Προς το περιεχόμενο

mini projector


gkarabid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια δινω ενα ενδεικτικο λιγκ με το αντικειμενο που ζητω http://www.ebay.com/itm/60-Portable-Mini-HD-LED-Projector-Cinema-Theater-Support-PC-Laptop-VGA-input-/321108785441?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Projectors&hash=item4ac3933921

και θελω οποιος εχει καποια επαφη με τετοια αντικειμενα μια γνωμη.

Ο σκοπος μου ειναι για να βλεπουν τα παιδια καμια ταινια παιδικη στο παραθαλάσσιο οικοπεδακη που εχω τωρα το καλοκαιρη.Παντα θα γινεται σε εξωτερικο χωρο και μαλιστα θα το δοκιμασω (αν αγοραστη με το καλο) προβολη επανω στο τροχοσπιτο η σε καποια τραπεζομαντηλο.. :-D  :-D

Φυσικα παντα βραδυ προβολες και στης ποιο πολλες ιντσες που φτανει...(βλεπω μεχρι 80΄΄ αλλα δεν γνωριζω καλα αγγλικα ωστε να καταλαβω με πιο τροπο γινεται)

Παιδια για projector λεφτα δεν υπαρχουν ακομα και για κανενα μεταχ ....

Αλλοστε ολο το καλοκαιρι αντε να δειξει καμια 30-40 ταινιες,το πολυ.

Οποιαδιποτε γνωμη - βοηθεια εκπροσδεκτη 

 

λοιπα μοντελα

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=computer+projector&_osacat=0&_trksid=p2045573.m570.l1311.R6.TR10.TRC2&_nkw=mini+projector&_sacat=0&_from=R40

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον παρηγγειλα και εγω πριν 1 εβδομαδα τον πρώτο που δειχνεις και αν θυμηθείς να με ενοχλήσεις σε καμια βδομαδα-δεκα μερες που θα έρθει θα σου πω τη γνωμη μου... εγω τον πήρα επειδη πάντα ειχα λοξα να παρω ενα προτζεκτορα κ οπως ειπες λεφτα για κανονικο δεν υπάρχουν!

Η αλήθεια ειναι οτι θα θελα να εχει και HDMI για να συνδέω το android media player μου αλλα ξεφευγε αν θυμαμαι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παρηγγειλα και εγω πριν 1 εβδομαδα τον πρώτο που δειχνεις και αν θυμηθείς να με ενοχλήσεις σε καμια βδομαδα-δεκα μερες που θα έρθει θα σου πω τη γνωμη μου... εγω τον πήρα επειδη πάντα ειχα λοξα να παρω ενα προτζεκτορα κ οπως ειπες λεφτα για κανονικο δεν υπάρχουν!

Η αλήθεια ειναι οτι θα θελα να εχει και HDMI για να συνδέω το android media player μου αλλα ξεφευγε αν θυμαμαι καλα...

 

Φυσικα και θα σε ενοχλησω φιλε μου,αλλα το καλυτερο ειναι να κανεις και μια μινι παρουσιασει απο το καινουργιο παιχνιδι :-D  :-D

Απο ebay το πηρες,γιατι βλεπω να το εχει και το amazon .Αν θελεις απαντησε μου και με ΠΜ.

 

Παντως πιστευω για τα λεφτα του θα κανει δουλεια ,τουλαχιστον για αυτα που ζηταω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα προσπαθησω όταν ερθει να κάνω κάτι αν δεν εχω ηδη φύγει διακοπες...

 

απο οτι το ειδα πάντως ψιλοχλωμο να συνδέσω hdmi με ανταπτορες κλπ... θέλει μετατροπέα ψηφιακο σε αναλογικό και πάει γυρω στο εικοσαρι απο ebay...

 

ναι απο ebay το πηρα το μηχανημα απο τον ιδιο πωλητη που ειδες και εσυ...

