Προς το περιεχόμενο

κράνος μοτοσικλέτας σε αεροπλάνο


parasaser

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, πρόκειται να ταξιδέψω με αεροπλάνο πρώτη φορά και φοβάμαι. Μπορώ να φοράω το full face κράνος της μοτοσικλέτας μου, κατά την διάρκεια της πτήσης? επιτρέπετε από της εταιρίες? ξέρω ότι οι άλλοι θα με κοιτάνε σαν εξωγήινο και θα νιώθω άσχημα, αλλά λόγο ασφάλειας το κάνω, έχω ένα κόλλημα με την ασφάλεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γιατι να το φορας σε ολη την πτηση;

Παρτο μαζι σου, κι αμα γινει στραβη το φορας, χρονο προφανως και θα εχεις, οταν πεσετε μεχρι να φτασετε στο εδαφος θα περασουν καποια λεπτα σιγουρα :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς.Αγόρασε και δικό σου αλεξίπτωτο για να νιώθεις πιο άνετα.

Επιγονατίδες και κατάλληλες φόρμες είναι προαιρετικά.

 

 

Edit:

Γιατι να το φορας σε ολη την πτηση;

Παρτο μαζι σου, κι αμα γινει στραβη το φορας, χρονο προφανως και θα εχεις, οταν πεσετε μεχρι να φτασετε στο εδαφος θα περασουν καποια λεπτα σιγουρα :)

 

Ναι και άμα πέσουν θα τον σώσει το κράνος. :P

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι τι σε έκανε να αλλάξεις ρότα προς το τρολλάρισμα μετά από 860+ μηνύματα στο φόρουμ...

ποτέ δεν είχε τέτοια πρόθεση και ούτε έχω, ίσως ο φόβος μου βάζει διάφορες σκέψης, πρώτη φορά ταξιδεύω το ξαναλέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, πρόκειται να ταξιδέψω με αεροπλάνο πρώτη φορά και φοβάμαι. Μπορώ να φοράω το full face κράνος της μοτοσικλέτας μου, κατά την διάρκεια της πτήσης? επιτρέπετε από της εταιρίες? ξέρω ότι οι άλλοι θα με κοιτάνε σαν εξωγήινο και θα νιώθω άσχημα, αλλά λόγο ασφάλειας το κάνω, έχω ένα κόλλημα με την ασφάλεια.

συγνωμη αλλα δεν αντεξα..

mj-laughing.gif

 

φιλε πιες ενα ποτο πριν την πτηση παρε και να ακους μια ωραια μουσικουλα και ουτε που θα καταλαβεις για ποτε θα μπεις και θα βγεις.ακουσε εκει κρανος!! :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, πρόκειται να ταξιδέψω με αεροπλάνο πρώτη φορά και φοβάμαι. Μπορώ να φοράω το full face κράνος της μοτοσικλέτας μου, κατά την διάρκεια της πτήσης? επιτρέπετε από της εταιρίες? ξέρω ότι οι άλλοι θα με κοιτάνε σαν εξωγήινο και θα νιώθω άσχημα, αλλά λόγο ασφάλειας το κάνω, έχω ένα κόλλημα με την ασφάλεια.

παιδιά το θέμα είναι αν επιτρέπετε. 

ποτέ δεν ξέρεις πότε γίνετε η στραβή και δεν νομίζω μια ζώνη στη μέση να κάνει και πολλά.

 

Τηλεφώνησε στο αεροδρόμιο και ρώτησέ τους άμεσα, αναφέροντας κατά λέξη τους ανωτέρω προβληματισμούς σου. Είναι 99,99% βέβαιο ότι δε θα σού επιτρέψουν να επιβιβαστείς σε αεροπλάνο, οπότε δε θα έχεις πλέον λόγο να φοβάσαι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφώνησε στο αεροδρόμιο και ρώτησέ τους άμεσα, αναφέροντας κατά λέξη τους ανωτέρω προβληματισμούς σου. Είναι 99,99% βέβαιο ότι δε θα σού επιτρέψουν να επιβιβαστείς σε αεροπλάνο, οπότε δε θα έχεις πλέον λόγο να φοβάσαι.

ε δηλαδή τώρα εγώ φταίω? που να ξέρω τι μέρος του λόγου είναι ο πιλότος? τόσοι κυκλοφορούν εκεί έξω?

εγώ έκανα αυτή τη σκέψη λόγο τρομάρας και αν γίνετε μια χαρά με βρίσκω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έκανα αυτή τη σκέψη λόγο τρομάρας και αν γίνετε μια χαρά με βρίσκω.

 

Επιγονατίδες νομίζεις ότι δε χρειάζονται και εσύ ε?

Με το κεφάλι θα σκάσεις ή στα 4?

 

Δίκιο έχουν τελικά κάποιοι που λένε ότι το κράνος σώζει ζωές. :lol:

 

Άσχετα αν πρόκειται για διαφορετική περίπτωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...