Προς το περιεχόμενο

Μου εσπασε η οθονη στο laptop !!


aquadim3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επίσης λαπτοπ με πτώση δεν έχει εγγύηση για ΚΑΝΕΝΑ κομμάτι του εκτός αν το επισκευάσει η αντιπροσωπία ( η οποία θα πληρωθεί ανάλογα)!!

γι'αυτό η asus έχει εγγύηση extra για accidental damage!

αν διαπιστωθεί η πτώση ΤΕΛΟΣ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ

επίσης κάπου είχα διαβάσει οτι ηλεκτρονικός με κατάλληλο πτυχίο αν το ανοίξει δεν παραβιάζεται η εγγύηση αλλά γι'αυτό καλύτερα να μιλήσει κανείς πρώτα με την αντιπροσωπεία ή με δικηγόρο!

το eshop δεν έχει καμία δουλειά να ανοίξει το λάπτοπ εκτός αν το αναφέρει οτι είναι εξουσιοδοτιμένο service της asus ( που δεν νομίζω)!!

 

EDIT από το site της Asus

 

The warranty will not apply if:


  1. the product has been tampered, repaired and/or modified by non-authorized personnel;
  2. the serial number of the Notebook, components or accessories has been altered, cancelled or removed;
  3. the warranty seals have been broken or altered;
  4. there is damage caused by accident, natural disaster, intentional or accidental misuse, abuse, neglect or improper maintenance, or use under abnormal conditions

 

έχει κ άλλους όρους

https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/N56VM#support_Warranty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν έχει καμια δουλειά η Asus σε προιόν παραεισαγωγής.  Το laptop έχει μόνο εγγύηση e-shop. Γι αυτο το e-shop έκανε δικό του τεχνικό τμήμα. Ετσι εισάγει laptops φθηνά, που δεν καλύπτονται από τις επίσημες αντιπροσωπείες στην χώρα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εμένα έχεις αναφορά ήδη και στέλνω μήνυμα στο eshop την περίπτωση σου για να μην πας κανένα λαπτοπ και ζητάς και εγγυήσεις...

Και απο μενα αναφορα στο ινσομνια για να σταματησουν επιτελους τα τρελεγραφικα παρατραγουδα του insomnia ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμια δουλειά η Asus σε προιόν παραεισαγωγής.  Το laptop έχει μόνο εγγύηση e-shop. Γι αυτο το e-shop έκανε δικό του τεχνικό τμήμα. Ετσι εισάγει laptops φθηνά, που δεν καλύπτονται από τις επίσημες αντιπροσωπείες στην χώρα μας.

Εχω την εντυπωση πως τα asus εχουν παγκοσμια εγγυηση.

Δεν ειμαι βεβαια 100% σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμια δουλειά η Asus σε προιόν παραεισαγωγής.  Το laptop έχει μόνο εγγύηση e-shop. Γι αυτο το e-shop έκανε δικό του τεχνικό τμήμα. Ετσι εισάγει laptops φθηνά, που δεν καλύπτονται από τις επίσημες αντιπροσωπείες στην χώρα μας.

 

δεν έχω ιδέα γι'αυτό!!tell me more!

αναφέρεται κάπου οτι είναι παραεισαγωγή όταν το αγοράζεις??

η asus το επιτρέπει αυτό??

δηλαδή κυκλοφορούν προιόντα της με άλλους όρους από αυτούς που αντιπροσωπεύει το όνομα asus κ είναι νόμιμο αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια laptops κατασκευάζονται με ειδικές συμφωνίες. Να πουλήθούν σε συγκεκριμένες μόνο χώρες. Αυτό δεν συμβαίνει μόνο στην Asus, αλλά και σε όλες τις υπόλοιπες εταιρίες.

 

Πηγαίνει λοιπον το e-shop και εισάγει laptops πχ από την Ρουμανία. Αν σου χαλάσει και θέλεις να το δει η επίσημη αντιπροσωπεία , θα το στείλεις στην Ρουμανία. Αλλά θα το κάνεις? Οχι, γιατί δεν σε συμφέρει.

 

Προσεξε στα χαρακτηριστικά και εκει που λέει εγγύηση τι γράφει στα Laptops του e-shop. Εγγύηση: 2 χρόνια άμεσης αντικατάστασης με καινούριο ίδιων ή καλύτερων χαρακτηριστικών!

μιλάμε για εγγύηση e-shop και μονο.

 

Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι τα HP έχουν έναν χρόνο εγγύηση από την Ελληνική αντιπροσωπεία.

 

Για κοίτα τώρα αυτό το HP του e-shop http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.901065

Δίνει εγγύηση δυο χρόνια, γιατί είναι εγγύηση του e-shop και μόνο του e-shop.

To e-shop δεν είναι μόνο ο πωλητής αλλα και ο κατασκευαστής των laptops που εισάγει, πλην μερικών σπάνιων εξαιρέσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To show έληξε για κάποιους με διπλά account και διπλά μέτρα και σταθμά. 

Αν κάποιο νέο μέλος πάει να σας πουλήσει laptop με σπασμένη οθόνη και σκληρό που έχει κάνει παραπέντε, πλέον ξέρετε. ;)

 

 

Ευχαριστούμε τα μέλη για τα report τους, και την ενημέρωση της διαχείρισης. 

 

 

 

/sc

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...