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω το πρώτο εδώ και τρεις 4 μήνες φίλε μου είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...το δουλεύω κυρίως μέσω λάπτοπ έχω δοκιμάσει και με την sd card και δουλεύει άψογα...έχει και μικρό ηχείο αλλά εγώ μέσω jack βάζω τα ηχεία από ένα παλιό MP3 και μας ακούνε και οι δίπλα!η ανάλυση του είναι ικανοποιητική δηλαδή οι υπότιτλοι δεν σ κουράζουν...μια φορά από έναν εξωτερικό σκληρό δεν μου διάβασε τους υπότιτλους...δηλαδή τους έδειχνε στα κινέζικα αλλά ποτέ ξανά...ότι έχεις να ρωτήσεις πες!

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστούμε Mouti. και εμενα μου ηρθε χθες και εστειλα ένα πμ στον φιλο Γιώργο και ευελπιστώ όταν βρω χρόνο να κατσω να το περιεργαστώ και να γραψω 4-5 πραγματακια για αυτό.

 

να σε ρωτησω μια που το εχεις, η ρυθμιση των ιντσων γίνεται αποκλειστικά απομακρύνοντας τον projector απο τη θεση προβολής ετσι; δεν υπάρχει κάποια ρυθμιση του φακου δηλαδή ε;

καποια άλλη προταση για ρυθμίσεις;

 

Να προσθέσω εδω την επικοινωνία μου με το φιλο Γιώργο οπου απαντησα τις απορίες του που μπορεί να ειναι και απορίες άλλων:

 

1) Αν διαβαζει (παιζει)κανονικα απο usb αρχεια βιντεο avi,mkv, κλπ .

 

δοκίμασα HD AVI και παίζει κανονικά

 

2)κατι εγραψες για προβλημμα με χωρητικοτητα δηλ? μεγεθος του usb πχ 16gb -32gb η το μεγεθος του αρχειου ειναι το προβλημμα .Εχω ακουσει για πολλες κινεζικες συσκευες οτι δεν παιζουν αρχεια πανω απο 3 gb

 

χθες εβαλα 16αρι στικάκι κ νομίζω οτι ψιλοκόλωσε. Το μέγεθος του αρχείου δε μπορώ να το δοκιμάσω καθως δεν εχω καμια ταινία μεγάλη αλλα δε νομίζω οτι αποτελει προβλημα γιατι πάντα μπορείς να το συνδέσεις με τον υπολογιστη και να τις παίξεις απο εκει

 

4)Εικονα ειναι αποδεκτη , βλεπεται η ειναι τετραγωνισμενα λογου χαμηλεις αναλυσης του μηχανηματος.

Απο μερικα βιντεο στο YouTube δεν μπορεσα να βγαλω ακρη γιατι σε μερικα το εκοβα να βλεπω ταινιες απο cam και αλλες αρκετα καλα. Εδω θελω και μια μεγαλη χαρη .Αν κανεις καμια παρουσιασει στο φορουμ κανενα βιντεο ανεβαζε (απο κινητο η φωτογραφικη μηχανη) για να δουμε και την αναλυση του.

 

η εικόνα μέχρι τις ιντζες που το εφτασα μου φάνηκε αποδεκτή (και σκέψου οτι προέβαλα σε κιτρινο τοιχο-δεν εχω λευκο!)

Οι υποτιτλοι διαβαζονται άνετα και το εσωτερικό του ηχείο για μέσα στο σπίτι ειναι ικανοποιητικό, εχεις βέβαια τη δυνατότητα για audio out..

 

 

5)Θελει πληρες σκοταδι για να δεις εικονα ?

 

εικόνα βλέπεις και με φως ημέρας αλλα σε κουράζει (δες τις φωτο που σου στελνω)

 

 

 

ενδεικτικά να παραθεσω και τις 2 φωτογραφίες που εβγαλα:

 

με σκοτάδι γυρω στις 45" http://tinypic.com/view.php?pic=2zyizxv&s=5

 

με φως ημέρας γυρω στις 45" http://tinypic.com/view.php?pic=2zznjgy&s=5

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ίντσες αλλάζουν χωρίς να μετακινήσεις τον projector αν περιστρεψεις τον φακό δεξιά αριστερά...με USB stick έχω δοκιμάσει μέχρι 4gb οπότε δεν μπορώ να ξέρω για τα 16 και 32...μου έπαιζε κανονικά τα αρχεία από το κινητό και από λάπτοπ...κινητό εννοώ 3gp...από λάπτοπ vlc...από το τηλεκοντρόλ δεν αλλάζουν οι ίντσες...

