-be-halted

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ βλέπω κάτι "χαμένα κορμιά" που λένε σιγά μην πήγαινα σε Android, πως φαίνεται ότι δεν ξέρετε επί της ουσίας και απλά πάτε με βάση το όνομα και το μήλο...

 

προσέξτε, δεν λεω ότι το iOS είναι πατάτα, μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο από το Android αλλά η διαφορά είναι ελάχιστη.

 

Εγώ αυτό που βλέπω και συχαίνομαι είναι ότι άνθρωποι που έχουν λεφτά και τα ακουμπάνε, ή και άνθρωποι που δεν έχουν αλλά είναι "καμμένοι i-phonakides" θεωρούν τους άλλους "χαζους" αν δώσουν πχ 700ε για Galaxy S3 πχ... πραγματικα δεν ξέρω τι να πω (το έχω ζήσει από κοντά)

 

Παλια σε θεωρούσαν χαζό αν δεν έπαιρνες  Nokia....

Απο αυτα που έχεις ζήσει δείχνεις κάτω απο 35. Σιγα σιγα θα καταλάβεις ότι οι "καμμενοι" θα υπάρχουν είτε υπάρχει το iPhone είτε όχι.

Οι εταιρίες αλλάζουν,όμως οι άνθρωποι όχι. Με το που κλείσει η apple αυτοι οι καμμενοι iphonakides θα πάρουν Samsung και ουτο καθεξης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είναι καλή εποχή να πάρω μετοχές Apple; Προβλέπετε ότι θα slingshotάρουν προς τα πάνω πάλι; Όχι πολλά, έτσι για πλάκα να πάρω κάνα 3-4 αν είναι να βγάλω κανένα χιλιάρικο σε 2 μήνες κάνοντας τίποτα ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 5αρι ειναι πολυ μουφα κινητο. Εχω παρει ολα τα iphone τωρα εχω το 4sοπου πιστευω ειναι μακραν καλυτερο του 5 ειδικα σε ποιοτητα. Φιλοσμου του επεσε το 5 κατω στο πατωμα και του ανοιξε τρυπα στο ατσαλινο πλασιο. Ημαρτον. Γι αυτο και ειναι τοσο ελαφρι γιατι ειναι χαρτι τελειως ψευτοδουρα και εχει και 740.

Ο ανταγωνισμος ελπιζω να βαλει μυαλο στην apple.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Το 5αρι ειναι πολυ μουφα κινητο. Εχω παρει ολα τα iphone τωρα εχω το 4sοπου πιστευω ειναι μακραν καλυτερο του 5 ειδικα σε ποιοτητα. Φιλοσμου του επεσε το 5 κατω στο πατωμα και του ανοιξε τρυπα στο ατσαλινο πλασιο. Ημαρτον. Γι αυτο και ειναι τοσο ελαφρι γιατι ειναι χαρτι τελειως ψευτοδουρα και εχει και 740.

Ο ανταγωνισμος ελπιζω να βαλει μυαλο στην apple.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

τι πινεται ορισμενοι και δεν το μαρτυρατε;;;

Ελα παραδεχτειτε πως επειδη δεν εχετε τα φραγκα εχετε αρχισει να κραζετε σαν κακομαθημενα. 

 

Ενταξει να πω για το ξεφλουδισμα, αλλα τρυπα στο ΑΤΣΑΛΙΝΟ πλαισιο(αλουμηνενιο ειναι) που να το πεις....φωτο παρακαλω. 

 

Ακομα και σε ενα τοσο αδιαφορο αρθρο βγαζετε πολυ χολη. 

Δεν σας υποχρεωσε ποτε κανενας να αγορασετε Apple προιοντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω ότι ακόμα και μετά από τόσους μήνες μερικοί την έχετε έτοιμη την κλασική πιπίλα "iphone haters"

 

με σας δεν βγάζει κανεις άκρη, πραγματικά τζάμπα σπαταλάμε μερικοί την ανάσα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι πινεται ορισμενοι και δεν το μαρτυρατε;;;

Ελα παραδεχτειτε πως επειδη δεν εχετε τα φραγκα εχετε αρχισει να κραζετε σαν κακομαθημενα. 

 

Ενταξει να πω για το ξεφλουδισμα, αλλα τρυπα στο ΑΤΣΑΛΙΝΟ πλαισιο(αλουμηνενιο ειναι) που να το πεις....φωτο παρακαλω. 

 

Ακομα και σε ενα τοσο αδιαφορο αρθρο βγαζετε πολυ χολη. 

Δεν σας υποχρεωσε ποτε κανενας να αγορασετε Apple προιοντα. 

 

και λεφτα για nissan gtr δεν εχω και για lamborghini reventon,αλλα δε τα κραζω ουτε αυτα ουτε τους ιδιοκτητες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

βλέπω ότι ακόμα και μετά από τόσους μήνες μερικοί την έχετε έτοιμη την κλασική πιπίλα "iphone haters"

 

με σας δεν βγάζει κανεις άκρη, πραγματικά τζάμπα σπαταλάμε μερικοί την ανάσα μας...

 

Συγγνώμη δηλαδή, μπαίνεις σε ένα thread μόνο και μόνο για να τρολλάρεις (γιατί ουσιαστικά δεν γράφεις τίποτα για το θέμα του thread, για να βρίσεις μπήκες όπως και έκανες) και διαμαρτύρεσαι κιόλας όταν λαμβάνεις απαντήσεις που δεν σου αρέσουν; 

 

Αυτό είναι θράσος. Καλή συνέχεια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...