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ίντσες αλλάζουν χωρίς να μετακινήσεις τον projector αν περιστρεψεις τον φακό δεξιά αριστερά...με USB stick έχω δοκιμάσει μέχρι 4gb οπότε δεν μπορώ να ξέρω για τα 16 και 32...μου έπαιζε κανονικά τα αρχεία από το κινητό και από λάπτοπ...κινητό εννοώ 3gp...από λάπτοπ vlc...από το τηλεκοντρόλ δεν αλλάζουν οι ίντσες...

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

 

ένα λεπτο, απο εκει που λες απο το φακο δεν ρυθμίζει η εστίαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγιες και επισημα Γιωργο μου (εγω ειμαι ο αλλος Γιωργος με της πολλεεες ερωτησεις) και φυσικα στον φιλο mouti.

Σημερα κιολας εκανα την παραγγελια και εγω απο τον ιδιο πουλητη και ειμαι στην αναμονη για mini home cinema. Ο σκοπος του τον εχω γραψει και στο πρωτο ποστ του θεματος ,μια οικονομικη λυση για της καλοκαιρηνες διακοπες τον παιδιων.

Και απο οτι ειδα ακουσα θα το ευχαριστηθουν πολυ , αντε και εγω με την κυρα μου....

Τωρα εκεινο που με ενδιαφερει ειναι αναπαραγωγη ταινιων απο usb τουλαχιστον απο 8 και ανω gb (16 - 32 gb)

Λογικα θα το παιζω μεσα στο τροχοσπιτο καμια 20-35 ιντσες και εξωτερικα οσο ειναι δυνατον.

Επισης και για εξωτερικο σκληρο δισκο αλλα λογου οτι δεν εχει εξωτερικοι τροφοδοσια (απο το καλωδιο usb) δεν θα τον αναγνωριζει. 

Τωρα για αυτο που λεει ο φιλος για την μεγεθενση της εικονας καπου ειχα δει ενα βιντεο που εκανε περιστροφη του φακου (αφου το ειχε τραβηξει  εξω) και νομιζω μεγαλωνε η εικονα..

   Τελευταια και καλη ερωτηση παιδια κοστος αλλαγης λαμπας γνωριζει κανενας ,και απο που αγοραζουμαι.Αν και ειδα για πολλες ωρες λειτουργιας.

 

Κατοχοι περιμενουμε καμια παρουσιασει με βιντεο και φωτο

Και παλι Μεγιες σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμία σχέση με τους υπόλοιπους projectors αυτός...έχει led λάμπα...δεν πρόκειται να χαλάσει όσο ζούμε εμείς:-P...τώρα αν λέμε αν μια στο εκατομμύριο...μάλλον καινούργιος projector...αλλά είναι led δεν θα καεί...ναι από μπροστά ρυθμίζεις την εστίαση και ανάλογος αλλάζουν και οι ίντσες...θα δοκίμαζα για να σας πω τι γίνεται με τα USB αλλά δεν έχω πάνω από 4gb δυστυχώς...φαντάζομαι ο Γιώργος θα μας πει...δουλεύει και με μικρό εξωτερικό χωρίς τροφοδοσία που είναι...αν έχεις όμως γιατί η τιμή τους είναι τσιμπήμένή...αλλιώς με το USB καλά θα είσαι φαντάζομαι...πάντως το ηχείο του είναι πολύ....ατομικό...για οικογένεια καλό θα ήταν να βρεις κάποιο ηχείακι τίποτα σημαντικό έτσι για να έχεις...

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμία σχέση με τους υπόλοιπους projectors αυτός...έχει led λάμπα...δεν πρόκειται να χαλάσει όσο ζούμε εμείς:-P...τώρα αν λέμε αν μια στο εκατομμύριο...μάλλον καινούργιος projector...αλλά είναι led δεν θα καεί...ναι από μπροστά ρυθμίζεις την εστίαση και ανάλογος αλλάζουν και οι ίντσες...θα δοκίμαζα για να σας πω τι γίνεται με τα USB αλλά δεν έχω πάνω από 4gb δυστυχώς...φαντάζομαι ο Γιώργος θα μας πει...δουλεύει και με μικρό εξωτερικό χωρίς τροφοδοσία που είναι...αν έχεις όμως γιατί η τιμή τους είναι τσιμπήμένή...αλλιώς με το USB καλά θα είσαι φαντάζομαι...πάντως το ηχείο του είναι πολύ....ατομικό...για οικογένεια καλό θα ήταν να βρεις κάποιο ηχείακι τίποτα σημαντικό έτσι για να έχεις...

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

 

Για ηχεια εχω (2 σετ κιολας) χαμπουργκερ λεγονται πολυ φνηνα αλλα αρκετα δυνατα. Το ενα το ειχα παρει για το κινητο και το αλλο για το ταμπλετ.Το κακο ειναι οτι δεν εχουν μεγαλη αυτονομια..

Η λειτουργιες φιλε μου απο το τηλεκοντρολ ποιες ειναι και αν στο μενου εκτος κινεζικα και αγγλικα εχει Ελληνικα (χλωμο το βλεπω)

 

Γιωργο τελικα το κοιταξες το θεμα με την μεγενθυση της εικονας?

 

Εγω παντως παιδια τον εργαψα για ανταπτορακι και αν δεν στηλει και σε εμενα παει για  ---- μειον ο τυπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ηχεια εχω (2 σετ κιολας) χαμπουργκερ λεγονται πολυ φνηνα αλλα αρκετα δυνατα. Το ενα το ειχα παρει για το κινητο και το αλλο για το ταμπλετ.Το κακο ειναι οτι δεν εχουν μεγαλη αυτονομια..

Η λειτουργιες φιλε μου απο το τηλεκοντρολ ποιες ειναι και αν στο μενου εκτος κινεζικα και αγγλικα εχει Ελληνικα (χλωμο το βλεπω)

 

Γιωργο τελικα το κοιταξες το θεμα με την μεγενθυση της εικονας?

 

Εγω παντως παιδια τον εργαψα για ανταπτορακι και αν δεν στηλει και σε εμενα παει για  ---- μειον ο τυπος.

 

Οι οδηγίες ειναι κινέζικα και αγγλικά, το τηλεκοντρολ εχει σχεδόν πληρεις λειτουργίες και βολευει...

για φαπες ειναι αν δε σου στείλει και εσενα...

 

Οχι δεν εχω προλάβει να ασχοληθώ γιατι έχω μπλεξει με δουλειες και για να το χρησιμοποιήσω πρεπει να βγάζω τον ανταπτορα απο το φορτιστη του IPhone που ειναι μονιμα συνδεδεμένος... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το ανοίξεις είναι αυτόματα στα αγγλικά και ασ το εκεί(εκτός αν έχεις κάποια κλίση στα κινέζικα) από το τηλεκοντρόλ ελέγχεις τα ίδια που ελέγχεις με τα κουμπιά(δηλαδή εκτός της ρύθμισης των ιντσών) εγώ το πήρα από άλλον αγοραστή...αν το έχετε παραγγείλει να μην ψάξω αλλιώς πείτε μου να σας πω...ο οποίος είχε 100 τοις 100 feedback και όταν του είχα στείλει mail μου είχε απαντήσει αμέσως...

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κοιταξε κανενας αν απο κατω εχει την τρυπα ??(υποδοχη) για να πατησει σε τρυποδο ο  projector ,γιατι ειδα μερικοι πουλητες το εχουν μαζι σαν σετακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...